ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
Истанбулската конвенция
    #3425107 - 25.01.2018 11:35

Подиграваме се на комшиите за сърбоманията, за тъпите пропаганди, които виреят там, но нека бъдем честни. Един народ сме, с едни и същи недостатъци. Когато Москва пръдне, русофилите тук се насират.

Следя дебатите за Истанбуслката конвенция и ме е срам, че съм българин. Толкова прости изказвания на уж политици, толкова прост народ да ги следва.Комунистите станаха православни канонични християни, абе позорът е голям. По-страшното е, че има отворен канал за руска пропаганда, който цели да докаже, че не сме европейци, че сме по-различни и че никога няма да бъдем европейци. За пръв път ме впечатли Мая Манолова, за която имам много ниско мнение, но когато вчера извади закона за равноправие на жените и мъжете приет 2016 година единодушно и понятието социален пол в него. Тогава иронично Манолова подметна, социален пол не притесняваше БСП, а чак сега.

Явно БСП отчаяно иска пак да се качи на хранилката на Москва и да се докаже като най-русофилската партия отново и да пререже връзката с Брюксел и Станишев, който лично летя на Безкурова Нинова да я вразоми, но русофилството е просто...

Не мразя Русия, но мразя русофилите. Русофилите са псевдонационалисти, които смятат, че България е гадна държава и бленуват всичко руско и го гледат с принизено възхищение ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
Re: Истанбулската конвенция
    #3425109 - 25.01.2018 11:46 [Re: Пиринец]

Цитат:

Подиграваме се на комшиите за сърбоманията, за тъпите пропаганди, които виреят там, но нека бъдем честни. Един народ сме, с едни и същи недостатъци. Когато Москва пръдне, русофилите тук се насират.

Следя дебатите за Истанбуслката конвенция и ме е срам, че съм българин. Толкова прости изказвания на уж политици, толкова прост народ да ги следва.Комунистите станаха православни канонични християни, абе позорът е голям. По-страшното е, че има отворен канал за руска пропаганда, който цели да докаже, че не сме европейци, че сме по-различни и че никога няма да бъдем европейци. За пръв път ме впечатли Мая Манолова, за която имам много ниско мнение, но когато вчера извади закона за равноправие на жените и мъжете приет 2016 година единодушно и понятието социален пол в него. Тогава иронично Манолова подметна, социален пол не притесняваше БСП, а чак сега.

Явно БСП отчаяно иска пак да се качи на хранилката на Москва и да се докаже като най-русофилската партия отново и да пререже връзката с Брюксел и Станишев, който лично летя на Безкурова Нинова да я вразоми, но русофилството е просто...

Не мразя Русия, но мразя русофилите. Русофилите са псевдонационалисти, които смятат, че България е гадна държава и бленуват всичко руско и го гледат с принизено възхищение ...

Това, че всички се втурнаха да печелят политически дивиденти от "дебата" не означава че трябва да спрем да мислим със собствени глави без да се делим на "фили" и "фоби"

Не желая "експерти" да обучават децата на толерантност към социалните 31-32 пола- знае ли човек днес колко вече са станали.

Холивуд да се пиарчи с толерантност към смяната на пола.

А стандартът ни на живот изобщо не е европейски - дупка до дупка, боклук,че и бивши партийни секретарки, наконтени като за партийно събрание ни извиват ръцете както преди, да признаем нещо, което не е наше за наше.

Едни цитират заглавието, други цитират края - това е. Но двете части се ратифицират заедно и преводът не е от значение.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3425112 - 25.01.2018 12:15 [Re: Пиринец]

Абсолютно няма нищо общо между Русия и Истамбулската Конвенция. САЩ също не са ратифицирали тази Конвенция, а пък Турция са я ратифицирали.
Имаш ли приятели поляци - хайде върви на тях им спомени нещо за тази конвенция и за трети пол да видим, какво ще ти чуе главата.
П.П. И в най-елементарните неща да се търси руската връзка не е само смешно, но си е и трагично, също така.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Бяло Конче
раванлия

#3425113 - 25.01.2018 12:18 [Re: Бяло Конче]

Упс! Чак сега забелязох!
Дами и Господа! Това е форум Македония! Каква Истамбулска Конвенция тук, какви пет лева? Тази тема си е за и във форум Политика, а не за тук.

--------------------

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3425114 - 25.01.2018 12:18 [Re: Пиринец]

Това "социален пол" е най-идиотското нещо. Когато попълваш някакъв формуляр, попълваш кой си и какъв си, а не как се чувстваш. Попълваш (поне би трябвало да е така) какъв е твоят пол обективно, а не какъв би желал да си. Ако имаш пишка си мъж, ако имаш вагина си жена. След това бъди какъвто си искаш социално, ментално, духовно и сексуално. Ако искаш бъди различен всеки ден. Какво ще е следно? Социална раса ли - бяла кожа, чувствам се като афроамериканец?

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3425117 - 25.01.2018 13:18 [Re: Гай Баньо]

Цялата работа е да се хрантутят пак измислените защитници на права.
Терминилогичният хаос от английски и sex, които адски оплетоха адептите на конвенцията в системи от обяснения, показаха, че само с няколко опорни точки не става: 1. В нея не се споменава трети пол; 2. Не се споменават хомобракове; 3. Всички са я приели....
В богатият български език английското sex се разбира като биологичен пол - един от двата, а gender е личното възприятие на индивида към кой от двата пола принадлежи.
В конвенцията наистина не се говори нито за трети пол, нито за хомосватби, но целенасочено усуканата й и отворена за тълкувания лексика дава възможност и за такива изводи. Наистина "изкореняване на предразсъдъци, обичаи, традиции" защо да не означава изкореняване на разбирането за "традиционното" семейство и прокарване на свободата от гейски и лезбийски "семейства"?Истанбулската Конвенция е международен документ, той се синхронизира със своите постановки към националното законодателство. И тогава Гинка и Пенка ще отидат пред кмета и ще му заявят, че се обичат, искат да създадат семейство и той ще е длъжен да им угоди.
Ето как като от нищото в конвенцията се "появиха" гейбраковете.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3425118 - 25.01.2018 13:25 [Re: Гай Баньо]

Попълваш (поне би трябвало да е така) какъв е твоят пол обективно, а не какъв би желал да си.

Тико,това е официален документ на Уникредит Булбанк.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Редактирано от Лаф моабет (25.01.2018 13:26)

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
    #3425121 - 25.01.2018 14:04 [Re: Лаф моабет]

Хе-хе. Сега "електронното правителство" ще има с какво да се оправдае що се мота - ще "преработва" софтуер.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3425122 - 25.01.2018 14:12 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Тико,това е официален документ на Уникредит Булбанк.

Няма лошо. Има и хермафродити например.

Бяло Конче
раванлия

#3425141 - 25.01.2018 16:07 [Re: Лаф моабет]

Моето мнение го казах във форум Политика, където кОпахме вече доста по тази тема.
А то е, че тази Истамбулска Конвенция изобщо не е нужна. Много ми напомня и онези напъни за промяната на виждането на българинът за историята - нямало било Батак, нито турско робство и тем подобни, а сега пък за пола. Аман вече.
И тези неща се правят от едни богати лобита и фондации, които според мен трябва да бъдат изритани от България. Те и на Запад са недолюбвани, но в много западни държави успяха да прокарат разни тъпотии...В Полша, Чехия и Унгария удариха на камък. Искрено се надявам, същото да се случи и в България.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1432

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.