ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Истанбулската конвенция
    #3425474 - 26.01.2018 20:02 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Това означава, че русофили-русофоби в България на 90% е било и е условно.

Ми, аз ся кво да прая, кат съм 50% русофил?
Руснаците са ми безразлични, ама рускините не са.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3425485 - 26.01.2018 20:15 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Това означава, че русофили-русофоби в България на 90% е било и е условно.

Ми, аз ся кво да прая, кат съм 50% русофил?
Руснаците са ми безразлични, ама рускините не са.

ми то излиза, че си 53,48837209 % русофил, понеже в русия жените са 115 на 100 мъже

цък

pplk
рекордьор

Регистриран: 20.02.2009
    #3425504 - 26.01.2018 21:32 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Нали не ставаше въпрос за еднополови бракове?

Къде видя връзката? САЩ и Канада не са подписали европейска конвенция, но са разрешили еднополовите бракове.
Цитат:

Нека бъде разяснен този документ преди да го приемат. Какво представлява и как ще бъде от полза. Толкова е просто.

Ти що си против и смяташ, че нямаме нужда от него, щом сам признаваш, че имаш нужда от разяснения и как ще е от полза?

3. "Съвсем случайно" руския баш талибан щял да идва за 3-ти март. Тц, азиатската кочина няма нищо общо

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3425505 - 26.01.2018 21:34 [Re: Негатор]

Знаеш ли, има една огромна разлика в Швейцария. Адмирала да си каже мнението за немската част, но аз съм много близо до Женева, така че във френската част има пари в изобилие.

Швейцария е социална държава, но не е полово равнопоставена. В Швейцария ако напуснеш работа или си уволнен, ако си работил над 3 години в това предприятие (мисля три, може и по-малко, не знам, ен са ме уволнявали досега) получаваш 90% от заплатата си за 12 месеца.

Задължителното образование започва на 4 годишна възраст, под задължително разбирай, че държавата е длъжна да осигури държавно училище при теб. В образованието се следи много за социално равенство по няколко причини. Първо, в държавните училища, държавните ясли и детски градини, таксата се определя от семейния доход. Семейства с доход над 10 000 швейцарски франка плаща максимална такса, а с 5 000 реално не плаща такса. Тоест по-богатите семейства финансират училищата и по този начин осигуряват качествено образование и на децата от по-ниската социална класа. 15-20% от децата след седми клас отиват в гимназия, която е на практика безплатна, защото таксите в началното училище са свързани с обяд. Университетите са безплатни, но само деца от гимназий могат да кандидастват. Ако си бил в техникум, може да държиш матура, получаваш гимназиална диплома и кандидастваш. Сеялката в университета е след първата година, около нас 60% отпадат от начало.

Аз съм малко изолиран от тези процеси, аз съм експат, живея на английски, частно училище, частна детска градина, но ми е любопитно много повече отколкото във Франция - колабираща социално държава от исляма.

Защо Швейцария е социална - защото държава от 8 милиона тогава прие 500 000 косовари и няма гета, а ги интегрира. Защо е полово дисбалансирана - защото мнозинството жени не работят и нямат причина да работят. Ако имаш три деца и почнеш работа, детските градини обикновенно надхвърлят заплатата на жената. Така че при три деца до 4 годишна възраст, са си 10 години извън работния цикъл. Майчинството е смешни три месеца, бащинството 1 седмица. На фона на Скандинавия или България, има много неща да променят и лека полека започват, но са с десетилетия зад България.

Колкото до богатите, факт е че е пълно с милиардери, но има две неща, които различават Швейцария от Русия. Първо, тук има закони, които се спазват или те изхвърлят като парцал. За 7 години съм видял само веднъж някой да кара в аварийното. Така че вярвай или не, българските бивши мутри и руски олигарси са много ама много възпитани. Второ, особено старата богата класа се учи да си прикрива парите, за да не го набива в носа на хората, но и хората са по-спокойни социално.

мисля че цялото разковниче е просто, ако ниското социално ниво има всичко необходимо, не му пука толкова как живее първия процет, но ако ниското ниво страда като в САЩ, а горния един процент си прави tax cuts- тогава има напрежение. Този случай съм го гледал като business case във Фолксваген. Те плащат най-високата заплата в автомобилния сектор на най-ниското ниво служители, но CEO-то имаше най-висока заплата и нямаше напрежение в компанията.

За мен е възпитание да не си завираш парите в носа на другите, но е социална отговорност да се работи против бедността, защото бедността поражда радикализъм, престъпност, по-ниска продължителност на живота и прочие неща с високи стойности в Русия.

admiralМодератор
на андорския флот

#3425517 - 26.01.2018 22:34 [Re: Пиринец]

Да, всичко това важи и за немската част.
Само това число се нуждае от корекция.

Цитат:

В Швейцария ако напуснеш работа или си уволнен, ако си работил над 3 години в това предприятие (мисля три, може и по-малко, не знам, ен са ме уволнявали досега) получаваш 90% от заплатата си за 12 месеца.

Ако напуснеш работа сам, не получаваш нищо. Ако си уволнен, получаваш 70% или 80% от последния осигурен доход, като срокът (6 месеца - 2 години) зависи от възрастта.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3425523 - 26.01.2018 23:04 [Re: Пиринец]

Социална за собствените си граждани - ОК - иначе с "отвращение" прибират паричките както на олигарсите, така и на тия с болните деца, дето си продават квартирите за да им осигурят лечение ...

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3425530 - 26.01.2018 23:48 [Re: pplk]

Говоря за нещо елементарно и по принцип. Щом ще се приема документ с важно значение за страната и касаещ такъв проблем, като насилието над жени, то е редно точно и ясно да се обясни, какво пише в него и как ще бъде приложено. Трудно ли е?
Така, както е представена тази история ме кара да съм против. Ясно изложих причините. Но, ако бъда убеден, че греша т.е. да ми се обясни как точно от документа ще има практическа полза - бих си променил мнението.
Нали си имал фирма и си работил с хора? Би трябвало да знаеш.
Човеците е добре да мислят и да бъдат стимулирани да го правят. В противен случай - пляскат, каквито си закони и документи решат, а бай Пешо да го д.ха и това е...да не ме занимават с глупости.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3425531 - 26.01.2018 23:52 [Re: Пиринец]

Цитат:

мисля че цялото разковниче е просто, ако ниското социално ниво има всичко необходимо, не му пука толкова как живее първия процет, но ако ниското ниво страда като в САЩ, а горния един процент си прави tax cuts- тогава има напрежение.

Добрият стар проблем! В Средните векове в някои немски държави на богаташите им е било забранено да парадират с богатствата си, за да не дразнят бедните т.е. да не се появяват Робин Худ-овци и патаклами.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3425587 - 27.01.2018 10:51 [Re: Пиринец]

Цитат:

... и бленуват всичко руско и го гледат с принизено възхищение ...

къде са тези русофили?

admiralМодератор
на андорския флот

#3425589 - 27.01.2018 12:03 [Re: Tanya.]

Цитат:

къде са тези русофили?

аз вече си признах наполовина.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1486

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.