www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Sailing Ships
Soldier of Fortune
**

Регистриран: 11.11.2006
От: Center Of The Universe
Dream Theater - "Systematic Chaos" (2007)
    #1747921 - 10.05.2007 17:10

Предполагам някои от Вас са имали възможността да го чуят като мен... И така на въпроса - Какво мислите за албума?

--------------------
So take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind accross the sky...
Spread your wings and you will see
You control your destiny,
So, Sailing Ships
Don't pass you by...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Wiblet
lovestone blind

Регистриран: 07.10.2005
От: Motorway City
Re: Dream Theater - "Systematic Chaos" (2007)
    #1748317 - 10.05.2007 21:43 [Re: Sailing Ships]

Изобщо не съм впечатлен чак толкова, не виждам особено подобрение от предишния албум.
Предъвкват се едни и същи неща и направо казано звучи досадно.
Просто музиката на ДТ става все по-бездушна, това е. А някога ми бяха сред любимите групи, жалко

Редактирано от TheWiblet (10.05.2007 21:44)

NEVERMORE
Veni Vidi Vici

Регистриран: 13.09.2003
От: Сената
    #1748401 - 10.05.2007 22:50 [Re: Wiblet]

Абе имаш право. Но музиката не става все по-бездушна. Тя си е почти една и съща последните 10-12 години.
Охх, и кога най-после ще разкарат садиста Ла Бри. Просто няма такъв ужасник.
Конкретно за албума музичката бива и особено последните три песни са страхотни композиции. Но и те биват лошо засрани от нещастен вокал и прекалено клавирно майсторство.

--------------------

Bruce Dickinson
новак
*

Регистриран: 17.02.2006
    #1749948 - 11.05.2007 18:48 [Re: NEVERMORE]

DT Никога не са ми били любима група.Винаги съм ги смятал за група с десетина яки песни и тва е.Албума е средна работа,първите 4 песни са наистина яки ама след тва става просто...Repentance примерно е ужасяваща,другите са доста по-добре ама тва не стига.Но първите 4 песни са много добри,така че албума може да се определи като ПОСРЕДСТВЕН.Лично мое мнение естествено.

--------------------
I throw myself into the sea
Release the wave
Let it wash over me
To face the fear
I once believed
The tears of the dragon
For you and for me

Bruce Dickinson
новак
*

#1750142 - 11.05.2007 20:58 [Re: Bruce Dickinson]

Еее след още едно прослушване се оказа,че и Prophets of War ми харесва.Бе добър албум.

--------------------
Release the wave
Let it wash over me
To face the fear
I once believed
The tears of the dragon
For you and for me

proGGer
prog snob

Регистриран: 23.09.2003
От: Veil Of Maya
    #1750358 - 12.05.2007 00:51 [Re: Bruce Dickinson]

Цитат:

Винаги съм ги смятал за група с десетина яки песни и тва е.

Значи aко вземеш Scenes From A Memory и Images And Words, ще изхвърлиш на боклука половината парчета

Ами Awake, Six Degrees OF Inner Turbulence ...

Voice Of The Soul
съзерцаващ

Регистриран: 05.07.2004
От: повредения сектор на диска
    #1750382 - 12.05.2007 01:44 [Re: proGGer]

изключително брутално инструментално издевателство за пореден път, рецидивът си е рецидив, ма то това всеки си го знае... не мога да кажа нищо повече за момента, плахичко ще отбележа, че на моменти наистина грабва, а в други не... поне за сега

--------------------
This is the worst party that I've ever been to..

Bruce Dickinson
новак
*

#1750536 - 12.05.2007 09:08 [Re: proGGer]

Цитат:

Цитат:

Винаги съм ги смятал за група с десетина яки песни и тва е.

Значи aко вземеш Scenes From A Memory и Images And Words, ще изхвърлиш на боклука половината парчета

именно

--------------------
Release the wave
Let it wash over me
To face the fear
I once believed
The tears of the dragon
For you and for me

itilien
неориентиран

Регистриран: 05.04.2007
    #1751873 - 13.05.2007 17:23 [Re: Bruce Dickinson]

В момента съм на второ слушане. В 3 и 4-та песен има брутапно твърди пасажи. Мисля че в тоя албум са се преоляли в инструменталите. Пеенето е сякаш между другото, колкото да го има. Както казах на Яни, Лабри може и да не пее добре, ама пък вече си има катинарче . Prophets Of War е единствената песен, която прилича на предния албум. Засега толкова мога да кажа. Албумите на ДТ и ПоС ги слушам многократно, преди да си съставя реалното мнение и впечатление. Отнема ми време да ги харесам

А някой смята ли да ходи на концерта в Истанбул на 29 Юни ?

Редактирано от itilien (13.05.2007 17:34)

violator
Interior Lulu

Регистриран: 25.06.2004
От: Paris, Texas
    #1752156 - 13.05.2007 21:51 [Re: Sailing Ships]

Във възторг съм от албума!

Най-силният, емоционален и одухотворен Dream Theater от "Six Degrees Of Inner Turbulence" насам! Тук разбира се не говоря от техническа, композиционна и музикантска гледна точка, защото в това отношение те винаги са били на възможно най-високото ниво - недостижим коректив за всички останали рок/метъл групи, които имат претенции за композиционна разточителност и инструментална виртуозност. Говоря за емоция, енергия, сърцатост, експлозивност. Която съчетана с гореописаното неоспоримо музикантско съвършенство, прави от "Systematic Chaos" най-разгромяващата музикална продукция, която съм чул през тази година.

Като цяло бих го определил като широко амплитуден албум. Албум на нюансите и нещо като показна разходка из дебрите на рок и метъл музиката. Имаме сабатско-пантерски рифове в "The Dark Eternal Night", a имаме и обилна Metallica в енергичната тупалка "Constant Motion". Това са и двете най-тежки парчета. Дори и клавирите тук са режещи и промазани, никаква лирика - бой до дупка. Пръстите на Мюинг плющят по баса със скоростта на буталата на четиритактов двигател, а Петручи, както винаги, плете някакви невъобразими и неразгадаеми мелодични линии, когато реши да излезе от стандартния резлив риф и да се разходи малко по петолинието.
Приятен отдих са кратките водевилни импресийки на Джордан Рудес /напомнящи тези от инструментала "The Dance Of Eternity"/ и тънки фолклорни намеци в средата на вакханалията "The Dark Eternal Night", която песен е абсолютният ми личен фаворит.

"Forsaken" e първата истински затрогваща бавна песен на Dream Theater от "Misunderstood" насам. Единствено хилавият и текст ме смущава, но това се преживява. Солото е невероятно и много добре украсява парчето. Заразителният припев влиза моментално в мозъка, запява се веднага, а удачните надъхващо-мелодични преходи към него засилват внушението. Можело е да допълнят и още пиано, но това все пак не е типична балада, в средно темпо е.

Втората част на "The Presence Of Enemies" e абсолютното бижу и черешката на тортата. И съвсем не само заради това, че е последната песен или заради това, че е дежурният "...найсет" минутен опус. Също както първата част, откриваща албума, е епична, мрачна, мощна и с хубав текст, но е по-разгърната. Разляти импресии се редуват с бързи пасажи, ЛаБри пее много силно, на места хардарски, а когато трябва - чисто и високо, а партиите му са точно по местата, по които трябва да бъдат. Изобщо, много разнообразна пиеса. И по отношение на ритмиката, и по отношение на мелодията. Бързи и бавни части се редуват постоянно, а вокалите са на изключително високо ниво. Много е подходящ внушителният и епичен лайт мотив, който преминава през пиесата като факла през мрачна пещера.

"Repentance" e странна мешавица. Има повече речитативи и хорови бек вокали, отколкото чисто пеене. Напомня малко на инструменталните импресии във флойдските "Meddle" и алън парсънсовите "Tales of Mystery and Imagination" и "I Robot".
Започва с мотив от "This Dying Soul" от "Octavarium", a завършва в някаква разкошна инструментална бездна, под звуците на затрогващ речитатив и градивно-натрапващ се мотив на класическо пиано. Напомня на края на "The Spirit carries on", който пък от своя страна си е чиста проба "Eclipse" на Pink Floyd.

Прави впечатление, че в "Systematic Chaos" клавирите с пиано бленда са сравнително малко. Но пък ги получаваме точно на местата, в които за необходими. "The Ministry of Lost Souls", като изключим няколко минутната й тежка инструментална част по средата, е украсена с обилно и чувствено пиано.

И преди казах - винаги когато посягам към нов албум на Dream Theater, се чуваствам малко като судент на изпит. Просто те винаги предлагат толкова богато и претенциозно музициране, че концентрацията, вглъбяването и вниманието са задължителни компоненти в консумирането на продукта. И най-вече - в разбирането му.
Поредното интелектуално и слухово предизвикателство е "Systematic Chaos" - насладете му се.

--------------------
Слушай силно!

insider
скиталец

Регистриран: 01.03.2006
От: мертвая зона
    #1752167 - 13.05.2007 22:12 [Re: violator]

Вайли, евала ти за ревюто!

Едва ли някой би описал по-добре действителното съдържание на този албум. А в него наистина има мноооого съдържание.

Който не го е чул, губи! Който го е чул, а не го е оценил - пак губи

--------------------
Унеси меня, дорога,
от шутов и дураков,
от сумы и от острога,
от друзей-врагов...

Еленче

Регистриран: 21.01.2006
От: Гората
    #1752198 - 13.05.2007 22:52 [Re: Sailing Ships]

Никога не съм била огромен фен на Тиатър,но ги уважавам и искрено ценя,албума е много добър,единственото,с което не съм съгласна от подробният анализ,който даде Вайли,определено са хвалебствата отправени по адрес на вокала...едно ще кажа-нямам търпимост към подобни дразнители ,той винаги ми е съсипвал кефа от музиката им..

--------------------
"Капитализъмът се създаде в търбуха на феодализъма. С огън и меч.. и по демократичен път."

