ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
Re: Трагедията в Украйна
    #3302165 - 30.08.2015 20:21 [Re: Негатор]

Не знам какво се опитваш да кажеш. Явно ми нямаш доверие и искаш да видиш всичко със собствените си очи...За съжаление, това което знам по въпроса е , че вероятно съм го гледала по BBC - news канал. Вероятно ако отидеш в сайта на този английски канал, би могъл да разбереш нещо, макар че вече се мина доста време...Но...по...принцип, няма смисъл да не ми вярваш, освен ако те интересуват повече подробности...Когато не знам нещо, аз казвам "не знам"!...А не виждам никакъв смисъл да си измислям такива неща...Това са трагедии...не може да си играем с такива неща...
Тези дни БиБиСи показва много материал за бежанците - как ходят пеш по влаковите линии за да стигнат до Унгария и Западна Европа...малки деца, бременни жени...едно дете беше успяло да се качи на някакъв влак, а родителите му явно бяха спряни от полицейския кордон и то крещеше така жално от прозореца на влака...направо сърцето ти се къса...а аз си мисля...те са сирийци, мюсолмани...някога турците са оковавали и изселвали хиляди българи пеше през цяла България до Анадола...пеш...сега мюсулманите се бъхтат пеш...Дали това не е божа работа?...Как мислите?...Как са живяли нашите прародители, какъв кошмар е било това...Боже...Животът е толкова тежък, хората са толкова жестоки...Защо, мамка му?...Защо трябва да живеем като скотове, когато можем да бъдем щастливи и добри хора, мамка му...

--------------------
https://gb.pipingrock.com/?rwcode=DJA553

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3302204 - 30.08.2015 23:18 [Re: додо]

Сама не помниш и не знаеш откъде ти е инфото, а искаш някой още и да ти вярва!

додо
оптимистка

#3304402 - 10.09.2015 13:59 [Re: Негатор]

Знаеш ли, аз не дебна информацията и по принцип не се занимавам с политика...Когато нещо ми направи впечатление, го запомням - няма значение от къде идва...След като съм преценила, че това е нещо интересно и съм го запомнила, значи съм преценила, че е важно, съществено...Разбирам позицията ти - много хора в и-нет просто си чешат езиците и се опитват да налагат вижданията си по всякакви начини...но...това не се отнася за мен!...Аз намирам една такава позиция за "губи време"...Ако нещо наистина те е развълнувало - сподели го или пък научи нещо интересно...Лъжите са глупаво нещо, просто бягство от реалността, отсрочка за истината...Знам колко ти се иска руснаците да са идеалните, да ги гледаш с обожание и да им се възхищаваш...но...истината е различна!...Аз също обичам руснаците, не ме разбирай погрешно...Те могат да бъдат фантастични хора, но могат да бъдат и голями негодници...толкова голями негодници, колкото изобщо не можеш да си представиш дори!...Но те са си славяни, добродушни по природа хора, сърдечни и топли сърца, макар и много лекомислени и повърхностни в повечето случаи...Но са честни хора - каквото мислят, това правят, това говорят /по принцип/ ...затова и вървят напред - бъркат, поправят се, продължават напред, а ние "ни приема, ни предава"...мислим си глупости, оправдания, всякакви "обяснения" си смучем от пръстите и ... нито крачка напред!...Лошо!...Скоро научих, че чехите правят някакъв икономически бум!...Но те са също почтени хора по същество, не обиждат никого, никого не унижават или пък "премазват" - просто действат, добри и сърдечни, винаги готови да ти помогнат, да си помогнат един на друг...Нема лъжа, нема измама!...А ние стигнахме до там, че дори по форумите се стреляме, обиждаме, лъжеме и какви ли не други глупости се случват да те "спънат", да не мръднеш напред значи...Е...Това си е нашата трагедия!...И това го дължим на "уважаемите" ни социалисти, които потопиха народа ни в "дълбокото" съвсем неподготвен и който се удавел - удавел се, значи...По-голями негодници аз не мога да си представя!...А те имат претенции колко са добри политици значи и как всички трябва да избираме само тях, значи...Просто - отвратително!!!...Така ни натикаха в дълбокото, че не можем да си поемем дъх, а камо ли да мислим за политика...Ама...ще дойде видов ден!..Винаги идва видов ден!...Според мен, това, което се случи в България, е много по-жестоко от това, което става в Сирия!...При нас ситуацията ти създава чувство на безпомощност, безсилие, смазва те психически...Сирийците бягат от войната, но това са силни, уверени хора, хора със своя собствена цена, стойност, а какво сме ние - шибани и блъскани отвсякъде хора, смазани тотално, без душа, без живот...Не искам да кажа, че това което става в Сирия е добро!...Разбира се, това си е трагедия!...И то не само за Сирия, според мен...Това е трагедия за целия свят...Скоро научих, че Сирия и Иран били приятели, значи и затова Западът не се намесвал в Сирия - страхуват се да не се намеси и Иран с неговите атомни оръжия...А сега, като сключили споразумение с Иран, всичко било друго, значи...Аз не разбирам какво значи това споразумение за Запада, но доколкото знам от нашата история, от опита ни с турските мясулмани през време на робството, който съм чела по много книги със спомени на наши сънародници от онова време, а също така съм го слушала многократно от различни източници - МЮСУЛМАНИТЕ СМЯТАТ ЗА ЧЕСТ ДА ИЗМАМЯТ ИНОВЕРНИЦИТЕ, ДА ГИ УНИЖАВАТ, УБИВАТ!!! Именно турците са ни направили такива "гяури" /хитреци/, иначе ние си имаме старата поговорка "Който хитрува - не струва"!...Така че, ако Иран е страна на Корана, не може да се очаква те да се придържат към споразуменията си с едни християнски страни...Това е смешно!!!...Аз мисля, че в едно такова смутно време, светът трябва да изучава опитът на една християнска България 500 години в Джихад с мюсулманска Турция...Аз не знам защо Гърците си мълчат - те също са били под турско, но вероятно те не разполагат с "компроментиращи" ги документи - те винаги са идеални, а може би мълчанието за тях си е злато от онова време - те направили един шугав бунт и светът веднага се намесил да ги освобождава, а че ние 500 години вдигаме бунтове - били сме лошите, значи ! ...Тъпо... Както и да е...Трябва да мислим и да действаме...Всичко това е толкова абсурдно, че направо ми е трудно да го асимилирам....

