www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
SaTyRМодератор
тамплиер

Регистриран: 31.07.2001
От: Светите земи
И Robert Plant у нас
    #1690483 - 29.03.2007 17:37

http://www.pro-rock.net/direct.php?nid=3315

--------------------

www.katehizis.com - Сайт за Праведна Музика

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
Re: И Robert Plant у нас
    #1690561 - 29.03.2007 18:32 [Re: SaTyR]

Егаси, не е честно, ходи ми се (още повече след великолепния Mighty Reаrranger, а и не само), ама пак в Каварна и то седмица след Сабат ), просто няма как да ми се получи.

Инак е чудесно, за който ще успее да бъде. Завиждам.

Yanni
Sledgehammer

Регистриран: 20.06.2004
От: Solsbury Hill
    #1822703 - 07.07.2007 20:18 [Re: Hard Rock fan]

Вчера за мен се случиха... две доста интересни неща:

1. За пръв път посетих Каварна
2. Гледах може би най-добрият от всички концерти, които съм имал удоволствието да посетя

Абсолютно невъзможно ми е да опиша концерта на Робърт Плант от снощи! Горко на този, който трябва да пише репортаж...
А компанията, с която посетихме събитието беше разтърсващо стабилна

P.S.:
Мдаам, прочетох репортчето на колегата Румен Петкофф...
Поздравления, аз на твое място щях да се проваля в прикриването на тоталната фенщина и еуфория Но най-вероятно за това не се занимаам с подобен тип дейности...

--------------------
What are those dogs doing sniffing at my feet... ?

Редактирано от Yanni (07.07.2007 20:27)

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #1823073 - 08.07.2007 00:41 [Re: Yanni]

Тоже: Репортажът на колегата Дуенде.
Бавно се изяждам от яд, че не отидох...

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Digger
ветеран

Регистриран: 26.10.2003
От: Six feet under in sacred groun...
    #1823178 - 08.07.2007 09:44 [Re: nousha]

Настина страхотен концерт - много по-различен от лудия хедбенгинг, който се получава на другите.
Спокоен, мистичен и завладяващ. Така бих описал Плант в Каварна.
Не е концертът на живота ми, но не съжалявам за тези час и половина. Особено за Цепелинските класики - да накараш тези прашасали от времето песни да звучат по този начин - безценно
Разбира се тези, които са очаквали концерт на Цепелин са останали разочаровани, но поне видяха

Цитат:

Робърт Плант – човек, който вече е намерил това, което търси – душевен мир и хармония, почиващи в душата и вплетени в музиката.

П.П. публиката беше поне три пъти повече и влизаше дори по време на биса.

--------------------
Животът без бог е въпрос на лично мнение.
(Д. Адамс)

U.D.O.
УЛТРАС
**

Регистриран: 11.07.2006
От: Варна
    #1823400 - 08.07.2007 13:16 [Re: Digger]

Наистина страшен концерт.Върнахмe се в началото на рок музиката.Както каза Плант - "преди 50 години" .Относно посещаемоста.Очаквах 1 000 човека ,но приятно се изненадах.Имаше около 2 000.Ромите отново като на Калиакра Рок Фест продаваха покани.Даже за 15 лв можеше човек да си вземе един пас.Имаше от лявата страна на оградата колоритна агитка от няколко баби които през цялото време пеехе,викаха и пляскаха.Стана ми тъжно за тях ,че чак сега имат шанса да видят любимия си изпълнител.Вярно,че е идвал преди 10 години ,но тогава е бил с Пейдж и навярно са имали някакъв проект.А това беше самостоятелно изпълнение на неостаряващия Робърт Плант.Ето и сетлиста:
1. Tin Pan Valley
2. 7+7
3. Black Dog
4. Takamba
5. Friends
6. California
7. 4 Sticks
8. Slow Dancer
9. Babe
10. Freedom Fries
11. Gallows Pole
Encore
12. Enchanter
13. Whole Lotta Love

suicider
Shadow of the past
**

Регистриран: 06.02.2003
От: Varna
    #1823647 - 08.07.2007 19:04 [Re: SaTyR]

Добър концерт домолен съм въпреки че не бях слушал много нещта
на тази група

Suffer Me
entranced

Регистриран: 23.01.2007
От: Бургас/София
    #1824270 - 09.07.2007 13:50 [Re: suicider]

И ето малко снимки, които в действителност трудно се правят, когато преливаш от кеф на концерт като този.

Стадиона беше празен в началото, за което аз лично почти щях да се разплача. Това ли заслужава Великият Боби Плант?!

Слава-богу, пред сцената се понапълни с около хиляда човека (според личната ми преценка), докато пяха прекрасните български Гласове, а ние в недоумение се чудехме какво ли става с обявените подгряващи...

