ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
Трагедията в Украйна
    #3249533 - 01.02.2015 14:34

Реших да отворя нова тема за Украйна, защото предишната стана доста дълга....А може би...може би е добре да поговорим на тази тема...Защо мислите това продължава, защо няма спиране, край?...Какво липсва, защо се получава?...Защото това си е ТРАГЕДИЯ!...Там умират хора...По силата на обстоятелствата, може би те мислят почти като нас, ние би трябвало да можем да ги разберем...Може би можем да им помогнем по някакъв начин...Не говоря само за руснаците там, а и за украинците - конфликтът винаги е двустранен...В този смисъл всяка от страните би могла да направи вярната стъпка към решението на проблемите...Вчера са се проварили поредните преговори между страните на конфликта - руснаците били поставили ултиматуми и украинците ги отрязали от раз...Тъжно!...Аз си мисля...Явно е, че Путин и другите управляващи в Русия не искат да направят нищо по въпроса...Вероятно окупацията на Крим е сериозна причина за невъзможността те да постигнат нещо в Източна Украйна...Путин казва, че там се бият доброволци от Русия и той не можел да ги спре(?!)...Както и да е...Трябва да изключим Русия като възможност за помощ от там...Остават други две възможности: Украинските власти и Друга Помощ от вън...Щом Русия не може да поговори и убеди своите, че трябва да спрат, това трябва да стане по други пътища...Според мен Украинските представители са постъпили твърде прибързано и емоционално, прекратявайки преговорите...Те са можели да задълбочат разговорите...Явно е, че бунтовниците се чувстват окуражени от доброволците и материалната, военна подкрепа...Те се подкрепят психически от тези външни на проблема им хора, които кой знае защо са отишли тамВъв всеки случай, каквото и да се случи, тези доброволци ще си отидат един ден, а те ще останат да живеят там...Аз не мисля, че тези доброволци са отговорни хора, поне не достатъчно отговорни за да спрат този луд конфликт...Аз мисля, че Украинските власти могат да поговорят откровено с бунтовниците, да разберат страховете им, да обсъдят възможни решения, да убедят руснаците в безсмислието на борбата им...Сигурна съм, че там върлуват силни емоции, но ние не живеем в ерата на първобитния човек, мамка му...Трябва да се говори, да се говори открито и откровено докато се разруши стената на недоверие...Всяка от страните в крайна сметка иска по-добър живот...Руснаците трябва да бъдат сигурни, че живеят в демократична страна и ако това не им харесва - могат да напуснат тази страна безпрепятствено...Не могат да се налагат по никакъв начин - ако смятат, че е добре страната да поддържа тесни връзки с Русия, нека убедят останалите...насила хубост не става...не може да се налагат като капризни деца, има и други хора освен тях и те трябва да уважават мнението на мнозинството...какво мислите вие?..

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
додо
оптимистка

Re: Трагедията в Украйна
    #3269165 - 17.04.2015 22:50 [Re: додо]

В4ера гледах Путин - въпроси и отговори по руската телевизия...Един мъж от украинските руснаци го попита директно какво ще стане с тези "руски" земи в Украйна?...Очакванията ми, че Путин ще отговори директно и недвусмислено ясно на този въпрос се оказаха утопия!...Путин започна да го увърта, че първо значи трябвало да се помисли за подобряване на живота в тези територии...дъвка го, дъвка го...и накрая изплю, че ще бъде както "хората там искали", че украинците нямало начин да спрат огъня там и щяло да се търси трето решение един вид - нито руски, нито украински щели да са значи тези земи... ...Немам думи!...
Спомням си Путин в момента, когато излизаше на една сцена да оповести пред много хора в една зала че Крим винаги бил и щял да остане руски...Той имаше вид на "лошо" момче, което съзнава, че е направило нещо лошо и се чувства виновен за това...Но той явно искаше да направи това, което беше направил...В него все още имаше съвест, която той явно и безкомпромисно пред очите на всички просто прегази...И досега продължава да държи на "правотата" си, продължава да развива активна феодална окупаторска политика на силата - просто тръгнал е вече по този път и връщане за него няма, значи!...И другите са лоши, значи, той - добрия! ....Той ще се налага, ще се бие, ще лъже, ще маже, но - трябва да е прав!!!...Трагедия...Като щрауса в пустинята, значи - като си пъхне главата в пясъка и си въобразява, че ловецът не го вижда, та и Путин сега - като е решил, че той е прав, значи той е прав и друго мнение не може да е вярно...Да...ама...Не!!!...Хиляди пъти - НЕ!!!....Възмпжно е в решението на западът за икономически санкции на Русия да присъства моментът на икономическа конкуренция, възможно е - на Западът му трябва време за да приеме Русия след като толкова време тя е била негов смъртен враг...Това е нормална реакция, макар и не много коректна, но...не е логично Путин да елиминира ситуацията изобщо от своето политическо поведение, дасе опитва да се налага на ситуцията, да Я ДЕФОРМИРА, ИЗКРИВЯВА, това е СМЕШНО!!!...Животът, съдбите на хиляди хора зависят от решенията на този човек и напълно безотговорният му подход към политическите проблеми е ужасяващ!!!...Значи...Нека разгледаме по отблизо ситуацията:
Украйна се отделя от СССР. Дълго време начело на новата държава се подвизават тоталитарните "комунисти", близки до СССР...Опозицията иска да ги махне и почва да плюе по всичко, на което те държат - и по СССР....Идва опозицията на власт...Оплюването на Русия продължава и се прехвърля персонално върху живущите в Украйна руснаци...Те искат ориентация на страната към Русия...Украинците искат ЕС...Корупцията в политиката е голяма. Украинците не гласуват. Напред изскача с мнозинство представител на руснаците, който става президент и не отчитайки трудната политическа ситуация, директно насочва ориентацията на страната към Русия...Това активира масови протести и този президент бяга в Русия...Путин тогава се закани на Украйна , че ще види тя как се гонел проруският им президент, значи!...Много политично, нема що....Да не говорим за политическа отговорност. Дори една елементарна справедливост към страните в конфликта би предположила друг подход към проблемите... Къде е мисълта на човек от когото зависят животите на толкова много хора?!!!...
Какво става по-нататък?...
Дават автономност на Крим и кримските "политици" заявяват. че искат да се върнат в Русия, че референдума значи показал, че хората искали да си ходят в Русия-та...Значи толкова години при СССР им беше добре в Украйна, а сега значи вече не им е добре....Ако не им харесваше на руснаците в УКРАЙНА ЗАЩО ТОЛКОВА ГОДИНИ НИКОЙ ОТ ТЯХ В КРИМ НЕ КАЗА НИЩО?...Но...не...Тогава можеха да ядат украинския хляб, а сега вече значи нема какво да ядат...Те били руснаци, значи сега, а преди...нямало значение, значи...Прост еднозначен отговор на нападките на украинците към руснаците - озлобени дребни душици, липса на поглед върху нещата,поглед напред... простотия, простотия...Това е добре дошло за Путин - лъже, маже и накрая окупира Крим...Това дава "криле" на руснаците от източна Украйна...Путин ги подкрепя всячески - "каквото искат хората", значи!!!...Сега човекът го пита директно. Путин можеше да отговори нещо като: това е украинска земя и две мнения по въпроса няма...Вместо това той почва да го увърта и на всеки става ясно, че Путин иска да отцепи тези земи от Украйна...Това е грозно, гнусно...немам думи...Защо го прави това този идиот?!!...Според мен - само от мръсотия!...Той не знае какво "велико" да направи и затова му е виновна значи Украйна...Как може тези "нищожества" в Украйна да отхвърлят тях, "великите" руснаци?...Ама разбира се те трябва да се размажат да си знаят друг път с кого си имат работа, значи...Амчи, те много добре си знаят с кого си имат работа, г-н Путин! - не случайно не ги искат повече тези "велики" руснаци от сорта "Путин"...
Проблем тук е, че и Украйна е в политическа криза - и техните политици са си трагедия : спрели били заплатите на държавните служители и пенсиите в "руските" територии, значи, докато онези не "признаели" украинската държава!!!...Шантаж, значи - или признаваш или нема пари...Те самите ги тласкат да търсят решения от Русия, която на драго сърце е готова да им "помогне"...Сигурна съм, че тези украински "политици" взели това решение са корумпирани хора - не са те политици и нищо не биха могли да постигнат без корупция, по втория и третия начин, с лъжи, измами, манипулации...КАК Е ВЪЗМОЖНО В ЕДНА ТАКАВА СИТУАЦИЯ, ВМЕСТО ДА СЕ СТРЕМЯТ ДА УСПОКОЯТ СИТУАЦИЯТА, ДА НАКАРАТ РУСНАЦИТЕ ДА СЕ ЧУВСТВАТ ЧАСТ ОТ ТЯХНАТА ОБЩНОСТ, ТЕ ГИ ШАНТАЖИРАТ!!!...ЯВНО ТОВА МОГАТ, ТОВА ПРАВЯТ...И...ТОВА Е МНОГО, МНОГО ЖАЛКО...ЕТО ТОВА ПОСТИГНАХМЕ С ТОЗИ СМОТАН ТОТАЛИТАРИЗЪМ!!!...Издигахме некадърнаци, издигахме натегачи и простаци - на ти сега!...Кой знае колко още поколения ще изплащат тази ни простотия...Дали изобщо ще оцерлеем?!...Може би циганите и турците скоро ще ни погълнат дори - ние още си чешим носа, докато те ДЕЙСТВАТ, хората, действат тъпо, просто, но ДЕЙСТВАТ...Трябва да има начин да си помогнем...Не знам НАТО колко са сериозни в Украйна, но мисля, че бившите Соц. Страни би трябвало да разберем правилно ситуацията в Украйна и наистина да им помогнем!...Тези негодници, украинските руснаци, ще капитулират бързо при вида на много голями и умно ръководени военни сили срещу тях...Първо трябва да се затворят границите за руските "доброволци" и военна помощ!...По цялото протевение на тази огромна граница трябва да се осигурят съответните военни части...това би могло да се организира по много начини...например да се активира местното украинско население, което да докладва незабавно всяко движение по границите и да се реагира светкавично...Руснаците не са глупави, трябват умни военни шефове...руснаците могат да прокопаят канали под земята, могат да организират парашутни десанти - те със сигурност ще използват всички възможни възможности, но трябва да разберат, че другите "не пасат трева" и че нищо не могат да постигнат с насилие...ТЕЗИ БУНТОВНИЦИ В УКРАЙНА СА или МНОГО ТЪПИ или НЕГОДНИЦИ или ПРОСТО ВЪВЛЕЧЕНИ В ПОТОКА, те бързо ще капитулират пред едно явно превъзходство!!!..,Друг е въпросът с руските "доброволци" - трябва да има много строги международни санкции към тях : международен съд, наказание за тези, които знаят за тях и не ги докладват /те всъщност са нелегално в Украйна.../...Не знам...НО СИГУРНО ИМА НАЧИН ДА СЕ ПРИКЛЮЧИ С ТОЗИ ПРОБЛЕМ...МОЖЕ БИ ДОРИ НЕ САМО ЕДИН НАЧИН!!!...Само че...Трябва да има истинско желание за решението му, а не той да се използва и подклажда за разни политически интриги и манипулации...Украйна трябва да се мобилизира и обедини...Звучи малко утопично...Не знам...
Егаси!...Голяма триада излезе това мое мнение... ...Не знам, много си мисля за тези хора...Ние също сме много зле, но може би има начин все пак да им помогнем...

