ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Испания и Каталуния
    #3417299 - 30.10.2017 18:00 [Re: Centurionus]

Това сериозно ли!?
Тогава първо да си оправят скапания закон за образованието от който българите живеещи в Украйна също са потърпевши, заедно с унгарци и румънци т.е. засегнали са интересите на три европейски държави, а ще оправят Испания с която нямат нищо общо, освен може би жълтия цвят на знамето.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3417325 - 30.10.2017 22:28 [Re: Бяло Конче]

Храбрия Покемон май се покри в Белгия!Участвай на избори ве,отворко!Ама как ще обясниш на своите избиратели защо голяма енергийна компания като "Газ-Натурал" се изнася от Каталуния?Защо "Сеат" смята да изнесе оттам голяма част от производството на автомобили?Как ще им обясниш защо предвиденият да се строи в Барселона газов хъб/като част от газовата диверсификация на ЕС/вече е под въпрос?
Иначе,споко!Никой няма да ореже автономията на каталунските кавали.Даже може да им добавят някоя и друга екстра.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
    #3417328 - 31.10.2017 00:35 [Re: Лаф моабет]

Как няма да се покрие, значи?!...Обвиняват го в криминално престъпление...И какво ли може да бъде това престъпление - сигурно за кражба на държава, значи...Кримка, нема що! ...Всъщност...не знам...да се смееш ли или да плачеш...Слушах испанци да говорят, че каталонците ги предизвиквали, държали се агресивно и не можело да заслужават нищо друго...Тъжно!...Никой не се замисля, не си задава въпроса ЗАЩО...Каталонците бяха като пияни на този референдум, като нас, тръгнали да бием турците с черешово топче за еднократна употреба преди години, значи ...Те сякаш казваха на испанците : да, ТОВА сме ние и ние ТОВА искаме, и ВИЕ не можете да ни кажете НИЩО!...Те явно са се чувствали подтиснати, се чувстват подтиснати и не могат да намерят друго решение...Странното ми е, че тази ситуация се повтаря - първи бяха англичаните с тяхното недоволство от политиците им, избило така ярко в референдума за БРЕКСИТ /излизането на Англия от ЕС/...Сега каталонците отново демонстрират недоволство от политиците, от държавата...Аз мисля, че Испания трябва много да помисли преди да предприеме по-нататъшни стъпки...Четох, че лидерите на този техен референдум, по-точно лидерът е заявил, че резултатът от този народен вот ще играе важна роля в по-нататъшното развитие на провинцията!...Той приема реалността такава каквато е, но народния глас остава!...Той е бил подготвен!...Според мен, Испания трябва много да помисли какво точно прави!...Може би там са си нямали на идея какви са чувствата на каталунците?...Може би ще се опитат да променят много неща....може би ще успеят...А може би - не!...Във всеки случай най-глупавото решение е да се смачка тази ситуация, да се пренебрегне...или както те се изразяват - да се въведе ред!...Какъв ред ще въведеш в една подтисната личност, моля?!...В едно подтиснато общество?!...Според мен испанците трябва да предприемат много сериозни мерки за решаване на проблемите /които не са ПАРИ!/ и ако нищо не се получи, да дадат независимост на Каталуния....Би било най-добре да го направят веднага, но...не се получи май...
Колкото за компаниите, готови да напуснат провинцията - всеки бяга от безредици, значи...Но...най-важно е човекът да е здрав физически и духовно - тогава може да си върне загубеното по време на "болестта"....А каталунците точно това се опитват да направят - да излекуват някаква дълбока рана, според мен...Поне така изглежда - не ги познавам изобщо, но доколкото познавам малко испанците и мнението ми за тях е, че те са доста чепати хора, мога да си представя как едни по-деликатни хора биха се чувствали около тях...Но...което не знам, на знам...