Сцената беше невероятно уютна, семпла, и за мен - вълшебна... Миризмата на ароматни клечки и килимчето, което постлаха на сцената преди началото, ме накараха да се почувствам като у дома си.

Ето ги: Robert Plant and The Strange Sensation.

Всички усетихме "The Sensation", а "Strange" беше ефектът, който така неочаквано ни остави безмълвни.

Ето го и Човекът, гласът на Led Zep, но и не само, НЕ САМО...

Някои биха го нарекли... Шаман. Така си позволявам, най-нагло, да го наричам... аз.

В тази снимка ми се струва, отчасти се е уловил дяволският ритъм, който идваше от далечна земя, воден от гласът на Робърт Плант, докато публиката подклаждаше езическия огън с равномерно ръкопляскане...

Щастлива съм, че успях да изживея всичко това. И дори след целия уикенд, и вече в офиса, на вълната на ежедневната лудница, приятните емоции все-още ме държат.
Пожелавам на всеки, който мечтае да усети живата атмосфера на тази музика, да получи шансът да я попие със сетивата си.

--------------------
The heart is a temple of feeling. The mind is the cage of the soul.

Yanni
Sledgehammer

Регистриран: 20.06.2004
От: Solsbury Hill
    #1824357 - 09.07.2007 15:07 [Re: Suffer Me]

На първата снимка се забелязва един гражданин, който вече няколко дни чакам да напише надълго и нашироко впечатленията си от Р. Плант

М/у другото, снимките доста сполуччливо ме пренасят обратно на концерта

--------------------
What are those dogs doing sniffing at my feet... ?

Ozzy
Osbourne

Регистриран: 09.10.2003
От: Behind the Wall of Sleep
    #1824372 - 09.07.2007 15:16 [Re: Yanni]

Цитат:

На първата снимка се забелязва един гражданин, който вече няколко дни чакам да напише надълго и нашироко впечатленията си от Р. Плант

--------------------
"Of all the Things I've ever Lost, I miss my Mind the most." Ozzy Osbourne

violator
Interior Lulu

Регистриран: 25.06.2004
От: Paris, Texas
    #1824374 - 09.07.2007 15:17 [Re: SaTyR]

Винаги съм смятал, че остаряването и помъдряването са процеси, които не вървят ръка за ръка. Че не е задължително да ти дойде акъла едва тогава, когато минеш определена възраст или извървиш определен път.
Усеща се, има личности, на които сякаш е предопределено да бъдат извисени, мъдри и одухотворени през целия си житейски и творчески път, независимо от възрастта, попрището, поетата посока и предизвикателствата, които брулят косите им и поддържат пламъка им горещ.
Хора, яхнали времето и адекватни нему във всеки един момент от творческия си път. Независимо дали прехвърлят 60-те, вече понатежали и с побели бради или когато с голобрадия си тийнейджърски чар са ковали рок химни, изправени пред стотици хиляди.
Гении, за които талантът е средство, а не самоцелно отъпкан пиадестал.

На 6-ти юли в Каварна видях един такъв човек. От тези, които никога не са спирали да блестят ярко и да озаряват всичко по пътя си. Одухотворен, спокоен и уравновесен. Изключително уверен в това, което прави. Смело гледащ хората в очите и то не от една, а от две високи позиции – на необозримата рок легенда, участвала най-дейно в наливането на основите....и тази на непримирим и търсещ творец, който не стои на едно място, а обича да се доказва постоянно, да покорява нови и нови територии.

Въпреки че съм пределно наясно, как Робърт Плант е омесен от именно такова тесто, концертът му в България надмина и най-смелите ми очаквания. Великолепно шоу от най-високо ниво, което, убеден съм, даде криле и одухотвори поне за няколко часа всеки един човек от публиката.

За мен щеше да е напълно достатъчно просто да отдам почит на един от любимите си музиканти, основен и незаменим чарк от титаничната машина Led Zeppelin. Дори просто да го зърна. Но получих едно пълнокръвно и модерно шоу. Толкова мощно, музикантско и адекватно, колкото не може да бъде. Но това едва ли ще изненада тези, който са се заслушвали внимателно в соловите албуми на Робърт Плант. Които албуми са еталон за качество и пример за разкрепостено отношение и разчупен подход към музиката. Особено "Dreamland", за който легендата ангажира музиканти от Portishead и Massive Attack – банди флагмани на модерния авангарден саунд.

