www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
insider
скиталец

Регистриран: 01.03.2006
От: мертвая зона
Re: Dream Theater - "Systematic Chaos" (2007)
    #1754269 - 15.05.2007 09:41 [Re: Димо]

Темата за новия Theater се очертава доста интересна, тъй като явно оценките за албума са нееднозначни. Очевидно има доста разочаровани.Разочарованието по принцип е индивидуално човешко усещане, резултат на несъвпадението между очаквания и резултат.

И така, моят въпрос към тези, които не харесаха албума е какво всъщност очакваха от Theater?

Естествено, аз пък очаквам конкретни отговори, а не неща от сорта на "да не повтарят стари работи", "да предложат нещо ново" и тн.

--------------------
Унеси меня, дорога,
от шутов и дураков,
от сумы и от острога,
от друзей-врагов...

Редактирано от insider (15.05.2007 09:58)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ArthurDent
42

Регистриран: 26.02.2003
От: София
    #1754279 - 15.05.2007 09:47 [Re: insider]

Цитат:

...Разочарованието по принцип е индивидулно човешко усещане, резултат на несъвпадението между очаквания и резултат...

От тая "лема" => (следва), че аз не съм разочарован. Очаквах подобен албум и резултата е такъв. (Но това не значи, че съм очарован )
Цитат:

...И така, моят въпрос към тези, които не харесаха албума е какво всъщност очакваха от Theater?...

И тук не се вписвам.... На мен албума нито ми харесава нито не. Демек - още един албум на ДТ....
(горното е лично МОЕ(!!!) мнение)

--------------------
METAL HANGAR 18

Sunshine motel
room 10

Регистриран: 01.12.2004
От: Gallup
    #1754469 - 15.05.2007 11:22 [Re: insider]

Чудя се откъде да захвана - споделям си аз какво очаквам , и не искам никой от тук пишещите да ми припада .
Възприемането на музиката наистина е нещо изключително лично. Възприемане , което се изменя с годините не само заради новопоявили се стилове и групи , но и заради самата човешка природа - има хора агресивни , хора - кротки , хора - романтични , хора - кютуци...
Като бях малък групите свиреха простичко и имаше много музика в Музиката. Ние си тананикахме мотивите , свирехме ги на кухарка и изпадахме в естаз. В последствие много от групите станаха Класици в Музиката ... можеби защото бяха 'достъпни' за хората и възприемането им беше масово .
В последствие настъпи ужасно 'разклоняване' и ние , пораснали и оформени като характери , в зависимост от тези характери си избирахме 'клон' - някои се кефеха на "хумора и идиотията' в музиката , други се кефеха на здравия 'метъл' саунд , трети станаха почитатели на 'шевните машини', четвърти се бараха екстравагантни и слушаха елитарните стилове .
Но групите не спряха да прокарват нови и нови филизи - целта им е ясна - търсеха място под слънцето. Те ставаха все по-изчан4ени, мислейки си , че правят Музика . И това ,че си имат публика никой не отрича - както Групите се стремят да са различни от другите групи , така и почитателите им се стремят да са 'по-така' 'по-отворени' и т.н....
Мдам, катерих се аз няколко пъти по такива филизи...и от по-високото поглеждах надолу , да се ориентирам кой беше моят клон , и бързо слизах при него , че горе лесно се чупеха филизите - не издържаха на 'очакванията'.

Аз очаквам да чуя Музика. И въобще не ме интересува дали ще е от "Dream T" или от "100 каба гайди" .

Аман от шевни машини , тракащи в унисон.

cadaurus
ахимничен

Регистриран: 06.11.2006
От: Kobaia
    #1754547 - 15.05.2007 12:10 [Re: insider]

Цитат:

И така, моят въпрос към тези, които не харесаха албума е какво всъщност очакваха от Theater?

На мен албумът ми хареса, както споменах. Но само в качеството му на "просто албум". При мисълта, че същата концепция вече е изчерпана (с "Images and Words" и "Awake"), аз нямам нужда от "Systematic Chaos".

Какво очаквах? Реалистично погледнато, същото. Не бих казал, че съм неприятно изненадан. Theater са напълно оправдани да издадат такъв албум, поне от финансова и идеологическа гледна точка.

