ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
Re: Заедно ли? С кого заедно?
    #3426615 - 02.02.2018 12:05 [Re: Негатор]

Разбира се - добри съседи!...Но не можеш да знаеш това до къде може да стигне....Разбира се, всеки трябва да си знае мястото - ние сме различни хора, имащи много лош опит от съвместния ни живот в миналото и това не може да се промени....Но като равноправни и коректни партнъори бихме могли да постигне доста неща, според мен....Негативният опит от миналото трябва да се подмени с позитивен такъв, а това изисква своето време и усилия...Във връзка с едни такива промени в отношенията на Балканите, силно впечатление ми направи гръцкия премиер на срещата му с македонския лидер тези дни по повод името "Македония" на тяхната държава...Значи този хубавец казва нещо такова, че ние не можем да променим миналото си, но можем да променим бъдещето... ...Значи на него дори името "Македония" му е трън в очите, дори един паметник в София му е трън в очите, а ще говори за промени "в бъдещето" - нека даде личен пример, значи, който да ни изясни малко какво точно има в предвид! /защото това, което прави противоречи на това, което говори сега!/...Гърците знаят, че не са прави нито за Македония, нито за Тракия, които са обсебили по най-подъл начин и сега следят всяка наша дуичка или жест, които евентуално биха довели до някакви промени в тази посока и полудяват само от мисълта, че нещо може да се случи....Истина е, че македонците и тракийците при тях са втора ръка хора, тогава защо държат толкова да фалшифицират тяхната история и ги отдалечат от корените им - защото те ни мразят или ние сме били хора, които винаги са могли да манипулират, унижават, крадат с мръсотии и лъжи....Поне така излиза след като направиха Александър Македонски свой национален герой, след като организираха този абсурд с изрязването и манипулацията на историята на македонците, след абсурдните им реакции на всеки опит да се решат проблемите ни в тази област...Това е толкова дълбоко в тях, че е очевадно, че идва дълбоко от вековете и явно няма никакви изгледи за някакви промени за сега... ....Но да се надяваме на промени, защото това не може да продължава вечно! Това е такъв абсурд, които наистина ни блокира, но това няма да е вечно!...И е по-добре те самите по своя воля да предприемат някакви усилия за реални промени, отколкото да бъдат принудени да ги направят, според мен...

--------------------
gb.pipingrock.com

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
додо
оптимистка

#3426616 - 02.02.2018 12:17 [Re: admiral]

Не съм го казала много коректно, без съмнение, кажи го как точно е , според теб, значи!...Имах в предвид, че протестантите са християните с "шапка" във Византия, а католиците си имат своят папа в Римската империя /сега папата си има своя земя на територията на Рим , но преди векове не знам как е било, може би е бил на територията на римската империя!/...Въобще това ми е доста мътно в детайлите, но идеята ми е над подробностите - Византия си е била отделна държава в по-късните векове /не говорим за началния период от формирането на Византия, значи!/
Освен това, гърците си имат своя древна история преди да станат Византия и е показателно, че след освобождението им от турците, те не приемат името Византия, а Гърция...Този факт всъщност си е интересна тема за размисъл - защо ли се назовават "Гърция", а не "Византия"?...Има някаква интрига и тук сигурно, кой знае...

--------------------
gb.pipingrock.com

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3426618 - 02.02.2018 12:48 [Re: додо]

Цитат:

Имах в предвид, че протестантите са християните с "шапка" във Византия

За протестанти можем говорим едва след Мартин Лутер, Цвингли и Калвен, значи след 1500г.
А Византия престава да съществува като държава през 1453г. след завладяването на Константинопол от османите.

Не знам кого имаш предвид, като казваш "протестанти". В Източната Римска Империя господстващата религия от времето на Константин до нейния край винаги е била православната.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3426634 - 02.02.2018 14:53 [Re: додо]

Мислех, че няма нужда от пояснение, но нека го изясним по прецизно това име - Византия.
Името Византия започва да се употребява, като название на Imperium Romanum или Romania(Източната Римска Империя) едва през 16-ти век, когато тази държава отдавна не съществува. Това е неологизъм и произлиза от старото име на Константинопол.
Тази държава е съществувала от 330 до 1453г и не се е наричала Византия, нито някой друг я е наричал така по онова време.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

