www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
insider
скиталец

Регистриран: 01.03.2006
От: мертвая зона
Re: Dream Theater - "Systematic Chaos" (2007)
    #1752167 - 13.05.2007 22:12 [Re: violator]

Вайли, евала ти за ревюто!

Едва ли някой би описал по-добре действителното съдържание на този албум. А в него наистина има мноооого съдържание.

Който не го е чул, губи! Който го е чул, а не го е оценил - пак губи

--------------------
Унеси меня, дорога,
от шутов и дураков,
от сумы и от острога,
от друзей-врагов...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Еленче

Регистриран: 21.01.2006
От: Гората
    #1752198 - 13.05.2007 22:52 [Re: Sailing Ships]

Никога не съм била огромен фен на Тиатър,но ги уважавам и искрено ценя,албума е много добър,единственото,с което не съм съгласна от подробният анализ,който даде Вайли,определено са хвалебствата отправени по адрес на вокала...едно ще кажа-нямам търпимост към подобни дразнители ,той винаги ми е съсипвал кефа от музиката им..

--------------------
"Капитализъмът се създаде в търбуха на феодализъма. С огън и меч.. и по демократичен път."

Svil

Регистриран: 18.01.2004
От: Paradise Lost
    #1752202 - 13.05.2007 22:57 [Re: violator]

Аз още не съм го чул, защото си чакам оригиналния диск. Ще го слушам като излезе в края на юни.
А за тези, които толкова критикуват Ла Бри: ми не съм съгласен. Аз го харесвам. Дреме ми кво мислят другите за него

--------------------
Looking down from Ethereal Skies
Silent crystaline tears I cry
For all must say their last goodbye - to Paradise

itilien
неориентиран

Регистриран: 05.04.2007
    #1752333 - 14.05.2007 01:41 [Re: violator]

"Започва с мотив от "This Dying Soul" от "Octavarium" "

This Dying Soul не е от октавариума, а от Train Of Thought
Иначе не съм съгласен с цялото ревю. Въпреки че съм фен на ДТ от 6 години, поне от днешното многократно слушане не мога да кажа, че това което чух ме оставя във възторг. Поне не и все още. Чух само 2 песни в целия албум - Forsaken i Prophets Of War. Почти всичко друго са някакви ненормални инструментални разходки и демонстрации наблъскани в контейнери, наричани песни. Звучат отнесени и самоцелни, нямат връзка с основните мелодии на песента. Това за мен е далеч от цялостна въздействаща песен, която трябва да бъде единна. В предния албум песните бяха доста повече песни, почти нямаше такива емнайсеминутни инструментални отклонения и оргии . А песните, които да въздействат чрез емоция при ДТ са ужасно малко като цяло. Тука липсват такива. Хубавото е че са се прокраднали на две три места приятни мелодични сола, каквито определено липсваха в октавариума. За сметка на това са се увеличили обаче и тия развиващи 2-3 космическа скорост, които обаче нещо вече не ме впечатляват. Абе не вървят хич на добре, поне засега така го чувствам.
Май много са ми се вдигнали критериите с тия PoS )))

Редактирано от itilien (14.05.2007 01:51)

violator
Interior Lulu

Регистриран: 25.06.2004
От: Paris, Texas
    #1752511 - 14.05.2007 09:34 [Re: itilien]

Цитат:

"Започва с мотив от "This Dying Soul" от "Octavarium" "

This Dying Soul не е от октавариума, а от Train Of Thought

Тъй е, неволна грешка! "Train Of Thought" e единственият албум на Dream Theater, който слушам с не особено удоволствие. И точно "This Dying Soul" е проблясъкът там. Както и да е, това не е толква важно в случая.

Цитат:

песните, които да въздействат чрез емоция при ДТ са ужасно малко като цяло. Тука липсват такива

Въздействието чрез емоция, съгласи се, е доста субективно понятие и трудно кореспондира с една обективна оценка за даден продукт. Един обожава чили, друг не го понася, а трети умира от стомах от него.
Пенчо казва - "Ау, много ми въздейства като емоция", Генчо казва "Пфу, хич не ме грабва емоционално, начи, туй", а Атанас просто изтъква музикантските достойнства на парчето - "Това тук става, това не, тази препратка е удачна, този мотив не подхожда на предния".

