www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
violator
Interior Lulu

Регистриран: 25.06.2004
От: Paris, Texas
Re: Dream Theater - "Systematic Chaos" (2007)
    #1765574 - 23.05.2007 14:12 [Re: valя]

Цитат:

още не съм чула и нотка от тоз така противоречив албум

Албумът изобщо не е противоречив. Досега не съм чул и прочел и едно подплътено и обосновано негативно мнение. Напротив, всички хора около мен, които му обърнаха подобаващо внимание, са очаровани и вдъхновени!

Цитат:

Бе, аз чакам нещо като Images & Words 2 ...

По моему, ще допуснеш грешка, ако подходиш по този начин към албума. И то, не защото "Images & Words" е прекалено висок и красив Олимп...., а защото времената са други, търсенията са други, върховете за покоряване са различни. Нито Флойд са направили втори "Wish U were here", нито Джетро Тъл - втори "Thick as a Brick"..., но пък са сътворили куп други, различни по блясък и нюанс красоти!

Именно прекалено големите очаквания и сравненията със стари класики, правят голяма част от изказванията в тази тема не достатъчно обективни.
Когато става въпрос за група-мастодонт от ранга на Dream Theater, не бива да подхождаш плахо. Праскай смело, така или иначе ще бъдеш премазана!

--------------------
Слушай силно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
drivanov2003
член

Регистриран: 07.02.2006
    #1765588 - 23.05.2007 14:21 [Re: Sunshine motel]

Най на края успях да го чуя само с едно-две прекъсвания, и в общи линии същото - хубав албум , но Октавариум е по- добър...
....А някой да сподели впечатления за новия Planet X ?....

ArthurDent
42

Регистриран: 26.02.2003
От: София
    #1765593 - 23.05.2007 14:24 [Re: violator]

Цитат:

Нито Флойд са направили втори "Wish U were here", нито Джетро Тъл - втори "Thick as a Brick"...

Да, но Queensryche (учителите на ДТ ) извадиха Operation:MindCrime 2, нали?!?

--------------------
METAL HANGAR 18

drivanov2003
член

Регистриран: 07.02.2006
    #1765620 - 23.05.2007 14:38 [Re: ArthurDent]

Е дано ДТ да не са толкова добри...ученици....

valя

Регистриран: 02.12.2003
От: parallel world
    #1765636 - 23.05.2007 14:49 [Re: violator]

Цитат:

Праскай смело, така или иначе ще бъдеш премазана!

Изобщо не се и съмнявам!
ДТ са една от най-големите ми музикални любови и много трудно (да не кажа, че е почти невъзможно) бих стигнала до крайни отрицания.
Тъпото е, че понякога човек несъзнателно се поддава на различни влияния и нерядко предубедено посяга (или пък не) към дадена група, албум, стил и пр. Че то и как няма, след като ежедневно те заливат с инфо, мнения и какво ли още не... Най-добре е много да не се чете и слуша, а просто да се чуе - музиката.
Така че тия дни най-накрая ще намеря време, ще си пусна Systematic Chaos, ще се абстрахирам от всичко чуто, та дори и от Images and Words. И тогава вече ще си говорим.

ПП:Най-после ми се смени снимката вляво, ама малко кофти се чете надписа... За който не знае, пише: Fates Warning (от тях пък как чакам да ми направят втори Parallels! Та дано подстрижката на Рей да е добра поличба... )

--------------------
... my opinion is just a point of view
and your position is the other side ...

violator
Interior Lulu

Регистриран: 25.06.2004
От: Paris, Texas
    #1765693 - 23.05.2007 15:20 [Re: ArthurDent]

Цитат:

Цитат:

Нито Флойд са направили втори "Wish U were here", нито Джетро Тъл - втори "Thick as a Brick"...

Да, но Queensryche (учителите на ДТ ) извадиха Operation:MindCrime 2, нали?!?

И именно това им беше най-голямата грешка. В избора на концепция и заглавие.
Реално "Operation Mincrime II" сам по себе си не е никак лош албум. Но заради това, че се явява продължение на оригиналната умопомрачителна класика, бе обречен на тотално оплюване и хулене.
Ако бяха вложили натрупаните вдъхновение, енергия и идеи в един "неопорочен" откъм заглавие и очаквания албум, чини ми се - можехме да станем свидетели на голямото съживяване на легендата Queensryche!

--------------------
Слушай силно!

Ozzy
Osbourne

Регистриран: 09.10.2003
От: Behind the Wall of Sleep
    #1765720 - 23.05.2007 15:43 [Re: violator]

Цитат:

Ако бяха вложили натрупаните вдъхновение, енергия и идеи в един "неопорочен" откъм заглавие и очаквания албум, чини ми се - можехме да станем свидетели на голямото съживяване на легендата Queensryche!

Може би... Но пък продажбите далеч нямаше да са същите

--------------------
"Of all the Things I've ever Lost, I miss my Mind the most." Ozzy Osbourne

Svil

Регистриран: 18.01.2004
От: Paradise Lost
    #1765721 - 23.05.2007 15:44 [Re: Ozzy]

Те и така не са същите. Аз лично двойката няма си го купя никога

--------------------
Looking down from Ethereal Skies
Silent crystaline tears I cry
For all must say their last goodbye - to Paradise

Ozzy
Osbourne

Регистриран: 09.10.2003
От: Behind the Wall of Sleep
    #1765733 - 23.05.2007 15:55 [Re: Svil]

Абе при всички случаи продажбите са били повече, от колкото ако го бяха кръстили по какъвто и да е друг начин... Иначе защо да го кръщават така? Нали това е идеята

--------------------
"Of all the Things I've ever Lost, I miss my Mind the most." Ozzy Osbourne

Yanni
Sledgehammer

Регистриран: 20.06.2004
От: Solsbury Hill
    #1767408 - 24.05.2007 23:14 [Re: violator]

Цитат:

Именно прекалено големите очаквания и сравненията със стари класики, правят голяма част от изказванията в тази тема не достатъчно обективни.

Как изобщо е възможно да има обективизъм, когата става дума за музика, че дори и за изкувство като цяло

Няма обективно ревю на албум, няма обективен репортаж на концерт! Какво са те - лични впечатления на написалия го

Моето субективно мнение е, че Systematic Chaos е меко казано неубедителен албум

А твърдо казано: Systematic Chaos е на път окончателно да ме откаже от групата, която може би най-много е повлияла на музикалните ми вкусове! Албумът е истинско мъчение за слуховият ми апарат! Чувствам се предаден от свои, както се казва Колкото и да съм обичал Тиътър, невъзможно ми е да го харесам само защото са Тиътър
И не само, че не съм имал високи очаквания - напротив, очаквах подобен албум: написан, защото трябва да се издаде нещо, тотално лишен от емоция, напомпан с неефективна енергия и изпълнен със самоцитати

Но пък ще се продаде традиционно добре, ще го последва мащабно турне, след което ще излезе ДВД и ще добави още някой и друг долар към спестяванията на музикантите
Не че в това има нещо лошо - напротив, евала им бичим, но съм напълно убеден, че няма да повлияе на развитието на цял стил в музиката, както сториха някои от цитираните по-горе в темата албуми.

Трябва да уточня, че ако никой не е съгласен с това, което съм написал, напълно го разбирам, защото това мнение е лично мое

Последно: Реакцията ми към Systematic Chaos е такава именно понеже приемам Тиътър като нещо много лично и съкровено

--------------------
What are those dogs doing sniffing at my feet... ?

Редактирано от Yanni (24.05.2007 23:17)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 36597

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.