Величавият музикант беше в страхотна форма. Особено пък гласът му. Сякаш е останал непокътнат от времето. Всичко бе изпято уверено и чисто, с всичките му там височини, фигури, извивки и емоционално-кресливи изблици. Перфектно пеене..., технично и сигурно. Не мисля че цепелинските песни бяха смъкнати. Вярно, на места бягаше от оригиналните вокални партии и влизаше под тона, но смятам че го правеше повече заради импровизацията, а не защото не може да ги хване. Танцуваше по сцената, улавяше мелодията с тяло, от време на време хващаше по някое дайре или тарамбука, а в по-гръмовни моменти направо си дивееше с бандата. Когато в края на "Whole Lotta Love" /финалното парче/ започна да върти микрофона за кабела, куфеейки и подскачайки на място, се почувствах все едно съм в седемдесетте, на концерт на Led Zeppelin.

Сцената бе решена сравнително семпло. Нищо претрупано, нищо излишно. Дори екрани нямаше. Но пък изглеждаше достатъчно ефектна, заради няколко особени детайла, с които бе украсена. На заден план - тъмночервено пано-завеса със стилни черни орнаменти по нея, осветявани мистично от прожектори в дъното, а също и няколко големи фенера в източен стил, в които палаво мъждукаха свещи. Подобни делви-фенери имаше на рампата горе и долу на пода - пред музикантите.

Прекрасна група e The Strange Sensation. Съставена от чудесни музиканти, които много помагаха на Робърт Плант да ни хипнотизира. Двама китаристи, които се редуваха да извличат от красивите си гибсъни и греч-ове всичко, на което те са способни, бас, барабани /перкусии/ и клавир. Единият китарист от време на време хващаше и тарамбука, другият – акустични китари, а клавиристът се занимаваше повече с ефекти, програминг и разни ембиънт звукови експлозии, отколкото да свири на чисто пиано. Това придаваше на шоуто изключително модерен и свеж облик. Особено по време на соловите парчета, в повечето от които, наред с типичните сайкъделик-етно-блус изразни средства, бяха вплетени тегаво-мрачни трип-хоп линии и нагнетени звукови ефекти. Една от тях беше иронично посветена на "краля на Англия - Тони Блеър", за когото легендарният вокал предположи, че следващото му поприще ще е да се изявява като Папа.

Класиките на Led Zeppelin, които изпълниха Планти и бандата му, бяха до една с променен аранжимент. Къде повече, къде по-малко. Най-неузнаваема се оказа "Black Dog", а най-близо до оригинала – "Babе, I`m gonna leave you" и "Whole Lotta Love". До болка познатият риф на черното куче, онзи отчетливият, който бие шамари и все се надбягва с ритъма на барабаните, беше просто намекнат на две – три места, между припевите. Като цяло, парчето беше направено в по-лек и игрив вариант.
"Going To California" омагьоса всички с акустичния си плавен звук, а Плант го украси с цялата красота на гласа си. Публиката пое мелодичния напев, с който завършва парчето и дълго, след като то вече бе свършило, продължи да го пее. Когато хората чуха началните акорди на "Babe, I`m gonna leave you", дариха музикантите с оглушителни крясъци и аплодисменти. В кълбо от емоции се превърна Робърт Плант, когато седна на стол, за да изпее това невероятно парче. Изстрадваше и изцеждаше всеки тон. По начин, по който само хората, които много обичат това, което правят, могат. С огромен ентусиазъм и вълнение. Песента разцъфна на сцената, а завършекът и бе апокалиптичен. Дяволска работа бе и изпълнението на "Four Sticks" – най-тежкото и мощно от всичките. Рифовете бяха съвсем леко видоизменени, а Плант пищя най-много и високо именно тук. И пак с лекота...и без никакво напрежение. Брутално изпълнение. Единият китарист само дето не изнасили китарата си по време на тази песен, така издевателстваше с нея, а барабанистът сякаш искаше да събуди духа на Бонзо с мощното си блъскане и криволичещите трайбъл тактове.

Кулминация реално нямаше, защото трудно можем да говорим за върхови моменти в едно шоу, в което няма секундичка, в която да не се случва нещо необикновено. И все пак, лично мен най ме зарадваха изпълненията на "Whole lotta love", "Babe, I`m gonna leave you" и приятната изненада – "Gаllows Pole". Уж гледах сетлисти от предни концерти, но очевидно бе убягнала от погледа ми. Бях се забил доста напред и когато почнаха първите й акорди, с разни непознати хора наоколо започнахме да гадаем – "Лелее, това ако е "Gаllows Pole", ще следва поредното размазване". А когато съвсем я разпознахме – отново се започна с дежурните възгласи и скандирания "Робърт, Робърт, Робърт".