E, кой е прав от тримата!? За себе си - всеки! Но един се пробва да бъде обективен.

Цитат:

Май много са ми се вдигнали критериите с тия PoS

Да се сравняват Pain Of Salvation с Dream Theater, e все едно да съпостават валяк и кран.
И двете са вид строителна техника, всяка със своите достойнства, но са твърде различни като технически характеристики, за да бъдат сравнявани.

--------------------
Слушай силно!

Yanni
Sledgehammer

Регистриран: 20.06.2004
От: Solsbury Hill
    #1752515 - 14.05.2007 09:37 [Re: violator]

Цитат:

"Repentance" e странна мешавица. Има повече речитативи и хорови бек вокали, отколкото чисто пеене. Напомня малко на инструменталните импресии във флойдските "Meddle" и алън парсънсовите "Tales of Mystery and Imagination" и "I Robot".

Само да добавя, че Opeth-влиянията са ушевади (клавирчето, клавирчетоо ), в което няма нищо лошо разбира се Изобщо Тиътър обичат категорично да посочват източниците си на вдъхновение - спомнете си например за Never Enough от Octavarium: Muse до дупка

--------------------
What are those dogs doing sniffing at my feet... ?

Metal Heart
invincible

Регистриран: 12.01.2003
От: City of Delusion
    #1752521 - 14.05.2007 09:41 [Re: Yanni]

Цитат:

Изобщо Тиътър обичат категорично да посочват източниците си на вдъхновение - спомнете си например за Never Enough от Octavarium: Muse до дупка

Това сериозно ли Посочили са Muse за източник на вдъхновение? Издигнаха ми се в очите, още повече Как не съм забелязала приликата

--------------------
Don't grow up too fast
And don't embrace the past
This life's too good to last
And I'm too young to care

Yanni
Sledgehammer

Регистриран: 20.06.2004
От: Solsbury Hill
    #1752539 - 14.05.2007 09:53 [Re: Metal Heart]

Цитат:

Цитат:

Изобщо Тиътър обичат категорично да посочват източниците си на вдъхновение - спомнете си например за Never Enough от Octavarium: Muse до дупка

Това сериозно ли Посочили са Muse за източник на вдъхновение? Издигнаха ми се в очите, още повече Как не съм забелязала приликата

Специално в DVD-то In A Constant Motion Portnoy казва, че парчето е инспирирано от "my newfound love - the band Muse!" Може и да не ми е 100% точен цитата, но е нещо от рода Пробвай да си пуснеш Never Enouh и веднага след него Stocholm Syndrom на MUSE Ще останеш доста учудена

--------------------
What are those dogs doing sniffing at my feet... ?

ArthurDent
42

Регистриран: 26.02.2003
От: София
    #1752676 - 14.05.2007 11:19 [Re: Sailing Ships]

Аз искам да попитам всички, които твърдят, че албумите на ДТ (а и на други групи), трябва да се слушат многократно за да ти харесат или не. Да кажат от кой път са приели, че Images And Words е страхотен албум - от първия или след 10тото слушане
Пояснявам - не да обхванеш и разбереш всички нюанси и разкощотии на допълненията. А просто да те "хване" и да ти стане ясно, че това е АлбумЪТ.... или поне че е нещо страхотно.
И оставете ВСЕКИ да си има СОБСТВЕНО мнение все пак де. какво че на някой му е любим ЛаБри, на други може да не допада

--------------------
METAL HANGAR 18

simantex
почетен член

Регистриран: 20.10.2004
    #1752712 - 14.05.2007 11:40 [Re: ArthurDent]

Dream Theater е усещане не преживяване и в този смисъл албума се харесва на тези на които рока им е утеснял , а пък джаза им е скучен на моменти

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 36597

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.