Svil

Регистриран: 18.01.2004
От: Paradise Lost
    #1752202 - 13.05.2007 22:57 [Re: violator]

Аз още не съм го чул, защото си чакам оригиналния диск. Ще го слушам като излезе в края на юни.
А за тези, които толкова критикуват Ла Бри: ми не съм съгласен. Аз го харесвам. Дреме ми кво мислят другите за него

--------------------
Looking down from Ethereal Skies
Silent crystaline tears I cry
For all must say their last goodbye - to Paradise

itilien
неориентиран

#1752333 - 14.05.2007 01:41 [Re: violator]

"Започва с мотив от "This Dying Soul" от "Octavarium" "

This Dying Soul не е от октавариума, а от Train Of Thought
Иначе не съм съгласен с цялото ревю. Въпреки че съм фен на ДТ от 6 години, поне от днешното многократно слушане не мога да кажа, че това което чух ме оставя във възторг. Поне не и все още. Чух само 2 песни в целия албум - Forsaken i Prophets Of War. Почти всичко друго са някакви ненормални инструментални разходки и демонстрации наблъскани в контейнери, наричани песни. Звучат отнесени и самоцелни, нямат връзка с основните мелодии на песента. Това за мен е далеч от цялостна въздействаща песен, която трябва да бъде единна. В предния албум песните бяха доста повече песни, почти нямаше такива емнайсеминутни инструментални отклонения и оргии . А песните, които да въздействат чрез емоция при ДТ са ужасно малко като цяло. Тука липсват такива. Хубавото е че са се прокраднали на две три места приятни мелодични сола, каквито определено липсваха в октавариума. За сметка на това са се увеличили обаче и тия развиващи 2-3 космическа скорост, които обаче нещо вече не ме впечатляват. Абе не вървят хич на добре, поне засега така го чувствам.
Май много са ми се вдигнали критериите с тия PoS )))

Редактирано от itilien (14.05.2007 01:51)

violator
Interior Lulu

#1752511 - 14.05.2007 09:34 [Re: itilien]

Цитат:

"Започва с мотив от "This Dying Soul" от "Octavarium" "

This Dying Soul не е от октавариума, а от Train Of Thought

Тъй е, неволна грешка! "Train Of Thought" e единственият албум на Dream Theater, който слушам с не особено удоволствие. И точно "This Dying Soul" е проблясъкът там. Както и да е, това не е толква важно в случая.

Цитат:

песните, които да въздействат чрез емоция при ДТ са ужасно малко като цяло. Тука липсват такива

Въздействието чрез емоция, съгласи се, е доста субективно понятие и трудно кореспондира с една обективна оценка за даден продукт. Един обожава чили, друг не го понася, а трети умира от стомах от него.
Пенчо казва - "Ау, много ми въздейства като емоция", Генчо казва "Пфу, хич не ме грабва емоционално, начи, туй", а Атанас просто изтъква музикантските достойнства на парчето - "Това тук става, това не, тази препратка е удачна, този мотив не подхожда на предния".

E, кой е прав от тримата!? За себе си - всеки! Но един се пробва да бъде обективен.

Цитат:

Май много са ми се вдигнали критериите с тия PoS

Да се сравняват Pain Of Salvation с Dream Theater, e все едно да съпостават валяк и кран.
И двете са вид строителна техника, всяка със своите достойнства, но са твърде различни като технически характеристики, за да бъдат сравнявани.

--------------------
Слушай силно!

Yanni
Sledgehammer

Регистриран: 20.06.2004
От: Solsbury Hill
    #1752515 - 14.05.2007 09:37 [Re: violator]

Цитат:

"Repentance" e странна мешавица. Има повече речитативи и хорови бек вокали, отколкото чисто пеене. Напомня малко на инструменталните импресии във флойдските "Meddle" и алън парсънсовите "Tales of Mystery and Imagination" и "I Robot".

Само да добавя, че Opeth-влиянията са ушевади (клавирчето, клавирчетоо ), в което няма нищо лошо разбира се Изобщо Тиътър обичат категорично да посочват източниците си на вдъхновение - спомнете си например за Never Enough от Octavarium: Muse до дупка

--------------------
What are those dogs doing sniffing at my feet... ?

Metal Heart
invincible

Регистриран: 12.01.2003
От: City of Delusion
    #1752521 - 14.05.2007 09:41 [Re: Yanni]

Цитат:

Изобщо Тиътър обичат категорично да посочват източниците си на вдъхновение - спомнете си например за Never Enough от Octavarium: Muse до дупка

Това сериозно ли Посочили са Muse за източник на вдъхновение? Издигнаха ми се в очите, още повече Как не съм забелязала приликата

--------------------
Don't grow up too fast
And don't embrace the past
This life's too good to last
And I'm too young to care

Yanni
Sledgehammer

#1752539 - 14.05.2007 09:53 [Re: Metal Heart]

Цитат:

Цитат:

Изобщо Тиътър обичат категорично да посочват източниците си на вдъхновение - спомнете си например за Never Enough от Octavarium: Muse до дупка

Това сериозно ли Посочили са Muse за източник на вдъхновение? Издигнаха ми се в очите, още повече Как не съм забелязала приликата

Специално в DVD-то In A Constant Motion Portnoy казва, че парчето е инспирирано от "my newfound love - the band Muse!" Може и да не ми е 100% точен цитата, но е нещо от рода Пробвай да си пуснеш Never Enouh и веднага след него Stocholm Syndrom на MUSE Ще останеш доста учудена

--------------------

ArthurDent
42

Регистриран: 26.02.2003
От: София
    #1752676 - 14.05.2007 11:19 [Re: Sailing Ships]

Аз искам да попитам всички, които твърдят, че албумите на ДТ (а и на други групи), трябва да се слушат многократно за да ти харесат или не. Да кажат от кой път са приели, че Images And Words е страхотен албум - от първия или след 10тото слушане
Пояснявам - не да обхванеш и разбереш всички нюанси и разкощотии на допълненията. А просто да те "хване" и да ти стане ясно, че това е АлбумЪТ.... или поне че е нещо страхотно.
И оставете ВСЕКИ да си има СОБСТВЕНО мнение все пак де. какво че на някой му е любим ЛаБри, на други може да не допада

--------------------
METAL HANGAR 18

simantex
почетен член

Регистриран: 20.10.2004
    #1752712 - 14.05.2007 11:40 [Re: ArthurDent]

Dream Theater е усещане не преживяване и в този смисъл албума се харесва на тези на които рока им е утеснял , а пък джаза им е скучен на моменти

Svil

#1752716 - 14.05.2007 11:41 [Re: ArthurDent]

Мен лично Images and words ме разби от първо слушане. За детайлите не говоря, слушал съм го сигурно стотина пъти от край до край. Досега единствения техен албум, който не можа да ме грабне от първо слушане е Train of thought. Така, че на мен просто не ми се налага да ги слушам насила за да ми харесат.
Цитат:

И оставете ВСЕКИ да си има СОБСТВЕНО мнение все пак де. какво че на някой му е любим ЛаБри, на други може да не допада

Относно това съм на мнение, че критиците на ЛаБри са по-агресивни в налагане на своето, аз никого не карам да го харесва, но мразя да ме убеждават в това, че всъщност хич не го бивало. А доста хора се опитват да го правят.

--------------------

Димо

Регистриран: 09.01.2007
От: Стара Загора
    #1752719 - 14.05.2007 11:44 [Re: Sailing Ships]

едва на 2-ро прослушване съм След още 10 хиляди слушания може би ще съм в състояние да дам "обективна" оценка...
Но за сега субективната такава е определно положителна.

--------------------
Драс.

itilien
неориентиран

#1753347 - 14.05.2007 17:30 [Re: Svil]

Лабри има силни черти - мекото звучене на гласа, когато пее в диапазона си. Когато започне да се качва нагоре и да се дере е кофти. Арйен Лукасен неслучайно го ползва в The Human Equation точно заради мекия му глас. Там Лабри си звучи перфектно.

cadaurus
ахимничен

Регистриран: 06.11.2006
От: Kobaia
    #1753534 - 14.05.2007 18:51 [Re: violator]

Аз чух кажи-речи същото като тебе, но не споделям този възторг. Защо? Заради различния ни подход към "Systematic Chaos".

За теб това, че ДТ продължават да издават стандартни албуми, съобразени със собственото им клише, е достатъчен довод да ти харесват. На мен обаче именно тази уравниловка не ми допада. Да, албумът е железен, виртуозен, астрофизикосеизмичен, богат на влияния и, взет изолирано, това е един чудесен прог-метъл албум. Ако го пуснеш на човек, който е слушал всичкиот прог-метъл освен ДТ, той ще си каже: "Брей, Circle II Circle (или някоя друга произволна група клонинг на ДТ) са направили нещо хубаво". Но ако размислиш и видиш, че говорим за безбожно талантливи музиканти, които са задали цялата съвременна прог-метъл парадигма, "Systematic Chaos" ще ти се стори поредната излишна тава. Това за мен е генералната слабост на всичко театрално след "A Change of Seasons". Нали знаеш - който удря пръв, удря два пъти. При наличието на "Images and Words" и "Awake" Тятара като велики музиканти и родоначалници на нещо качествено ново бяха длъжни да се оттласкат от концепцията, която създадоха и да продължат да се реят из музиката. Реят ли се Theater? Не, Theater стъпват тежко.

Творецът в общия случай има цел, изпълнява я и, освободен веднъж завинаги от досегашната мисия, се заема с нова. Ако една велика група започне да гравитира около собственото клише, значи тя или толкова си може (ДиСи), или го прави с голяма доза самоирония (Стоунс). Разбира се, случаят на Тиътър не съответства на нито едно от тези две. Кажи ми коя велика група (велика група = група, задала устойчиво клише) е продължила да тъпче в една и съща територия веднъж, щом като я е покорила. Коя? Величието не стои на едно място, то върви напред. Прогресира.

Казваш, Тиътър няма накъде да ходят, музиката им е формално завършена. Ами не е така. Музиката не е спорт, където единствената цел е достигането на някакъв обективен предел. Именно това му е хубавото на рока - не печелят задължително най-бързите. Музика и музициране са две различни неща. Ако Тиътър минимизират музицирането, това съвсем не значи, че минимизират музиката. Напротив, за мен това ще значи точно обратното. Казваш, Тиътър включват в музиката си всичко, де що е свирило някога на майката Земя. Да, включват всичко, но го правят като зубрачи, а не като хора действително повлияни от Флойд, Ръш, Металица и пр. Не случайно кавърите им на всички тез са направени с идеята да се изсвирят съвършено, а не да се интерпретират. Всички влияния в музиката на Тиътър са включени под формата на елементи, те нямат отношение към фундамента на групата - а именно неокласическо отношение, разточително композиране, виртуозна свирня. Ето това е нещото, което Тиътър са длъжни да променят, ако искат да приличат истински на идолите си. Защото всички те по някакъв начин преминаха отвъд рамките, които сами бяха създали. И не ми казвай, че нотите са ограничен брой и музиката е мъртва. Ето ти едни Pain of Salvation, които изненадват дори и самите себе си с всеки следващ албум/експеримент. Да, обаче Theater не издават за Инсайд аут и оттам нататък разликата е ясна.

