www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Какво слушат мама и тати
    #1831825 - 15.07.2007 23:42 [Re: Hela] Прикрепен файл (224 тегления)

Феновете остаряват, конфликтът продължава.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1832086 - 16.07.2007 09:48 [Re: iilnd]

И двамата рок от 60-те и 70-те и джаз (основно певици като Нина Симон, Били Холидей, Сара Воон и Ела Фиджералд).

Различия: баща ми слуша адски много фламенко китаристи и поети с китара (Висоцки, Окуджава), защото свири на китара, а майка - поп-групите на 70-те като АББА, Бони М и ужасяващо много опера. Кошмарни детски спомени са ми семейните посещения на оперни постановки

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

U.D.O.
УЛТРАС
**

Регистриран: 11.07.2006
От: Варна
    #1832097 - 16.07.2007 09:57 [Re: admiral]

Татко слуша всякакъв рок-предимно хеви метъл. Дио,Сабат, Мейдън,Джудас,Аксепт,Металика,Ози и т.н. Мисля,че харесва дет метъл,ама не го признава.
Мама-Депеш Мод,Дъ Кюр,танцувална музика.Всичко което и хареса.
Баба-Пърпъл,Сабат,Дио,Глен Хюз,Цепелин,Том Джоунс,Тина Търнър,Бийтълс, и т.н.Мисля,че харесва и трашец-Дистракшън, Содом,Криейтър,Холи Моузес,Танкард,Мегадет и Екскъдъс ,ама не си признава.
Другата ми баба и дядо-народна музика,Веселин Маринов, Висоцки,Смоуки,Хийп,Цепелин.Баба ми стана голяма фенка на Апокалиптика,след като ги видя в Каварна.
За чичо ми няма да говоря,щото неговата любима музика е като на баща ми.

Редактирано от U.D.O. (16.07.2007 10:00)

U.D.O.
УЛТРАС
**

Регистриран: 11.07.2006
От: Варна
    #1832101 - 16.07.2007 09:58 [Re: U.D.O.]

Цитат:

Татко слуша всякакъв рок-предимно хеви метъл. Дио,Сабат, Мейдън,Джудас,Аксепт,Металика,Ози и т.н. Мисля,че харесва дет метъл,ама не го признава.
Мама-Депеш Мод,Дъ Кюр,танцувална музика.Всичко което и хареса.
Баба-Пърпъл,Сабат,Дио,Глен Хюз,Цепелин,Том Джоунс,Тина Търнър,Бийтълс, и т.н.Мисля,че харесва и трашец-Дистракшън, Содом,Криейтър,Холи Моузес,Танкард,Мегадет и Екскъдъс ,ама не си признава.
Другата ми баба и дядо-народна музика,Веселин Маринов, Висоцки,Смоуки,Хийп,Цепелин.Баба ми стана голяма фенка на Апокалиптика,след като ги видя в Каварна.
За чичо ми няма да говоря,щото неговата любима музика е като на баща ми.

deathwoman666
VIP

Регистриран: 04.07.2005
От: The heart of Hell
    #1832112 - 16.07.2007 10:09 [Re: iilnd]

Мама - Блек сабат
Тати - Зи Зи топ

--------------------
Какво е "Евала"? Когато си хванеш патката с две ръце и това което остава отгоре това е "Евала"! Хайде вие напомпани момченца имате за задачка кой колко "Евала" има и кой колко е играч!

Еленче

Регистриран: 21.01.2006
От: Гората
    #1832125 - 16.07.2007 10:18 [Re: iilnd]

Майка-латино
Бащата-чалгарии некви..

--------------------
"Капитализъмът се създаде в търбуха на феодализъма. С огън и меч.. и по демократичен път."

jija_
странен субект

Регистриран: 28.09.2005
От: somewhere around nothing
    #1832289 - 16.07.2007 12:31 [Re: iilnd]

Аз съм второ поколение
Тати слуша предимно Deep Puple, DIO, Black Sabbath, Helloween, Rainbow и др. хард рок групи
мама- Manowar, Hammerfall, Helloween, W.A.S.P., Stratovarius... heavy предимно (на мен се е метнала )

--------------------
Make a change...kill yourself!

Shadowking
член

Регистриран: 04.11.2006
    #1832304 - 16.07.2007 12:44 [Re: jija_]

Радиото-от ФМ+ до чалга каналите!Те не са музикални хора и нямат и касетки много!

--------------------
Блек метал!

Suffer Me
entranced

Регистриран: 23.01.2007
От: Бургас/София
    #1832383 - 16.07.2007 13:27 [Re: Shadowking]

Тати не слуша и грам хеви метал. Най-твърдата музика, която съм чувала като бебе от кошарата, е Petra (рок-госпъл) и Stryper.

