ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
Re: Испания и Каталуния
    #3417051 - 27.10.2017 21:38 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

тва да не им е косово, ама ха!

А някой да е убивал и тормозил каталонците?

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3417055 - 27.10.2017 21:59 [Re: додо]

Испания си остава една държава. Това, че някой обявил нещо незаконно, няма как да мине. Може само със сила, но каталунците не разполагат с такава...Въпрос на време е да се организират там нови избори, а Пучдемон да го вкарат в затвора. Това е моята прогноза.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3417070 - 27.10.2017 22:32 [Re: Simulant]

Цитат:

Цитат:

тва да не им е косово, ама ха!

А някой да е убивал и тормозил каталонците?

поне никой не се е опитвал да лъже, че имало такова нещо но има време, ще видим

нито пък някой е бомбардирал жилищни квартали и посолства в столицата на суверена мадрид, поради подобни слухове

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3417089 - 28.10.2017 00:29 [Re: liubo_iotoff]

Бяло Конче
раванлия

#3417182 - 29.10.2017 12:09 [Re: Бяло Конче]

Моята прогноза започва да се сбъдва. Наистина се оказа, че играта за независимост е била за ени пари...но не се получи.

--------------------

додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
    #3417203 - 29.10.2017 16:37 [Re: Бяло Конче]

Къде го видя, че играта за независимост била за едни пари, моля?...Според мен, след като има доброволно обединили се държави, би трябвало да има начин и те да се разединят, значи...Поне това би било коректно...Ние сме били част от Турция насила, никога не сме имали никакво желание за такова членство...Така че нещата са много, много по-различни и няма никакво място за сравнение!...А Испания използва сила за да попречи на Каталуния, което не е добре, даже си е много лошо, значи...Аз не вярвам толкова много хора в Каталуния да искат да се отцепят от Испания заради пари! Това би било нереално!...Също както се говореше за Шотландия!...Това е глупаво...Не те харесват, не те харесват! - защо да се натискаш?...Може би един ден ще искат да се завърнат отново...По/важното е да останат дълбочинните връзки!!!...
В този ред на нещата, интересно как биха протекли събитията в СССР ако някоя република би поискала да се отцепи в друго време?...Според мен, руснаците драматизират много разпадането на СССР, но нямат никакво основание за това - СССР беше създаден за построяване на Комунизъм там! Финландия не искаше да строи комунизма на руснаците, значи , и не се присъедини към този съюз!...Но единствената причина за създаване на СССР си остава построяването на Комунизма!...След като руснаците скандираха из цялата страна, че няма да строят повече комунизма и такова животно даже не съществува, съвсем нормално е съюза да се разпадне де фактум...Въпреки, че фактически според мен, той се разпадна като предпазна мерка срещу ескалация на напрежението и размирици и войни по места... ...Но...погледнато отвсякъде, руснаците нямат никакво основание да драматизират тук!...А...камо ли да обвиняват отцепелите се републики в нелоялност, некоректност и вражески настроения...Руснаците са си виновни сами и никой не им е виновен за това, което сами си причиняват...Тъжно!

Редактирано от додо (29.10.2017 16:56)

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3417207 - 29.10.2017 17:00 [Re: додо]

National Anthem of Catalonia

Бяло Конче
раванлия

#3417231 - 29.10.2017 20:42 [Re: додо]

А ти какво предлагаш. Да се върнем към градовете държави? Както е казал нашият владетел (канас субиги) Кубрат - един сноп трудно се чупи, но ако пръчките са разделени - много лесно.
Едно е да си под робство, както ние българите сме били и да търсиш спасение от него, а друго е да живееш в богата Европа, да си най-богатата провинция на Испания, да имаш охолен и нормален живот, и да тръгнеш да се цепиш...
А, какво за СССР - спомни си, че Украйна беше най-богатата република в него...а извън него - оказа се, че не се справя добре. Та така и с Каталуня...
П.П.Никой в Европа не трябва да се цепи, защото който се цепи...колективът ще му го...да не продължавам, всеки знае продължението...

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3417244 - 29.10.2017 23:25 [Re: додо]

Доколкото си спомням едни 38% гласуваха за независимост на непризнатият от никого референдум.Без наблюдатели,без нищо и пак бяха по-малко отколкото през 2014г.По каква логика Покемон-а обяви независимост?По същата,по която след 50 години,Барселона ще се отдели от Каталуния защото не ще да дава пари за по-бедните Хирона и Сабадел.Да искаш зорлем да станеш държава с размерите на Люксембург и с нулево влияние в Европа...Е,това ми обяснете логично.Една Ломбардия има БВП пет пъти по-голям от Каталуния,но не са толкова тъпи да си режат клона на който удобно са седнали.Не било за пари!Точно за пари е!И как ще се противопоставят гражданите на Каталуния на действията на испанските власти?Демократично и с мирни средства според Покемон-а! Например няма да ходят на работа ли?Или ще бойкотират испанските стоки?Откъде им идва ел.енергията?А газопроводите?Колко от испанския дълг са готови да поемат?
Колкото е демократично да имаш свободно право на волеизлияние,също толкова демократично е да уважаваш върховенството на закона и институциите на своята страна.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Centurionus
ветеран

Регистриран: 12.03.2013
    #3417292 - 30.10.2017 17:00 [Re: Бяло Конче]

Като писа Украйна и ........
https://www.youtube.com/watch?time_continue=35&v=JABhwVAy4Q4

тез смешници себе си оправили че кралството ще ..

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1782

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.