Обидно малко публика имаше на стадиона в Каварна - не повече от 700-900 човека. Като непосредствено преди началото бяха още по-малко, около 300-400. Почти празно, чак се стреснах и натъжих. Но пък за сметка на това – всеки знаеше защо е там. И както можете да се досетите – викахме и пяхме като за няколко хиляди. Очите на Робърт Плант искрено грееха, когато ни гледаше как се радваме и какво отношение имаме към изпълненията. Усмихваше се чаровно, когато подхващахме някой напев, още преди той да ни е повел, когато скандирахме името му.

Като цяло, това беше един от най-силните концерти, на които съм присъствал изобщо. Във всяко едно отношение – и от емоционално-сантиментална гледна точка, и от техническа, и от гледна точка на изпълнение.
По звука почти нямам какво да коментирам, защото беше съвършен. Балансиран, достатъчно силен...микрофонът, макар и усилен до дупка, не доминираше над другите инструменти, а всичко звучеше в синхрон. Всяка дребна перкусийка и тарамбука се чуваше отчетливо и ясно. Клавиристът разполагаше и с компютър в кошарката с клавирите, от който вкарваше допълнителни ритмики и семпли, от които ушите ни пращяха. Изобщо, брутална красота, професионализъм в най-висша степен.

Радвам се и че споделих този съвършен момент с прекрасни приятели, повечето от нашия форум. Макар по време на самия концерт всеки да беше сам със себе си. Омагьосан от хипнотичната музика и глас на този невероятен човек.

--------------------
Слушай силно!

Редактирано от Inferno (10.07.2007 09:48)

Hard Rock fan

#1824396 - 09.07.2007 15:34 [Re: violator]

Вайли, радвам се за теб и всички, които сте били там. И ви завиждам искрено, но с бяла завист.

Благодаря на теб, Дуенде, Пекадича за репортажите и на Suffer Me за снимките, стана ми тъжно, че не съм била там, стана ми тъжно и за обидно малкия брой хора, присъствали на концерта.

Не биваше този конерт да бъде седмица след ударния фест, наистина не биваше.

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1824400 - 09.07.2007 15:36 [Re: violator]

Като четох какво сте написали с duende ми се доплака, защото не успях да дойда. Всъщност дори и да имах възможността като свободно време, бих се замислила, защото Led Zep имат много специално място в иначе объркания ми свят - непоклатимо. Искаше ми се да си останат там, недокоснати от Плант с други музиканти, от друго време. Написаното от вас ме накара истински да съжалявам. Все пак ви благодаря за споделените впечатления .

Whole Lotta Love за край, баси кефа

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

gam

Регистриран: 03.05.2005
    #1824407 - 09.07.2007 15:43 [Re: Yanni]

Цитат:

ахъм
дочакахме
и то какъв репортаж само!
специални благодарности също на дуенде и Румен

знаех си аз да яхвам дракстъра ми за Каварна, пфу....

duende
The Pawn King

Регистриран: 09.03.2004
    #1824429 - 09.07.2007 15:56 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Не биваше този конерт да бъде седмица след ударния фест, наистина не биваше.

Разбира се, че не биваше. Лично аз познавам страшно много хора, които след Heaven & Hell просто не можеха да си позволят Плант - финанси, отпуски и прочее.

Защо, мислиш, ние не бяхме на Меноуор, Хевън енд Хел и Моторхед. Мигар не ни се ходеше? Просто не можехме да си позволим два пъти да преминем цяла България. И избрахме Плант. Сума ти хора са направили обратното.

Аз съм сигурен, че хиляди фенове от цяла България съжаляват за концерта на Робърт.

В рамките на една седмица "Heaven & Hell", Motorhead, Manowar, Marilyn Manson, Type O Negative, Robert Plant. Кое по-първо? Кога по-първо?

@U.D.O.
Цитат:

Даже за 15 лв можеше човек да си вземе един пас.

.

Да бе, като го питах колко ги дава каза:
"15, ама за тебе ще намаля на 10"

--------------------
Being forever in the pre-trembling of the house that falls

gam

#1824434 - 09.07.2007 15:59 [Re: duende]

О, забравяш между временно и концертите на ММ и Майкъл Болтън, дуенде

duende
The Pawn King

#1824440 - 09.07.2007 16:01 [Re: gam]

Да, Майкъл Болтън също, но аз не го слагам в графата Рок Концерти, макар собственоръчно да ни изсвири 20 минутна блус вакханалия на небесносин Гибсън (не вярвате, нали? И аз не можах да повярвам). По тази логика на 05.07 концерт имаше и Ванеса Мей.