--------------------

додо
оптимистка

#3304715 - 11.09.2015 14:16 [Re: додо]

Днес попаднах на един ТВ канал - RT - руски канал на английски, по-точно английйски канал за Русия...Показаха един млад руснак /20-30годишен и говореше на руски/, който се опитваше да ме убеди, че проблемът в Украйна бил проблем между Русия и САЩ, значи, а Украйна била нищо тук...немам думи...значи Украйна е нищо за руснаците...Какво значи това - че ако не бяха американците, досега руснаците да са премазали "нищото" Украйна....Да...млад човек...добре обучен от старата мафия, мислещ по старому, сляп за истината...а...може би - просто зависим: ако не мислиш така си аут и просто отиваш на боклука, значи...И руснаците не са много по-различни от нас: обяснения, оправдания...американците им били виновните а украинците били нищо тук...как ли може това да се спре веднъж за винаги?!...Да живеем просто като едни честни и щастливи хора?!...Лошите американци, добрите руснаци...жертвата били значи руснаците...не им позволявали лошите американци да дерибействат в "нищото" Украйна....Проблемът бил виждате ли не с Украйна, а с американците - този стар проблем , че американците можели "да си правят каквото си поискат", а руснаците не можели - е те тва е проблемо значи според този така обучен млад руснак!!!...Руснаците снабдяват Сирийската армия с най-модерни оръжия. Дори изпратили наскоро множество инструктори да ги обучават сирийците, мамка му...Какво им става не тези руснаци?!...Тези хора не са добре...как може да снабдяват с оръжие и изобщо да подкрепят един такъв мародер като Башар Асад?!...Аз разбирам когато някой държавен глава се опълчи срещу бунтовници, но ако този държавен глава не реши бързо и недвусмислемо проблемите, той явно не трябва да бъде повече "държавен глава"...Асад съсипа страната си, избива народа си, хората бягат от Сирия като "изоглавени"...И руснаците подкрепят един такъв негодник?!...Само защото да се противопоставят на американците, които нападнаха Либия и Ирак?!...Значи...за руснаците няма значение, че хората умират /"те трябвало да се научели, че свободата се постигала с кръв" - бяха го казали когато гласуваха в ООН против ООН да се намеси в Сирия!/....О, боже!...Накъде върви този свят?!...Ако някой ми беше казал това за руснаците преди 20 години - щях да му се изсмея, а какво става сега?...Какво става с тези хора?...Те трябва да се събудят, да слезнат на Земята...Не може да се правиш на обидено дете и да очакваш уважение...няма как да се случи да правиш глупости и да очакваш добри резултати...Светът трябва да се намеси тук, но не с икономически санкции по старому...Нужен е друг подход, защото проблемът си е много сериозен - тези руснаци ще вземат да направят някоя беля, за която после всички ще съжаляват...Трябва да се направи всичко възможно, руснаците не трябва да се чувстват изолирани, но да разберат че така не може, че Украйна не е "нищо" и че американците не са техен враг, а те бъркат...Трябва умната, мамка му...какво са се разпищолили тези идиоти?!...И защо ли Путин е още на власт, мамка му - този човек явно не разбира бъкел от политика, явно не се справя със ситуацията в страната - млади хора говорят с устата на старата тоталитарна мафия!...Не знам...Може би Путин е просто една жалка марионетка...Всичко това е много, много тъжно, според мен...Руският народ не заслужава това...А може би...го заслужава...Както и ние, явно заслужаваме трагичната си участ - избираме тъпанари и очакваме добри резултати?!...