Могат ли Тиътър да се променят всъщност? Случайно ли е, че двата опита (забележи - "опита", те пак не бяха съзнателен завой, а по-скоро опипване на почвата) за промяна на клишето - "Falling Into Infinity" (конвенционализиране) и "Train of Thought" (втвърдяване) са най-оплютите им албуми? Не знам. Или Тиътър са по-затворени и страхливи от едни Металица, които също бяха оплюти след завоя, или просто го няма същото вдъхновение. Нищо ненормално и подсъдно няма в това, разбира се.

Всичко това аз го казвам като най-прост слушател. От гледна точка на самите Тиътър те имат всички основания да продължават "театралниченето" - не само, защото така си гарантират възвръщаемост, но и защото истинският фен на Тиътър (като теб) обича Тиътър, когато правят музика като Тиътър. Това обаче за мен не е "прогресив".

--------------------
Between Heaven and Hell there's always Hollywood.

Wiblet
lovestone blind

#1753594 - 14.05.2007 19:32 [Re: cadaurus]

Поздравявам те за този анализ, напълно споделям казаното След вече не знам колко на брой слушания не мога да възприема новия ДТ. По-подходящо заглавие на албума едва ли са могли да съчинят- музиката е абсолютен хаос.Предъвкват се вече използвани в по-старите албуми идеи и общо взето се тъпче на едно място. Както се казва, при ДТ нищо старо не е забравено и нищо ново не е научено.Това е положението

Редактирано от Wiblet (14.05.2007 19:33)

Sunshine motel
room 10

Регистриран: 01.12.2004
От: Gallup
    #1753634 - 14.05.2007 19:53 [Re: Wiblet]

баси, такова зацикляне не съм очаквал от тези музиканти, по-добре да не коментирам

Димо

#1753985 - 15.05.2007 00:26 [Re: cadaurus]

"ДТ продължават да издават стандартни албуми, съобразени със собственото им клише" ами те Дрим Тятър от край време подхождат еволюционно към музиката, дори в споменатия по-надолу дебютен албум (трета песен). Залагат на стари, но добре работещи модели като ги поднасят в чисто нова опаковка изпълнени с майсторство и прецизност. Един вид ги "подобряват". В Sistematic Chaos имаме обичайните препратки обръщащи погледа ни към миналото (Prepentance). Защо го правят ли? Може би са любители археолози? Едва ли. Според мен е ясен знак за това, което правят от години насам, развиват музиката като я еволюират (или поне така си мислят).

Паралелът с ПоС беше много удачен, тъй като чрез него ясно можем да видим два различни подхода към музиката: експерименталния (революционен)/инструментално-виртуозния (еволюционен).

При Тиътър се полюшваме на влак. Едно пътуване с известно разписание, пътуване заковано за релсите. И въпреки, че с всеки нов албум театралите ни влачат с все по-нови тренове, линията е една и съща. Systematic Chaos е най-новия и модерен "маглев" движещ се посредством електромагнитно поле. Сиреч във въздуха. Да, но това е само една илюзия за свобода и полет, тъй щото пак сме прикачени към същата тая "линия".

ПоС са магически телепорт, който те разпада на атоми и те запраща в неизвестно време и пространство. Я в пъклените огньове на слънчевата повърхност, я някъде в космическия вакуум, я от другата страна на луната...
И двата вида транспорт си имат предимства и недостатъци. Кой какъв ще използва си е негова работа.
Аз се кефя и на двата. Важно е бира да има.
Мир, любов и весели пътувания!

--------------------
Драс.

itilien
неориентиран

#1754051 - 15.05.2007 01:30 [Re: Димо]

Мале Димо, пак си препил с бира ))))))))) :РРРРРРРРРРРРР

Svil

#1754158 - 15.05.2007 08:15 [Re: Димо]

Страшен анализ. Влиза в златните хроники на форума

--------------------

Димо

#1754204 - 15.05.2007 08:46 [Re: itilien]

Ами, не. Препуших...

--------------------
Драс.

insider
скиталец

#1754269 - 15.05.2007 09:41 [Re: Димо]

Темата за новия Theater се очертава доста интересна, тъй като явно оценките за албума са нееднозначни. Очевидно има доста разочаровани.Разочарованието по принцип е индивидуално човешко усещане, резултат на несъвпадението между очаквания и резултат.

И така, моят въпрос към тези, които не харесаха албума е какво всъщност очакваха от Theater?

Естествено, аз пък очаквам конкретни отговори, а не неща от сорта на "да не повтарят стари работи", "да предложат нещо ново" и тн.

--------------------
Унеси меня, дорога,
от шутов и дураков,
от сумы и от острога,
от друзей-врагов...

Редактирано от insider (15.05.2007 09:58)

ArthurDent
42

#1754279 - 15.05.2007 09:47 [Re: insider]

Цитат:

...Разочарованието по принцип е индивидулно човешко усещане, резултат на несъвпадението между очаквания и резултат...

От тая "лема" => (следва), че аз не съм разочарован. Очаквах подобен албум и резултата е такъв. (Но това не значи, че съм очарован )
Цитат:

...И така, моят въпрос към тези, които не харесаха албума е какво всъщност очакваха от Theater?...

И тук не се вписвам.... На мен албума нито ми харесава нито не. Демек - още един албум на ДТ....
(горното е лично МОЕ(!!!) мнение)

--------------------
METAL HANGAR 18

Sunshine motel
room 10

Регистриран: 01.12.2004
От: Gallup
    #1754469 - 15.05.2007 11:22 [Re: insider]

Чудя се откъде да захвана - споделям си аз какво очаквам , и не искам никой от тук пишещите да ми припада .
Възприемането на музиката наистина е нещо изключително лично. Възприемане , което се изменя с годините не само заради новопоявили се стилове и групи , но и заради самата човешка природа - има хора агресивни , хора - кротки , хора - романтични , хора - кютуци...
Като бях малък групите свиреха простичко и имаше много музика в Музиката. Ние си тананикахме мотивите , свирехме ги на кухарка и изпадахме в естаз. В последствие много от групите станаха Класици в Музиката ... можеби защото бяха 'достъпни' за хората и възприемането им беше масово .
В последствие настъпи ужасно 'разклоняване' и ние , пораснали и оформени като характери , в зависимост от тези характери си избирахме 'клон' - някои се кефеха на "хумора и идиотията' в музиката , други се кефеха на здравия 'метъл' саунд , трети станаха почитатели на 'шевните машини', четвърти се бараха екстравагантни и слушаха елитарните стилове .
Но групите не спряха да прокарват нови и нови филизи - целта им е ясна - търсеха място под слънцето. Те ставаха все по-изчан4ени, мислейки си , че правят Музика . И това ,че си имат публика никой не отрича - както Групите се стремят да са различни от другите групи , така и почитателите им се стремят да са 'по-така' 'по-отворени' и т.н....
Мдам, катерих се аз няколко пъти по такива филизи...и от по-високото поглеждах надолу , да се ориентирам кой беше моят клон , и бързо слизах при него , че горе лесно се чупеха филизите - не издържаха на 'очакванията'.

Аз очаквам да чуя Музика. И въобще не ме интересува дали ще е от "Dream T" или от "100 каба гайди" .

Аман от шевни машини , тракащи в унисон.

cadaurus
ахимничен

Регистриран: 06.11.2006
От: Kobaia
    #1754547 - 15.05.2007 12:10 [Re: insider]

Цитат:

И така, моят въпрос към тези, които не харесаха албума е какво всъщност очакваха от Theater?

На мен албумът ми хареса, както споменах. Но само в качеството му на "просто албум". При мисълта, че същата концепция вече е изчерпана (с "Images and Words" и "Awake"), аз нямам нужда от "Systematic Chaos".

Какво очаквах? Реалистично погледнато, същото. Не бих казал, че съм неприятно изненадан. Theater са напълно оправдани да издадат такъв албум, поне от финансова и идеологическа гледна точка.

--------------------
Between Heaven and Hell there's always Hollywood.

drivanov2003
член

Регистриран: 07.02.2006
    #1754708 - 15.05.2007 14:01 [Re: Sailing Ships]

Когато по "Хоризонт" една неделя Гергана Лазарова пусна материал за някаква група дето не иска да е много рок - като Металика, и много театър - като Мерилиън и т.н. , реших - тия са, това е мойта музика, пък и инструментала дето пуснаха ми хареса...После обикалях и търсих по магазините Тиътър Дрийм ....
Images And Words, Awake, Life at Marquee... и към края да 90 те ми поомръзнаха...
После някой ми подари Six Degee Of Inner Turbulence , и от тогава започнах изобщо да слушам нови албуми на когото и да било.Смятам, че "филиза" който поникна тогава , расна до Oktavarium все нагоре, и май до там...
Вярно е че не съм изслушал до сега цяла песен без прекъсване(все някой ше звънне), но засега не ме грабва...(а не очаквам да мога да го слушам на спокойствие ).
Ама все пак е новия DT така че е СУПЕР .

Joey Tempest
Българофоб

Регистриран: 06.06.2006
От: Филибето
    #1755526 - 15.05.2007 23:09 [Re: Sailing Ships]

Още съм на първо слушане и тъй като смятам ,че не е възможно една от любимите ми групи да ме разочароват, смятам да кажа или нещо добро или да замълча. Предпочитам второто...ще видим след още 3-4 прослушвания!

--------------------
11.05.2007-Ловеч-НЯМА ТАКАВА БАНДА, НЯМА ТАКЪВ КОНЦЕРТ, НЯМА ТАКОВА ПРЕЖИВЯВАНЕ!!!

yayamii
дърт метъл

Регистриран: 06.07.2005
От: Русе
    #1764047 - 22.05.2007 14:01 [Re: cadaurus]

Още нме съм го дослушал, а ми харесва. А след 10-тина задълбочени слушания ? Някой по-нагоре дава акъл на едни от законодателите какво да започнат да свирят и кого да сменят??? Алоу, къде бе ? Те да карат някого каква музика да харесва, че да ги кара те каква музика да свирят ? Туй да не е кръчмарски оркестър ? Хората си свирят това което ги кефи и само се надяват да се хареса и на феновете . Така е според мен.

valя

Регистриран: 02.12.2003
От: parallel world
    #1765485 - 23.05.2007 12:52 [Re: yayamii]

Леле, аз още не съм чула и нотка от тоз така противоречив албум. Чакам да ми дойде муза. А и направо малко ме е страх
Ама на мненията тук не се хващам - затова съм си и сложила такъв подпис.
Бе, аз чакам нещо като Images & Words 2 ...