--------------------

gam

#1824443 - 09.07.2007 16:03 [Re: duende]

не само го вярвам, но го и чух собственоушно
перфектно соло! и т.н. и т.н.
концертът му е обявен в предстоящите събития на про-рок и не виждам защо да не е

Hard Rock fan

#1824452 - 09.07.2007 16:08 [Re: duende]

Така е. Ако Плант беше примерно в София (или в Каварна, но по друго време) щях да го посетя. Но при тази ситуация просто не можех.
Както и вие не можахте за предходните празници в Каварна. Както и аз не можах за всичките.

Силно се надявам, организаторите да си направят изводи и да променят политиката концерти на килограм през няколко дена.

Защото нямаше нито един от Каварненските концерти, който да не заслужава да бъде посетен.
Мда, както си написал в репортажа...период на тежки размисли коя от всички тези големи групи да изберем, тогава, когато сърцето ни е избрало всички тях отдавна.

georid
манипулатор

Регистриран: 13.03.2002
От: с. Костена река, Шуменско
    #1824456 - 09.07.2007 16:11 [Re: Hard Rock fan]

От една страна - браво на Цонко и на Жокер Медиа, че са довели Плант.

От друга - престъпление е такъв концерт да се прави няколко дни след голям фест, и то на същото място. Неминуемо трябва да се отчитат и някои характерни за БГ демографски особености. Неминуемо трябва да има някакво планиране от страна на организаторите. Неминуемо!!

Без грам съмнение - мястото на такъв концерт е в София, по дяволите!!

БЕСЕН СЪМ

--------------------
Така е то.

duende
The Pawn King

#1824472 - 09.07.2007 16:22 [Re: gam]

Цитат:

не само го вярвам, но го и чух собственоушно
перфектно соло! и т.н. и т.н.

Да бе, за теб знам, че си била там. За другите ми бе мисълта.

Ми щото Майкъл не е рок артист просто. Нищо, че е написал "Forever" на Кис.

--------------------

gam

#1824479 - 09.07.2007 16:26 [Re: georid]

и още нещо - в работен ден
като гледам датите и за Thrash til Death Fest-а и Ария - също
добре, че поне IAN ANDERSON Plays Orchestral JETHRO TULL се пада събота

duende
The Pawn King

#1824480 - 09.07.2007 16:27 [Re: gam]

И е, както казват французите A mi-chemin. Тоест няма 550 километра до него.

--------------------

gam

#1824483 - 09.07.2007 16:29 [Re: duende]

сайта не анонсира без причина, скъпи
между другото чудесен репортаж на нушка

georid
манипулатор

#1824484 - 09.07.2007 16:29 [Re: gam]

Цитат:

добре, че поне IAN ANDERSON Plays Orchestral JETHRO TULL се пада събота

И е на подходящата арена - в амфитеатър.

БЕСЕН СЪМ, БЕСЕН СЪМ, ЗАРАДИ ТАЗИ ИСТОРИЯ С ПЛАНТ
БЕСЕН СЪМ

--------------------
Така е то.

Ozzy
Osbourne

#1824487 - 09.07.2007 16:29 [Re: georid]

Едва ли ще изненадам някого, ако и аз кажа, че съжалявам УЖАСНО МНОГО за това, че не съм бил на този концерт. Но както с Дуенде си говорим напоследък - не може всичко! За съжаление...
Дали мястото на концерта е в София, Каварна или Сунгурларе аз не знам... Но знам, че е срамота на концерт на Робърт Плант да има под 1000 човека публика, а отпред да се продават покани за по 10 лева /5 евро, ебати!/.
Слава Богу, че през 1998-ма видях Пейдж и Плант в София /когато между другото 6 500 билета свършиха за около половин час/. Защото ако не бях, сигурно сега щях да се побъркам, че съм изпуснал и този концерт. И до ден днешен твърдя, че концерта през 1998-ма е може би най-добрия концерт правен изобщо у нас /лично мнение/, а съм бил що годе на всички рок и метъл концерти у нас. И точно поради този факт нямам и грам съмнение, че Плант е направил невероятен концерт и в Каварна. Благородно завиждам и искренно се радвам на тези, които успяха да видят този концерт. За огромно съжаление хиляди фенове на Лед Цепелин и Робърт Плант не можаха да го видят, по обективни причини.
Нищо... Припомням си чутовното нещо което видях на 02.03.1998г. и ми става по леко

--------------------

Редактирано от Ozzy (09.07.2007 16:32)

georid
манипулатор

#1824492 - 09.07.2007 16:33 [Re: Ozzy]

На мен не ми става леко. При следващия тур Плант просто ще ни подмине.

Такава НЕДОМИСЛИЦА! Срамота!

Срамота!