--------------------
Between Heaven and Hell there's always Hollywood.

drivanov2003
член

Регистриран: 07.02.2006
    #1754708 - 15.05.2007 14:01 [Re: Sailing Ships]

Когато по "Хоризонт" една неделя Гергана Лазарова пусна материал за някаква група дето не иска да е много рок - като Металика, и много театър - като Мерилиън и т.н. , реших - тия са, това е мойта музика, пък и инструментала дето пуснаха ми хареса...После обикалях и търсих по магазините Тиътър Дрийм ....
Images And Words, Awake, Life at Marquee... и към края да 90 те ми поомръзнаха...
После някой ми подари Six Degee Of Inner Turbulence , и от тогава започнах изобщо да слушам нови албуми на когото и да било.Смятам, че "филиза" който поникна тогава , расна до Oktavarium все нагоре, и май до там...
Вярно е че не съм изслушал до сега цяла песен без прекъсване(все някой ше звънне), но засега не ме грабва...(а не очаквам да мога да го слушам на спокойствие ).
Ама все пак е новия DT така че е СУПЕР .

Joey Tempest
Българофоб

Регистриран: 06.06.2006
От: Филибето
    #1755526 - 15.05.2007 23:09 [Re: Sailing Ships]

Още съм на първо слушане и тъй като смятам ,че не е възможно една от любимите ми групи да ме разочароват, смятам да кажа или нещо добро или да замълча. Предпочитам второто...ще видим след още 3-4 прослушвания!

--------------------
11.05.2007-Ловеч-НЯМА ТАКАВА БАНДА, НЯМА ТАКЪВ КОНЦЕРТ, НЯМА ТАКОВА ПРЕЖИВЯВАНЕ!!!

yayamii
дърт метъл

Регистриран: 06.07.2005
От: Русе
    #1764047 - 22.05.2007 14:01 [Re: cadaurus]

Още нме съм го дослушал, а ми харесва. А след 10-тина задълбочени слушания ? Някой по-нагоре дава акъл на едни от законодателите какво да започнат да свирят и кого да сменят??? Алоу, къде бе ? Те да карат някого каква музика да харесва, че да ги кара те каква музика да свирят ? Туй да не е кръчмарски оркестър ? Хората си свирят това което ги кефи и само се надяват да се хареса и на феновете . Така е според мен.

valя

Регистриран: 02.12.2003
От: parallel world
    #1765485 - 23.05.2007 12:52 [Re: yayamii]

Леле, аз още не съм чула и нотка от тоз така противоречив албум. Чакам да ми дойде муза. А и направо малко ме е страх
Ама на мненията тук не се хващам - затова съм си и сложила такъв подпис.
Бе, аз чакам нещо като Images & Words 2 ...

--------------------
... my opinion is just a point of view
and your position is the other side ...

стифф
maidenite

Регистриран: 28.11.2004
    #1765507 - 23.05.2007 13:09 [Re: valя]

Любовната ми афера с тази група беше пламенна и... кратка. Започна с едно пътуване до София през 1989, чиято цел беше не на последно място намирането на DT, увековечили тениската на Dave Murray. When The Dream And Day Unite ми хареса много. Опитвах се безуспешно да го пробутам на всичките си приятели в продължение на половин година. Никой не искаше да ги знае. Нещата се промениха след Images And Words. Логично. Awake беше възхитителен албум. После любовта се изпари. Така става с аферите обикновено. За кратко пламна с Metropolis pt.2 и след това умря завинаги. Горе долу по това време прогресив метълът престана да бъде прогресивен.
Днес DT наред с Paradise Lost и Soulfly са ми в графата "не ми носят тръпка". Предполагам, че проблемът си е отчасти в мен, но това съм си аз.

--------------------
Whatever would Robert have said to his God
About how we made war with the sun
E=mc squared you can relate
How we made God
With our hands...

Joey Tempest
Българофоб

Регистриран: 06.06.2006
От: Филибето
    #1765522 - 23.05.2007 13:24 [Re: valя]

Цитат:

Бе, аз чакам нещо като Images & Words 2 ...

Не се отчайвай, ама няма да е тази година

--------------------
11.05.2007-Ловеч-НЯМА ТАКАВА БАНДА, НЯМА ТАКЪВ КОНЦЕРТ, НЯМА ТАКОВА ПРЕЖИВЯВАНЕ!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 36610

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.