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3270660 - 26.04.2015 01:34 [Re: додо]

Това, ако някой може да го изчете докрай, па и да резюмира логиката му (ако изобщо има такава), да ми се обади - обявявам награда!

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3271289 - 29.04.2015 00:53 [Re: Негатор]

Цитат:

Това, ако някой може да го изчете докрай, па и да резюмира логиката му (ако изобщо има такава), да ми се обади - обявявам награда!

Това е добра идея.
Предлагам от сега нататък да правиш резюмета и логически разбори на материалите от линковете, които пускаш.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Негатор
Античен вагабонтин

#3275253 - 11.05.2015 01:44 [Re: admiral]

Аз предлагам да са само с четивен размер - чужди анализи не ми трябват!

додо
оптимистка

#3283852 - 10.06.2015 22:52 [Re: Негатор]

Хей - хей...Къде отидохте, моля?!...Човек да не каже нещо, мамка му - ще го обесите като нищо!... ...Като съм казала, че съм написала цял роман ли поема ли, вече не помня точно,/ а и не ми се чете това огромно произведени на изкуството, значи/това не значи, че няма логика http://forum.all.bg/images/icons/exclamation.gifи е преписано от някъде!...Ако сте малко по-конкретни бих могла и аз да бъда по-конкретна Само голословни заключения - на пазара!...АРГУМЕНТИ и ФАКТИ, моля!!!...

додо
оптимистка

#3295459 - 24.07.2015 21:48 [Re: Негатор]

Ти нещо не си наясно - Адмиралът ти предлага ти да правиш резюмета на твоите изявления, значи, не на моите...Колкото до моите мнения, те са си само мои - аз не преписвам чужди мнения, значи...и...ако нещо не ти е ясно от моите мнения, винаги можеш да попиташ - ако имам настроение, може и да ти дам най-подробно обяснение...Гледам, че си избягал в "Македония"...Защо?...Тук е мястото да обсъждаме Украйна, не в "Македония"...
Колкото до Украйна, сега научих, че Външният им министър искал някакъв огромен кредит от САЩ - подобно на този, който гърците взеха от ЕС...Това си е крейзи!...Те още не могат да успокоят духовете в страната, още воюват с проруските сепаратисти - решили да строят!...немам думи...
Скоро видях по ТВ един репортаж от Украйна как военизирани млади момчета правят поход до Майдан в Киев...Говореха на руски!...Идваха от източните райони и протестираха нещо срещу това, че Киев не бил давал специален статут на Донецк май, не слушах внимателно...Показаха как се обучават да стрелят...Съвсем млади момчета - може би 17-18 годишни и по-малки...Това си е трагедия!...Бяха около 100-200 човека...Аз мисля, че тук явно става нещо грешно, някой бърка, всички бъркат!...Първо, не трябваше Западът да слага санкции на Русия за окупацията на Крим...Това, което направи Западът се асоциира много лесно със Студената война и дава лесна възможност да се спекулира с него пред руските хора...Истината е, че Соц. лагера стигна до тук благодарение на средния ешалон политици, които продължават да управляват процесите в нашите страни...Западът направи голяма грешка като нападна Либия и Ирак - той отстрани върхушката там /която в много случаи е също жертва на средния ешалон/, но си няма на идея от истинската ситуация...Тези, които управляваха всъщност преди, продължиха и след това, което предизвика настоящата ситуация в Либия, а и в Ирак /като имаме в предвид, че основател и лидер в Халифата е иракски свещеник, решил явно да се бори с местните върхушки и нашествениците едновременно/..Ако светът се беше намесил обаче в Сирия навреме, сигурно нямаше да съществува този Халифат, нямаше да загиват стотици невинни хора, деца...Това е голяма, капитална грешка от неразбиране...По същия начин Западът бърка и в случая с Украйна!...Путин това може, това прави...Сигурна съм, че той дори не си е помислял за вариант да обсъди положението около Крим с Киев!...Вярно е, че Крим става част от Украйна по соц. време - това можеше да се обсъди с властите в Украйна след като хората там гласуваха за присъединяването им към Русия...Биха могли да се предприемат и други политически стъпки в това направление, но явно всичко това е много далече от Путин и руските управници...Но наказвайки Русия с икономически санкции, Западът казва на руснаците, че той не се интересува от ситуацията в същност, а от това, как да извади икономически ползи от нея, как да нарани Русия...Западът трябваше не да слага икономически санкции, а да изиска незабавно оттегляна на руските войски и решаване на проблема политически с участието на всички засегнати страни и с пълен достъп на медиите до заседанията...Независимо от всичко, аз мисля, че дори сега руснаците са в състояние да се оттеглят от Крим и да се потърсят политически решения на проблема там ако Западът застане на правилна позиция...Това, което той прави сега дава само храна в устата на средния ешалон за отклоняване вниманието на руснаците от истинските им проблеми към външния "враг" - Западът...Това е една опасна ситуация!...Тези млади хора, маршируващи до Майдан в подкрепа на искане на специален статут за Донецк или нещо такова, облечени във военни униформи и въоръжени, смятащи, че трябва да се бият, за да постигнат нещо хубаво, това е нещо опасно!...Ако Путин не съзнава това, то това трябва да се покаже на всички в Русия...Трябва да се организират международни срещи и разговори с участието на медиите, ситуацията трябва да се обсъжда без разни условия и претенции...Иначе...става много лошо според мен...