БЕСЕН СЪМ

--------------------
Така е то.

dave
хидроцефал

Регистриран: 14.12.2004
От: Быдлоград
    #1824501 - 09.07.2007 16:35 [Re: georid]

Цитат:

БЕСЕН СЪМ, БЕСЕН СЪМ, ЗАРАДИ ТАЗИ ИСТОРИЯ С ПЛАНТ

БЕСЕН СЪМ

Аз пък не съм бесен.
Така ми е тръгнало с него...
И предния концерт с Пейдж отървах (заради собствената си идиотия - не успях да си взема билет навреме и ядосан се фръцнах към провинцията. А имало покани - колко щеш на входа...)

--------------------
Если пуля в голове, то это надолго. Если в голове снаряд, это навсегда.

gam

#1824502 - 09.07.2007 16:35 [Re: georid]

Може да не ни.... Цепелин се събират за по едно кръгче, знае ли човек

Ozzy
Osbourne

#1824506 - 09.07.2007 16:37 [Re: gam]

Цитат:

Цепелин се събират за по едно кръгче

Не се... Плант го е опровергал в скорошно интервю.

--------------------

georid
манипулатор

#1824509 - 09.07.2007 16:39 [Re: gam]

Аз не искам да гледам риюниън на Цепелин .
Исках точно това, което изпуснах - Плант соло, с тази му група и с този репертоар.

--------------------
Така е то.

duende
The Pawn King

#1824516 - 09.07.2007 16:42 [Re: georid]

Цитат:

На мен не ми става леко. При следващия тур Плант просто ще ни подмине.

Ми не ми се вярва. Макар финансовата гледна точка и профит-ориентираната избирателност да казват своята (и често решаващата) дума, мисля, че Робърт остана доволен от концерта.

По дяволите, от дошлите специално за концерта (изключвам дежурните каварненски кибици и кебапчепродавци, влезли безплатно ("Моторхедя, Плантя, Мановаря, я си гледам квото сваря") и шведските и немско-руски туристи) нямаше случайни хора. Бяхме само луди фенове на Цепелин и ревяхме като ранени в сърцето осли. Аз прегракнах на втората песен, хората около мен не спряха да подскачат и крещят!!!

Криво ляво 600-те души спартанци (толкова си беше реалната публика), вдигаше шум като за три хиляди. Плант непрекъснато се шегуваше с нас, караше ни да пеем и скандираме, показа искрено задоволство от устрема и сърцатостта на всички и няколко пъти повтори, че нас "си ни бива".

Така че..... Бог знае дали ще ни подмине. Една зала едно ще му легне супер като морска звезда на корал, мен ако питаш.

Цитат:

Исках точно това, което изпуснах - Плант соло, с тази му група и с този репертоар.

АЗ СЪЩО!!

--------------------

Ozzy
Osbourne

#1824531 - 09.07.2007 16:48 [Re: duende]

Цитат:

По дяволите, от дошлите специално за концерта (изключвам дежурните каварненски кибици и кебапчепродавци, влезли безплатно ("Моторхедя, Плантя, Мановаря, я си гледам квото сваря") и шведските и немско-руски туристи) нямаше случайни хора. Бяхме само луди фенове на Цепелин и ревяхме като ранени в сърцето осли. Аз прегракнах на втората песен, хората около мен не спряха да подскачат и крещят!!!

Криво ляво 600-те души спартанци (толкова си беше реалната публика), вдигаше шум като за три хиляди. Плант непрекъснато се шегуваше с нас, караше ни да пеем и скандираме, показа искрено задоволство от устрема и сърцатостта на всички и няколко пъти повтори, че нас "си ни бива".

Ти остави тая работа... Как мислиш, че е по другите държави, където Плант също ходи веднъж на 10 години? Публиката си вика и е ентусиезирана точно толкова, колкото и нашата, с една разлика: там Плант пее пред 4-5-6 хиляди души. А не както ти казваш пред 600

--------------------

duende
The Pawn King

#1824535 - 09.07.2007 16:49 [Re: Ozzy]

За съжаление си прав. На мен ми се иска да запазя поне малко романтична наивност.

--------------------

Ozzy
Osbourne

#1824538 - 09.07.2007 16:50 [Re: duende]

Цитат:

Цитат:

АЗ СЪЩО!!

Аз пък не. През 1998-ма исках да видя Цепелин и Цепелин видях Излиза, че и ти и аз сме видяли каквото сме искали

--------------------

violator
Interior Lulu

#1824545 - 09.07.2007 16:56 [Re: Yanni]

Цитат:

Въх и папараци!

Мани-мани, така яко се запихме във Варна уикенда, че още ми е махмурлива мъгла пред очите.
Едва днес успях да си седна на задника! Концерт ли бе - да го опишеш!?

--------------------
Слушай силно!

