www.pro-rock.net

Форуми » Музика » Про-Рок (архив)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
D I O
lord of the last day

Регистриран: 28.05.2005
От: Варна
Re: Какво слушат мама и тати
    #857137 - 05.07.2005 12:13 [Re: Regen]

нашите нищо не слушат

--------------------
Nightwing has stirred, and taken to flight
The silence is over, he's shattered the night.

Black Sabbath

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zmei gorianin
стъписващо зъл

Регистриран: 30.10.2002
От: Вдън Горите Тилилейски
    #857161 - 05.07.2005 12:27 [Re: D I O]

И нашите така. Баща ми навремето е бил голям фен - Beatles, Creedence Clearwater Revivle, Abba и т.н... натрупал беше плочи измежду които Queen, Smokie, Seep Purple... Обаче откакто аз слушам умишлено музика не съм го виждал да сяда и да си пуска нещо различно от радио. Майка ми също. Малко се зверя на всичките ви родители - един от друг по-големи метали, но може би разликата е в това, че моите родители са набор 46 и съответно метъла ги е заварил на възраст, в която музиката отдавна не е това, което е била. Дано и с мен не стане същото, дано...
Максимумът, който си позволяват е на дълъг път да си пуснат някоя касетка на Абба и да се разчувстват За щастие чалга, рап и подобни глупости у дома не се слушаха.

--------------------
...Through dreams I influence mankind...

Double-D
symbol of life

Регистриран: 19.02.2005
От: София
    #857292 - 05.07.2005 13:16 [Re: Lord Vickeron]

Цитат:

При мене е много зле.....въобще не слушат музика. Гледат само комерсиалните концерти, които дават по Канал 1! Така и не могат да разберат как може да харесвам музика, в която всички се правят на идиоти. Според бащата и аз вече съм се превърнал на идиот!

Идентичен случай в наше село. Баща ми само концерт по телевизията на тримата треньори или нещо такова му дай да загледа, а майка ми все твърди, че била луда фенка на Куин, но аз никога не съм я чувал да си пуска нещо на уредбата.

Blacky
Дунавски вълк

Регистриран: 02.03.2004
От: голямата река
    #857317 - 05.07.2005 13:23 [Re: Lord Vickeron]

Цитат:

При мене е много зле.....въобще не слушат музика. Гледат само комерсиалните концерти, които дават по Канал 1!

- на същото дередже съм, само да добавим и Планета(щото си угаждат на внучката).

--------------------
I Can Hear The Silence...
...See Invisible Emptiness.
Pasi Koskinen

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #857318 - 05.07.2005 13:23 [Re: zmei gorianin]

Като споменавате АББА, та се сетих - веднъж баща ми, шетайки из магазини за плочи, съзрял Модърн Токинг. Остави, ми не една, а две плочи. Поогледал ги и решил (без идея да си има за кво иде реч), че ще ме зарадва, като ми ги купи.
Аз му благодарих с половин уста и му казах, че не баш това слушам, ама нейсе. Той, обаче, току си ги пускаше, денсеше и ме викаше и аз да се веселя с него.

zmei gorianin
стъписващо зъл

Регистриран: 30.10.2002
От: Вдън Горите Тилилейски
    #857432 - 05.07.2005 14:02 [Re: Hard Rock fan]

Ето от такива непремерени действия, понякога се формира музикалния вкус на подрастващото поколение...

--------------------
...Through dreams I influence mankind...

NEVERMORE
Veni Vidi Vici

Регистриран: 13.09.2003
От: Сената
    #858122 - 05.07.2005 19:02 [Re: zmei gorianin]

Баща ми - оперен певец. Дай му опера и пак опера. Това работи, това слуша и през останалото време, побъркан по темата отвсякъде. Отрича метала и в същото време като малък ми вземаше видеокасети на Maiden, оригинални цд-та на Megadeth, Helloween и т.н.
Мама - оперен фен до костите на мозъка си кефи се също така на Елвис, Бийтълс и разни бози от 70-те.

--------------------

SteelDragon
Princeps inter pares

Регистриран: 03.12.2004
    #858442 - 05.07.2005 23:28 [Re: iilnd]

Мама и тати - Rainbow, Purple, Jetro, Queen, Dire Straits, Scorpions, ZZ top, Floyd, ABBA Старите Бг банди - ФСБ, Диана...,

В последно време:
Мама- Вивалди...
Тати - Гергана

--------------------
Reality cuts deep
Would you bleed with me

Редактирано от SteelDragon (05.07.2005 23:30)

tekumse
почетен член

Регистриран: 19.04.2005
    #858444 - 05.07.2005 23:28 [Re: NEVERMORE]

Баща ми - рок. Moody Blues, Beatles, Floyd, Heep основно. Покрай мен и сестра ми - повечето метал ама с пеене (не дет) - Theater, Stratovarius, Pantera, Judas.

Майка ми си "почива" щото работата и е много шумна. Иначе уж 60-70 рок/поп/диско - Beatles, ABBA... Като цяло предпочита балади от това дето другите пускаме - Holiday (Scorpions), Angie (Stones) като примери. А и уж Висоцки ама не знам да притежава негов запис в каквато и да е форма.

Regen
Жежко ми е.

Регистриран: 19.03.2005
От: Банско
    #859673 - 06.07.2005 15:22 [Re: tekumse]

Родителите ни(поне на повечето писали тук) са преживели "най-активните години" от младостта си във време, когато актуални са били тези работи, които изброявате по-горе.. ОТ АББА, Бони (Н)Ем - до Пърпъл, Куо и т.н. Така че няма нищо странно да кажем, че са слушали тези неща.. Друго е положението на съвременната комунистическа младеж. Във време на чалга, рап, поп-фолк-метъл, нео метъл и И всички тези елементарни влияния върху човешкия мозък е цяло геройство и безумен марш срещу системата да слушаш праведна музика.. Така че след 20-на 30-години, някой като пише за нас във форума подобни работи - очаквайте мнения от рода: От къде тия изкопаеми бе ?

--------------------
Тука сега, трябва да се напише нещо остроумно.
--
http://www.bansko.org

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR, Bridgeburner 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 27687

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.