Негатор
Античен вагабонтин

#3296924 - 01.08.2015 02:48 [Re: додо]

Май нещо пак си позаблудена - никакви младежи, още повече във военни униформи, не са били допускани да искат независимост на Донбас чак в Киев!

За сметка на това, на Майдана съвсем неотдавна ходиха паравоенните на "Десен дектор"!
http://www.reuters.com/article/2015/07/2...N0Q30YT20150729

додо
оптимистка

#3298800 - 13.08.2015 14:14 [Re: Негатор]

Извинявай, но тонът ти е неприемлив за мен - не можеш да ми кажеш, че аз ПАК /!?/ съм била позаблудена, значи...защото не си спомням някога да съм била позаблудена тук...това е грозно и не ми доставя удоволствие да продължавам да общувам с теб...надявам се да ме разбереш правилно - хората сме различни, значи...аз съм си това, което съм и ако говорим сериозно нека да сме сериозни...защото и аз обичам майтапа, но ти пресичаш границите, уважаеми...надявам се това да не продължава защото няма смисъл от подобна комуникация, значи...
Колкото до мнението ти - не мисля, че си прав. аз все пак имам очи и уши, на които мога да вярвам, значи...това, което съм видяла и чула съм го видяла и чула!...Нямам си на идея какви са тези "паравоенни", за които говориш, но тези са с маски, а момчетата за които говоря първо бяха много по-млади, още с мляко около устата, както се казва и второ - никой не носеше маска!...Това, което аз гледах, беше протестен поход срещу отказа на Киев за специален статут на гр.Донецк, не Донбас и не се говореше или аз не чух /защото не слушах през цялото време/ нито една думичка за независимост...Това, което още казаха в този репортаж беше, че тези момчета се подвизават близо до "фронтовата линия", гледат и дебнат значи кога да се включат демек...

Негатор
Античен вагабонтин

#3299635 - 18.08.2015 18:35 [Re: додо]

Уважаема, ще дадеш ли серозни източници или пък си "видяла" някои неща насън?

додо
оптимистка

#3302165 - 30.08.2015 20:21 [Re: Негатор]

Не знам какво се опитваш да кажеш. Явно ми нямаш доверие и искаш да видиш всичко със собствените си очи...За съжаление, това което знам по въпроса е , че вероятно съм го гледала по BBC - news канал. Вероятно ако отидеш в сайта на този английски канал, би могъл да разбереш нещо, макар че вече се мина доста време...Но...по...принцип, няма смисъл да не ми вярваш, освен ако те интересуват повече подробности...Когато не знам нещо, аз казвам "не знам"!...А не виждам никакъв смисъл да си измислям такива неща...Това са трагедии...не може да си играем с такива неща...
Тези дни БиБиСи показва много материал за бежанците - как ходят пеш по влаковите линии за да стигнат до Унгария и Западна Европа...малки деца, бременни жени...едно дете беше успяло да се качи на някакъв влак, а родителите му явно бяха спряни от полицейския кордон и то крещеше така жално от прозореца на влака...направо сърцето ти се къса...а аз си мисля...те са сирийци, мюсолмани...някога турците са оковавали и изселвали хиляди българи пеше през цяла България до Анадола...пеш...сега мюсулманите се бъхтат пеш...Дали това не е божа работа?...Как мислите?...Как са живяли нашите прародители, какъв кошмар е било това...Боже...Животът е толкова тежък, хората са толкова жестоки...Защо, мамка му?...Защо трябва да живеем като скотове, когато можем да бъдем щастливи и добри хора, мамка му...

Негатор
Античен вагабонтин

#3302204 - 30.08.2015 23:18 [Re: додо]

Сама не помниш и не знаеш откъде ти е инфото, а искаш някой още и да ти вярва!

додо
оптимистка

#3304402 - 10.09.2015 13:59 [Re: Негатор]

