ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
Re: Заедно ли? С кого заедно?
    #3427415 - 08.02.2018 21:06 [Re: Негатор]

Цитат:

Какво се е променило?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
    #3427471 - 08.02.2018 23:52 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Промените се правят от БСП, така че не може промените да са виновни без БСП-то да ги е направило, значи, според мен...

Тези не бяха ли против промените?

Не е смешно! ...За съжаление нямаше нито един от всичките целокупни наши политици да е против така проведените промени...Пълно единодушие с Партията!... ...Решиха да строят капитализма, да покажат кой кой е, значи и ...да не си играят, ами направо блъскат целия народ в дълбокото на пазарната икономика...В миг изчезнаха всички стоки от магазините, след някое време се сетиха, че има и малки деца, та пуснаха някакви купони по колко хляб и мляко и някои други елементарно необходими храни може да се купи на ден...И...решиха, че като истински капиталисти, значи, трябва да се краде както може - цели заводи се продаваха на свои хора за стотинки, така да се каже...Това, което се случи беше толкова абсурдно от гледна точка на комунистическата теория /за която те се пишеха много вещи, а и всички очаквахме това от тях... /, че наистина си мислех за някаква постановка и че сега сънят ще свърши, но...не би....Беше си истинска реалност, уви!...
НЕ ми е ясно защо защитаваш тези негодници - те винаги са изглеждали много загрижени за народа и винаги са го прецаквали на практика.../важното е ТЕ да са на върха на политиката и всички таланти отиват по дяволите, смазани от бруталната им умраза към тях/...Нали го казаха официално, че социализмът било строй, при който на всеки се заплаща според труда...НО...Тук има едно голямо НО и те го поясниха много подробно, значи...И пояснението е следното: ако ходиш всеки ден при шефа на консултации, мазниш се там, и решиш проблема след 20 дни, излиза че работиш много, но ако решиш проблема за нула време - ти се отчита труд нула време...Талантите да ходят по дяволите, а този с "многото" работа - човекът се е трудил цели 20 дена, шефът го е виждал всеки ден, коментирали са възникналите трудности и човекът се е справил отлично със задачата си, значи...Ето така го разбират Соцциализмут БСП-то, значи!...Абе...въобще ...тази партия е срам за нацията и трябва да си ходи...Ето заради тях стигнахме дотук...И капитализма за тях е игра от детските книжки, да не говорим за империализма, значи - още не са пораснали до там - поне аз не съм ги чула да го споменават...Както и да е - това си е техен вътрешен проблем, но е много показателен за това колко са им политическите способности, да не говорим за знания - явно важното е да си във властта, а там ще се оправиш някак си, значи ...Трудна ще е промяната ако не и никаква!...Променил се Илия, погледнал се - пак в тия, значи...Може би никога умните и талантливи хора няма да застанат по местата си - тези са готови да продадат страната, но да не се мръднат те от мястото си...А талантите по принцип са апатични към общественото признание, те живеят във свой свят и обикновени от малки се фиксират и изолират в самота - не само че обществото не се интересува от тях, но напротив - тъпче ги както може, за да не получи някой случайно комплекс за малоценност от тяхните способности, значи ...Някой натегач и комплексар, някой амбициозен мамин гений, някой със сбъркани посоки...Докато не пропуснем талантите най-отпред /но талантите в политиката - да отидат по върховете на политиката, талантите в науката- да отидат в науката и т.н., а не талант в армията - в политиката или талант в журналистиката - в политиката! ...Това си е друга форма да малтретират талантите - не ги пращат там, където е силата им, разбира се/ все ще сме си една бедна, болна и нещастна малка държава...Това, между другото, не е само наш проблем, а световен, но при нас той е много комплексиран, доколкото е свързан и с миналото ни, когато талантите ни са били екстрадирани в Турция и ние сме придобили нещо като инстинкт да ги съсипваме за да не ги загубим, за да ги спасим...По принцип, обаче, по цял свят талантите трябва да се борят за оцеляването си, но все пак има много пътища за реализацията им...При нас е много трудно, но ако не успеем да го направим, не само никога няма да се уважаваме самите ние, но и винаги ще бъдем зависими от външни сили в лошия смисъл на тази дума...Никой не печели ако сме винаги на дъното, винаги копираме другите и се мислим за много велики....Въпрос на култура...Много ясно и много отдавна е казано всеки е уникален и велико постижение на природата, но хората вместо да търсят реализация на Своите способности, лекуват комплексите си като се борят за власт и влияние над другите по долнопробни начини и с долнопробни средства...Не знам...Това ми се трува толкова елементарно, но вероятно не съм права, щом е толкова трудно за толкова много хора да самоуважават себе си, та трябва да унижават другите за тази цел... ...Мене ме мачкат от горе - аз мачкам на долу, значи... ...Като те смачкат два-три пъти на ден, и ти почваш да мачкаш кой -когото свариш значи, особено някои добри същества, от които не трябва да се боиш от отмъщение, значи... ...
До никъде няма да стигнем ако не променим културата си, а рибата се вмирисва от главата и промените трябва да започнат от там, според мен! БСП рябва да дадат личен пример, да покажат на целия народ, че са национално-отговорна партия, а не да се крият зад измислени фантазии като например "запазването на мира в страната" - ако си отидат, мирът в страната не само ще бъде запазен, ами ще се изчисти един голям срам за страната ни...
Както и да е! То...природата, или както е казано Бог си знае работата - каквото трябва да стане, ще стане колкото и да го натаманисват нещастниците...Бог просто ни показва още веднъж, как всичко е в неговите ръце и никакви науки и теории не могат да променят това... ...Идеята на комунистическата теория изобщо е да се използва човешкият разум, за да се пресече напреко пътя на човешкото развитие, да не вървим по спиралата, а скочим направо на новото ниво...но...явно това е по-трудно от колкото някои хора са си го представяли...Може би...дори е невъзможно!...Но...може би...може да се направи някакво непретенциозно усилие, все пак...Ние освен разум, имаме и чувства, и душа...А...и хубаво е да правиш нещо положително, което ще те накара да се чувстваш по-добре... По принцип, това на което му е дошло времето ще стане, и ще стане лесно, ако не се поставят изкуствени препятствия по пътя му - тогава пак ще стане, но ще стане трудно /с помощта на така наречената "революция"/!...
Е...Хвана ме в настроение!....Не е за завиждане понякога...