U.D.O.
УЛТРАС
**

#1824547 - 09.07.2007 16:56 [Re: duende]

@U.D.O.
Цитат:

Даже за 15 лв можеше човек да си вземе един пас.

.

Да бе, като го питах колко ги дава каза:
"15, ама за тебе ще намаля на 10"

може.Те имаха сигурно 100 покани и 10-15 паса.
Посещаемоста.Сигурен съм,че имаше поне 1 500 души.Все пак не трябва да забравяме ,че има и седалки.Забелязвам,че със всяка изминала година българският фен става все по-голям глезльо и вече доста хора предпочитата да не са прави пред сцената ,а да са седнали с питие в ръка .Изключение прави този на Мейдън където заради лъжите са СМЕшниците бая хора са си купили за т.н. ложи.

Редактирано от U.D.O. (09.07.2007 16:57)

georid
манипулатор

#1824559 - 09.07.2007 17:05 [Re: duende]

Никога не съм мрънкал по повод на концерт - защо, какво, как, къде, ама що така, а не онака и пр.

Но сега мрънкам. Не, не мрънкам. БЕСЕН СЪМ
Казах ли го вече?

ОК - имало е прозорец в турнето, Цонко и Жокер са змейове, довели са го и браво. Но, ще се повторя:
Има някои неумолими демографски и географски фактори, които правят точно такъв концерт, точно тогава и точно там някак... нелеп и дисторзиран.

--------------------
Така е то.

Suffer Me
entranced

Регистриран: 23.01.2007
От: Бургас/София
    #1824611 - 09.07.2007 17:58 [Re: georid]

Може-би са се надявали, големите "организатори" (), да докарат малко по-различна публика в Каварна седмица след Manowar и т.н. Едва ли са се замислили особено, обаче, както става ясно. Толкова ли не нюхат насам-натам, не четат ли, не търсят ли мнението на феновете преди да организират подобни изяви? Какви са всъщност мотивациите им да поканят един изпълнител в страната ни? Само колкото да отбележат присъствието му, ли? И не ги ли е СРАМ, питам аз, от евентуален организаторски провал, още преди той да стане факт, че не предвиждат евентуализми...?

Аре ся да наблъскаме тука 15 концерта, по концерт на седмица, ако не и по 2, да ни запомнят, бай Ганьо, да знаят, че им докарахме музикантье, па дали после ше можем да погледнем изпълнителите (че и феновете) в очите, друга тема...

И все-пак, спомням си съкровените моменти, които ми подари това шоу, и съчувствам на (сега) вбесените люде, които искаха да бъдат там.

Линкче в YouTube: R.Plant & TSS - моменти.

Усеща се във втората половина на краткото клипче, как Робърт и хората му бавно и интензивно нажежават атмосферата. Не липсваха мощни китари, оу не. Просто цареше перфектен баланс, както в самите композиции, така и в сетлиста. Мисля, че е в следствие на балансът, който цари в самия Робърт Плант - хем ултрамегасуперзвезда, хем земен и толкова човешки.

--------------------
The heart is a temple of feeling. The mind is the cage of the soul.

Metal Heart
invincible

Регистриран: 12.01.2003
От: City of Delusion
    #1824881 - 09.07.2007 22:23 [Re: duende]

Както Майкъл Болтън, така и Робърт Плант ме изненадаха много приятно - от първия не очаквах нищо повече от добре познатите балади (пък той избичи такова китарно соло ), а Робърт Плант го познавах най-вече като бивш вокалист на Лед Цепелин, обаче той наблегна на соловите си неща и направо ме омагьоса Може би съм от малцината, които някакси успяха да огреят и на Калиакра рок феста, както и на финала на Арена Музика, с цената на почти стопена заплата още на 10-то число Но не съжалявам нито за миг - пари се изкарват и заминават, а емоциите от концертите ще държат дълго време и занапред Само да не са вече толкова начесто, че се издъхва (и материално, и емоционално)...

--------------------
Don't grow up too fast
And don't embrace the past
This life's too good to last
And I'm too young to care

lavic
rock fan

Регистриран: 10.07.2007
    #1826053 - 10.07.2007 17:04 [Re: SaTyR]

Още мисля ден и нощ за този концерт... Повече от велико!!!

gam

#1827272 - 11.07.2007 16:03 [Re: Ozzy]

да ти кажа сега, на отрезвяла главица, ами мн си прав като се замисля
яхнали са хората удобната дата пък аз мрънкам няква, че ми бил работен ден, пфу
(бягам да се червя в ъгъла)
прав си, има го и пренасищането...
но и Гео (вата) позиция за отчитане на факторите, не може да се пренебрегне, имайки предвид крайния резултат от всички усилия да не се изпусне момента

violator
Interior Lulu

#1830100 - 13.07.2007 16:41 [Re: violator]

Запленени от чара на Робърт Плант, сме пропуснали да забележим и споменем нещо изключително важно. Всъщност, аз споменах, че за "Dreamland" Плант работи с музиканти от Portishead и Massive Attack, но изобщо не съм се усетил, че сме ги видели и чули в Каварна.
Като част от The Strange Sensation!