--------------------
... my opinion is just a point of view
and your position is the other side ...

стифф
maidenite

Регистриран: 28.11.2004
    #1765507 - 23.05.2007 13:09 [Re: valя]

Любовната ми афера с тази група беше пламенна и... кратка. Започна с едно пътуване до София през 1989, чиято цел беше не на последно място намирането на DT, увековечили тениската на Dave Murray. When The Dream And Day Unite ми хареса много. Опитвах се безуспешно да го пробутам на всичките си приятели в продължение на половин година. Никой не искаше да ги знае. Нещата се промениха след Images And Words. Логично. Awake беше възхитителен албум. После любовта се изпари. Така става с аферите обикновено. За кратко пламна с Metropolis pt.2 и след това умря завинаги. Горе долу по това време прогресив метълът престана да бъде прогресивен.
Днес DT наред с Paradise Lost и Soulfly са ми в графата "не ми носят тръпка". Предполагам, че проблемът си е отчасти в мен, но това съм си аз.

--------------------
Whatever would Robert have said to his God
About how we made war with the sun
E=mc squared you can relate
How we made God
With our hands...

Joey Tempest
Българофоб

Регистриран: 06.06.2006
От: Филибето
    #1765522 - 23.05.2007 13:24 [Re: valя]

Цитат:

Не се отчайвай, ама няма да е тази година

--------------------
11.05.2007-Ловеч-НЯМА ТАКАВА БАНДА, НЯМА ТАКЪВ КОНЦЕРТ, НЯМА ТАКОВА ПРЕЖИВЯВАНЕ!!!

violator
Interior Lulu

#1765574 - 23.05.2007 14:12 [Re: valя]

Цитат:

още не съм чула и нотка от тоз така противоречив албум

Албумът изобщо не е противоречив. Досега не съм чул и прочел и едно подплътено и обосновано негативно мнение. Напротив, всички хора около мен, които му обърнаха подобаващо внимание, са очаровани и вдъхновени!

Цитат:

По моему, ще допуснеш грешка, ако подходиш по този начин към албума. И то, не защото "Images & Words" е прекалено висок и красив Олимп...., а защото времената са други, търсенията са други, върховете за покоряване са различни. Нито Флойд са направили втори "Wish U were here", нито Джетро Тъл - втори "Thick as a Brick"..., но пък са сътворили куп други, различни по блясък и нюанс красоти!

Именно прекалено големите очаквания и сравненията със стари класики, правят голяма част от изказванията в тази тема не достатъчно обективни.
Когато става въпрос за група-мастодонт от ранга на Dream Theater, не бива да подхождаш плахо. Праскай смело, така или иначе ще бъдеш премазана!

--------------------
Слушай силно!

drivanov2003
член

#1765588 - 23.05.2007 14:21 [Re: Sunshine motel]

Най на края успях да го чуя само с едно-две прекъсвания, и в общи линии същото - хубав албум , но Октавариум е по- добър...
....А някой да сподели впечатления за новия Planet X ?....

ArthurDent
42

#1765593 - 23.05.2007 14:24 [Re: violator]

Цитат:

Нито Флойд са направили втори "Wish U were here", нито Джетро Тъл - втори "Thick as a Brick"...

Да, но Queensryche (учителите на ДТ ) извадиха Operation:MindCrime 2, нали?!?

--------------------
METAL HANGAR 18

drivanov2003
член

#1765620 - 23.05.2007 14:38 [Re: ArthurDent]

Е дано ДТ да не са толкова добри...ученици....

valя

#1765636 - 23.05.2007 14:49 [Re: violator]

Цитат:

Праскай смело, така или иначе ще бъдеш премазана!

Изобщо не се и съмнявам!
ДТ са една от най-големите ми музикални любови и много трудно (да не кажа, че е почти невъзможно) бих стигнала до крайни отрицания.
Тъпото е, че понякога човек несъзнателно се поддава на различни влияния и нерядко предубедено посяга (или пък не) към дадена група, албум, стил и пр. Че то и как няма, след като ежедневно те заливат с инфо, мнения и какво ли още не... Най-добре е много да не се чете и слуша, а просто да се чуе - музиката.
Така че тия дни най-накрая ще намеря време, ще си пусна Systematic Chaos, ще се абстрахирам от всичко чуто, та дори и от Images and Words. И тогава вече ще си говорим.

ПП:Най-после ми се смени снимката вляво, ама малко кофти се чете надписа... За който не знае, пише: Fates Warning (от тях пък как чакам да ми направят втори Parallels! Та дано подстрижката на Рей да е добра поличба... )

--------------------

violator
Interior Lulu

#1765693 - 23.05.2007 15:20 [Re: ArthurDent]

Цитат:

Цитат:

Нито Флойд са направили втори "Wish U were here", нито Джетро Тъл - втори "Thick as a Brick"...

Да, но Queensryche (учителите на ДТ ) извадиха Operation:MindCrime 2, нали?!?

И именно това им беше най-голямата грешка. В избора на концепция и заглавие.
Реално "Operation Mincrime II" сам по себе си не е никак лош албум. Но заради това, че се явява продължение на оригиналната умопомрачителна класика, бе обречен на тотално оплюване и хулене.
Ако бяха вложили натрупаните вдъхновение, енергия и идеи в един "неопорочен" откъм заглавие и очаквания албум, чини ми се - можехме да станем свидетели на голямото съживяване на легендата Queensryche!

--------------------
Слушай силно!

Ozzy
Osbourne

Регистриран: 09.10.2003
От: Behind the Wall of Sleep
    #1765720 - 23.05.2007 15:43 [Re: violator]

Цитат:

Ако бяха вложили натрупаните вдъхновение, енергия и идеи в един "неопорочен" откъм заглавие и очаквания албум, чини ми се - можехме да станем свидетели на голямото съживяване на легендата Queensryche!

Може би... Но пък продажбите далеч нямаше да са същите

--------------------
"Of all the Things I've ever Lost, I miss my Mind the most." Ozzy Osbourne

Svil

#1765721 - 23.05.2007 15:44 [Re: Ozzy]

Те и така не са същите. Аз лично двойката няма си го купя никога

--------------------

Ozzy
Osbourne

Регистриран: 09.10.2003
От: Behind the Wall of Sleep
    #1765733 - 23.05.2007 15:55 [Re: Svil]

Абе при всички случаи продажбите са били повече, от колкото ако го бяха кръстили по какъвто и да е друг начин... Иначе защо да го кръщават така? Нали това е идеята

--------------------
"Of all the Things I've ever Lost, I miss my Mind the most." Ozzy Osbourne

Yanni
Sledgehammer

#1767408 - 24.05.2007 23:14 [Re: violator]

Цитат:

Именно прекалено големите очаквания и сравненията със стари класики, правят голяма част от изказванията в тази тема не достатъчно обективни.

Как изобщо е възможно да има обективизъм, когата става дума за музика, че дори и за изкувство като цяло

Няма обективно ревю на албум, няма обективен репортаж на концерт! Какво са те - лични впечатления на написалия го

Моето субективно мнение е, че Systematic Chaos е меко казано неубедителен албум

А твърдо казано: Systematic Chaos е на път окончателно да ме откаже от групата, която може би най-много е повлияла на музикалните ми вкусове! Албумът е истинско мъчение за слуховият ми апарат! Чувствам се предаден от свои, както се казва Колкото и да съм обичал Тиътър, невъзможно ми е да го харесам само защото са Тиътър
И не само, че не съм имал високи очаквания - напротив, очаквах подобен албум: написан, защото трябва да се издаде нещо, тотално лишен от емоция, напомпан с неефективна енергия и изпълнен със самоцитати

Но пък ще се продаде традиционно добре, ще го последва мащабно турне, след което ще излезе ДВД и ще добави още някой и друг долар към спестяванията на музикантите
Не че в това има нещо лошо - напротив, евала им бичим, но съм напълно убеден, че няма да повлияе на развитието на цял стил в музиката, както сториха някои от цитираните по-горе в темата албуми.

Трябва да уточня, че ако никой не е съгласен с това, което съм написал, напълно го разбирам, защото това мнение е лично мое

Последно: Реакцията ми към Systematic Chaos е такава именно понеже приемам Тиътър като нещо много лично и съкровено

--------------------

Редактирано от Yanni (24.05.2007 23:17)

Wiblet
lovestone blind

#1767474 - 24.05.2007 23:44 [Re: Yanni]

Новия ДТ си е истински провал и със сигурност едно от най-големите разочарования за годината, поне за мен.
Съвсем отговорно мога да заявя, че не само са на път, ами направо ме изгубиха като фен с това си "творение".

--------------------
We've got nothing to fear...but fear itself?

BridgeburnerМодератор
Beast

Регистриран: 03.05.2002
От: Soft Spot
    #1767480 - 24.05.2007 23:46 [Re: Wiblet]

Цитат:

Новия ДТ си е истински провал и със сигурност едно от най-големите разочарования за годината, поне за мен.

лошото е че ще е изненада ако издадат "неразочарование".

SaTyRМодератор
тамплиер

Регистриран: 31.07.2001
От: Светите земи
    #1767488 - 24.05.2007 23:50 [Re: Bridgeburner]

Айде да залагаме след колко месеца най-късно ше излезе новина, че вече работят по нов албум

--------------------

www.katehizis.com - Сайт за Праведна Музика

Violet
danielist

Регистриран: 26.05.2004
От: Norðrljós
    #1767499 - 25.05.2007 00:12 [Re: SaTyR]

Абе аз по наложителни причини дръпнах само една песен от албума, ама все не ми се занимава да я чуя..
Прегледах темата съвсем отгоре-отгоре, та може и да съм пропуснала, имам едно въпросче..
в "Repentance" различават ли се отделните гласове в частта, дето се говори? Участват Dani Gildenlow, Mikael Akerfeldt и Steven Wilson, но не знам дали не говорят един връз друг, щото явно доста народ се изявява в тва парче.. (знам ви следващия въпрос.. да, и Hogarth също ) .. знам, че това е излишно инфо, но Портной също участва, даже май го е написал ..