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#3427474 - 09.02.2018 00:11 [Re: Tanya.]

Аз така и не можах да си намеря работа, Танче... Не че не се опитвах доста дълго време...:(...Преди имаше глоби ако не работиш, а сега - виждаш ли, трябва да се мотам по чужбината, нема как... , защото освен това останах и бездомна, завалията,та трябваше да си купувам нов по никое време ...
Е...това са едни важни неща, според мен значи...

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3427511 - 09.02.2018 15:20 [Re: додо]

Цитат:

Е...това са едни важни неща, според мен значи...

Кой да ги прави промените?

додо
оптимистка

#3427672 - 11.02.2018 18:59 [Re: Tanya.]

Какво искаш да кажеш, Таня?...Промените се правят от хората...БСП по традиция напред гледа и назад ходи...Явно, не можеш да очакваш промени от тях...Сега ги гледам, се сетили, че държавата ни била виновна за положението по българските села и как ще го променят това положение, значи - с пари от Европа!...Просяшка история!...Не че е лошо да ни се помогне в труден момент, но да ни се помогне да си решим проблемите, довели ни до това дередже, а не да ни дават пари, които отново ще потънат в кой-знае чии джобове...Толкова пари се наляха у нас, но проблемите не се решават...И само селата ни ли са зле?! - градовете ни са по-зле, доколкото на село можеш да посадиш нещо, да гледаш добитък - няма да умреш от глад, а в града си напълно в ръцете на обществото...Тези дето се пишат големи бизнесмени у нас, се изнесоха в София и големите градове заедно с бижнесите си и фамилиите си....А как живеят хората от другите по-малки градчета...Държавата е виновна към цялата ни страна, не само към селата ни!...И...Отговорни за тази ситуация са БСП, като управляващи, блъснали ни по този път!...Кой може да спасява давещ се, ако сам се мъчи да оцелее?...Грозно се получи!...В сремежът си да отклонят вниманието от политиката, БСП настроиха и хората един срещу друг - да се доказвали, значи...всеки да се бил показал що за стока бил...Не всеки да гледал в политиката ни, а да се самодоказвал кой бил той, значи....Това го пусна Костов май, но беше със сигурност добре дошло за БСП - разделяй и владей!...Аз съм напълно сигурна, че ако БСП си отиде, ще направим много важна голяма крачка напред в развитието си...Те създадоха цялото това объркване в държавата и абсолютният й срив и трябва да поемат своята отговорност ако наистина са национално-отговорна партия, за каквато се пишат и прокламират!....Представяш ли си какво щеше да стане ако някой ни беше нападнал преди да влезем в ЕС? - отиваме си!...Имало нявга България, няма я вече....Не ми се иска да мисля...Бог наистина ни закриля....

--------------------
gb.pipingrock.com

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
    #3427704 - 12.02.2018 01:07 [Re: додо]

Нещо не върви с партиите - някакви групички по интереси се преливат една в друга, ново-нови - и пак същите.

Експерти ли трябва да ни управляват, що ли?

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3427725 - 12.02.2018 10:29 [Re: Ооо ...]

Цитат:

Експерти ли трябва да ни управляват, що ли?

И експертите ще те разочароват. Правителството на НДСВ нали бяха все експерти.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
    #3427728 - 12.02.2018 11:25 [Re: admiral]

Зациклих с политическите идеи.

Centurionus
ветеран

Регистриран: 12.03.2013
    #3427729 - 12.02.2018 11:27 [Re: admiral]

Експерти ,ама все пак хора , а алчността е човещинка .
Все повече намирам за логична позицията на Скайнет , а толкова време и серии похабиха да я борят .

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3427734 - 12.02.2018 13:27 [Re: Ооо ...]

Цитат:

Зациклих с политическите идеи.

И аз така. Но си мисля, че това е по-добрия вариант.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2372

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.