ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
Re: БСП - троянското магаре на Кремъл
    #3416209 - 18.10.2017 18:30 [Re: Негатор]

Цитат:

Е, това русофилия ли е или русофобия?

Русофилия е.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3416213 - 18.10.2017 18:40 [Re: liubo_iotoff]

Референдум за ЕС би спечелил - и тогава, и сега!
За НАТО е малко по-друга работа, но тогава паролата беше "Няма НАТО, няма ЕС"! Изглежда, спрямо Сърбия не възнамеряват да прилагат това "правило"!

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3416233 - 18.10.2017 20:00 [Re: Негатор]

Цитат:

Референдум за ЕС би спечелил - и тогава, и сега!
За НАТО е малко по-друга работа, но тогава паролата беше "Няма НАТО, няма ЕС"! Изглежда, спрямо Сърбия не възнамеряват да прилагат това "правило"!

абсолютно правилно
за сърбия не могат да го приложат, понеже не могат ги натика в ес
и защо паролата тогава за нас беше такава? и кой управлява жалките остатъци от някога велика българия?

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3416247 - 18.10.2017 20:32 [Re: Негатор]

Цитат:

Аман от схоластични спорове! Ето, аз мисля, че управляващите не трябва да дърпат мечката за опашката с безполезно дърдорене и закачане с Русия за щяло и не щяло! Алъш-веришът със северната евразийска империя трябва да си върви с пълна пара, както и културното сътрудничество, наред с туризма и чисто човешкия обмен - в дух на взаимно уважение, а защо не и на симпатия (натрупана исторически)!

Това обаче не значи, че днешна Русия може да е някакъв модел за БГ в каквото и да е отношение, както навремето копирахме СССР или пък да ни казват какво да правим, както са го правили навремето и както сега го правят други. Сегашната геополитическа принадлежност на БГ към ЕС и НАТО е повече от резонна при съвременните условия. Въпросът е БГ да се възползва от това максимално и да си знае правата и интересите, а не да се чуди на кой Господ да служи, както сме свикнали в миналото.

Навремето СССР беше "учител" в световния експеримент, наречен "социализъм", но днешна Русия едва ли може да бъде учител по капитализъм, защото тази служба е вече заета от утвърдени и мастити професори по дисциплината!

Ъ, нЕкой да не ти е хакнал профила?

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3416269 - 18.10.2017 22:01 [Re: Негатор]

Честно казано се съмнявам, че ще приемат Сърбия в ЕС без да стане страна членка на НАТО. Отделно сърбите не са толкова корави, а и никоя балканска държава не е.
Иначе поне аз бих предпочел да сме само в ЕС, но не и в НАТО, но никой не ме пита. Ако има само европейска организация за отбрана - ОК - бих се съгласил. Не съм съгласен, защото на практика НАТО се управлява от САЩ и не е много добре американците да си налагат волята за всичко със сила. Там, където имаме полза да(например защита от Турция и да сме заедно с Македония), но не и да ни насочват срещу Русия. Ако имат проблеми с руснаците - да седнат на една маса и да си ги решат, а не да си мерят...ракетите през нашата земя...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

liubo_iotoff
McAroff

#3416280 - 18.10.2017 22:24 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

на практика НАТО се управлява от САЩ

ами да, така е
но ще ти кажа за две държави, членки на ес и нечленуващи в нато - сетих се за австрия и швеция, имаше и други, не ги помня. съизмерими с нас по население, австрия даже и по територия, но управлявани от по-отговорни към нацията си политици. защо на тях не е поставено условие за членство в нато, а на нас беше поставено такова? защото ни управляват нещастни национални предатели и чужди марионетки от 27 години, без изключения. ей тва е
а на сърбите поставят ли такова условие - никога няма да влязат в ес, няма толкова луд политик там, да рискува да го линчуват

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3416287 - 18.10.2017 22:47 [Re: Simulant]

Цитат:

Цитат:

Аман от схоластични спорове! Ето, аз мисля, че управляващите не трябва да дърпат мечката за опашката с безполезно дърдорене и закачане с Русия за щяло и не щяло! Алъш-веришът със северната евразийска империя трябва да си върви с пълна пара, както и културното сътрудничество, наред с туризма и чисто човешкия обмен - в дух на взаимно уважение, а защо не и на симпатия (натрупана исторически)!

Това обаче не значи, че днешна Русия може да е някакъв модел за БГ в каквото и да е отношение, както навремето копирахме СССР или пък да ни казват какво да правим, както са го правили навремето и както сега го правят други. Сегашната геополитическа принадлежност на БГ към ЕС и НАТО е повече от резонна при съвременните условия. Въпросът е БГ да се възползва от това максимално и да си знае правата и интересите, а не да се чуди на кой Господ да служи, както сме свикнали в миналото.

Навремето СССР беше "учител" в световния експеримент, наречен "социализъм", но днешна Русия едва ли може да бъде учител по капитализъм, защото тази служба е вече заета от утвърдени и мастити професори по дисциплината!

Ъ, нЕкой да не ти е хакнал профила?

Защо? Не си ли съгласен?

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3416293 - 18.10.2017 23:01 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

Цитат:

на практика НАТО се управлява от САЩ

ами да, така е
но ще ти кажа за две държави, членки на ес и нечленуващи в нато - сетих се за австрия и швеция, имаше и други, не ги помня. съизмерими с нас по население, австрия даже и по територия, но управлявани от по-отговорни към нацията си политици. защо на тях не е поставено условие за членство в нато, а на нас беше поставено такова? защото ни управляват нещастни национални предатели и чужди марионетки от 27 години, без изключения. ей тва е
а на сърбите поставят ли такова условие - никога няма да влязат в ес, няма толкова луд политик там, да рискува да го линчуват

Относно Австрия, мисля, че би било добре да цъкнеш малко интернетот и да се поедуцираш малце исторически. Що се отнася до Швеция, то там сериозно се замислят да станат член заради агресивната политика на Путин.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

liubo_iotoff
McAroff

#3416301 - 18.10.2017 23:28 [Re: Simulant]

Цитат:

Относно Австрия, мисля, че би било добре да цъкнеш малко интернетот и да се поедуцираш малце исторически. Що се отнася до Швеция, то там сериозно се замислят да станат член заради агресивната политика на Путин.

ами цъкнах го интернетот и кво да видя - май ти требе да се поедуцираш, не аз

и освен австрия и швеция, забелезах, че и финландия май я нема у списакот

ше ги замислят те шведите, ама там умни ора управляват, не тъпунгери като у нас ше вземат некой референдум да направят така, интелигентно, не по заповед свише да си вкарат държавата в неправилен пакт

и ако политиката на путин е агресивна - тогава каква е политиката на сащ, дето в половината свят са нахлували под едно или друго оправдание след втората световна?

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3416368 - 19.10.2017 08:09 [Re: liubo_iotoff]

Сетих се и за френския бунт на натовския кораб. Шарл де Гол не е бил съгласен с това САЩ да му казват, какво да прави и е настоявал Франция да управлява НАТО, заедно със САЩ и Великобритания, на равна нога, но не се получава. Отделно Русия - тогава СССР също е искала да бъде член на НАТО, но САЩ не се съгласяват, доколкото НАТО е било насочено срещу СССР, а ако и СССР се присъедини - няма да има заплаха, тогава трябва да няма и НАТО.
СССР се разпадна, но не и НАТО. Интересна е там ситуацията.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2610

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.