ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
Re: Испания и Каталуния
    #3424175 - 15.01.2018 01:07 [Re: Centurionus]

Цитат:

... след намесването на страховитите Руски кибер воиски...

Ама не бяха ли Китайски ?
Цитат:

Май ще излезе , че си вярват че мястото им не е в Спаня

Те от дълго време си го вярват .

По спомени, ще разкажа историята на гида ни в Барселона, отпреди няколко месеца.
Било преди около 150 години, Барселона бил проспериращ град, а и как иначе-най-голямото пристанище на богата монархия. Първенците на града, поискали да отворят оперен театър по подобие на Мадридския, който бил построен с пари на кралското семейство. Написали писмо до кралицата, така и така, молим коленопреклонно за одобрението ви и за помощта ви, като покровител и любител на изкуствата. Отговорът не закъснял:" аристокрацията е в Мадрид и на обикновенните търговци в Барселона, опера не им е нужна".Все пак явно им е била нужна, защото събрали пари и дарения помежду си, теглили заеми и построили втората по големина опера в света, след тази в Буенос Айрес. За зла участ, сградата била дървена, и след десетина години, по време на представление изгоряла. Изглежда, любовта им към операта по това време е била по-силна от гордостта каталонска, та написали ново писмо до Изабела втора-така и така, моля помогнете с каквото можете. Този път помощта пристигнала под вид на огромна статуя на кралицата, която да украсява парадния вход на операта след възстановяването и. Е, каталонските плебеи взели решение, че сияйния лик на кралицата по-добре да украсява водите на пристанището, защото затъркаляли въпросния монумент по "Ла Рамбла"и...го удавили.
Не знам защо, направих асоциация на "удавянето", като цивилизован вариант на гилотинирането на една аристократка, имала неблагоразумието да предложи пасти на поданиците си. Факт е, че операта в Барселона и до ден днешен радва почитатели от цял свят и напомня, че изкуството не е класово, нито регионално.

--------------------
But she did ask...and well she is special

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3424188 - 15.01.2018 08:29 [Re: c´est moi]

Аз предлагам от всяка европейска държава да се отцепят поне три. Всеки регион в Европа би намерил причини за недоволството си - няма съмнение.
П.П. Европа има девиз:"Единство в различията"!? А дали наистина действа или само е добро пожелание...след, като всичко иска да се цепи...далеч не е само Каталуня...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3424229 - 15.01.2018 21:57 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Аз предлагам от всяка европейска държава да се отцепят поне три.

идеално за кандидат-господарите на света дребни държави лесно се контролират. сигурно всичките ще са членки на нато?
ако се сбъдне - лошо. в българия направиха една камара магистрали в бъдещата източна румелия и пиринска македония, а за княжество българия позабравиха малко...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1826

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.