www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
Re: Megadeth - United Abominations
    #1748708 - 11.05.2007 01:54 [Re: Ромеоктон]

Не е лош. Но след 5-6-то слушане забелязах, че предпочитам да слушам новите албуми на Paradise Lost и Annihilator. Добрите песни според мен са Sleepwalker и Washington is Next. United Abominations ме дразни с текста, иначе музиката е добра. Може би защото за разлика от преди години, вече разбирам какво пее.

--------------------
.\\:):

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
SaTyRМодератор
тамплиер

Регистриран: 31.07.2001
От: Светите земи
    #1748767 - 11.05.2007 07:32 [Re: Мишо]

Не-е-е, само не и новия Annihilator

Що се отнася до новия Megadeth - фаворит си ми остава "Gears of War", а като цяло смятам албума за нелош, даже един от най-добрите след "Rust in Peace"

--------------------

www.katehizis.com - Сайт за Праведна Музика

Ромеоктон
Immortal

Регистриран: 29.01.2007
От: Аетос
    #1749303 - 11.05.2007 13:24 [Re: Double-D]

Цитат:

Тия приказки за липсата на запомнящи се мелодии и припеви са ми много странни. Уж всички се кълнат в Rust In Peace, а сега, ако албума не е с поп припеви вече е еднообразен шит. Смело твърдя, че това е най-музикантският им албум от въпросния Rust In Peace и определено се радвам, че звучи така.

аз се кълна в Youthanasia,който за мене е най - добрия Megadeth дето се вика,пръв измежду равни

Double-D
symbol of life

Регистриран: 19.02.2005
От: София
    #1749704 - 11.05.2007 16:41 [Re: Ромеоктон]

За мен нямат лош албум, както и най-добър. Но явно хората, които критикуват новия албум харесват най-вече Countdown, Youthanasia и Cryptic Writings, където наистина на места има заразителни поп мелодии. За мен новия албум носи много от духа на старите Мегадет до 1990, като само за аромат са добавени съставки от следващите им албуми, което явно го прави по-труден за преглъщане, но в абсолютно никакъв случай не е слаб и еднообразен.

dr.sardonicus

Регистриран: 08.03.2002
    #1749734 - 11.05.2007 16:56 [Re: SaTyR]

Е, рядко с теб сме единомишленици! Иде реч за новия на Анайълейтър... Значи, според мен, Уотърс е сторил върховна глупост да си изтрие солата и да покани другите виртуози. И от интервюто го чувствам как започва да се изживява за рифаджия. Ала Джеф е преди всичко изключителен солист с оригинален почерк! (Дори не издържах да изслушам албума.)

(А за Мегадет - аз отстоявам становището, че допреди новия нямат слаб албум, вкл. и Killing...)

Double-D
symbol of life

#1749761 - 11.05.2007 17:10 [Re: dr.sardonicus]

Според теб новия е по-слаб от TWNAH или Risk

А за Annihilator нещата са доста подобни - един албум да не направят според очакванията и се почва яко плюене по всеки следващ. На мен лично Metal ми харесва много повече от предишните два. Пък и ако Джеф иска да го праска като солист, спокойно може да почне да издава инструментални албуми пълни с яко шред, но не мисля, че той някога е искал да се натрапва като солокитарист. Неслучайно дори и всички да знаем, че Annihilator си е кажи-речи негово соло дело, той никога не го е подписвал като Джеф Уотърс Бенд примерно.

dr.sardonicus

Регистриран: 08.03.2002
    #1749791 - 11.05.2007 17:21 [Re: Double-D]

Преди някое време Дейв беше казал за един от по-новите албуми, че може би няма да се хареса на метъл-феновете, но ще се хареса на Мегадет-феновете. Относно Мегадет (а не въобще) принадлежа към въпросните "Мегадет-фенове", т. е. отношението ми към Мегадет е доста специфично: нрави ми се тъкмо попаджийското, сантименталното, чувственото, мелодичното у тях, а не свираческото. (Любимата ми тяхна песен е My Darkest Hour.)

За Анайълейтър - мисля, че на жанра, по който Джеф дерзае, му прилича тъкмо очакваното, консервативното, ретрото, дори клишираното (както при ЕйСи/ДиСи напр.).

Double-D
symbol of life

#1749847 - 11.05.2007 17:40 [Re: dr.sardonicus]

Значи за новия трябва да каже, че ще се хареса на метъл-феновете, а не на Мегадет-феновете, така ли? Според мен, ако си фен на тая група, няма как да не ти хареса този албум. Аз дори и Риска го харесвам много, при все, че там има много малко Мегадет и повече и аз незнам точно какво. Просто ти си почитател на определена страна на тая група и затова не ти се нрави това, което издадоха сега. Аз ги харесвам при всичките им периоди и досега никога не съм бил разочарован от тях. Ама аз може пък и да не съм Мегадет-фен

МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
    #1749979 - 11.05.2007 19:07 [Re: SaTyR]

Да де, пропуснах Gears Of War, макар, че тя излезе доста преди албума заради играта Gears Of War.

--------------------
.\\:):

Bruce Dickinson
новак
*

Регистриран: 17.02.2006
    #1749995 - 11.05.2007 19:17 [Re: Double-D]

Те Мегадет са като Менъуор и Моторхед,само техните фенове харесват албумите им,другите ги плюят здраво,аз съм от тия дето ги плюят здраво межу другото .Мегадет почти са паднали до нивото си от The World Needs A Hero...ама почти,то от него няма накъде по-надолу.Все пак в UA има една-две свестни песни,които в никакъв случай не бих си пуснал никога отново,но все пак се отличават малко от другите - Sleepwalker и на другата и забравих името,не че е важно.Мислех си,че поне могат да повторят успеха си от System Has Failed където имаше една добра песен!!!Но не би...Естествено повечето фенове на Мегадет го определят едва ли не като най-добрия им албум след RIP,то пък като погледне човек кви албуми имаха след RIP,Countdown to Extinction и Youthanasia са горе-долу добри,следвашите 4 ги оставям без коментар,абе то наистина май излиза,че UA може да се сбори за първото място за най-добър лош албум след RIP.Въпрос на вкус,за някой друг UA и албумите преди това може да са вслики или поне зверски добри,ама аз така виждам нещата.Щом ви кефи да сте живи и здрави.Лично за мен Мегадет ще си останат като групата която направи Rust in Peace.Преди тоя албум и след него за мен не съществуват,като изключим няколко отделни песни от другите албуми.Както казах,въпрос на вкус...

Ъъъ,да...Фен съм на Металика,що?Дано новия албум е добър поне колкото това

--------------------
I throw myself into the sea
Release the wave
Let it wash over me
To face the fear
I once believed
The tears of the dragon
For you and for me

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4604

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.