ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
Re: военната тайна 5
    #3421137 - 07.12.2017 09:12 [Re: Бяло Конче]

Кой се е съмнявал,че Путин ще е пожизнен президент?И какво общо има тук Олимпиадата?Наказанието на руските спортисти е във връзка с това,че допинга се е превърнал в официална държавна политика.Допинг се взима и в Запада само,че хората там си говорят по проблема а руснаците по стародревна традиция се правят на ударени...Ний да взимаме допинг!Нееее!Това е долна клевета на Империалистите.Възползваха се,че в Сочи са домакини и направо се уляха.А Путин да си го избират.Напълно предвидим е.Ще го вкарват от конфликт в конфликт докато един ден му светне,че го правят на луд.Ама това ще стане деньгите като попривършат.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3421142 - 07.12.2017 09:39 [Re: Лаф моабет]

Не става въпрос тук ни за Путин, ни за държавна допингова подкрепа на спортисти. Става въпрос за древните принципи на Олимпиадата - младежите по света да се срещат не на спортното поле, а на бойното поле.
Като се изходи от това и факта, че Русия не е нито първата, нито последната страна в която се взема допинг, то моята теза - да повторя - е следната:
Да се накажат конкретните виновници с ясни доказателства за вината им - това е напълно достатъчно. Всичко друго си е мръсна непродуктивна, неолимпийска политика.
Нека да си припомним, че и България имаше подобни проблеми в миналото, когато бяхме сила в дигането на тежестите, но никой не забрани на страната ни да участва, само спряха конкретните уличени лица. Такива проблеми имаха и САЩ също и кой ли не...
Криво да седим - право да съдим.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Бяло Конче
раванлия

#3421145 - 07.12.2017 10:36 [Re: Бяло Конче]

Понякога си мисля, дали наистина е толкова трудно хората да се разберат помежду си, ако това е целта. И една военна тайна се разкрива безжалостно пред мен - целта - не е разбирателството. Към мир се стремят по-слабите, а по-силните налагат своето си със сила.
Ницше е знаел едно друго, все пак. Но се надявам да не е последната инстанция.

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3421155 - 07.12.2017 14:26 [Re: Бяло Конче]

Путин просто лъска имиджа на държавата си чрез спорта.Стар номер на всички диктатори. За целта даже направи шефа на Руския Олимпийски Комитет,Виталий Мутко вицепремиер.На Мутко вече му излезе забрана да се занимава със спорт до живот.Последен шанс за лъскане на имиджа си остава Световното по футбол.Междувременно Доналд Тръмп с признаването на Йерусалим за столица на Израел отвори нов конфликт и Володята естествено пак ще участва...

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Редактирано от Лаф моабет (07.12.2017 14:32)

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3421156 - 07.12.2017 15:21 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Междувременно Доналд Тръмп с признаването на Йерусалим за столица на Израел отвори нов конфликт и Володята естествено пак ще участва...

пита се само на коя страна.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

#3421162 - 07.12.2017 16:16 [Re: Лаф моабет]

Ако става дума за Путин - смело мога да кажа, че можеше изобщо да не се появи. Всяка историческа личност се появява на определен исторически фон и след съответните предпоставки за това.
Моята ценностна система не се връзва напълно с тази, която ни се предоставя от силните на деня, доколкото мога да видя и от самолет, че "има нещо гнило в Дания".
И ето едно примерче:
Ако наистина има ценности и санкциите са справедливи - то на първо място и то доста отдавна трябваше да бъде ударена Саудитска Арабия. Там се отглежда и спонсорира радикалния ислям уахабизъм. Там властва най-лошия диктаторски режим на земята. От там идват парите за талибани, ислямисти, джамии в които се проповядва джихат и т.н.

Конфликта между САЩ и Русия е преди всичко конфликт на интереси, конфликт за ресурси, печалби, търговия.
Ако Запада е толкова загрижен за постсъветското пространство - защо първо не се погрижи за бедните африкански и латиноамерикански държави над които има 100% влияние и в които властват луди диктатори.
Или има морал, ред, право, или няма. Това е.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3421164 - 07.12.2017 16:20 [Re: admiral]

Ще участва и другарят Си! Гаранция. Всяка коза, предполагам за своя крак.

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3421166 - 07.12.2017 17:34 [Re: Бяло Конче]

Володята участва на страната на губещите пари...как всегда.Другарят Си участва на по-горещи места.Например да направи преврат в Зимбабве и да лапне платинените и диамантените рудници.Да взема на концесии земи за "дърводобив" в Гана.Да изнесе дървесината и да продължи да копае надолу за да измъкне к`вото са му докладвали неговите геолози там...злато,диаманти,кобалт.Така се печелят пари и влияние а не като Володята "с рогата напред".

Редактирано от Лаф моабет (07.12.2017 17:56)

Бяло Конче
раванлия

#3421169 - 07.12.2017 18:04 [Re: Лаф моабет]

Настъпва ерата на Дракона, като че ли. По това спор няма. Не е голяма военна тайна. Но, каквото е, такова. Мен политиката ми е интересна в исторически аспект.
Сменят се държавите, хора измират, но тенденцията се запазва. Тенденцията за организиран контрол над населението. Всъщност на практика точно това е и политиката.

--------------------

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3421424 - 09.12.2017 16:44 [Re: Бяло Конче]

https:// />

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3049

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.