Знаеш ли, аз не дебна информацията и по принцип не се занимавам с политика...Когато нещо ми направи впечатление, го запомням - няма значение от къде идва...След като съм преценила, че това е нещо интересно и съм го запомнила, значи съм преценила, че е важно, съществено...Разбирам позицията ти - много хора в и-нет просто си чешат езиците и се опитват да налагат вижданията си по всякакви начини...но...това не се отнася за мен!...Аз намирам една такава позиция за "губи време"...Ако нещо наистина те е развълнувало - сподели го или пък научи нещо интересно...Лъжите са глупаво нещо, просто бягство от реалността, отсрочка за истината...Знам колко ти се иска руснаците да са идеалните, да ги гледаш с обожание и да им се възхищаваш...но...истината е различна!...Аз също обичам руснаците, не ме разбирай погрешно...Те могат да бъдат фантастични хора, но могат да бъдат и голями негодници...толкова голями негодници, колкото изобщо не можеш да си представиш дори!...Но те са си славяни, добродушни по природа хора, сърдечни и топли сърца, макар и много лекомислени и повърхностни в повечето случаи...Но са честни хора - каквото мислят, това правят, това говорят /по принцип/ ...затова и вървят напред - бъркат, поправят се, продължават напред, а ние "ни приема, ни предава"...мислим си глупости, оправдания, всякакви "обяснения" си смучем от пръстите и ... нито крачка напред!...Лошо!...Скоро научих, че чехите правят някакъв икономически бум!...Но те са също почтени хора по същество, не обиждат никого, никого не унижават или пък "премазват" - просто действат, добри и сърдечни, винаги готови да ти помогнат, да си помогнат един на друг...Нема лъжа, нема измама!...А ние стигнахме до там, че дори по форумите се стреляме, обиждаме, лъжеме и какви ли не други глупости се случват да те "спънат", да не мръднеш напред значи...Е...Това си е нашата трагедия!...И това го дължим на "уважаемите" ни социалисти, които потопиха народа ни в "дълбокото" съвсем неподготвен и който се удавел - удавел се, значи...По-голями негодници аз не мога да си представя!...А те имат претенции колко са добри политици значи и как всички трябва да избираме само тях, значи...Просто - отвратително!!!...Така ни натикаха в дълбокото, че не можем да си поемем дъх, а камо ли да мислим за политика...Ама...ще дойде видов ден!..Винаги идва видов ден!...Според мен, това, което се случи в България, е много по-жестоко от това, което става в Сирия!...При нас ситуацията ти създава чувство на безпомощност, безсилие, смазва те психически...Сирийците бягат от войната, но това са силни, уверени хора, хора със своя собствена цена, стойност, а какво сме ние - шибани и блъскани отвсякъде хора, смазани тотално, без душа, без живот...Не искам да кажа, че това което става в Сирия е добро!...Разбира се, това си е трагедия!...И то не само за Сирия, според мен...Това е трагедия за целия свят...Скоро научих, че Сирия и Иран били приятели, значи и затова Западът не се намесвал в Сирия - страхуват се да не се намеси и Иран с неговите атомни оръжия...А сега, като сключили споразумение с Иран, всичко било друго, значи...Аз не разбирам какво значи това споразумение за Запада, но доколкото знам от нашата история, от опита ни с турските мясулмани през време на робството, който съм чела по много книги със спомени на наши сънародници от онова време, а също така съм го слушала многократно от различни източници - МЮСУЛМАНИТЕ СМЯТАТ ЗА ЧЕСТ ДА ИЗМАМЯТ ИНОВЕРНИЦИТЕ, ДА ГИ УНИЖАВАТ, УБИВАТ!!! Именно турците са ни направили такива "гяури" /хитреци/, иначе ние си имаме старата поговорка "Който хитрува - не струва"!...Така че, ако Иран е страна на Корана, не може да се очаква те да се придържат към споразуменията си с едни християнски страни...Това е смешно!!!...Аз мисля, че в едно такова смутно време, светът трябва да изучава опитът на една християнска България 500 години в Джихад с мюсулманска Турция...Аз не знам защо Гърците си мълчат - те също са били под турско, но вероятно те не разполагат с "компроментиращи" ги документи - те винаги са идеални, а може би мълчанието за тях си е злато от онова време - те направили един шугав бунт и светът веднага се намесил да ги освобождава, а че ние 500 години вдигаме бунтове - били сме лошите, значи ! ...Тъпо... Както и да е...Трябва да мислим и да действаме...Всичко това е толкова абсурдно, че направо ми е трудно да го асимилирам....

додо
оптимистка

#3304715 - 11.09.2015 14:16 [Re: додо]

Днес попаднах на един ТВ канал - RT - руски канал на английски, по-точно английйски канал за Русия...Показаха един млад руснак /20-30годишен и говореше на руски/, който се опитваше да ме убеди, че проблемът в Украйна бил проблем между Русия и САЩ, значи, а Украйна била нищо тук...немам думи...значи Украйна е нищо за руснаците...Какво значи това - че ако не бяха американците, досега руснаците да са премазали "нищото" Украйна....Да...млад човек...добре обучен от старата мафия, мислещ по старому, сляп за истината...а...може би - просто зависим: ако не мислиш така си аут и просто отиваш на боклука, значи...И руснаците не са много по-различни от нас: обяснения, оправдания...американците им били виновните а украинците били нищо тук...как ли може това да се спре веднъж за винаги?!...Да живеем просто като едни честни и щастливи хора?!...Лошите американци, добрите руснаци...жертвата били значи руснаците...не им позволявали лошите американци да дерибействат в "нищото" Украйна....Проблемът бил виждате ли не с Украйна, а с американците - този стар проблем , че американците можели "да си правят каквото си поискат", а руснаците не можели - е те тва е проблемо значи според този така обучен млад руснак!!!...Руснаците снабдяват Сирийската армия с най-модерни оръжия. Дори изпратили наскоро множество инструктори да ги обучават сирийците, мамка му...Какво им става не тези руснаци?!...Тези хора не са добре...как може да снабдяват с оръжие и изобщо да подкрепят един такъв мародер като Башар Асад?!...Аз разбирам когато някой държавен глава се опълчи срещу бунтовници, но ако този държавен глава не реши бързо и недвусмислемо проблемите, той явно не трябва да бъде повече "държавен глава"...Асад съсипа страната си, избива народа си, хората бягат от Сирия като "изоглавени"...И руснаците подкрепят един такъв негодник?!...Само защото да се противопоставят на американците, които нападнаха Либия и Ирак?!...Значи...за руснаците няма значение, че хората умират /"те трябвало да се научели, че свободата се постигала с кръв" - бяха го казали когато гласуваха в ООН против ООН да се намеси в Сирия!/....О, боже!...Накъде върви този свят?!...Ако някой ми беше казал това за руснаците преди 20 години - щях да му се изсмея, а какво става сега?...Какво става с тези хора?...Те трябва да се събудят, да слезнат на Земята...Не може да се правиш на обидено дете и да очакваш уважение...няма как да се случи да правиш глупости и да очакваш добри резултати...Светът трябва да се намеси тук, но не с икономически санкции по старому...Нужен е друг подход, защото проблемът си е много сериозен - тези руснаци ще вземат да направят някоя беля, за която после всички ще съжаляват...Трябва да се направи всичко възможно, руснаците не трябва да се чувстват изолирани, но да разберат че така не може, че Украйна не е "нищо" и че американците не са техен враг, а те бъркат...Трябва умната, мамка му...какво са се разпищолили тези идиоти?!...И защо ли Путин е още на власт, мамка му - този човек явно не разбира бъкел от политика, явно не се справя със ситуацията в страната - млади хора говорят с устата на старата тоталитарна мафия!...Не знам...Може би Путин е просто една жалка марионетка...Всичко това е много, много тъжно, според мен...Руският народ не заслужава това...А може би...го заслужава...Както и ние, явно заслужаваме трагичната си участ - избираме тъпанари и очакваме добри резултати?!...

Негатор
Античен вагабонтин

#3306803 - 20.09.2015 12:35 [Re: додо]

Цитат:

Асад съсипа страната си, избива народа си, хората бягат от Сирия като "изоглавени"...

Въх, а по рано що изобщо не бягаха?
Или май почнаха да бягат след като някои други юнаци удариха там?

додо
оптимистка

#3309124 - 01.10.2015 13:17 [Re: Негатор]

Според мен, не си прав! Войната в Сирия продължава толкова дълго, хората са уморени, наранени, не виждат изход...Хората просто протестираха против корупцията, Асад можеше да направи нещо по въпроса...но той предпочете да ги бие, значи...Хората явно не са виждали друг начин да се променят нещата, когато са хванали оръжието...По едно време Асад предлагаше някакви реформи, но явно формални, неефективни...Той явно загуби доверието на много хора там и още тогава трябваше да си отиде, да насрочи нови избори но къде ти...Както често се случва - добрите родители имат лоши деца: колкото голям политик беше баща му, толкова голямо лайно е този идиот.... ...Според мен, сирийците образуваха Халифата начело с иракския имам точно защото имаха нужда от подкрепа а и без съмнение защото този иракчанин е по-добър политик от Асад, несъмнено... ...Между другото - руснаците се включват в боевете срещу Халифата!...Браво на тях!...Но...руснаците официално обявяват подкрепа на Асад, защото значи, той бил законно избран.. ...По тяхната логика, Хитлер ако не се беше самоубил, би трябвало да си остане начело на Германия, защото е бил законно избран, значи...Руснаците просто искат да оправдаят отношението си към Сирия и Украйна: ние така мислим и затова постъпваме правилно - законно избраният президент на Украйна бил руснака, който избяга от страната, за да не се стигне до гражданска война, а не някой друг си там на този пост след него...Та Русия значи за това и го подкрепя, не защото бил руснак, значи... .... ...Тъпо!