докато си задам въпроса можеше да чуя песента..

--------------------
Attention! Due to lack of interest, tomorrow has been cancelled.

http://www.painofsalvation.com

Димо

#1767615 - 25.05.2007 04:41 [Re: Violet]

Цитат:

Портной също участва, даже май го е написал ..

Тя таз концепция за алкохолизма на Портной си върви от край време.
Няма лошо да й обърна специално внимание, пък барем и аз откажа алкохола....

--------------------
Драс.

violator
Interior Lulu

#1769851 - 27.05.2007 14:47 [Re: Yanni]

Цитат:

Как изобщо е възможно да има обективизъм, когата става дума за музика, че дори и за изкувство като цяло

Възможно е! Има хора с далеч по-обширни и разтегливи възприятия, слух и опит от други.

Единият дава тясно мнение "не ми харесва, защото така!"..., а другият забива сто и пет довода, защо точно му харесва продукта. Кой е по-обективен? Естествено че тоя с доводите, при все че са плод на личния му вкус.
Както е възможно едни хора да са високи, други - ниски, трети руси, четвърти тъмнокоси....и това изобщо да няма отношение към въпроса "чаровен ли е съответният човек!?".., така и красотата и достойнствата на изкуството имат различни измерения. И колкото да ти е странно - има хора, които са способни да виждат не само едно и две от въпросните измерения! Тоест - обективизъм е възможен! Въпрос на подход. Ако си на вълна рифова екстремия, а си пуснеш делта блус, нормално е последният да не ти влезе добре! Това прави ли го лош?
Естествено - не!

По-горе някой започна да сравнява "Scarsick" на Сълвейшъните и "Snakes & Arrows" на Rush със "Systematic Chaos"! Е, аз тва изобщо не мога да си го обясня. Та, те се различават дори жанрово...и ако подхождаш с еднаква нагласа към толкова различни /и то в широк аспект/ неща, естествено че си аут в преценката.

Цитат:

Няма обективно ревю на албум, няма обективен репортаж на концерт! Какво са те - лични впечатления на написалия го

Разбира се, обективизъм в абсолютна степен няма. Ако те боли стомаха или гаджето те е изоставило докато слушаш съответния албум или присъстваш на съответния концерт - нормално е да не ти се види много приятно усещането от съответния. Но ако позволиш това да повлияе на мнението ти, значи ти изобщо нямаш право да даваш такова. А и съгласи се, че между даващ мнение и даващ мнение има огромна разлика ...

--------------------
Слушай силно!

insider
скиталец

#1770421 - 27.05.2007 22:16 [Re: violator]

Също бих добавил, че обективността е функция на компетентността. Тоест, колкото си по-компетентен в дадена сфера, толкова и оценката ти е по-близо до абсолютната истина. Вярно е, че такава истина няма на 100%, но има по-големи или по-малки приближения към нея.
В този смисъл аз трудно бих дал обективна оценка на албум на Коrn например, но със сигурност не бих бил далече от истината ако преценявам творение на Queensryche или Dream Theater.
След няколко слушания, мисля че новият Тиътър е много добър и съм сигурен, че не съм далече от истината.

--------------------
Унеси меня, дорога,
от шутов и дураков,
от сумы и от острога,
от друзей-врагов...

Pecado

Регистриран: 12.02.2004
От: <>
    #1771278 - 28.05.2007 18:27 [Re: insider]

Цитат:

След няколко слушания, мисля че новият Тиътър е много добър и съм сигурен, че не съм далече от истината.

И аз съм на това мнение.
Не е баш от най-великите им творения, но....

--------------------
6 6 7 - the neighbour of the beast

Violet
danielist

Регистриран: 26.05.2004
От: Norðrljós
    #1771636 - 28.05.2007 23:30 [Re: Димо]

Цитат:

Тя таз концепция за алкохолизма на Портной си върви от край време.
Няма лошо да й обърна специално внимание, пък барем и аз откажа алкохола....

Ааа, Димо..ми после ако не те позная?

И тъй като моите въпроси са явно мега-скучни и никой не ебава да им отговаря по темите .. ще си отговоря сама. Гласът на Дани се разпознава без проблем от фенското ухо. За другите няма да разправям, щото силно подозирам, че хич и не ви интересува.

--------------------
Attention! Due to lack of interest, tomorrow has been cancelled.

http://www.painofsalvation.com

checha
фен

Регистриран: 16.07.2007
    #1832267 - 16.07.2007 12:17 [Re: Sailing Ships]

Здравейте!
По някаква случайност за първи път прочетох мнението на chinasky за въпросния албум преди малко... Не знам защо човек, който очевидно не харесва групата, трябва да пише оценка за последния албум. Честно казано, доста се замислих дали слушам същия албум през последните месеци...

Моето мнение е следното. Dream Theater определено са една от най-добрите групи изобщо. :-) Много ги харесвам и смятам, че свирят безумно добре. Хората, които не могат да преживеят раздялата им с Кевин Мур, явно просто са достатъчно ограничени, за да разберат, че промяната не е лошо нещо и че всеки музикант трябва да има възможност да се развива по друг начин, щом така иска. Както е и случаят с Кевин.
Наистина не мога да се разбера за каква клизма и запек говори chinasky... Дали е слушал същия албум отново се питам?! А ако не му харесват по принцип Dream Theater, все пак не е нужно така да ги оплюва. От Про-Рок можеха да дадат на някой, който гледа по-обективно на музиката им, да напише ревюто... Както и да е. Да се върна към албума. Мисля, че не е просто добър албум, а е и много твърд, и много мелодичен. Освен това е свързан (и музикално, и тематично) с преди албуми. Всички от групата се скъсват от свирене, а James La Brie пее страхотно, както обикновено. Пожелавам на всички, които не са слушали албума, да си го вземат. Трябва да го слушате повече от веднъж, разбира се - все пак това е албум на Dream Theater.
А ако на някои им се струва, че тази музика е "клише", толкова по-зле за тях.
И още една препратка към chinasky във връзка с техния "стремеж да сервилничат на феновете си", както той го е определил. (По-нататък няма да цитирам, защото е доста тъпо и грозно.) Искам да ти пожелая да отидеш да концерт на Dream Theater. Аз бях преди 2-3 седмици с приятеля ми на техния концерт в Истанбул... Малко са групите, които се справят по този начин на живо. Не говоря само за музикантските им способности, които са очевидни, но и за връзката им с публиката, и за нормалното им поведение...
С две думи, супер са!
Ами това е от мен. Надявам се тези, които не харесват Dream Theater да не приемат твърде лично нападките ми. Просто аз самата съм достатъчно критична към музиката (и не само) и затова не обичам да чета кухи изказвания.
Keep on Rockin'!!!

dav
новак

Регистриран: 06.07.2005
    #1832400 - 16.07.2007 13:34 [Re: checha]

Действително албумът е много добър и не заслужава тази ниска оценка, но това все пак е само едно субективно мнение на един от екипа на списанието. кой знае , ако някой друг беше написал ревюто можеше и десетка да му удари. Така че слушай си го и се кефи и не се ядосвай.

Shureя!
респираторен

Регистриран: 26.10.2003
От: Базата
    #1832549 - 16.07.2007 15:17 [Re: checha]

Цитат:

От Про-Рок можеха да дадат на някой, който гледа по-обективно на музиката им, да напише ревюто...

нямаше на кого, по това време всички обективно пишещи в екипа бяха в отпуска а дежурен беше именно вечно недоволния чайнаскай, който е заклет атеист, поради което обективността (божествения "птичи поглед" върху нещата) винаги му е куцала!

Цитат:

А ако на някои им се струва, че тази музика е "клише", толкова по-зле за тях.

ето, точно на такива обективни мнения се опитвахме да приучим чайнаскай, но той не возприема!

Цитат:

Искам да ти пожелая да отидеш да концерт на Dream Theater.

о, чайнаскай е ходил на концерт на ДТ, от тогава атеизмът и субективизмът му се обостриха до крайност! за една бройка да повярва в Лукаваго и да стане блЯк метъл, но не се харесва с фон дьо тен а миглите му са твърде малки и рехави и дори и спиралката не помагаше, поради което се отказа !

--------------------
PEPELATZ

valя

#1832850 - 16.07.2007 18:02 [Re: dav]

Цитат:

Така че слушай си го и се кефи и не се ядосвай.

Аз затова ревюта не чета. И въобще смятам, че са абсолютно излишно нещо.
(В повечето случаи е достатъчно само да се погледне името на автора, мъдрещо се под ревюто, за да стане ясно какво ще е съдържанието на въпросното. И така става едно скучно... )
Много по-добър - и обективен - вариант е сравнителната табличка, публикувана в последните няколко броя на списанието, от която човек може да направи по-правилен извод.

--------------------

JonLord
cenitel
**

Регистриран: 29.09.2003
От: Другата България, САЩ
    #1832920 - 16.07.2007 19:45 [Re: valя]

Албумът ме поразочарова - ок, ДТ са си ДТ и свирят яко, както винаги, но за мен този албум е доста по-слаб от предишния - Октавариум...

RocknRollNigger
хомосексуалист

Регистриран: 18.01.2006
    #1833127 - 16.07.2007 23:28 [Re: JonLord]

Последните два са най-големите дрисни, които DT са изцвъквали някога.

insider
скиталец

#1833352 - 17.07.2007 08:18 [Re: Shureя!]

Интересно ми е по какви критерии господин Чайнаскай е оценил Dream Theater с 5,5, а Paradise Lost с 9 Струва ми се, че във форума мненията и за двата албума бяха доста противоречиви.

Аз лично съм голям фен на Paradise, обаче оценка 9 ми се струва леко пресилена. Обратно ДТ едва ли е чак толкова лош, за да получи 5,5.

--------------------
Унеси меня, дорога,
от шутов и дураков,
от сумы и от острога,
от друзей-врагов...

Svil

#1833355 - 17.07.2007 08:23 [Re: insider]

Субективизъм бате, сега е модерно да се отрича DT.

--------------------

BridgeburnerМодератор
Beast

#1833364 - 17.07.2007 08:48 [Re: Svil]

Цитат:

сега е модерно да се отрича DT.

