ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
Re: Малко поезия
    #3417106 - 28.10.2017 09:36 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Най ме кефи, когато абсолютни безбожници се кълнят в православието. Ако имаше капка вяра в тях нямаше да се избиват като кучета. Това обаче явно е над твойте възможности.

Чакай сега, ама и Йотофф ли избива някого?

Бе де да знам, ако му попадне АК47, как би се държал. Е, ще си овеси и един кръст за всеки случай.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3417114 - 28.10.2017 11:23 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

тая тема как стигна от "трагедията в украйна" до "малко поезия"

като попренареди. в тази тема има
трагедия - поезия,
Украйна - малко.

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3417118 - 28.10.2017 12:20 [Re: Tanya.]

Цитат:

Цитат:

тая тема как стигна от "трагедията в украйна" до "малко поезия"

като попренареди. в тази тема има
трагедия - поезия,
Украйна - малко.

винаги съм се възхищавал на финеса в мненията ти

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3423954 - 13.01.2018 00:49 [Re: liubo_iotoff]

Хохолско самонадъхване!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3424000 - 13.01.2018 13:25 [Re: Негатор]

Кога станаха нация, кога им почервеня г..а.
Новите нации винаги са много надъхани, за да се докажат за сметка на държавата майка, понеже ги е нямало никакви в историята...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
    #3424994 - 24.01.2018 04:25 [Re: Бяло Конче]

Не мисля, че си прав...Мене ми е странна позицията на Русия. Те се оказват напълно безсилни да се справят със ситуацията там! Западът били лоши, че ги били блокирали, тях, невинните ангелчета, значи ....Внушават глупости в главите на хората, особено на младите и после са много очудени, значи, че хакерите им атакуват САЩ, че Западът не им вярвал...Дори наскоро стана известно, че руснаците достигнали такива висоти във въоръжаването, че англичаните се страхуват, че стават опасни за световния мир /доколкото са по-добре въоръжени от другите, както и са достатъчно несговорчиви за да се конфронтират за глупости/...
При последното посещение на английски виш дипломат в Русия, руснаците го питат той дали им вярвал!!!... ...Как може да задават подобен въпрос?! ...Как може да очакват, че някой ще им вярва в добронамерените им отношения след това, което направиха и правят по отношение на проблемите с Кримския полуостров, както и по отношения на събитията с руснаците на територията на Украйна...След онези смешковци в Одеса и околности, се изхвърлиха и донбасци със самостоятелна република, значи...А руснаците пращат /или си затварят очите за тези хора/ там доброволци, не им създават никакви проблеми тези да пренасят оръжие и мониции със себе си, насърчават бунтовниците, а после се чудят защо хората не им вярват, че са законна и правова държава, бореща се за мир по света...Просто не мога да повярвам, че това е истина!!!...Но...Фактите са по-силни от боговете!...
Според мен, ако руснаците наистина искат мир, могат да се обърнат към международната общност с молба за съдействие за решаването на проблемите в Украйна...Ако искат да бъдат посланици на мира, трябва да спрат рушителния си устрем - защото те рушат всичко не само в собствената си страна, а и навсякъде по света - ето вижте какво става в Сирия...Създадоха такава обстановка там, че сега и Турция се включи със сухопътни впйски и авиация уж срещу кюрдските терористи там, а всъщност срещу въоръжените кюрди, които един ден могат да се опълчат срещу тях...Горката Сирия!...Разпертушиниха я разни местни и външни "доброжелатели" /начело със собствения им държавен глава, поставен на това място да се грижи за хората и ресурсите, а не да ги убива и руяи!..Много скъпо си плащат за грешния си избор! - времената на мъдрите и справедливи държавници, наследили престола отдавна е останало само в приказките /те, истинските крале и кралици днес са едни мухлъовци, леко казано, та някой, в жилите на който не тече многовековна кралска кръв ще се бори за наследник на престола! - според мен такива синове и дъщери на някой държавник не трябва дори да бъдат включвани в избирателните листи, а камо ли избирани!/ А какво става в Сирия ? - любовта на народът към добрия политик - баща се прехвърля без никакво основание към синът му, което в случая се оказва фатално!...Няма баща ми, майка ми! Всеки трябва да се доказва и да получи точно толкова, колкото сам заслужава...Мен наистина ми е жал за Сирийците...Както и да е...Поезията тук е безсилна /няма място за поезията в едно жестоко, освирепяло сърце!/...Аз не вярвам нито на Путин, ниро на Башар, нито на Ердоган! ...Всичко е ясно! - да влезне убития!

Бяло Конче
раванлия

#3425008 - 24.01.2018 09:59 [Re: додо]

Нашите пристрастия са едно, реалностите са напълно друго. Обама по повод украинската криза каза нещо с което си разкри напълно картите: "Русия е само една регионална сила." т.е. той каза това, което биха искали САЩ - само и единствено те да бъдат световна суперсила. За добро или за лошо това не е било никога в историята - една държава да управлява света(без да има съпротива срещу нея заради това), няма да се случи и в наши времена.
Нищо против САЩ или Русия - те са само пешки на историческата сцена - нищо повече.
Лично моята идея е, че великите държави трябва да се разбират помежду си - в противен случай - нищо добро не ни очаква.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3425038 - 24.01.2018 17:38 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Лично моята идея е, че великите държави трябва да се разбират помежду си...

Като в Ялта?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

#3425040 - 24.01.2018 17:52 [Re: admiral]

Всъщност Ялта е само една от всичките договорки между великите сили, но идеята е, че и най-лошия мир е по-добър и от най-добрата война. Както казва ген. Шърмън: "War is hell."(Войната е ад), а също така - "Войната и в най-добрата си страна е варварство."

--------------------

додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
    #3425078 - 25.01.2018 01:53 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Нашите пристрастия са едно, реалностите са напълно друго. Обама по повод украинската криза каза нещо с което си разкри напълно картите: "Русия е само една регионална сила." т.е. той каза това, което биха искали САЩ - само и единствено те да бъдат световна суперсила. За добро или за лошо това не е било никога в историята - една държава да управлява света(без да има съпротива срещу нея заради това), няма да се случи и в наши времена.
Нищо против САЩ или Русия - те са само пешки на историческата сцена - нищо повече.
Лично моята идея е, че великите държави трябва да се разбират помежду си - в противен случай - нищо добро не ни очаква.

Когато Обама беше президент, Русия унищожаваше военните си ресурси и дори не беше регионална сила, а и...известни са предразсъдъците и настроенията на Обама към Русия, които той много недвусмислено показа в борбата си срещу Доналд Тръмп...Обама не е обективен политик, а пионка на остарели отношения от Студената война. Мисля, че не е трудно да се убедиш в днешно време колко е трудно на Тръмп да застане на обективна позиция по отношение на Русия, но той се бори мъжки!Русия обаче е пълна също с предразсъдъци и там никой не се бори да ги промени... ...Сигнаха отново до надпревара във въоръжаването!...Нищо не са научили, нищо не са разбрали, нищо не разбират!...Онези искат да им наложат ролята на "лошите" и руснаците с удоволствие я приемат!...Манипулират си ги както си искат и онези се радват, тъпанарите...Толкова са прости, колкото никога не съм очаквала, че може да бъдат!...И този тъпанар, Путин, отново се кандидатирал....Немам думи...

--------------------
gb.pipingrock.com

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 17 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6628

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.