ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Заедно ли? С кого заедно?
    #3426810 - 03.02.2018 17:36 [Re: додо]

Всъщност, като сме тръгнали да говорим за църквите - те също са голям фактор на това кой с кой живее заедно. Сещам се за едно наше момче от България - турче, което стана католик, за да се ожени за полякиня.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
    #3426875 - 04.02.2018 17:04 [Re: admiral]

Благодаря ти!....Пълна каша...Няма значение...Важното е, че ме разбирате какво искам да кажа...А по въпросът за църквите, Византия или не-Византия мове да си поговорим друг път...Просто всичко това в момента е на светлинни години от мен...Много важно как се казва нещо, важното е какво точно прави, мамка му...Кокото и да си променят името гърците, /византийци, източни ромейци или каквито и да са там!/ все са си същата стока...Те сигурно затова си мислят, че като променят името на Македония и проблемът им е решен, значи ....Хора с много имена, чудят се сигурно кои са, значи...Така е като не знаят кого да питат!...Страхуват се от нас, няма що...

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#3426876 - 04.02.2018 17:08 [Re: Бяло Конче]

Това е нищо....Аз познавам един италянец, който смени името си за да се ожени за канадка и тя след години пак го зарязва...Значи той от Джовани става на Джони, баламурника, защото италиянците имали много лош темперамент според семейството на тази канадка, та той като станал Джони вече нямал лош темперамент, значи..

--------------------
gb.pipingrock.com

Бяло Конче
раванлия

#3426880 - 04.02.2018 18:19 [Re: додо]

Тъкмо и аз се чудех на гръцките византийски номера.
1978 години гърците са се самонаричали ромеи, а само 630г - елини.
По стечение на обстоятелствата - гърците успяха да получат по-голямата част от Македония и Беломорска Тракия, които при една по-балансирана и умерена българска политика - нямаше да получат никога.
Все едно ние българите да се присетим, че Стара Велика България е била в земите на Украйна включително, и Крим и да обявим постфактум изключителните си права над тази земя.
Накратко - не е луд този, който яде баницата...

--------------------

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3426883 - 04.02.2018 18:36 [Re: додо]

Цитат:

Хора с много имена, чудят се сигурно кои са, значи..

Те затова са и традициите. Те намаляват чуденето.

додо
оптимистка

#3427062 - 06.02.2018 00:43 [Re: Бяло Конче]

Какви ги говориш?! ...Гърците ни спретват такъв номер, за да вземат Македония, ти ми говориш за умерена политика....Те се организират със Сърбия и Ромъния и докато нашите момчета се бият с турците за освобождаването на Македония, нашите съюзници, тези негодници си конфискуват Македония и си я поделят със сърбите, а ромънците окупират Добруджа....По-жестока мръсотия аз не познавам в световната история - хора, които излизат от 500-годишен терор се опитват да се съберат заедно, а тези негодници им се пишат уж приятели, уж им помагат и направо ни заклаха...На мен ми е интересно как си връщаме Добруджа...Знам само, че царят ни успява да постигне това политически,без война, но как, какво се е случило...нищо не знам и никъде не съм срещала подобна информация, въпреки, че това ме е интересувало много отдавна...Може би драмата от предателството на съюзниците ни и загубата на Македония затъмняват този успех,но като си помислиш, царят ни не е бил българин, не е познавал двуличието и лицемерието на съседите ни...Вероятно ако имахме цар-българин, никога не бихме се съюзявали с такива съюзници, особено след като сърбите ни нападат 5 години след освобождението ни...Може би царят ни е знаел това, а може би дори и не...Никой чужденец не може и да си помисли нещо подобно, каквото ние сме изживяли през вековете - всичките ни съседи /без ромънците, може би - те са малко по-директни!/, включително и турците са много лицемерни хора, знаят как да се поставят пред силните, хора с нисък морал, готови да свалят и последната риза от гърба на човека...Нищо чудно, че изживяхме такава перестройка - какво сме видяли ние през вековете...само гадости и зарази...Както казваше един мой шеф - мене ме блъскат от горе, аз блъскам на долу, значи...Но...днес тука и ние сме си виновни - избираме не когото трябва да ни представлява и се чудим защо ни блъскат, значи...Не мога да повярвам още, че тези тъпанари от БСП са още в политиката, как може човек да пада толкова ниско?!...Съсипаха страната, съсипаха народа, направиха ни народ -лъжци и крадци и още си въобразяват, че могат да управляват...Според мен всеки, който се съгласи да работи с такива хора си няма идея от политика...Народът ни е горд, талантлив - не иска нищо от тези хора, каквото са ни дали, вече са си го взели и нищо не им дължим, но...тяхната сметка за плащане става много тлъста...Ще видим какво ще стане накрая , мисля, че се уядоха много вече...