защо ли?

checha
фен

Регистриран: 16.07.2007
    #1833369 - 17.07.2007 08:59 [Re: Bridgeburner]

Не знам дали е модерно да се отрича Dream Theater... В крайна сметка, всеки си има мнение. Моето вече го казах.
А що се отнася до оценките, които дава chinasky на албумите - и аз понякога не мога да го разбера... Или не е слушал същите албуми, или оценява твърде субективно.
А иначе за любим албум на DT... Сега слущам постоянно последния, но определено най-много се кефя на DVD-то от Будокан, а от Six Degrees... ми настръхват "и кожите, и космите", както казва един приятел. :-)
Все пак не смятам, че последните албуми на DT са най-слабите.
Keep on rockin'!!!

Svil

#1833379 - 17.07.2007 09:15 [Re: Bridgeburner]

Не знам Ефо, ти ми кажи? Аз им се кефя. Който не им се кефи да го каже просто и ясно. Писна ми да слушам за бездушния им перфекционизъм. Видиш ли други имали душа в музиката си и чувство влагали. Е аз намирам душа и чувство в DT. Това е субективизъм. Но като си сложен някъде да дадеш оценка, която после ще бъде написана и прочетена от много хора, си длъжен да си обективен.
Съвсем скоро имаше тука постинги от рода: аз знаех, че няма да ми хареса, ама си го изтеглих да го чуя. Айде няма нужда. Само като видя ника на съответния, знам че никога няма да каже, че харесва DT. Не за друго, а за да не изневери на позицията си.

--------------------

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #1833386 - 17.07.2007 09:23 [Re: Svil]

Цитат:

Субективизъм бате, сега е модерно да се отрича DT.

Лично аз нямам отношение нито към DT, нито към обсъждания албум, но съм готова да се обзаложа, че култовият за Про-РОК автор Чайнаскай съвсем не се ръководи от модните тенденции при списването на ревютата
А що се отнася до субективизма, често сме си го говорили тук: няма начин да се избяга от субективизма: човек пише за онова, което чува и няма двама души (та ако ще и близнаци по фенство да са), които да "чуват" абсолютно едно и също в един и същи албум.

Yanni
Sledgehammer

#1833403 - 17.07.2007 09:37 [Re: checha]

Мдаам, винаги - ама абсолютно винаги, ще се намери някой, който да не споделя мнението ти по даден въпрос! А ревютата са именно лично мнение - в случая на КитайскоНебе
Аз пък не споделям твоето мнение, че албумът бил не знам си колко як и как трябвало повече слушания за да те изкърти И кво ся? Трябва ли да почна да рева, че не си "обективна" и че грешиш Запонмете: в ревютата ключовата дума е ЛИЧНО!
Моето мнение е, че албумът не струва За себе си съм 100% прав - слушал съм DT ужасно много, гледал съм ги три (3!) пъти на живо. Е и? Това означава ли, че албумът трябва да ме изкефи? Това, че са страхотни музиканти - нещо, което никой никога не е отричал; означава ли, че албумът със сигурност кърти мивки?
Недоволни винаги ще има В ревю четеш какво мисли друг по въпроса, а не своето собствено мнение! И аз недоумявам високата оценка на новия Paradise Lost, но едва ли ще се разсърдя на иначе прелюбимият ни chinasky
Разбира се, целта на поста ми в никакъв случай не е да го защитавам, неговата кожаа...

--------------------

Lord Vickeron
консервирано зомби

Регистриран: 08.10.2003
От: SODOM
    #1833412 - 17.07.2007 09:45 [Re: Yanni]

Аз пък винаги съм се кефил, да има и гадни ревюта. Защо да четеш едно списание, ако всичко в него е както ти мислиш? Друго си е да те ядоса списанието, да напсуваш едно хубаво...и да се заречеш повече да не го купуваш...до следващия брой. Спомням си преди доста години около 2001 година, когато излезе Хаос с Kittie на корицата. Купувам си го, и гледам за Bolt Thrower неква мижава страничка, а за Kitiie - 3! Ей перде ми падна пред очите. Даже им писах гневно писмо, дали мислят че Kittie имат повече влияние от Bolt Thrower в метъл сцената хахаха. Едва ли и някой е чел писмото ми, но друго е да освободиш напрежението. Та и мисълта ми, е че целта на едно ревю не е да те приспи, а да те изправи на нокти, дали от кеф, дали от гняв. В този ред на мисли Шуранага Сан се справя прекрасно.

Еленче

Регистриран: 21.01.2006
От: Гората
    #1833414 - 17.07.2007 09:45 [Re: Svil]

Цитат:

Не знам Ефо, ти ми кажи? Аз им се кефя. Който не им се кефи да го каже просто и ясно. Писна ми да слушам за бездушния им перфекционизъм. Видиш ли други имали душа в музиката си и чувство влагали. Е аз намирам душа и чувство в DT. Това е субективизъм. Но като си сложен някъде да дадеш оценка, която после ще бъде написана и прочетена от много хора, си длъжен да си обективен.
Съвсем скоро имаше тука постинги от рода: аз знаех, че няма да ми хареса, ама си го изтеглих да го чуя. Айде няма нужда. Само като видя ника на съответния, знам че никога няма да каже, че харесва DT. Не за друго, а за да не изневери на позицията си.

хахаах леле колко си прав... заявих ясно,че не съм огромен фен на Тиатър...но предимно заради вокала ....аз просто имам малко извратен вкус за вокалисти и не мога да слушам всичко..Така де,има албуми на Тиатър,които винаги са ме смазвали от кеф,но аз клоня към малко по-различните измерения на прогресива,може би това е причината да не са ми любимци..И как да не влагат чувство в музиката??За мене всеки композитор влага себе си в творенията си..Това,че има хора,които не успяват да го доловят-е вече съвсем друг въпрос.А,че субективизмът присъства в оценките на албума-неизбежен факт...нищо не можеш да промениш.

--------------------
"Капитализъмът се създаде в търбуха на феодализъма. С огън и меч.. и по демократичен път."

iilnd
dnlii

Регистриран: 24.02.2005
От: Градоман
    #1833428 - 17.07.2007 09:56 [Re: Еленче]

айде сега всички да изброят любимите си албуми на ДТ, после да се аргументират защо, после да кажат кой вокалист е по-добър, после - кой клавирист е по-добър, накрая да поспорим още веднъж за бездушието и т.н.
А бе по-миналата година не го ли водихме тоз излишен разговор?
А - изненада!!!! По-догодина сигурно ще има нов албум на ДТ. Моля, НЕ КОМЕНТИРАЙТЕ ТАЗИ ГРУПА ПОВЕЧЕ. някой да си е променил мнението за нея (или за неин албум) след тези езикочесания???
ми дайте направо за Металика да си поговорим. тепърва ще става актуална темата за техния нов албум.

--------------------
Blessed are the dead!

StormWarrior
Enemy of reality

Регистриран: 22.05.2003
От: highland hills
    #1833500 - 17.07.2007 11:08 [Re: insider]

Ами аз примерно и на двата албума не бих им дал повече от 6. А колкото до ревюто - няма начин да няма субективен момент, а когато става въпрос за DT или Paradise съм убеден че тези албуми ще бъдат чути от хората, независимо от оценката дадена в про рок, метъл хамър или метал стик , няма значение

--------------------
We won't leave this field in shame
We are here to crush

valя

#1833628 - 17.07.2007 14:06 [Re: Svil]

Цитат:

Но като си сложен някъде да дадеш оценка, която после ще бъде написана и прочетена от много хора, си длъжен да си обективен.

Именно (все пак доколкото е възможно)
Иначе се губи целият смисъл.

--------------------

Curly
анти-зомби

Регистриран: 02.08.2001
    #1833659 - 17.07.2007 14:27 [Re: valя]

Мислех, че сте надживели тези детинщини за обективността. Когато пише СУБЕКТ, той не може да пише ОБЕКТИВНО. Какво значи да пишеш обективно? Няма такова нещо. Когато ОБЕКТИ почнат да пишат, тогава ше се пише ОБЕКТИВНО.
Иначе когато се пише така, както ми ХАРЕСВА НА МЕН - това е ОБЕКТИВНО.
Когато се пише така, както НЕ МИ ХАРЕСВА - това е СУБЕКТИВНО.
Леле, все едно сме в първи клас...
Иначе ето някакъв опит за обективизъм, при условие, че приемем, че обективна оценка се получава от сбора от субективните оценки на субектите.
Класацията е от 37 брой на Про-Рок, в която са участвали повечето пророци. Средната оценка е 6,28.
Ако искате, пуснете и тук такава - оценката може би ще бъде приблизително такава или дори по-ниска...

Stiff 6
iilnd 8
chinasky 5,5
Curly 5
radioactive toy 6
Bars Nivalis 6
Svarog 5
Pecado 8
Progger 7
СРЕДНО 6,28

--------------------
Мдаам...
www.pro-rock.net

valя

#1833688 - 17.07.2007 14:52 [Re: Curly]

Ми явно не сме достигнали още зрелостта на твоите години.
То, като се замисля така, по-добре да спрем списанието да купуваме и четем ...

--------------------

Curly
анти-зомби

#1833707 - 17.07.2007 15:07 [Re: valя]

Говориш за себе си в множествено число?
Какво ще направиш или не - това си е твое право.

--------------------
Мдаам...
www.pro-rock.net

valя

#1833720 - 17.07.2007 15:18 [Re: Curly]

Цитат:

Мислех, че сте надживели тези детинщини за обективността.
Леле, все едно сме в първи клас...

Обръщението е, струва ми се, към всички.
Иначе за правото е така - като към това включвам и възможността да изразя менението си по въпроса. А не заради него да ме причисляват към 1-во отделение.

--------------------

Curly
анти-зомби

#1833729 - 17.07.2007 15:21 [Re: valя]

О, не - то бе само към теб и към Свил. Нали на Свил бе това изказване и ти го подкрепи...
Както и да е - казах каквото имах по темата.

--------------------
Мдаам...
www.pro-rock.net

insider
скиталец

#1833770 - 17.07.2007 15:49 [Re: Curly]

Всъщност никой от тук присъстващите не оспорва качествата на Калоян като автор. За мен той е един от най-добрите в списанието и който се опитва да отрече това е пълен глупак Лично аз (вероятно и Свил) се опитвам да разбера критериите, по които ДТ е оценен толкова ниско. Сигурен съм, че такива критерии съществуват, защото никоя оценъчна дейност е невъзможна без тях.

