ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Заедно ли? С кого заедно?
    #3424079 - 14.01.2018 11:22 [Re: pplk]

Нещо от сорта. Аз го разбирам, като смес от регионален шовинизъм плюс външна намеса. Това, че народът решавал нещо си, както съм казвал и друг път - за мен не звучи никак убедително. Убеден съм в обратното - народът на практика не решава нищо и никога не е решавал. Но от друга страна - на Запад и на Изток "умници" твърдят, че видите ли, всичко било и се свеждало до управление на народа(демокрация, народовластие). Ясно е, защо. Овцата мислейки, че нещо зависи от нея е по-щастлива, докато си пасе тревичката.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
    #3425080 - 25.01.2018 02:52 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Ние трябва да живеем заедно, да живеем в мир, добави премиерът.

Че, ако ще живеем заедно, оти го ручахме жабето да се освобождаваме от османизма?!

http://epicenter.bg/article/Borisov--Bla...ivo-/144516/2/0

Цитат:

В местата, които са завладявали нашите деди, са осигурявали първо сигурност за религиозните обекти.

Цитат:

Лошите спомени, които има от историята не би трябвало да хвърлят сянка върху надеждата и възможността да живеем заедно.

http://bgnes.com/bylgariia/politika/4559541/

Затова ли влязохме в ЕС - за да живеем заедно с Ердоган?

Виж сега, Турция ни е съседка и е най-добре да живееш добре със съседите си...Не можеш да имаш претенции кой ти е съсед...Ние сме си патили много от турците, , но те имат и хубави качества...Дори нашите прадеди не са ги изгонили от земите ни при Освобождението, оценявайки техните качества.../те са оставили турската рая да живее на българска земя и това не е било жест на благородство, а преценка, че и тези хора са потърпевши от турското управление, но са добри хора и имат своите качества...За съжаление, управниците ни не успяха да приобщят тези турци към обществения ни живот и нещата станаха много груби, когато бяха разкрити намерения за отцепване на български земи и присъединяването им към Турция...Недоверието и от двете страни е много голямо и в това няма нищо чудно...Но...спотрд мен, с турците е по-лесно да се разбереш отколкото с гърците и сърбите и това не е никак за подценяване! - ако ние имаме добър съюз и отношения с Турция, Гърция и Сърбия ще променят отношението си към нас със сигурност! Те сега са ни притиснали в ъгъла с простотиите си, но ако се намеси и Турция, ще запеят друга песен, негодниците...

--------------------
gb.pipingrock.com

Бяло Конче
раванлия

#3425103 - 25.01.2018 10:46 [Re: додо]

Цитат:

Но...спотрд мен, с турците е по-лесно да се разбереш отколкото с гърците и сърбите и това не е никак за подценяване!

Така е мислел и цар Иван Шишман, предполагам.

--------------------

додо
оптимистка

#3426324 - 01.02.2018 00:49 [Re: Бяло Конче]

Цар Иван Шишман е имал двама други братя-умници...Ако мислим в тази насока, баща им е виновен, че разделил царството между тримата си сина...Истина е, че те са предпочели да паднат победени от турците отколкото да се обединят с гърците /които са им предлагали това!/, но това не е защото са мислели, че ще се разберат с турците, според мен, а защото не са били сигурни в партнъорството с Гърция - вероятно са се опасявали, че гърците не само че няма да ни помогнат, ами ще ни навредят още повече...Тъжното е , че самите братя не са се обединили пред вида на този силен враг - явно отношенията им не са били много братски! ...А иначе са се оказали напълно прави за гърците, имайки в предвид как тези негодници задигнаха голяма част от Македония по-късно...

Бяло Конче
раванлия

#3426359 - 01.02.2018 09:51 [Re: додо]

Само една малка забележка - по онова време все още ги е нямало нито гърците, нито Гърция. Имало е Римската Империя(Източната, колкото е било останало от нея) и романи - ромеи, част от които в 19-ти век ще се нарекат елини, а ние ще ги наречем - гърци. Това са били нашите южни съседи в по-голямата част от Средновековието, а след това идват османците, които също не били все още турци.
За какво мислиш се гордеем, че сме най-старата държава в Европа, която си е запазила името, а народът ни - най-старият под същото име.

--------------------

додо
оптимистка

#3426562 - 02.02.2018 00:44 [Re: Бяло Конче]

Извинявай, но май забравяш за Византия - тя е отделна страна, не е част от Римската империя!...Няма значение как са се казвали тогава, според мен...Важното е за кого става дума...а аз не знам турците да са се наричали с друго име някога, поне по българските земи...както и да е...Това са неважни в случая подробности, защото говорим по същество, но ако това за теб е по-важно, нямам нищо напротив

--------------------
gb.pipingrock.com

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3426569 - 02.02.2018 02:25 [Re: додо]

Добри съседи - ДА, но всеки от своята страна на оградата!
Не искам да си мешаме капите (или чалмите) со аркадашите, макар те вече да изкупиха голяма част от нещастната БГ!

Бяло Конче
раванлия

#3426605 - 02.02.2018 10:00 [Re: додо]

Цитат:

Извинявай, но май забравяш за Византия - тя е отделна страна, не е част от Римската империя!

Моля те, това не го казвай на друго място. Нямало е такава историческа държава Византия. Името Византия се използва доста време след разпадането на Източната Римска Империя, като синоним на името и - Романия.
Така, че държава с име Византия никога не е съществувала, както не е съществувал народ с име прабългари.
Важно е тези детайли да се уточняват.

--------------------

додо
оптимистка

#3426610 - 02.02.2018 11:25 [Re: Бяло Конче]

Аз лично съм виждала стари карти от цял свят с името Византион /на латински/ на тях...Не знам от къде имаш такава информация, но е най-малкото неточна, според мен - добре е известно, че католиците в римската империя и протестантите от Византия са два отделни лагера, принадлежащи на две различни държави....Дори в днешно време се говори за Византия - слушах наскоро за болката на английските протестанти от това, че част от тяхната религиозна мека е изгубена в Турция...Знае се, че англичаните са имали проект да превърнат Турция в християнска държава точно по времето, когато сме се освобождавали и нашето освобождение им е било трън в очите...

--------------------
gb.pipingrock.com

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3426614 - 02.02.2018 11:52 [Re: додо]

Цитат:

добре е известно, че католиците в римската империя и протестантите от Византия са два отделни лагера, принадлежащи на две различни държави...

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2343

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.