Негатор
Античен вагабонтин

#3309471 - 02.10.2015 14:22 [Re: додо]

Каква дълбочина на анализа!

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #3309474 - 02.10.2015 14:39 [Re: додо]

Всеки човек се тревожи от случващото се последните дни.
Мен ме тревожи най-вече бежанската вълна и последствията които ще окаже върху нас.
А иначе медалът има две страни, трудно е да се прецени кой прав, кой крив, пък всичко е и интереси или другояче казано ПОЛИТИКА.

додо
оптимистка

#3317493 - 06.11.2015 21:34 [Re: Сияйна]

Знаеш ли, има различни интереси...има краткосрочни интереси, има дългосрочни интереси, например...ако искаш да постигнеш дългосрочните си интереси, трябва винаги да си готов да жертваш краткосрочните такива...Нема как - не може да жертваш голямото за нещо временно и краткотрайно, "важното" за нещо "не толкова важно"...ако искаш да постигнеш нещо, де...то иначе можеш да си правиш каквото ти скимне, но тогава не трябва да се чудиш защо нещата не вървят...Политиката не е само интереси, тя е и голяма отговорност, която касае живота/не само този на политика и неговите близки, но и живота на много невинни хора/...Ето защо политиката е нещо много важно...По тези причини, според мен, БСП - то не искат все още да изчезнат от хоризонта ...Те си въобразяват, че ще оправят нещата /като копират другите страни и опит/ и петното от тях ще се изчисти...Способностите им стигат до там...Не могат да разберат, че всеки изминат ден работи срещу тях, защото политиката не може да се копира - тя е уникална, уникат...Само тласкат народа ни по нанадолнището... Но...въпросът е за Сирия...Мисълта ми се върти все около България, извинявай!...Та..Не може един политик, който милее за народа си, да допусне такова масово унищожение, което се случва в Сирия...Този човек - Башар Асад според мен не е изобщо политик, дай му само да убива, да руши...Какво ще постигне дори да допуснем, че по някакъв начин победи и прогони бунтовниците от Сирия /което ми звучи съвършенно невероятно в настоящата ситуация с намесата на Исламския халифат, но...нека да допуснем това тук/...Значи , страната е разрушена, хиляди невинни хора, старци, деца са избити...Всеки има за кого да тъжи и жали и виновен за това е той - Асад!...Да не говорим, че хората нямат покрив над главите си,...да не говорим за индустрията, за безработицата, за болниците и болестите...Как си въобразява този човек, че ще заобиколи действителността?!...Или може би си мисли, че верните му поддръжници ще се справят с положението?!...Как?!...Тези хора получават заплчати за службата си, но ако се появят проблеми с тези заплати как мислите, какво ли ще се получи...Според мен, международната общност трябва да окаже натиск върху Башар Асад да предприеме политически стъпки към бунтовниците. Ясно е, че те не искат да го приемат, но той би могъл да постигне споразумение с тях за мир в страната ако той насрочи нови избори и сам се оттегли от политиката...Реши ли се проблемът в Сирия, половинта проблем в района е решен, даже повече от половината /като се има в предвид, че Сирия може да окаже влияние върху съдбата на халифата/...Ще се реши и проблемът с бежанците, несъмнено...А какво правят сега великите сили?...Блъскат наляво, надясно - ударили невинни хора, ударили бунтовници...Без мисъл, без идея...Просто : да правят нещо...Не знам...А Башар Асад според мен не е сам - Президентът на Украйна върви по неговите стъпки: същата схема на мислене /бунтовниците са терористи, а с терористи не се преговаря, те се убиват, значи...!/...Тъжно...И жалко - все пак сме 21-ви век, мамка му...Трябва да сме научили нещо през всичките тези векове, според мен...

додо
оптимистка

#3393937 - 11.03.2017 12:36 [Re: додо]

Доста време не се чуваше нищо за Украйна...Почти бях си помислила, че нещата там са се оправили и големият заем от САЩ е свършил работа , когато най-неочаквано разбрах, че боевете все още продължаватли...Това си е истински срам!!!Какво искат тези политици там? - да избият всичките руснаци в Украйна?! ...Това си е лудост!!!...Как може да се бият с тези болни хора?!...Защоъо шовинизмът си е болест, а руснаците СА шовинисти....Това си е срамота!...Пълна безотговорност, нежелание да се справят с проблема и какво ли не още... ...
Според мен, един добър начин да се прекрати това безобразие е да се обърне украинското ръководство към руските си колеги,,,Може и да изглежда нереалистична идея н базата на окупацията на Крим и военните движения на руски войски около границите на Украйна!...Може и да изглежда нереалистично руснаците да проявят интерес за прекратяването на тези бунтове в Украйна...НО...Това не значи, че не трябва да се опитва!...Когато нещата опират до човешки животи, до мира и спокойствието на хората, трябва да се опитва всичко....Още повече, че ситуацията с Русия е доста по-различна сега - вероятно тя понаучи нещо от всичко, което се случва със Сирия!...Вероятно й е пределно ясно, че светът не е съгласен с опитите й за интервенция в Украйна...Вероятно и тя ще прецени, че трябва да помогне на сънародниците си в Украйна да осъзнаят безумието на искането си да отцепят територии от страната и вместо това да се концентрират върху подобряване качеството си на живот...Не може един проблем да се решава толкова дълго по някакъв начин, който явно е неефективен и да се продължава по този начин - виждаш, нещата не вървят по този начин, промени нещо!...Няма смисъл да си чукаш главата в стената!...Чудовищно е колко неефективни политически решения може да се поддържат от бившите соц. страни...Това, че нямаме политици си е стара истина, но че нещата могат да стигнат до такива безобразия...Какво ли се учудвам, всъщност!...Ние сме може би много по-зле от тях! - при нас в собствената ни Родина не ни убиват, само ни прогонват от страната, значи...

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
Re: Малко поезия
    #3416633 - 22.10.2017 12:05 [Re: додо]

ПУТИНСКОЙ РАШЕ

А тебе всё земли этой мало.
Аппетит не умерила свой...
Ты в Европе войну развязала
К юбилею Второй Мировой.

Ты привыкла держать хвост трубою -
В чёрном деле завидная прыть.
Нынче Гитлер гордился б тобою:
Вот как надо границы кроить!

Захотелось тебе после Крыма
В глотку новых кусков пожирней.
В Украину ты без перерыва
Посылаешь на бойню парней.

Грезишь ты об имперском престиже.
(Кровь течёт там уже не ручьём.)
Ты ж глаза округляешь бесстыже,
Мол,а я тут совсем ни при чём.

Псков,Калуга,Владимир,Воронеж -
Сколько мест ещё будет таких?..
Как бомжей,ты украдкой хоронишь
"Добровольцев" погибших своих.

Зёрна зла всюду с щедростью сея,
Без паскудств ты не можешь ни дня.
Будь ты проклята,Раша-Расея!
И Господь да услышит меня!