--------------------
gb.pipingrock.com

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3427141 - 06.02.2018 09:47 [Re: додо]

Цитат:

направиха ни народ -лъжци и крадци и още си въобразяват

Бря, не знаех, че престъпник се става насила, но вече знам кой е виновен за престъпността в БГ!

Бяло Конче
раванлия

#3427149 - 06.02.2018 13:33 [Re: додо]

Цар Фердинанд си е имал свои си сериозни лични амбиции. Да язди бял кон в Цариград. Е, наяздил се е...
Аз съжалявам за княз Александър 1-ви Батенберг, който е изкарал войната срещу сърбите 1885г и при него става Съединението на България, и Източна Румелия.
Далеч по-кадърен и способен ръководител от Фердинанд...но уви...историята е това, което е.

--------------------

хан Ацо
рекордьор

Регистриран: 05.05.2012
От: Дупница
    #3427152 - 06.02.2018 15:13 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цар Фердинанд си е имал свои си сериозни лични амбиции. Да язди бял кон в Цариград. Е, наяздил се е...
Аз съжалявам за княз Александър 1-ви Батенберг, който е изкарал войната срещу сърбите 1885г и при него става Съединението на България, и Източна Румелия.
Далеч по-кадърен и способен ръководител от Фердинанд...но уви...историята е това, което е.

Не е лошо един човек,или цял един народ да имат амбиции.Цар Симеон Велики и цар Михаил Шишман също са имали амбиция да яздят на бял кон в Цариград,но уви..
Ама за тях българската историография не е създала такъв лош имидж.

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.

додо
оптимистка

#3427217 - 07.02.2018 01:07 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

направиха ни народ -лъжци и крадци и още си въобразяват

Бря, не знаех, че престъпник се става насила, но вече знам кой е виновен за престъпността в БГ!

Не е никак смешно!...Няма да оставиш децата ти да умрат от глад, ще откраднеш и още как...А като няма законност, кой може да те спре?!.....Сега е времето на циганите - крадат си на воля и са си най-добре защото си е по сърцето им, а ние си имаме своите болежки...е...някои станаха бетер цигани, циганите не могатим стъпят на малкото пръстче значи, но то е защото изпълняват повелята на Партията, значи..
Странно ми се вижда, че някой може да каже това, което се изцепи ти тука...Крадем за да живеем, нема да умираме по волята на Партията, значи...Как си го представяш ти едно семейство с малки деца, двама съкратени родители без помощи, няма баби, няма дядовци с пенсия - как ще живеят тези хора, от въздуха ли?...Не ще открадне ами и ще убие ако се наложи за единия залък...Не сме крадци българите, а нямаме държава да осигури спазването на законите...но...първо трябва да ги създаде тези закони така, че да раотят, но в случая те не трябва и да пречат на крадците да си крадат народното и всяккво друго имущество...А това се казва "конфликт на интереси" в политиката и прави решението на проблемът невъзможно...Сега изясни ли ти се защо държавата ни прави крадци...При социализма пак всичко беше много мътно : това значи си е наша собственост и като е наша собственост, значи, принадлежи и на мен и аз си го взимам - тогава не се крадеше, а се "взимаше", ако си спомняш...А твоето изказване си е чист популизъм - ако си имал късмет да оцелееш между капките /познавам хора, които изобщо не бяха засегнати от промените - не ги съкратиха, фирмите им не фалираха и всичко при тях си беше "нормално", доколкото това може да се каже.../, повечето хора го нямаха този късмет...

--------------------
gb.pipingrock.com

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2387

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.