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

#3306803 - 20.09.2015 12:35 [Re: додо]

Цитат:

Асад съсипа страната си, избива народа си, хората бягат от Сирия като "изоглавени"...

Въх, а по рано що изобщо не бягаха?
Или май почнаха да бягат след като някои други юнаци удариха там?

додо
оптимистка

#3309124 - 01.10.2015 13:17 [Re: Негатор]

Според мен, не си прав! Войната в Сирия продължава толкова дълго, хората са уморени, наранени, не виждат изход...Хората просто протестираха против корупцията, Асад можеше да направи нещо по въпроса...но той предпочете да ги бие, значи...Хората явно не са виждали друг начин да се променят нещата, когато са хванали оръжието...По едно време Асад предлагаше някакви реформи, но явно формални, неефективни...Той явно загуби доверието на много хора там и още тогава трябваше да си отиде, да насрочи нови избори но къде ти...Както често се случва - добрите родители имат лоши деца: колкото голям политик беше баща му, толкова голямо лайно е този идиот.... ...Според мен, сирийците образуваха Халифата начело с иракския имам точно защото имаха нужда от подкрепа а и без съмнение защото този иракчанин е по-добър политик от Асад, несъмнено... ...Между другото - руснаците се включват в боевете срещу Халифата!...Браво на тях!...Но...руснаците официално обявяват подкрепа на Асад, защото значи, той бил законно избран.. ...По тяхната логика, Хитлер ако не се беше самоубил, би трябвало да си остане начело на Германия, защото е бил законно избран, значи...Руснаците просто искат да оправдаят отношението си към Сирия и Украйна: ние така мислим и затова постъпваме правилно - законно избраният президент на Украйна бил руснака, който избяга от страната, за да не се стигне до гражданска война, а не някой друг си там на този пост след него...Та Русия значи за това и го подкрепя, не защото бил руснак, значи... .... ...Тъпо!

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

#3309471 - 02.10.2015 14:22 [Re: додо]

Каква дълбочина на анализа!

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #3309474 - 02.10.2015 14:39 [Re: додо]

Всеки човек се тревожи от случващото се последните дни.
Мен ме тревожи най-вече бежанската вълна и последствията които ще окаже върху нас.
А иначе медалът има две страни, трудно е да се прецени кой прав, кой крив, пък всичко е и интереси или другояче казано ПОЛИТИКА.

додо
оптимистка

#3317493 - 06.11.2015 21:34 [Re: Сияйна]

