www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Sailing Ships
Soldier of Fortune
**

Регистриран: 11.11.2006
От: Center Of The Universe
Dream Theater - "Systematic Chaos" (2007)
    #1747921 - 10.05.2007 17:10

Предполагам някои от Вас са имали възможността да го чуят като мен... И така на въпроса - Какво мислите за албума?

--------------------
So take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind accross the sky...
Spread your wings and you will see
You control your destiny,
So, Sailing Ships
Don't pass you by...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Wiblet
lovestone blind

Регистриран: 07.10.2005
От: Motorway City
Re: Dream Theater - "Systematic Chaos" (2007)
    #1748317 - 10.05.2007 21:43 [Re: Sailing Ships]

Изобщо не съм впечатлен чак толкова, не виждам особено подобрение от предишния албум.
Предъвкват се едни и същи неща и направо казано звучи досадно.
Просто музиката на ДТ става все по-бездушна, това е. А някога ми бяха сред любимите групи, жалко

Редактирано от TheWiblet (10.05.2007 21:44)

NEVERMORE
Veni Vidi Vici

Регистриран: 13.09.2003
От: Сената
    #1748401 - 10.05.2007 22:50 [Re: Wiblet]

Абе имаш право. Но музиката не става все по-бездушна. Тя си е почти една и съща последните 10-12 години.
Охх, и кога най-после ще разкарат садиста Ла Бри. Просто няма такъв ужасник.
Конкретно за албума музичката бива и особено последните три песни са страхотни композиции. Но и те биват лошо засрани от нещастен вокал и прекалено клавирно майсторство.

--------------------

Bruce Dickinson
новак
*

Регистриран: 17.02.2006
    #1749948 - 11.05.2007 18:48 [Re: NEVERMORE]

DT Никога не са ми били любима група.Винаги съм ги смятал за група с десетина яки песни и тва е.Албума е средна работа,първите 4 песни са наистина яки ама след тва става просто...Repentance примерно е ужасяваща,другите са доста по-добре ама тва не стига.Но първите 4 песни са много добри,така че албума може да се определи като ПОСРЕДСТВЕН.Лично мое мнение естествено.

--------------------
I throw myself into the sea
Release the wave
Let it wash over me
To face the fear
I once believed
The tears of the dragon
For you and for me

Bruce Dickinson
новак
*

#1750142 - 11.05.2007 20:58 [Re: Bruce Dickinson]

Еее след още едно прослушване се оказа,че и Prophets of War ми харесва.Бе добър албум.

--------------------
Release the wave
Let it wash over me
To face the fear
I once believed
The tears of the dragon
For you and for me

proGGer
prog snob

Регистриран: 23.09.2003
От: Veil Of Maya
    #1750358 - 12.05.2007 00:51 [Re: Bruce Dickinson]

Цитат:

Винаги съм ги смятал за група с десетина яки песни и тва е.

Значи aко вземеш Scenes From A Memory и Images And Words, ще изхвърлиш на боклука половината парчета

Ами Awake, Six Degrees OF Inner Turbulence ...

Voice Of The Soul
съзерцаващ

Регистриран: 05.07.2004
От: повредения сектор на диска
    #1750382 - 12.05.2007 01:44 [Re: proGGer]

изключително брутално инструментално издевателство за пореден път, рецидивът си е рецидив, ма то това всеки си го знае... не мога да кажа нищо повече за момента, плахичко ще отбележа, че на моменти наистина грабва, а в други не... поне за сега

--------------------
This is the worst party that I've ever been to..

Bruce Dickinson
новак
*

#1750536 - 12.05.2007 09:08 [Re: proGGer]

Цитат:

Цитат:

Винаги съм ги смятал за група с десетина яки песни и тва е.

Значи aко вземеш Scenes From A Memory и Images And Words, ще изхвърлиш на боклука половината парчета

именно

--------------------
Release the wave
Let it wash over me
To face the fear
I once believed
The tears of the dragon
For you and for me

itilien
неориентиран

Регистриран: 05.04.2007
    #1751873 - 13.05.2007 17:23 [Re: Bruce Dickinson]

В момента съм на второ слушане. В 3 и 4-та песен има брутапно твърди пасажи. Мисля че в тоя албум са се преоляли в инструменталите. Пеенето е сякаш между другото, колкото да го има. Както казах на Яни, Лабри може и да не пее добре, ама пък вече си има катинарче . Prophets Of War е единствената песен, която прилича на предния албум. Засега толкова мога да кажа. Албумите на ДТ и ПоС ги слушам многократно, преди да си съставя реалното мнение и впечатление. Отнема ми време да ги харесам

А някой смята ли да ходи на концерта в Истанбул на 29 Юни ?

