ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Онази снимка
    #3427988 - 14.02.2018 16:13 [Re: pplk]

Цитат:

Моето принципно мнение е, че който гледа назад, не може да върви напред, защото се спъва. Като гледам, доста хора не могат дори да се изправят.

Така ли? Що тогава са тези напъни да се обяви комунистческия режим за престъпен, като че режима преди него е бил изграден от цветя и рози.
Но по принцип би трябвало да си прав, ако си искрен. Най-добре е да се гледа и живее в настоящето, но понеже настоящето упорито повтаря отминали грешки, то историята би трябвало да служи за проверка, дали хората са си научили урока и са се променили в правилната посока.
За съжаление - тази проверка показва, че урокът не е научен - грешките продължават да бъдат повтаряни. Не случайно избрах действията на Бай Брадър от 1944г, понеже днес разни "ентусиасти" отново говорят за ценности и светло бъдеще. Но едно л..йно, колкото и да го ароматизираш и да го опаковаш в прекрасни опаковки си остава все същото. Както казват сърбите - Същото ла..о, но опаковано по различен начин.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

#3427991 - 14.02.2018 16:19 [Re: Бяло Конче]

Да уточня за всеки случай. Тази тема не е да защитавам нито един режим или форма на управление, а точно обратното - много ми се иска нормалния човек да може да види механизма, който движи човечеството, поне от няколко хиляди години насам...
Е, този механизъм движи човечеството и днес, само сменя опаковката си -формата си, но все си е същия.
Човечеството или ще направи коренна промяна на мисленето и действията си или ще загине. Това е моето пророчество.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3427995 - 14.02.2018 16:28 [Re: admiral]

Цитат:

Коментарите отдолу показват колко е раздвоена нацията българска.

По принцип в този случай и по този въпрос българската нация не би трябвало да бъде раздвоена, а да е единна. Раздвоението в случая е абсолютно същото раздвоение, което е и "русофили-русофоби", а такова е напълно излишно.
Нещата са прости. Поставя се на първо място България и българските интереси и всичко останало се наглася съобразно него.
Не може американците да избиват хиляди цивилни граждани и половината от наследниците на същите тези граждани да са съгласни за поставянето на паметник на хората, които са убивали без никаква сериозна причина техните предци.
Представям си, какво щеше да бъде, ако СССР с когото също влизаме във война да беше да направи такива бомбардировки.
Да не забравяме и тоновете бомби хвърлени от англичаните по българите от Егейска Македония и техните домове.
Като ще се гледа историята - да се гледа, както трябва...

--------------------

pplk
рекордьор

Регистриран: 20.02.2009
    #3427997 - 14.02.2018 16:47 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

Коментарите отдолу показват колко е раздвоена нацията българска.

По принцип в този случай и по този въпрос българската нация не би трябвало да бъде раздвоена, а да е единна. Раздвоението в случая е абсолютно същото раздвоение, което е и "русофили-русофоби", а такова е напълно излишно.
Нещата са прости. Поставя се на първо място България и българските интереси и всичко останало се наглася съобразно него.
Не може американците да избиват хиляди цивилни граждани и половината от наследниците на същите тези граждани да са съгласни за поставянето на паметник на хората, които са убивали без никаква сериозна причина техните предци.
Представям си, какво щеше да бъде, ако СССР с когото също влизаме във война да беше да направи такива бомбардировки.
Да не забравяме и тоновете бомби хвърлени от англичаните по българите от Егейска Македония и техните домове.

Коне, имам само един въпрос. Защо смяташ, че нацията трябва да бъде единна и съгласна с твоето субективно мнение? Веднага мога да ти дам примери с други държави, където тези неща отдавна са в гардероба, всеки си е взел някаква поука и въпроса е приключен. За мен събития от историята са си просто част от миналото и ако не определят настоящето, то те нямат никакво значение.

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3427998 - 14.02.2018 16:48 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Да, ама не ти си този, който определя как трябва да се гледа.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

admiralМодератор
на андорския флот

#3427999 - 14.02.2018 16:50 [Re: pplk]

Цитат:

Веднага мога да ти дам примери с други държави, където тези неща отдавна са в гардероба, всеки си е взел някаква поука и въпроса е приключен.

Хайде, дай пример

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

pplk
рекордьор

#3428001 - 14.02.2018 17:04 [Re: admiral]

Германия-Франция, Япония-САЩ, Индия-Великобритания...

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#3428003 - 14.02.2018 17:11 [Re: pplk]

Франция?
За попитай французите, какво мислят за Петен.

За Германия няма да коментирам, Самият факт, че там периодично се появяват партии, чиито тълкуване на ВСВ се различава доста от официалното, би трябвало да ти говори достатъчно.

САЩ?
Няма и година, откакто някои хора искаха да събарят там един паметник на генерал Лий. Това тема в гардероба ли е според тебе?

--------------------

pplk
рекордьор

#3428005 - 14.02.2018 17:18 [Re: admiral]

Цитат:

Франция?
За попитай французите, какво мислят за Петен.

За Германия няма да коментирам, Самият факт, че там периодично се появяват партии, чиито тълкуване на ВСВ се различава доста от официалното, би трябвало да ти говори достатъчно.

САЩ?
Няма и година, откакто някои хора искаха да събарят там един паметник на генерал Лий. Това тема в гардероба ли е според тебе?

Говоря за отношенията между държавите, защото Коня има предвид точно това. САЩ са ни бомбардирали варварски, не трябва да се забравя, Русия ни е освободила братски, не трябва да се забравя! Последвалите събития не са интересни.

--------------------

pplk
рекордьор

#3428007 - 14.02.2018 17:23 [Re: Бяло Конче]

Коне, трябва ли да се забрави бомбардирането на Грозни или не?

160 хиляди жертви на войните в Чечения от 1994-та до 1996-та

По време на бомбардировките от 1943-1944 г. са убити,безследно изчезнали и починали от раните си над 2000 души от софийското население

Редактирано от pplk (14.02.2018 17:31)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1171

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.