Обича Yes, Styx, Ian Anderson и Vangelis. Genesis са му любими, но с Фил Колинс (който много харесва като барабанист, незнайно защо ). Fleetwood Mac го зарибяват, също и Enigma, Jan Michelle Jarre, Enya и, напоследък, на разни ambient изпълнения.

Мамчето слуша джазчета и класическа музика. Обича синтезаторът си и да свири на контрабас. Най-често върти дивите с големите диапазони, като Уитни, Марая и разни ревливи романтични албумчета. Michael Bolton й е идол.

--------------------
The heart is a temple of feeling. The mind is the cage of the soul.

duende
The Pawn King

Регистриран: 09.03.2004
    #1832527 - 16.07.2007 14:58 [Re: iilnd]

Хехе, чудесна тема.

Родителите ми дадоха музиката в ръцете. Не... всъщност не. Научиха ме на ОТНОШЕНИЕ към Музиката, възприемане, страст и мания. Просто у нас музиката винаги е била на пиедесетал и неразривно свързана с възприятията за света, които се подреждат пред, през и зад очите на растящото дете. Най-вече баща ми ми е свирил на китара когато съм тежал 5 килограма а и досега, когато тежа 110. (в редките случаи когато се виждаме).

Инак още от малък ми пускаше Дайър Стрейтс. Викаше ми: "Слушай, сине." Аз отговарях: "Ама тате, тоя не може да пее...."

А той "Нищо, да не ти пука, слушай!"

Баща ми е голям фен на класическия рок, като малък е дънил Битълс и Шедоус с гимназиалната група. Той имаше достъп до сносни технически средства и разни причудливи презаписващи джаджи през тъмните 1980 - 1990 години, още в зората на бетамакса гат' гледахме с "подводен" образ на Н-пъти презаписана касетка дублираната с мъжки глас Рей Чонг в "Командо", която питаше Шварци:

За какво беше всичко това, бе?
- Един човек, на когото вярвах, иска да ме убие.

Не е за вярване, аз те познавам от пет минути,
а също искам да те убия.

Та тогаз той ми подхвърли една драгоценна, Н-пъти презаписана касетка, в чиито откриващ кадър чистачка с наднормено тегло и латино флейвър произход се готвеше да позачисти стаята на един самоубиец, а отдолу потрепваха пренабитите субтитри:

"ДП Разпространение на Филми представя:

Един филм на Алань Паркър

"Стената"

И останалото е история. И "Възгледи на един клоун" и на "сурогатна банда".

Баща ми е голям фен на кънтрито, на Джони Кеш, Уили Нелсън, Емилу Харис. За пръв път ми пусна Джон Денвър, научи ме да обичам акустичния блус и фолк, позачистен от саждените трели на Брунга и Фамилия, но не по-малко чувствен и истински. За първи път ми опъна ушите към гарвановия крууун на мистър Робърт Цимерман...

За първи път чух от неговата уста "За всеки музикант, сине, е чест да свири с Ерик Клептън, пък ако ще и Орфей да е."

Когато за първи път се опитах да изстържа на китарата "Wish you were here" ме сряза: "Не тъй припряно, сине, това твойто не е Пинк Флойд- Флойд, те не бързат за никъде...."

И двамата много се кефеха на ранното ми (около 7 годишен) увлечение по Куийн. Бях изперкал направо по Фредо и си бутах зъбките напред да станат като неговите в момент на умопомрачение. Добре че не станаха....

Метълът сам си го прослушах. Колкото и да се опитвах, така и не можах да заинтересувам баща ми с Мановаря, Моторхеда и прочее. Само Металицата долюбваше и то в кънтри периода.

Майка ми от друга страна, ми пусна за първи път Вая Кон Диос, купи ми първата касетка на Саймън и Гарфънкъл, също ми донесе от Украйна през 1996 година видео на Rainbow - The final Cut.

Чрез нея открих класиката - Бетовен, Бах, Дебюси, Лист, Григ,
Великите изпълнители Йехуди Менухин, Ицхак Перлман, Глен Гулд, Святослав Рихтер.

Операта - Мария Калас. И туйто, след Мария Калас няма друго.

След като си дълбал яко в класиката като малък, причудливи и цветни химични процеси се случват във въображението, когато по-късно чуеш

Саватаж, Алан Парсънс Проджект, Меконг Делта, Кинг Кримсън, Дет Кен Денс, Ван дер Грааф Дженерейтър, Джетро, Джентъл и Йес, както и Джон Кейл, Браян Ино.

Та така.

Ма и сега с удоволствие бих слушал музика с тях. Защото ги знам как СЛУШАТ.

--------------------
Being forever in the pre-trembling of the house that falls

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 27687

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.015 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.