Също така, питам се как Калоян би оценил този албум, ако той не беше на ДТ, а на друга прогресив метъл група. Убеден съм, че нямаше да е 5,5

--------------------
Унеси меня, дорога,
от шутов и дураков,
от сумы и от острога,
от друзей-врагов...

Pecado

#1833804 - 17.07.2007 16:14 [Re: insider]

Съгласи се, не може да имаш еднакви очаквания към група, която е създала еталони за стилa като Images and Words и Awake, и към група, която тепърва вади някакъв дебют, примерно. DT, благодарение на името (репутацията), което са си извоювали, продават хиляди бройки, без значение качеството на самия албум. Същото нещо си има и обратната страна - аз от DT винаги очаквам оптималното. Харесвам Systematic Chaos, с класа е над Octavarium, но определено зад гърба си имат и доста по-добри албуми от него.

--------------------

georid
манипулатор

Регистриран: 13.03.2002
От: с. Костена река, Шуменско
    #1833817 - 17.07.2007 16:26 [Re: Curly]

А бе за албумите на Дрийм Тиътър не знам, но какви КАВЪРИ правят тия хора - ум да ти зайде! Много са добри.

--------------------
Така е то.

dr.sardonicus

Регистриран: 08.03.2002
    #1833890 - 17.07.2007 17:12 [Re: insider]

Като стана дума за авторите - аз бих искал да чета материали на Шурея в "Про-рок".

Pecado

#1833897 - 17.07.2007 17:17 [Re: dr.sardonicus]

И на мен много ми се иска да чета негови материали. Ама навремето, вместо него, взеха онзи chinasky. Няма справедливост в тоя живот, ей.

--------------------

стифф
maidenite

#1833913 - 17.07.2007 17:28 [Re: insider]

Цитат:

Също бих добавил, че обективността е функция на компетентността. Тоест, колкото си по-компетентен в дадена сфера, толкова и оценката ти е по-близо до абсолютната истина. Вярно е, че такава истина няма на 100%, но има по-големи или по-малки приближения към нея.
В този смисъл аз трудно бих дал обективна оценка на албум на Коrn например, но със сигурност не бих бил далече от истината ако преценявам творение на Queensryche или Dream Theater.

... А си компетентен, защото ти харесва много по принцип. Никой не иска да става компетентен в нещо дето не го кефи. Ето и първата грешка в тази теория, приятелю.
И стига вече с тази обективност. Търсете обективност в социологията. Това е рокенрол. Критерият е лесен-дава или не дава жега.
По средната оценка на екипа се вижда ясно- екипът НЕ се е жегнал. Това е шибаният критерий

--------------------
How we made God
With our hands...

Curly
анти-зомби

#1833927 - 17.07.2007 17:38 [Re: dr.sardonicus]

Цитат:

Като стана дума за авторите - аз бих искал да чета материали на Шурея в "Про-рок".

Не съм съгласен с Пекадо. Шурея? Chinasky е класи над него

--------------------
Мдаам...
www.pro-rock.net

Curly
анти-зомби

#1833931 - 17.07.2007 17:40 [Re: стифф]

Само ще те замоля да не се осмеляваш да се изказваш толкова субективно! Пробвай обективно един път поне.

--------------------
Мдаам...
www.pro-rock.net

bitterMoo
old home movie

Регистриран: 23.02.2005
От: :дО
    #1833932 - 17.07.2007 17:40 [Re: Pecado]

Цитат:

...Ама навремето, вместо него, взеха онзи chinasky. ...

тъй ли направиха гадини

пп. за ТЯтърА не ми дават да се изкажа преди да съм го чула поне два пъти, затуй ще си замълча

--------------------
keine Panik bitte. nichts ist für immer.

duende
The Pawn King

Регистриран: 09.03.2004
    #1833997 - 17.07.2007 18:28 [Re: стифф]

Цитат:

И стига вече с тази обективност. Търсете обективност в социологията. Това е рокенрол. Критерият е лесен-дава или не дава жега.

С това съм много съгласен!

--------------------
Being forever in the pre-trembling of the house that falls

georid
манипулатор

#1834013 - 17.07.2007 18:40 [Re: duende]

(1) Обективност в социологията...
(2) Социологията е манипулация.
(3) Обективност е Бог.

От (1) и (2), като приложим (3), получаваме, че манипулацията е Бог.
Манипулацията. Не Клаптън.

Сега, като се позачетох в темата, видях, че е за новия албум на Дрийм Тиътър .
Шурето му е спретнал чудесно ревю. Да

--------------------
Така е то.

insider
скиталец

#1834022 - 17.07.2007 18:52 [Re: duende]

Цитат:

Цитат:

С това съм много съгласен!

Така е, ама и не съвсем. Много от стойностните работи в рокендрола въобще даже не ти дават жега, обаче са си стойностни. Тук може да се говори за първично и вторично възприятие. Много от стойностните работи трудно се възприемат на Prima Vista, т.е не ти дават жега. Обратно, първоначално добре възприети неща, впоследствие оценяваш като не твърде качествени.

--------------------
Унеси меня, дорога,
от шутов и дураков,
от сумы и от острога,
от друзей-врагов...

стифф
maidenite

#1834028 - 17.07.2007 18:58 [Re: insider]

Цитат:

Така е, ама и не съвсем. Много от стойностните работи в рокендрола въобще даже не ти дават жега, обаче са си стойностни.

Пак е лесно, стойностни са, но не са рокенрол. Следователно не ме интересуват. Иначе щях да слушам класика и да чета дебели книги с параметри и категоризация на оценяването.

--------------------
How we made God
With our hands...

bitterMoo
old home movie

#1834029 - 17.07.2007 19:00 [Re: georid]

Цитат:

...новия албум на Дрийм Тиътър .
Шурето му е спретнал чудесно ревю. Да

не е Шурея, адаш
онзи, с китайското име, дето му е взел мястото в редакцията изпод носа, той е

--------------------

georid
манипулатор

#1834032 - 17.07.2007 19:02 [Re: insider]

Цъ.
Щом дава жега е рокендрол. Щом не дава е естет-енциклопедизъм.

--------------------
Така е то.

duende
The Pawn King

Регистриран: 09.03.2004
    #1834072 - 17.07.2007 19:39 [Re: insider]

Жегата е широооооко понятие. Включително по 36 градусовите термо-атаки на днешния ден. (!@$#@^^*)

Нямам предвид само A rush of adrenaline to the head.

Жегата, ако щеш, е жегване. Аз не съм привърженик на идеята, че усещането за стойностно, особено в обогатгения с уран прогресив задължително често идва с многобройни слушание. Ако не ме жегне отначало, значи едва ли ще ми хареса.

Всичките ми любими музики са ми давали жега на първо слушане. Често съм отхърлял музики, които не са. Грешал съм. Но рядко.

--------------------
Being forever in the pre-trembling of the house that falls

georid
манипулатор

#1834113 - 17.07.2007 20:32 [Re: duende]

Така е то. Или от първия път, или никогаш. Ти познаваш ли някой, който е чел "Война и мир" четиридесет и два пъти, с очакването да го жегне на н-тия?

--------------------
Така е то.

insider
скиталец

#1834349 - 17.07.2007 23:05 [Re: Pecado]

Цитат:

Съгласи се, не може да имаш еднакви очаквания към група, която е създала еталони за стилa като Images and Words и Awake, и към група, която тепърва вади някакъв дебют, примерно. DT, благодарение на името (репутацията), което са си извоювали, продават хиляди бройки, без значение качеството на самия албум. Същото нещо си има и обратната страна - аз от DT винаги очаквам оптималното. Харесвам Systematic Chaos, с класа е над Octavarium, но определено зад гърба си имат и доста по-добри албуми от него.

О.К. Пекадич, съгласен съм с теб. Но какво все пак влагаш в понятието оптималното от ДТ. Ето това е всъщност големият въпрос - какво е оптималното, което всички искат да чуят от ДТ и все не го получават Май при тях оптималното е доста по-високо като очаквания, отколкото при масата от групи.

В този контекст, много ми е интересно как ще реагират съфорумците, ако догодина ДТ решат и издадат джаз албум. Ей така, просто защото така са си решили

--------------------
Унеси меня, дорога,
от шутов и дураков,
от сумы и от острога,
от друзей-врагов...

georid
манипулатор

#1834370 - 17.07.2007 23:31 [Re: insider]

Едно ме смущава при Тятара: от толкова свирене и от толкова често записване на албуми, кога им остава време да мислят

Хайде, от Портной не се очаква да мисли. Той е барабанист все пак. Но останалите?

--------------------
Така е то.

Нещото, което вие в нощта
Фантом

Регистриран: 21.02.2004
    #1834396 - 18.07.2007 00:00 [Re: georid]

Цитат:

Така е то. Или от първия път, или никогаш. Ти познаваш ли някой, който е чел "Война и мир" четиридесет и два пъти, с очакването да го жегне на н-тия?

А ако си я чел на 15 в училище, защото са те задължавали и след 10 години си решил да опиташ отново? Не мисля, че възприятията ти ще са същите.
А за музиката - само един пример. Когато за първи път чух "Отвъд смъртта" беше някак си между другото, защото имах друга работа, а нямах търпение да чакам. Не мога да кажа, че ме впечатли по какъвто и да е било начин, но това не е музика, която може да служи за фон. В последствие съм слушал албума десетки пъти и вероятно един ден ще го докарам до стотина.

--------------------
Fire Walk with Me

iilnd
dnlii

#1834732 - 18.07.2007 09:32 [Re: insider]

аз щи кажа: ще умрем от кеф

--------------------
Blessed are the dead!

BridgeburnerМодератор
Beast

#1834994 - 18.07.2007 12:07 [Re: iilnd]

обаче ако някоя друга световнонеизвестна група издаде този албум хич няма да му обърнеш внимание нали?

iilnd
dnlii

#1834995 - 18.07.2007 12:09 [Re: Bridgeburner]

"обаче ако някоя друга световнонеизвестна група издаде този албум хич няма да му обърнеш внимание нали?"

грешиш, драги. няма нужда да е световно, локално или комшийски известна, стига да ми хареса.

Tempano да не би да са известни, че ме кефят, кога залитат по джаза?

--------------------
Blessed are the dead!

