ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Истанбулска конвенция - ЗА или ПРОТИВ?!
    #3425376 - 26.01.2018 14:43 [Re: pplk]

Ами точно - не съм казал държавата САЩ. Това са лобита на базирани в САЩ организации, но не се припокриват с държавата, ако и да им се иска. Например днес има дори и лека вражда между тях и Белия дом.
Господин Тръмп и господин Сорос не се кльопат много, като че ли.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

#3425377 - 26.01.2018 14:46 [Re: pplk]

Проблемът не е, че има и алчни попове, и недисциплинирани монаси, а че ти обобщаваш и говориш за цялата Българска Православна Църква, което не е коректно нито към Църквата, нито към държавата България, нито спрямо българската история.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Бяло Конче
раванлия

#3425379 - 26.01.2018 14:56 [Re: Пиринец]

Православността не е свързана с никоя партия в България. Отделно - всеки е свободен да изразява своята религиозност пак без значение от политическата си принадлежност. Няма такава запазена територия за вярата - само за една политическа сила.
По време на комунизма - мнозинството бяха атеисти, а днес, повечето политици демонстрират набожността си.
Бат Бойко три папи са го галили по главата и постоянно се кръсти. Е, това не означава, че само той има това право, нали така.
Политиката по принцип е трагикомична измама...но има балами - има тарикати е казал народа.

--------------------

pplk
рекордьор

Регистриран: 20.02.2009
    #3425400 - 26.01.2018 16:56 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Ами точно - не съм казал държавата САЩ. Това са лобита на базирани в САЩ организации, но не се припокриват с държавата, ако и да им се иска. Например днес има дори и лека вражда между тях и Белия дом.

Казал едно, ама имал предви друго. Конска работа!

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

pplk
рекордьор

Регистриран: 20.02.2009
    #3425404 - 26.01.2018 16:59 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Проблемът не е, че има и алчни попове, и недисциплинирани монаси, а че ти обобщаваш и говориш за цялата Българска Православна Църква, което не е коректно нито към Църквата, нито към държавата България, нито спрямо българската история.

Коне, алчните попове и недисциплинираните монаси ли си смениха мнението или БПЦ?
Само да те питам, ти знаеш ли коя година сме?

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

Бяло Конче
раванлия

#3425412 - 26.01.2018 17:27 [Re: pplk]

Така де, отново се завъртаме в кръг, като куче, което гони опашката си.

--------------------

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3425490 - 26.01.2018 20:27 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Абе ти нас явно хептен ни смяташ за идиоти. Съвсем се оля!!!

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

Бяло Конче
раванлия

#3425533 - 26.01.2018 23:59 [Re: Simulant]

Ти какъв си и за какъв се смяташ е лично твоя работа. Аз квалификации не съм давал и не смятам да давам. Ако не ти харесва, какво пиша - не чети. Какъв е проблема? Или искаш да пиша само това, което ще ти хареса?

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3425639 - 28.01.2018 01:26 [Re: Бяло Конче]

Опять Сорос?!
http://bgrf.org/

Цитат:

Основни принципи на нашата работа са:
- провеждане на джендър подхода и на подхода на социалната справедливост във всички дейности на организацията;
- ......................

Centurionus
ветеран

Регистриран: 12.03.2013
    #3425669 - 28.01.2018 09:10 [Re: Негатор]

Е кой друг ? Дамата ръководеща въпросното НПО щяла да съди Епицентър за
“заради медии и безумни крясъци на антифеминистки и антиджендър сиви течения" ??!
Отговарят и подобавъщо :
В чл. 4(3) на Конвенцията се прави разграничение между биологичен пол- “sex” и социален пол „gender”. Та първият ми въпрос към г-жа Тишева е:

- Какъв е точно преводът и смисълът, който влагат тя и ръководените от нея фондация и Алианс в термина „джендър“? Ако целите на БЦДИ са защита на жените, като биологичен пол срещу насилие, защо нейната фондация не е наречена „Български център за изследвания на биологичния пол“? Ако пък според нея „джендър“ означава социален пол, защо фондацията и не е наречена, използвайки този превод, „Български център за изследвания на социалния пол“? Всъщност, как ще коментира тя и факта, че видни привърженици на Истанбулската конвенция оспорват превода на gender като социален пол, а Андрей Ковачев от ГЕРБ, заяви "Не знам кой преводач е решил, че gender на български означава "социален пол"?

Ако г-жа Тишева е добре запозната с Обяснителния доклад, тя би трябвало да знае, че в него се говори за „джендърната идентичност“, и че клаузите против дискриминация се отнасят и до "трансджендърни (трансполови)и транссексуални личности, обличащите се в облекло на противния биологичен пол (cross- dressers), травеститите и всички други групи от хора, които не отговарят на категориите "мъж" и "жена", установени от обществото". Тя би трябвало да е запозната и с мнението на международната организация "Transgender Europe"- „Трансжендърна Европа“ (чиято цел е „Европа свободна от дискриминация, където човек може да живее съгласно своята джендърна идентичност“, т. е. съгласно своя социален, а не биологически пол), че чл. 4 (3) на Истанбулската конвенция цели борба срещу "дискриминацията на основа на сексуална ориентираност и джендърна идентичност". Със сигурност би трябвало да е запозната, иначе какъв международен експерт по джендърните въпроси е тя?

Приема ли тя факта, че ратифицирайки Истанбулската конвенция, страната ни ще бъде задължена да защищава от дискриминация и „трансполовите“ личности, т.е. „жени“, които са били родени като мъже, но сае решили че са се родили в „грешното тяло“ и настояват да бъдат признати официално като жени? И съвсем конкретно, подкрепят ли нейната фондация и Алианс един мъж в България да обяви себе си за жена, да поиска да му бъде официално признат такъв статут с издаване на нов акт на раждане и паспорт със женско име и ще защищават ли те срещу дискриминация такава „жена“, като се позовават на Истанбулската конвенция?

Цялото тук http://epicenter.bg/article/Nyakolko-vaprosa-kam-dzhendar-eksperta-Genoveva-Tisheva/146000/11/0

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1722

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.