додо
оптимистка

#3426753 - 03.02.2018 00:58 [Re: admiral]

Знаеш ли, това не ме вълнува - мисли си както искаш...Знам, че Византия /или каквото е била тя тогава/ се дистанциира от папата и създава своя църква, която се нарича протестантска...Дори англичаните имат за официална църква протестантската защото папата не е разрешил на някакъв техен крал да се разведе и този напуснал неговата църква - минава към протестантската църква...Знам че и Русия има протестантска църква, някога с шапка във Византия, а и ние също, но нашата църква е водила истинска борба да намали гръцкото влияние у нас и сме си извоювали независима църква /т.е. независима от Византия, но протестантска все пак/, в която се чете не на гръцки, а на български, между другото...Колкото за православната църква, тя всяка христианска църква е православна...Православна вяра се казва за християнството...Но...по принцип, това в момента не е важно, си мисля...Но ако след като това явно те вълнува, може да направиш някаква справка по въпроса...Нищо, че Византия не съществуваа след като пада от турците, протестантската църква по света съществува и до ден днешен...без "мека", значи...може би за това англичаните са били толкова петимни да христианизират Турция, но като се замисля...не е нужно да се христианизира цялата страна за да се направи нещо като мека на протестантите в Констатинопол - доколкото знам там все още функционира българската църква "св. София" в която се проповядва християнство...Според мен, гърците са надъхали англичаните да християнизират Турцията, че да се върнат ТЕ там, кой ги знае?!...От тези хора може да се очакват всякакви гадости и зарази, значи...Ще ги видим сега как ще си върнат заемът от международния валутен фонд, дали изобщо ще го върнат или демонстративно ще напуснат ЕС или ще изфабрикуват някаква друга подобна магария, значи ...Животът е интересен все пак ...

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#3426755 - 03.02.2018 01:08 [Re: Бяло Конче]

Това може би било интересна тема за форум "история"...Аз лично със сигурност знам за борбата на нашата църква с византийскат църква...но това наистина не ме вълнува...Ако от разговорът ни си забелязал само това, толкова по-зле за теб...мисля, че се отклоняваш от темата!

--------------------
gb.pipingrock.com

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3426773 - 03.02.2018 09:41 [Re: додо]

Не отклонявам нищо, просто уточнявам. Ето за последно и се отказвам:
Щом говорим за Византия, автоматично следва, че говорим и за история. Може би имаш предвид за източно-западната схизма т.е. разкола между православието и католицизма от 1054г, защото протестанството - третото основно течение в християнството няма нищо общо с Византия.Протестанството възниква от католицизма в Западна Европа. Първите протестанти всъщност са последователи на Мартин Лутер, немски духовник.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

admiralМодератор
на андорския флот

#3426803 - 03.02.2018 17:08 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Може би имаш предвид за източно-западната схизма т.е. разкола между православието и католицизма от 1054г

Конспиролозите подозират, че двете църкви плануват помирение през 2054 след 1000 години схизма.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

додо
оптимистка

#3426804 - 03.02.2018 17:11 [Re: Бяло Конче]

ОК...Всичко е ясно, да влезе убития ...Благодаря ти за мнението!...Ще го имам в предвид...Не смятам че съм компетентна изобщо по отношение на Византия и нейната история извън отношенията ни с нея...Също...Сега се сещам, че гръцката църква в Англия се нарича Ортодоксална...Не знам какво значи това, никога не ме е интересувало, но тази църква е най-близка до нашата тук и много българи в района ходят именно там...Колкото до православието, наистина мисля,че това име се отнася до религията, не до църквата - православна църква означава християнска църква, доколкото православната религия не е по-различна от католическата или която и да е друга християнска религия, базирана на Библията и другите християнски книги...Както и да е...Явно проблемът е доста заплетен, но наистина не е тук мястото да го разплитаме, според мен...

--------------------
gb.pipingrock.com

admiralМодератор
на андорския флот

#3426806 - 03.02.2018 17:28 [Re: додо]

Цитат:

Сега се сещам, че гръцката църква в Англия се нарича Ортодоксална...Не знам какво значи това, никога не ме е интересувало, но тази църква е най-близка до нашата тук и много българи в района ходят именно там...

Orthodoxy=Православие

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2329

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.