СЛАВА УКРАИНЕ!
Российский поэт Александр Бывшев.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3416641 - 22.10.2017 18:28 [Re: Светозар*]

да се включа и аз с малко поезия:

https:// />

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3416646 - 22.10.2017 20:01 [Re: liubo_iotoff]

Аз пък да се включа малко с проза. Ето защо един нормално мислещ човек не може да бъде русофил. И ето защо русофил=предател.:

http://www.pressreader.com/russia/vedomosti/20171020/281500751488823

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3416647 - 22.10.2017 20:12 [Re: Светозар*]

Малко проза от мен. Този цитат е от книгата "Тарас Булба" на "украинецът" Николай Гогол написана 1835г за "украинските" запорожски казаци. Тарас Булба е живял през 17-ти век. Запорожските казаци са живели в низината на река Днестър - днешна централна Украйна.
Цитат:

И в други земи е имало другарство, но като това в Руската земя не е имало. Не на един от вас се е случвало да прекара дълго време в чужбина; гледаш — и там хора! Също така божи човек и приказваш с него като със свой; но щом стигне до това, да подхванеш сърдечна дума — гледаш: не, умни хора, но инакви; също така хора, но инакви! Не, братя, така да обича, както може да обича руската душа — да обича не някак си, с ума или с нещо друго, а с всичко, което ти е дал бог, каквото има в тебе, а… — каза Тарас и махна с ръка, и тръсна бялата си глава, и мръдна с мустак, и рече: — Не, никой не може да обича така! Зная, подли неща стават сега по нашата земя; мислят само как повече жито да си запазят, и купни, и конски хергелета, и да оцелеят в избите им техните запечатани медовини; присвояват дявол знай какви невернически обичаи; гнусят се от езика си; свой със своя не иска да приказва; свой своя продава, както се продава бездушна твар на пазара. Милостта на чуждия крал, та не и на крал, а мръсната милост на полския магнат, който ги рита по муцуните с жълтия си ботуш, им е по-скъпа от всякакво братство. Но и последният подлец, какъвто и да е той, макар и целият овъргалян в сажди и блюдолизничество, и у него, братя, има частица руско чувство. И ще се събуди то кога да е, и ще се удари той, клетникът, с длани, и ще се хване за главата, за да прокълне високо своя подъл живот, готов с мъка да изкупи своето позорно дело. Нека всички те да знаят какво значи другарство в Руската земя! И ако е дошло време да се мре, то никой от тях не ще може така да умре!… Никой, никой!… Не е тази работа за техните миши натури!
Така каза атаманът и когато завърши речта си, все още потръскаше глава, посребряла в казашки подвизи. Всички, които го слушаха, бяха с развълнувани сърца от тази реч.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

liubo_iotoff
McAroff

#3416648 - 22.10.2017 20:16 [Re: Simulant]

Цитат:

русофил=предател

русофил=предател на новите ви господари, които разсипаха една добре работеща икономика и оставиха скелети на фабрики и заводи, понеже на тях конкуренти не им трябваха, само пазар
а предатели са онези, които им го позволиха и легализираха
както казваше тодор живков - това, което сме построили - вие не можете да го боядисате...

admiralМодератор
на андорския флот

#3416655 - 22.10.2017 21:25 [Re: Simulant]

Цитат:

Ето защо един нормално мислещ човек не може да бъде русофил

Това и за руснаците ли важи?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Simulant
рекордьор

#3416656 - 22.10.2017 21:41 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Ето защо един нормално мислещ човек не може да бъде русофил

Това и за руснаците ли важи?

Ти това сериозно ли ме питаш? Естествено, че всеки руснак by default трябва да бъде русофил. Както и всеки нормален българин трябва да е българофил. Визирах нашенските русофили. Ма що ме мориш сега на таблета да влизам в обяснителен режим? Толкова терсена се пише на таблет.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#3416658 - 22.10.2017 21:59 [Re: Simulant]

Цитат:

Естествено, че всеки руснак by default трябва да бъде русофил. Както и всеки нормален българин трябва да е българофил.

Остава сега да изясним и задължителната позиция на децата от смесените българо-руски бракове, понеже те не са чак толкова малко.

--------------------

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3416659 - 22.10.2017 22:03 [Re: Simulant]

Цитат:

Естествено, че всеки руснак by default трябва да бъде русофил.
Както и всеки нормален българин трябва да е българофил.

Господ е българин.
Научих, че Русия граничи с Бога.

liubo_iotoff
McAroff

#3416661 - 22.10.2017 22:54 [Re: Tanya.]

Цитат:

Русия граничи с Бога.

ти да видиш
не знаех почти нищо за проф. иво христов, но ми се издигна в очите
хиляди пигмеи са безсилни пред 28 панфиловци, факт

додо
оптимистка

#3416674 - 23.10.2017 11:49 [Re: Simulant]

Цитат:

Аз пък да се включа малко с проза. Ето защо един нормално мислещ човек не може да бъде русофил. И ето защо русофил=предател.:

http://www.pressreader.com/russia/vedomosti/20171020/281500751488823

Да...напълно съм съгласна, че на руснаците не може да се разчита - те не са хора стабилни, на които можеш да се довериш...Но...Има нещо друго в отношенията ни към руснаците - това е, че ние си харесваме обикновения, трудов, талантлив и сърдечен руснак, не техните политици...Русия спечели войната с Турция за България точно защото армията й беше армия на доброволци, обикновени, сърдечни руски мужици, готови да помогнат от сърце на страдащите../Преди това Русия воюва неколкократно с Турция с елитните си войски и никога не побеждава!/...Така че, ние си обичаме братушките, но не и техния политически елит...Има разлика!...

Редактирано от додо (23.10.2017 11:56)

Бяло Конче
раванлия

#3416681 - 23.10.2017 12:48 [Re: додо]

Аз пък си обичам България. Питая огромно уважение към руската култура и благодарност, че тази страна ни е дала възможност да се появим отново на картата на Европа, но да говоря за обич и омраза към хора и политици от друга държава ще е обобщение, каквото по принцип не обичам.
Чета наши и руски коментари за обич и омраза, за предателство и пр. Тъпа е тази игра на приятелство и неприятелство, каквото не зависи от мен. Не аз съм вкарал България във войните на губещата страна, която е била все срещу Русия и обратното - не тези руснаци са подписвали документите на Берлинския Конгрес или 1944г са обявили война на България или не са припознавали кирилицата, като българска азбука...

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3416777 - 24.10.2017 16:51 [Re: liubo_iotoff]

Не знаех, че монолозите в коментарните студия и речите в клубовете са форми на поезия... Vae misero mihi!

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Tanya.

#3416796 - 24.10.2017 20:02 [Re: Светозар*]

Цитат:

Не знаех, че монолозите в коментарните студия и речите в клубовете са форми на поезия...

липсва перо и мастилница ли? Ето...

liubo_iotoff
McAroff

#3416823 - 24.10.2017 21:26 [Re: Светозар*]

Цитат:

Не знаех, че монолозите в коментарните студия и речите в клубовете са форми на поезия... Vae misero mihi!

приеми го метафорично
и аз не намирам политически ангажираната поезия за поезия, ама не съм казал нищо, нали?

admiralМодератор
на андорския флот

#3416856 - 25.10.2017 00:39 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

и аз не намирам политически ангажираната поезия за поезия

Вапцаров, Смирненси, Кестнер, Франсоа Вийон, Хайне ги нямаш за поети?

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3416868 - 25.10.2017 09:54 [Re: Tanya.]