--------------------
gb.pipingrock.com

Бяло Конче
раванлия

#3417369 - 31.10.2017 12:51 [Re: Лаф моабет]

Покемона точно за това до последно искаше да преговаря т.е. да му се размине прахосването на средства, но като видя, че няма да го оставят да си харчи, както той сметне за добре, реши да плаши с референдуми и отцепване. Е, там хората не са толкова глупави - естествено, че от една страна са си регионални шовинисти, нормално е, особено за богатите региони, но от друга прекрасно осъзнават, къде им е мястото.
И що ще прави Покемона, ако ги отцепи? Освен, че ще харчи безконтролно пари.
Би трябвало да го вкарат в затвора, ако наистина спазват буквата на закона.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3417370 - 31.10.2017 12:56 [Re: додо]

Сестра ми е испанска гражданка и също живее в регион на който се говори катала(езика на който говорят каталунци, валенсианци и майоркинци) освен официалния кастилски. Става дума за Палма де Майорка - една година съм бил там - техният език, наричат го майоркински си е официален наравно с кастилския, всички надписи са дублирани на този език, имат си автономията, богати са, но не правят тези глупости, които Покемон и компания прави. Една година съм живял и работил там. Всичко си е шест.

--------------------

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3417375 - 31.10.2017 15:06 [Re: додо]

Цитат:

Никой не се замисля, не си задава въпроса ЗАЩО...Каталонците бяха като пияни на този референдум,

Защото мешат футболни емоции с държавна политика.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3417451 - 31.10.2017 21:18 [Re: додо]

Мнението отдолу съм го копнал от един сайт.Постирам го,защото авторката изглежда доста навътре в каталунската действителност и съм напълно съгласен с писаното.А оня Пикачу да се прибира в Каталуния!Генералисимуса би го увесил на някоя релса но сега просто ще го пуснат на избори да му гледат сеира...

"anonymous. това при тебе заболяване ли е или обикновена тъпота? Ще ми сравнява Априлското въстание - пише се с главна буква, същество анонимно - с фарса на каталунските смахнати левичари, троцкисти, анархо-комунисти, антифа и прочие паплач! 40 години рипаха по площадите, търсейки реванш за това че са ги били в Гражданската - и испанците, нали попаднаха в мрежите на лЕбЕрализма им угаждаха и им даваха всичко, квото си поискат. Знаете ли че от 80те години, първото управление на тамошните соушиалисти, испанският химн не се изпълнява с текст, щото в текста се говори /написан през 19 век/ за ГОЛЯМА Испания. Сакън, да не се обиди нечия тънка чувствителност. Най-голямата тъпотия допуснаха в образованието - каталунците излизаха с испански паспорти, ползваха стипендии, привилегии, защита - а в училищата испанския език се учи ТРИ УЧЕБНИ ЧАСА СЕДМИЧНО. И им се набива в кратуните че били под робство едва ли не - а всеки който дори за една седмица е бил поне в Барселона, знае колко е "вярно" това.Извъртаха и фалшифицираха историята на воля като същи наши макета. И сега, естествено, се спихнаха като спукан балон, и същи плъхове, хукнаха да се спасяват...и то при брюкселските тлъстаци. Смях! "Salieron como leones, volvieron como cagones", а, професоре?Което ще рече по нашенски, "тръгнАха кат аслани, върнАха са кат насрани".
ПП: А тия дето много се радват на каталунските "революционери" да си представят как ще се радват на турските такива, кога тръгнат да цепят Родопите. Чухте ли кво скимтеше Местаня оня ден?"
Та,чухте ли наистина Местаня?Да признаем ли турско малцинство?Или да се разделим на автономни региони като Кралство Испания.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3417501 - 01.11.2017 09:39 [Re: Лаф моабет]

+1
Точно е! И няма нужда от коментар.

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3422964 - 04.01.2018 14:03 [Re: додо]

Най-накрая!Пусната е подписка за отделянето на Северозапада от България.Едва след референдума/който се смята от организаторите,че ще бъде успешен/ ще се подаде молба за присъединяване към Румъния.Мотива на организаторите на подписката е огромната корупция в региона и тоталната липса на държавата.Аз съм "ЗА"!Защото за разлика от алчните каталунци,тези хорица искат да избягат от мизерията в региона.Искам обаче да чуя мнението и на корифеите на каталунската независимост.

--------------------

Centurionus
ветеран

Регистриран: 12.03.2013
    #3422971 - 04.01.2018 15:42 [Re: Лаф моабет]

Лафе , а пиши нещо за последните избори в Каталуня , май пак са на изходна позиция , не е баш като да са насрани.

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1827

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.