Става въпрос за барабаниста - Clive Deamer /Portishead/ и клавириста - John Baggott /Portishead & Massive Attack/!

И още нещо, което лично за мен беше още по-стъписващо да стопля! Основният китарист, който видяхме с групата на Плант, е бил основен член на....THE CURE!

И то - в един от най-силните им периоди /албумите "The Head on the Door", "Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me", "Disintegration" и "Wish"/.
Човекът се казва Porl Thompson...и на всичкото отгоре, бил женен за сестрата на Робърт Смит.

Баси мамата!

--------------------
Слушай силно!

dave
хидроцефал

Регистриран: 14.12.2004
От: Быдлоград
    #1830108 - 13.07.2007 16:45 [Re: violator]

Цитат:

И още нещо, което лично за мен беше още по-стъписващо да стопля! Основният китарист, който видяхме с групата на Плант, е бил основен член на....THE CURE!
.....
Човекът се казва Porl Thompson...и на всичкото отгоре, бил женен за сестрата на Робърт Смит.

Баси мамата!

Шуробаджанащината е навсякъде

--------------------
Если пуля в голове, то это надолго. Если в голове снаряд, это навсегда.

SaTyRМодератор
тамплиер

Регистриран: 31.07.2001
От: Светите земи
    #1830111 - 13.07.2007 16:47 [Re: violator]

Как няма да пропуснем? Нима организаторът си е направил труда да разпространи информация, чрез която да опише всички тези неща за музикантите? Ами, не е

--------------------

www.katehizis.com - Сайт за Праведна Музика

U.D.O.
УЛТРАС
**

#1830128 - 13.07.2007 16:56 [Re: SaTyR]

Цитат:

Как няма да пропуснем? Нима организаторът си е направил труда да разпространи информация, чрез която да опише всички тези неща за музикантите? Ами, не е

Аз пък си мисля,че организатора нищо не е знаел за това.

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #1830134 - 13.07.2007 16:59 [Re: U.D.O.]

Работата му е да знае и да ги разпространи до медиите. Защо не е станало - нямам представа... Редовно се получава жизненоважната информация коя звезда какви деликатеси искала да яде преди концерт, какви огледала й трябвали за гримьорната и прочее...

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

bitterMoo
old home movie

Регистриран: 23.02.2005
От: :дО
    #1830136 - 13.07.2007 17:00 [Re: violator]

Цитат:

Запленени от чара на Робърт Плант, сме пропуснали да забележим и споменем нещо изключително важно. Всъщност, аз споменах, че за "Dreamland" Плант работи с музиканти от Portishead и Massive Attack, но изобщо не съм се усетил, че сме ги видели и чули в Каварна.
Като част от The Strange Sensation!

Става въпрос за барабаниста - Clive Deamer /Portishead/ и клавириста - John Baggott /Portishead & Massive Attack/!

И то - в един от най-силните им периоди /албумите "The Head on the Door", "Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me", "Disintegration" и "Wish"/.

Баси мамата!

е, вие поне ги видяхте, ако и да не сте ги знаели кои са

`ми ниЙ....

--------------------
keine Panik bitte. nichts ist für immer.

duende
The Pawn King

#1830144 - 13.07.2007 17:07 [Re: SaTyR]

Цитат:

Само да уточня:

Нима организаторът си е направил труда да разпространи каквата и да било информация, чрез която да опише всички тези неща за музикантите и всичко останало около концерта ? Не е.

--------------------

georid
манипулатор

#1830151 - 13.07.2007 17:12 [Re: violator]

Ами да. Те са. Яд ме е в особена донякъде степен и за пропускането на Клайв Диймър.

Като зяпах първия път ДВД-то на Плант се позачудих -
Я! Фабиен Бартез е на барабаните!

--------------------
Така е то.

ArthurDent
42

Регистриран: 26.02.2003
От: София
    #1838625 - 20.07.2007 23:25 [Re: duende]

Цитат:

И е, както казват французите A mi-chemin. Тоест няма 550 километра до него.

Нали...
А Белград и Букурещ са на само 300-350км от София ... САМО (демек почти 2 пъти по-близо)
(не искам да вземам и нямам отношение към конкретния концерт)

--------------------
METAL HANGAR 18

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 19264

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.125 seconds in which 0.094 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.