Перото и мастилницата са страхотни,
остава само някой да отпочне
да съчинява суперпоетичен бисер -
без политика, та на Йотоф да уйдиса.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Tanya.

#3416891 - 25.10.2017 18:32 [Re: Светозар*]

Цитат:

без политика, та на Йотоф да уйдиса

... екологинча поезия?

liubo_iotoff
McAroff

#3416900 - 25.10.2017 20:05 [Re: admiral]

пропуснал си шекспир, крал лир, хамлет

не познавам творчеството на вийон, кестнер и хайне, но ако е политически ангажирано - няма да ми хареса

вапцаров и смирненски имат добри неща, но пак не харесвам политическата ангажираност.

едно време имаше такава професия - художник на лозунги за манифестациите. ега ти и художника...

п.с. ако под кестнер имаш предвид ерих кестнер - чел съм негови произведения, но проза. поезията му ми е непозната

Редактирано от liubo_iotoff (25.10.2017 20:07)

Бяло Конче
раванлия

#3416907 - 25.10.2017 21:06 [Re: liubo_iotoff]

Политика е умението да се управлява и действията свързани с това умение. За пръв път тази дума е използвана от Аристотел в едноименнито му произведение. Лично на мен ми харесва алтернативното определение, че политиката е форма на общественото съзнание.
Религията ни учи, че властта е дадена от бога, а биологията, че йерархията в човешкото общество е видово обоснована.
Но така или иначе самата основа на човешкото съществуване е инстинкта за самосъхранение, който включва в себе си борбата за оцеляване - осигуряване на прехрана и осигуряване на потомство.
Накратко - колкото и да не я харесваме - всички ние зависим от политиката, дори и ако не участваме пряко в нея.
Та след този Увод - Изложението ми ще бъде, че поради гореизложените причини политиката е обвързана с науката и изкуството. Влияе им и се влияе от тях.
Заключението - Поезията, като частен случай се влияе от политиката и също и влияе...Няма как да се избяга от това. На практика и аз не обичам прекалено политизираното изкуство, но то съществува. Украйна, като нова държава се опитва да се утвърди отделно от Русия и културно. Така е и с Македония - например, която да се разграничи от България включи науката и изкуството в политическия процес на отделянето.
П.П. Понеже поста е дълъг - оцветеното е съкратения вариант.

--------------------

Tanya.

#3416908 - 25.10.2017 21:14 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

едно време имаше такава професия - художник на лозунги за манифестациите. ега ти и художника...

Любо, а зa песните какво ше кажеш?

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3416917 - 26.10.2017 08:17 [Re: Tanya.]

Екологична и аполитична?
Такава също можем да предложим.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

liubo_iotoff
McAroff

#3416937 - 26.10.2017 21:49 [Re: Светозар*]

тая тема как стигна от "трагедията в украйна" до "малко поезия"

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3416983 - 27.10.2017 07:49 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

В стихотворението, което постнах, идеше реч именно за трагедията в Украйна.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Бяло Конче
раванлия

#3417057 - 27.10.2017 22:05 [Re: Светозар*]

Трагедията в Украйна се базира на разделението на един народ. Когато един народ се разделя - винаги има трагедия. Отново давам примера България - Македония.
Украйна, както и Македония си е била чисто географско понятие до момента до който местен, регионален шовинизъм не бил подтикнат и подкрепен от външни сили.
На практика украинците трябва да вдигат паметници на Ленин, който на практика им създава държавата, докато руснаците трябва да събарят паметниците на Ленин и да го изритат най-после от мавзолея, където не му е мястото. Но историята си прави шеги с хора и държави.

--------------------

liubo_iotoff
McAroff

#3417072 - 27.10.2017 22:38 [Re: Светозар*]

Цитат:

Цитат:

именно, а стихотворението е абсолютно доказателство за това, каква страшна трагедия е налегнала тази иначе православна славянска държава

напомня ми за "развод ми дай... вземи панелите, трабанта...", поезия, та дрънка, ама малко на кухо

Редактирано от liubo_iotoff (27.10.2017 22:41)

Simulant
рекордьор

#3417073 - 27.10.2017 22:42 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

именно, а стихотворението е абсолютно доказателство за това, каква страшна трагедия е налегнала тази иначе православна славянска държава

Най ме кефи, когато абсолютни безбожници се кълнят в православието. Ако имаше капка вяра в тях нямаше да се избиват като кучета. Това обаче явно е над твойте възможности.

--------------------

liubo_iotoff
McAroff

#3417075 - 27.10.2017 22:51 [Re: Simulant]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Най ме кефи, когато абсолютни безбожници се кълнят в православието.

сигурен съм в това колко те кефи
пей си протестантските псалми, не ми пречиш

admiralМодератор
на андорския флот

#3417076 - 27.10.2017 22:52 [Re: Simulant]

Цитат:

Най ме кефи, когато абсолютни безбожници се кълнят в православието. Ако имаше капка вяра в тях нямаше да се избиват като кучета. Това обаче явно е над твойте възможности.

Чакай сега, ама и Йотофф ли избива някого?

--------------------

liubo_iotoff
McAroff

#3417077 - 27.10.2017 22:53 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

само тролове, и то виртуално

Simulant
рекордьор

#3417106 - 28.10.2017 09:36 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Бе де да знам, ако му попадне АК47, как би се държал. Е, ще си овеси и един кръст за всеки случай.

--------------------

Tanya.

#3417114 - 28.10.2017 11:23 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

като попренареди. в тази тема има
трагедия - поезия,
Украйна - малко.

liubo_iotoff
McAroff

#3417118 - 28.10.2017 12:20 [Re: Tanya.]

Цитат:

Цитат:

като попренареди. в тази тема има
трагедия - поезия,
Украйна - малко.

винаги съм се възхищавал на финеса в мненията ти

Негатор
Античен вагабонтин

#3423954 - 13.01.2018 00:49 [Re: liubo_iotoff]

Хохолско самонадъхване!

Бяло Конче
раванлия

#3424000 - 13.01.2018 13:25 [Re: Негатор]

Кога станаха нация, кога им почервеня г..а.
Новите нации винаги са много надъхани, за да се докажат за сметка на държавата майка, понеже ги е нямало никакви в историята...

--------------------

додо
оптимистка

#3424994 - 24.01.2018 04:25 [Re: Бяло Конче]