Редактирано от itilien (13.05.2007 17:34)

violator
Interior Lulu

Регистриран: 25.06.2004
От: Paris, Texas
    #1752156 - 13.05.2007 21:51 [Re: Sailing Ships]

Във възторг съм от албума!

Най-силният, емоционален и одухотворен Dream Theater от "Six Degrees Of Inner Turbulence" насам! Тук разбира се не говоря от техническа, композиционна и музикантска гледна точка, защото в това отношение те винаги са били на възможно най-високото ниво - недостижим коректив за всички останали рок/метъл групи, които имат претенции за композиционна разточителност и инструментална виртуозност. Говоря за емоция, енергия, сърцатост, експлозивност. Която съчетана с гореописаното неоспоримо музикантско съвършенство, прави от "Systematic Chaos" най-разгромяващата музикална продукция, която съм чул през тази година.

Като цяло бих го определил като широко амплитуден албум. Албум на нюансите и нещо като показна разходка из дебрите на рок и метъл музиката. Имаме сабатско-пантерски рифове в "The Dark Eternal Night", a имаме и обилна Metallica в енергичната тупалка "Constant Motion". Това са и двете най-тежки парчета. Дори и клавирите тук са режещи и промазани, никаква лирика - бой до дупка. Пръстите на Мюинг плющят по баса със скоростта на буталата на четиритактов двигател, а Петручи, както винаги, плете някакви невъобразими и неразгадаеми мелодични линии, когато реши да излезе от стандартния резлив риф и да се разходи малко по петолинието.
Приятен отдих са кратките водевилни импресийки на Джордан Рудес /напомнящи тези от инструментала "The Dance Of Eternity"/ и тънки фолклорни намеци в средата на вакханалията "The Dark Eternal Night", която песен е абсолютният ми личен фаворит.

"Forsaken" e първата истински затрогваща бавна песен на Dream Theater от "Misunderstood" насам. Единствено хилавият и текст ме смущава, но това се преживява. Солото е невероятно и много добре украсява парчето. Заразителният припев влиза моментално в мозъка, запява се веднага, а удачните надъхващо-мелодични преходи към него засилват внушението. Можело е да допълнят и още пиано, но това все пак не е типична балада, в средно темпо е.

Втората част на "The Presence Of Enemies" e абсолютното бижу и черешката на тортата. И съвсем не само заради това, че е последната песен или заради това, че е дежурният "...найсет" минутен опус. Също както първата част, откриваща албума, е епична, мрачна, мощна и с хубав текст, но е по-разгърната. Разляти импресии се редуват с бързи пасажи, ЛаБри пее много силно, на места хардарски, а когато трябва - чисто и високо, а партиите му са точно по местата, по които трябва да бъдат. Изобщо, много разнообразна пиеса. И по отношение на ритмиката, и по отношение на мелодията. Бързи и бавни части се редуват постоянно, а вокалите са на изключително високо ниво. Много е подходящ внушителният и епичен лайт мотив, който преминава през пиесата като факла през мрачна пещера.

"Repentance" e странна мешавица. Има повече речитативи и хорови бек вокали, отколкото чисто пеене. Напомня малко на инструменталните импресии във флойдските "Meddle" и алън парсънсовите "Tales of Mystery and Imagination" и "I Robot".
Започва с мотив от "This Dying Soul" от "Octavarium", a завършва в някаква разкошна инструментална бездна, под звуците на затрогващ речитатив и градивно-натрапващ се мотив на класическо пиано. Напомня на края на "The Spirit carries on", който пък от своя страна си е чиста проба "Eclipse" на Pink Floyd.

Прави впечатление, че в "Systematic Chaos" клавирите с пиано бленда са сравнително малко. Но пък ги получаваме точно на местата, в които за необходими. "The Ministry of Lost Souls", като изключим няколко минутната й тежка инструментална част по средата, е украсена с обилно и чувствено пиано.

И преди казах - винаги когато посягам към нов албум на Dream Theater, се чуваствам малко като судент на изпит. Просто те винаги предлагат толкова богато и претенциозно музициране, че концентрацията, вглъбяването и вниманието са задължителни компоненти в консумирането на продукта. И най-вече - в разбирането му.
Поредното интелектуално и слухово предизвикателство е "Systematic Chaos" - насладете му се.

--------------------
Слушай силно!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 35368

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.123 seconds in which 0.11 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.