BridgeburnerМодератор
Beast

#1835061 - 18.07.2007 13:06 [Re: iilnd]

не. просто вероятността да чуеш за тях е по-малка.

iilnd
dnlii

#1835103 - 18.07.2007 13:41 [Re: Bridgeburner]

това вече е друга работа. говорехме дали Тятр, бидейки ИМЕ, са орисани да бъдат забелязвани и излишно тачени за сметика на неизвестни групи (разбирай Tempano например), които са също толкова талантливи, че и повече, но пък тънат в нищетата на забванието. Am I right or am I right?

--------------------
Blessed are the dead!

drivanov2003
член

#1835405 - 18.07.2007 16:52 [Re: Lord Vickeron]

Ако
" целта на едно ревю не е да те приспи, а да те изправи на нокти, дали от кеф, дали от гняв." - то ревюто е перфектно - почти успях да се ядосам.
От друга страна, винаги когато хората почнат да плюят Dream Theater, страхотно се забавлявам от това, до какви нива на бяс стигат .
На всички последователи на chinasky пожелавам - продължавайте да беснеете - Дрийим Тиътър продължават да са велика банда!

zmei gorianin
стъписващо зъл

Регистриран: 30.10.2002
От: Вдън Горите Тилилейски
    #1835473 - 18.07.2007 17:44 [Re: стифф]

Аз предлагам в някой брой да се направи следния експеримент - викерона оценява прог албуми, chinasky - блек, стиф - по-лигавите хард рокове и т.н. Така никой няма да е обременен с пристрастия и може да се окаже, че девственото ухо по-ясно чува някой неща от закърнялото такова ) Ето такъв брой ще бъде веселба

--------------------
...Through dreams I influence mankind...

Shureя!
респираторен

#1835485 - 18.07.2007 17:49 [Re: zmei gorianin]

наистина ще бъде голяма веселба!
другия април може и да се пробваме с подобна "авантюра"

--------------------
PEPELATZ

RocknRollNigger
хомосексуалист

Регистриран: 18.01.2006
    #1835604 - 18.07.2007 19:27 [Re: Shureя!]

Ааа, не, Стифф ще оценява европейски пауър.

bitterMoo
old home movie

#1835703 - 18.07.2007 20:57 [Re: RocknRollNigger]

Цитат:

Ааа, не, Стифф ще оценява европейски пауър.

директно немски, мен ако питаш

--------------------

proGGer
prog snob

Регистриран: 23.09.2003
От: Veil Of Maya
    #1839004 - 21.07.2007 16:37 [Re: bitterMoo]

Истината е, че въпросното вече прословуто ревю беше замислено като +/-, но авторът, който с детски ентусиазъм си даде заявката за "+"-са, установи, че Octavarium не е случайна банална грешка, а тенденция, от която DT успяха само само леко да се отдръпнат. SC е в известна степен по-добър от Octavarium, но далече от стандартите им.

--------------------
The longer the spitfall...

dr.sardonicus

#1839675 - 22.07.2007 19:14 [Re: bitterMoo]

Дотук (от глумите ви) разбрах, че в "Про-рок" Шурея се подвизава под името Chinasky. Който факт за мен значи, че ще започна да чета списанието. (А предполагам, че и доста други от вас - които ентусиазирано и, по всичко личи, че и компетентно, пишете в настоящия форум - пренасят на страниците на списанието своя ентусиазъм и своята компетентност: било под същите псевдоними, било под други, било под или над имената си по лична карта.)

dr.sardonicus

#1840822 - 23.07.2007 15:06 [Re: dr.sardonicus]

Даже току-що си го купих, а и вече прочетох (обнадеждаващата ме) уводна статия (написана от главния редактор Найден Колчев).

Намирам списанието за страхотно и за много интересно! (Междупрочем, за пръв път след няколко години обръщам внимание на издание на печатна медиа.) Прочетох сега и материала за Ингви Малмстийн - авторът Божидар Михайлов е хванал и с подобаващо дебел пирон приковал антипрогресисткия характер (вкл. и в историографски план) на явлението Малмстийн... Но - ще търся chinasky!

Може би на отзива ми не му бе мястото тук, ала къде ли предварително на каквото и да е му е някъде запазено мястото. (В противен случай бихме изпаднали в тематизъм.)

Hard Rock fan

#1840904 - 23.07.2007 15:55 [Re: dr.sardonicus]

Цитат:

Но - ще търся chinasky!

Калоян Стаматов, не мисля, че издавам голяма тайна , но това е авторът, който търсиш, а ревютата ги подписва като chinasky.

Редактирано от SaTyR (23.07.2007 16:04)

dr.sardonicus

#1840913 - 23.07.2007 16:05 [Re: Hard Rock fan]

Шурея се казва Калоян Стаматов!... Приятно ми е, казвам се Йордан Методиев. Ето как глумливо се случват косвените запознанства.

Нели, само да те попитам нещо; и ти обещавам, че няма да се появявам в новия форум! В тази рубрика - "Китарни титани" - се е писало, разбира се, и за други, освен Ингви, китарни титани: бях забелязал няколко имена по кориците... Ти навярно си чела статиите за тези титани: там също така справедливо ли, наред с положителните страни на съотв. титан, са изтъкнати и отрицателните? Или е възможно у някои титани (т. е. по-титани от титаните) да няма отрицателни страни? Т. е., според теб, струва ли си да ги (със задна дата) чета; или мислиш, че от великолепния настоящ титаничен материал добивам достатъчна представа? Познаваш ме... (Е, ето, аз, разбира се, си давам сметка, че не и самият Зевс пише статиите!) Както и да е: продължавам напред: ще следя всеки следващ брой.

Hard Rock fan

#1840938 - 23.07.2007 16:26 [Re: dr.sardonicus]

Цитат:

и ти обещавам, че няма да се появявам в новия форум!

Че що така, има някои технически причини за редактирането на постинга ми, не е лично, има си протокол (с дати и прочее) пък аз го прецапах без да знам.
Виж забодената тема най-отгоре - тя е открита за всички.

Що се отнася до рубриката "китарни титани" - ми да, мисля, че е точно така - представени са пълнокръвно.
Но мисля, че на този въпрос по-добре биха могли да ти отговорят авторите на съответните материали.
Ако имаш интерес - би могъл, вероятно, да се снабдиш със стари броеве (стига да не са изчерпани, обаче си струва всеки един брой на списанието да бъде прочетен!)

dr.sardonicus

#1840940 - 23.07.2007 16:29 [Re: Hard Rock fan]

Благодаря ти.

violator
Interior Lulu

#1840958 - 23.07.2007 16:51 [Re: dr.sardonicus]

Мето, ще ме убиеш, човече!

Новият форум само ще загуби от твоето отсъствие! Абсолютно сериозно говоря.

Още повече, там има специален раздел за музиканти, а ти нали за това бленуваше!?

--------------------
Слушай силно!

BridgeburnerМодератор
Beast

#1841941 - 24.07.2007 10:01 [Re: violator]

вайли, кажи ти сега, докато сме на олбегейска територия ти какво мислиш за рубриката на божидар?

violator
Interior Lulu

#1841990 - 24.07.2007 10:29 [Re: Bridgeburner]

Цитат:

вайли, кажи ти сега, докато сме на олбегейска територия ти какво мислиш за рубриката на божидар?

Не съм я чел, няма как да кажа!

Колкото до сагата "ревюто на Калоян за новия албум на Dream Theater", мисля че е трябвало да бъде съчетано с още едно ревю и общата картинка да стане нещо от рода "възход/падение"! И Божо или Риков е трябвало да напишат "възхода".
Защото Dream Theater винаги са били изключително спорна група, силно любени и мразени, та с оглед на това заслужават две тендециозни ревюта, не само едно! Както беше това за "Octavarium", доколкото си спомням.

Колкото до моето мнение за албума, написал съм го съвсем в началото. И държа на него.

--------------------
Слушай силно!

BridgeburnerМодератор
Beast

#1842186 - 24.07.2007 12:00 [Re: violator]

Цитат:

Защото Dream Theater винаги са били изключително спорна група, силно любени и мразени

такава е съдбата на всяка успяла група

SaTyRМодератор
тамплиер

#1842200 - 24.07.2007 12:03 [Re: Bridgeburner]

Кой мрази AC/DC

--------------------

BridgeburnerМодератор
Beast

#1842225 - 24.07.2007 12:14 [Re: SaTyR]

Яни

Shureя!
респираторен

#1842235 - 24.07.2007 12:16 [Re: Bridgeburner]

Цитат:

Яни

той е много субективен!
обективно, всички обичат AC/DC!

--------------------
PEPELATZ

Svil

#1842335 - 24.07.2007 13:36 [Re: Shureя!]

Цитат:

Цитат:

Яни

той е много субективен!
обективно, всички обичат AC/DC!

Не е вярно, мен не ме кефят

--------------------

SaTyRМодератор
тамплиер

#1842338 - 24.07.2007 13:40 [Re: Svil]

Ама не ги мразиш, нали? Има разлика

--------------------

Svil

#1842359 - 24.07.2007 13:52 [Re: SaTyR]

Вярно е, не ги мразя
Ама се съмнявам и много хора да мразят ДТ, повечето просто не ги харесват

--------------------

NEVERMORE
Veni Vidi Vici

Регистриран: 13.09.2003
От: Сената
    #1842363 - 24.07.2007 13:55 [Re: Svil]

Цитат:

Ама се съмнявам и много хора да мразят ДТ, повечето просто не ги харесват

Повечето не понасят отвратният Ла Бри и прекаляването с клавишните на места. Останалото се признава от почти всеки.

--------------------

valя

#1842438 - 24.07.2007 14:35 [Re: SaTyR]

Цитат:

Кой мрази AC/DC

Отвратително скучна и глупава група. Но бих си позволила да кажа още и подобни неща само в една по-неформална среда (както и тази); ако тръгна да говоря за тях в текст, който знам, че ще подлежи на публикация и множествени прочити ще се опитам най-малкото да бъда по- ... поне тактична (визирам ревюто, чийто автор безспорно е добър, но малко се е поувлякъл в случая. (което отдавам само на голямата му болка, породена от неуспеха - в неговите очи - на любимата група )

--------------------

drivanov2003
член

#1842801 - 24.07.2007 17:44 [Re: SaTyR]

Цитат:

Кой мрази AC/DC

По-скоро са ми безразлични...
Готини са, ама мога и без тях...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 36597

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.