Не мисля, че си прав...Мене ми е странна позицията на Русия. Те се оказват напълно безсилни да се справят със ситуацията там! Западът били лоши, че ги били блокирали, тях, невинните ангелчета, значи ....Внушават глупости в главите на хората, особено на младите и после са много очудени, значи, че хакерите им атакуват САЩ, че Западът не им вярвал...Дори наскоро стана известно, че руснаците достигнали такива висоти във въоръжаването, че англичаните се страхуват, че стават опасни за световния мир /доколкото са по-добре въоръжени от другите, както и са достатъчно несговорчиви за да се конфронтират за глупости/...
При последното посещение на английски виш дипломат в Русия, руснаците го питат той дали им вярвал!!!... ...Как може да задават подобен въпрос?! ...Как може да очакват, че някой ще им вярва в добронамерените им отношения след това, което направиха и правят по отношение на проблемите с Кримския полуостров, както и по отношения на събитията с руснаците на територията на Украйна...След онези смешковци в Одеса и околности, се изхвърлиха и донбасци със самостоятелна република, значи...А руснаците пращат /или си затварят очите за тези хора/ там доброволци, не им създават никакви проблеми тези да пренасят оръжие и мониции със себе си, насърчават бунтовниците, а после се чудят защо хората не им вярват, че са законна и правова държава, бореща се за мир по света...Просто не мога да повярвам, че това е истина!!!...Но...Фактите са по-силни от боговете!...
Според мен, ако руснаците наистина искат мир, могат да се обърнат към международната общност с молба за съдействие за решаването на проблемите в Украйна...Ако искат да бъдат посланици на мира, трябва да спрат рушителния си устрем - защото те рушат всичко не само в собствената си страна, а и навсякъде по света - ето вижте какво става в Сирия...Създадоха такава обстановка там, че сега и Турция се включи със сухопътни впйски и авиация уж срещу кюрдските терористи там, а всъщност срещу въоръжените кюрди, които един ден могат да се опълчат срещу тях...Горката Сирия!...Разпертушиниха я разни местни и външни "доброжелатели" /начело със собствения им държавен глава, поставен на това място да се грижи за хората и ресурсите, а не да ги убива и руяи!..Много скъпо си плащат за грешния си избор! - времената на мъдрите и справедливи държавници, наследили престола отдавна е останало само в приказките /те, истинските крале и кралици днес са едни мухлъовци, леко казано, та някой, в жилите на който не тече многовековна кралска кръв ще се бори за наследник на престола! - според мен такива синове и дъщери на някой държавник не трябва дори да бъдат включвани в избирателните листи, а камо ли избирани!/ А какво става в Сирия ? - любовта на народът към добрия политик - баща се прехвърля без никакво основание към синът му, което в случая се оказва фатално!...Няма баща ми, майка ми! Всеки трябва да се доказва и да получи точно толкова, колкото сам заслужава...Мен наистина ми е жал за Сирийците...Както и да е...Поезията тук е безсилна /няма място за поезията в едно жестоко, освирепяло сърце!/...Аз не вярвам нито на Путин, ниро на Башар, нито на Ердоган! ...Всичко е ясно! - да влезне убития!

Бяло Конче
раванлия

#3425008 - 24.01.2018 09:59 [Re: додо]

Нашите пристрастия са едно, реалностите са напълно друго. Обама по повод украинската криза каза нещо с което си разкри напълно картите: "Русия е само една регионална сила." т.е. той каза това, което биха искали САЩ - само и единствено те да бъдат световна суперсила. За добро или за лошо това не е било никога в историята - една държава да управлява света(без да има съпротива срещу нея заради това), няма да се случи и в наши времена.
Нищо против САЩ или Русия - те са само пешки на историческата сцена - нищо повече.
Лично моята идея е, че великите държави трябва да се разбират помежду си - в противен случай - нищо добро не ни очаква.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#3425038 - 24.01.2018 17:38 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Лично моята идея е, че великите държави трябва да се разбират помежду си...

Като в Ялта?

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3425040 - 24.01.2018 17:52 [Re: admiral]

Всъщност Ялта е само една от всичките договорки между великите сили, но идеята е, че и най-лошия мир е по-добър и от най-добрата война. Както казва ген. Шърмън: "War is hell."(Войната е ад), а също така - "Войната и в най-добрата си страна е варварство."

--------------------

додо
оптимистка

#3425078 - 25.01.2018 01:53 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Нашите пристрастия са едно, реалностите са напълно друго. Обама по повод украинската криза каза нещо с което си разкри напълно картите: "Русия е само една регионална сила." т.е. той каза това, което биха искали САЩ - само и единствено те да бъдат световна суперсила. За добро или за лошо това не е било никога в историята - една държава да управлява света(без да има съпротива срещу нея заради това), няма да се случи и в наши времена.
Нищо против САЩ или Русия - те са само пешки на историческата сцена - нищо повече.
Лично моята идея е, че великите държави трябва да се разбират помежду си - в противен случай - нищо добро не ни очаква.

Когато Обама беше президент, Русия унищожаваше военните си ресурси и дори не беше регионална сила, а и...известни са предразсъдъците и настроенията на Обама към Русия, които той много недвусмислено показа в борбата си срещу Доналд Тръмп...Обама не е обективен политик, а пионка на остарели отношения от Студената война. Мисля, че не е трудно да се убедиш в днешно време колко е трудно на Тръмп да застане на обективна позиция по отношение на Русия, но той се бори мъжки!Русия обаче е пълна също с предразсъдъци и там никой не се бори да ги промени... ...Сигнаха отново до надпревара във въоръжаването!...Нищо не са научили, нищо не са разбрали, нищо не разбират!...Онези искат да им наложат ролята на "лошите" и руснаците с удоволствие я приемат!...Манипулират си ги както си искат и онези се радват, тъпанарите...Толкова са прости, колкото никога не съм очаквала, че може да бъдат!...И този тъпанар, Путин, отново се кандидатирал....Немам думи...

Негатор
Античен вагабонтин

#3425083 - 25.01.2018 03:59 [Re: додо]

Цитат:

Мене ми е странна позицията на Русия.

Пак ли?

Бяло Конче
раванлия

#3425102 - 25.01.2018 10:43 [Re: додо]

Светът не само върви към многополюсност, той вече е много полюсен...

--------------------

Simulant
рекордьор

#3425238 - 25.01.2018 21:22 [Re: додо]

Цитат:

И този тъпанар, Путин, отново се кандидатирал....Немам думи...

Нали знаеш какво се случва с падналите от власт диктатори?

--------------------

liubo_iotoff
McAroff

#3425250 - 25.01.2018 22:11 [Re: Simulant]

Цитат:

Цитат:

преместват ги в аржентина да си стареят на спокойствие? или ако не падат сами - идват твоите приятели и им спретват цветна революцийка? или ако пак не падат влизат с танкове да ги демократизират? тва да не им е ирак, афганистан или виетнам? а, момент, във виетнам се задавиха лекинко отровиха им народа с ейджънт ориндж на монсанто, ама си отидоха с подвити опашки. та в русия ли ше влязат? ше ги изметат като пърхот от ревера си

затова гадните непослушни диктатори се явяват на избори докато са живи, от страх да не им се случи това, което се случва с падналите от власт диктатори

Simulant
рекордьор

#3425251 - 25.01.2018 22:13 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

преместват ги в аржентина да си стареят на спокойствие? или ако не падат сами - идват твоите приятели и им спретват цветна революцийка? или ако пак не падат влизат с танкове да ги демократизират? тва да не им е ирак, афганистан или виетнам? а, момент, във виетнам се задавиха лекинко отровиха им народа с ейджънт ориндж на монсанто, ама си отидоха с подвити опашки. та в русия ли ше влязат? ше ги изметат като пърхот от ревера си

затова гадните непослушни диктатори се явяват на избори докато са живи, от страх да не им се случи това, което се случва с падналите от власт диктатори

Ти явно си фен на диктаторите.

--------------------

liubo_iotoff
McAroff

#3425255 - 25.01.2018 22:23 [Re: Simulant]

Цитат:

не, не съм. но ти явно си фен на комисията по обявяване на непослушните на сащ световни лидери за диктатори

https:// />

Simulant
рекордьор

#3425272 - 25.01.2018 23:38 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

Цитат:

не, не съм. но ти явно си фен на комисията по обявяване на непослушните на сащ световни лидери за диктатори

https://<br /><object width="640" height="360"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/AOepX2Pn5mI&hl=en_US&version=3"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/AOepX2Pn5mI&hl=en_US&version=3" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="640" height="360"></embed></object>

И като ми завираш Сегал искаш да ми кажеш, че Путин не е диктатор? Смееееееех!

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5657

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.