www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
drivanov2003
член

Регистриран: 07.02.2006
Re: Какво слушат мама и тати
    #1832582 - 16.07.2007 15:36 [Re: iilnd]

Баща ми слушаше джаз и рок енд рол и всичко от 50 те години(неговото време), благодарение на него в къщи винаги имаше някакво озвучаване, до един момент самоделно , през 80те и корекомско, първите касети които донесе 78ма бяха Бийтълс, Куийн, и Пинк Флойд.
Мама - класическа музика , класическа, и от време на време класическа.Има една камара плочи, и абонамент за зала България - която и аз трябваше да посещавам не рядко.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1832592 - 16.07.2007 15:44 [Re: iilnd]

много приятна тема - поздравления

иначе аз съм първо поколение метъл
от сестра ми в далечните седемдесети се зарибих с Бийтълс, а гаджето й слушаше Лед Цепелин и Флойд
по -късно вече аз открих Куин, разбира се, и Рейнбоу, и Юрая - това бяха нашите песни - на абитуриентската вдигнахме Интера с тях
по бригадите - Сребърна крила -и досега си имам слабост към тях
е, имахме си деленето по групи - вече даже не си спомням кой срещу кого беше - бая години са минали - а сега кой ли го интересува
истински метъл -фен - не, по-скоро хард-рок-фен, ме направи мъжът ми обаче, метъла аз си го открих за себе си сама, като и досега слушам май повече "жици" от него, ама няма да си търсим кусури- търпимост да има, както се казва

Маман и Папа са , по техни думи, музикални инвалиди - баща ми се шегуваше, че слон му е стъпал върху ушите
но пък пари за плочи винаги им се намираха/ както и за книги/, а маман е купувала класика и евъргрийни още отпреди да се родя - обожавах Кармен - имахме както операта, така и сюитата, написана от Шчедрин за Мая Плисецкая по Бизе -оттам съм запалена по балета - спомням си посещението в ленинградския балетен театър - феерия просто
както и сума ти опери и оперети, симфонии, концерти и т.н.
ПП Маман мразеше на Куин - we will rock you - ама просто си беше омраза от пръв прослуш - пък аз я дънех колкото позволяваше грамофонът - само за това парче си имахме проблеми

ППП години по-късно научих какво разнообразие от песни и групи съм харесвала и слушала в ранните си детски години - ама пусто на магнета с апокрифни записи разпознаването им си беше мисия импосибъл

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Редактирано от Си Ди (16.07.2007 16:59)

Suffer Me
entranced

Регистриран: 23.01.2007
От: Бургас/София
    #1832630 - 16.07.2007 16:08 [Re: duende]

Цитат:

Родителите ми дадоха музиката в ръцете. Не... всъщност не. Научиха ме на ОТНОШЕНИЕ към Музиката, възприемане, страст и мания. Просто у нас музиката винаги е била на пиедесетал и неразривно свързана с възприятията за света, които се подреждат пред, през и зад очите на растящото дете.

За радост и моя татко мислеше така. Само, че може-би приемаше възпитателните свойства на музиката спрямо детето малко по-сериозно, отколкото е полезно. За него беше толкова важно каква музика се слуша от децата му и именно как, че когато звукнеше нещо от някоя стая, което имаше шансът да проникне в невинната детска душица и да я нарани, той ни изнасяше дълги лекции за това как музиката е езикът на душата, който от всички други "езици" най-директно влияе на състоянията на духа, поради което трябва много да внимаваме с какво си пълним ушичките.

За това ли брат ми от дете е толкова полудял на Pink Floyd, нямам представа... Но най-вероятно татко е виновен.

--------------------
The heart is a temple of feeling. The mind is the cage of the soul.

Digger
ветеран

Регистриран: 26.10.2003
От: Six feet under in sacred groun...
    #1833076 - 16.07.2007 22:51 [Re: iilnd]

При мен мама слуша каквото тати пусне.
Пък тати слуша квото аз му дам - сиреч разни там Осбърновци, Мегадети, Содоми, Корнърстоуни, Мановари и Блек Сабати, Гардиъни и сие, Кейджове и т.н. Абе въобще...както е казал този древен философ Мечо Пух - "Колкото повече хеви, толкова повече метъл"!!!

--------------------
Животът без бог е въпрос на лично мнение.
(Д. Адамс)

Metalll
новак
**

Регистриран: 21.04.2007
    #1835434 - 18.07.2007 17:19 [Re: Digger]

Аз съм баща и слушам Cannibal Corpse, Behemoth, Suffocation, Origin и др.

sabinnna

Регистриран: 03.12.2006
От: sofiq
    #1836171 - 19.07.2007 10:02 [Re: Metalll]

Моя тати слуша яко хеви най-любимата му група е KISS, а мама също се кефи на хеви, но нейните фаворити са АЕРОСМИТ

--------------------
http://myspace.com/sashenceto

Rodrigo
Mental Crush

Регистриран: 11.05.2004
От: София
    #1837264 - 20.07.2007 08:01 [Re: sabinnna]

Мама - слуша подсъдимите в залата
Тати - пърпълчеее, юрая хийпчееее, цепелинчееее, мейдънчееее

--------------------
...........................
www.hyperboreaband.com

morning_star
мрънкалник

Регистриран: 10.01.2003
От: middle of nowhere
    #1838723 - 21.07.2007 03:07 [Re: sabinnna]

мама слуша квоту старо пуснат по VH1 + цепелинче и бийтълсче, а тате пак тия двете и на слеър са кефи...а двамата дружно македонско, все пак сме маке род;)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 26698

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.