Знаеш ли, има различни интереси...има краткосрочни интереси, има дългосрочни интереси, например...ако искаш да постигнеш дългосрочните си интереси, трябва винаги да си готов да жертваш краткосрочните такива...Нема как - не може да жертваш голямото за нещо временно и краткотрайно, "важното" за нещо "не толкова важно"...ако искаш да постигнеш нещо, де...то иначе можеш да си правиш каквото ти скимне, но тогава не трябва да се чудиш защо нещата не вървят...Политиката не е само интереси, тя е и голяма отговорност, която касае живота/не само този на политика и неговите близки, но и живота на много невинни хора/...Ето защо политиката е нещо много важно...По тези причини, според мен, БСП - то не искат все още да изчезнат от хоризонта ...Те си въобразяват, че ще оправят нещата /като копират другите страни и опит/ и петното от тях ще се изчисти...Способностите им стигат до там...Не могат да разберат, че всеки изминат ден работи срещу тях, защото политиката не може да се копира - тя е уникална, уникат...Само тласкат народа ни по нанадолнището... Но...въпросът е за Сирия...Мисълта ми се върти все около България, извинявай!...Та..Не може един политик, който милее за народа си, да допусне такова масово унищожение, което се случва в Сирия...Този човек - Башар Асад според мен не е изобщо политик, дай му само да убива, да руши...Какво ще постигне дори да допуснем, че по някакъв начин победи и прогони бунтовниците от Сирия /което ми звучи съвършенно невероятно в настоящата ситуация с намесата на Исламския халифат, но...нека да допуснем това тук/...Значи , страната е разрушена, хиляди невинни хора, старци, деца са избити...Всеки има за кого да тъжи и жали и виновен за това е той - Асад!...Да не говорим, че хората нямат покрив над главите си,...да не говорим за индустрията, за безработицата, за болниците и болестите...Как си въобразява този човек, че ще заобиколи действителността?!...Или може би си мисли, че верните му поддръжници ще се справят с положението?!...Как?!...Тези хора получават заплчати за службата си, но ако се появят проблеми с тези заплати как мислите, какво ли ще се получи...Според мен, международната общност трябва да окаже натиск върху Башар Асад да предприеме политически стъпки към бунтовниците. Ясно е, че те не искат да го приемат, но той би могъл да постигне споразумение с тях за мир в страната ако той насрочи нови избори и сам се оттегли от политиката...Реши ли се проблемът в Сирия, половинта проблем в района е решен, даже повече от половината /като се има в предвид, че Сирия може да окаже влияние върху съдбата на халифата/...Ще се реши и проблемът с бежанците, несъмнено...А какво правят сега великите сили?...Блъскат наляво, надясно - ударили невинни хора, ударили бунтовници...Без мисъл, без идея...Просто : да правят нещо...Не знам...А Башар Асад според мен не е сам - Президентът на Украйна върви по неговите стъпки: същата схема на мислене /бунтовниците са терористи, а с терористи не се преговаря, те се убиват, значи...!/...Тъжно...И жалко - все пак сме 21-ви век, мамка му...Трябва да сме научили нещо през всичките тези векове, според мен...

--------------------

додо
оптимистка

#3393937 - 11.03.2017 12:36 [Re: додо]

Доста време не се чуваше нищо за Украйна...Почти бях си помислила, че нещата там са се оправили и големият заем от САЩ е свършил работа , когато най-неочаквано разбрах, че боевете все още продължаватли...Това си е истински срам!!!Какво искат тези политици там? - да избият всичките руснаци в Украйна?! ...Това си е лудост!!!...Как може да се бият с тези болни хора?!...Защоъо шовинизмът си е болест, а руснаците СА шовинисти....Това си е срамота!...Пълна безотговорност, нежелание да се справят с проблема и какво ли не още... ...
Според мен, един добър начин да се прекрати това безобразие е да се обърне украинското ръководство към руските си колеги,,,Може и да изглежда нереалистична идея н базата на окупацията на Крим и военните движения на руски войски около границите на Украйна!...Може и да изглежда нереалистично руснаците да проявят интерес за прекратяването на тези бунтове в Украйна...НО...Това не значи, че не трябва да се опитва!...Когато нещата опират до човешки животи, до мира и спокойствието на хората, трябва да се опитва всичко....Още повече, че ситуацията с Русия е доста по-различна сега - вероятно тя понаучи нещо от всичко, което се случва със Сирия!...Вероятно й е пределно ясно, че светът не е съгласен с опитите й за интервенция в Украйна...Вероятно и тя ще прецени, че трябва да помогне на сънародниците си в Украйна да осъзнаят безумието на искането си да отцепят територии от страната и вместо това да се концентрират върху подобряване качеството си на живот...Не може един проблем да се решава толкова дълго по някакъв начин, който явно е неефективен и да се продължава по този начин - виждаш, нещата не вървят по този начин, промени нещо!...Няма смисъл да си чукаш главата в стената!...Чудовищно е колко неефективни политически решения може да се поддържат от бившите соц. страни...Това, че нямаме политици си е стара истина, но че нещата могат да стигнат до такива безобразия...Какво ли се учудвам, всъщност!...Ние сме може би много по-зле от тях! - при нас в собствената ни Родина не ни убиват, само ни прогонват от страната, значи...

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6408

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.