ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Психология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
Re: Сеанси - хипнотична регресия?
    #1697806 - 04.04.2007 10:06 [Re: ]

Всичко много хубаво - гледам и двама се подсдърпаха тук - само дето никой не ми отговаря конкретно на въпроса...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #1697917 - 04.04.2007 11:10 [Re: Godiva]

Е аз поне направих предложения и предположения - според това, какво точно иска да постигне майката. Остава да ни светнеш - конкретно.
Колкото до сдърпването, не бих казал, че има такова от моя страна. Отдавна не обръщам внимание на някои хора.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Редактирано от Светозар* (04.04.2007 11:14)

Legion_666_
Нерегистриран

#1698012 - 04.04.2007 12:05 [Re: Godiva]

Нямам навика да се натрапвам. А и считам за редно да не се улавяш за първото срещнато мнение. А да изчетеш и други мнения по въпроса, който повдигаш.

Ако те интересува конкретно моето мнение...

Самата същност на връщането назад...
Хипнотизираните лица са способни да манипулират спомените си при желание.

При регресия към по-ранна възраст под хипноза човек може да разказва един начин как се е развило едно събитие и с какъв край, а след хипнозата - да разкаже същото събитие по друг начин с друг край.

Това кара редица специалисти да се съмняват, че регресия изобщо е възможна, защото понякога се получава едно преплитане между реалност и несъзнавано желание как би трябвало да изглежда реалността и всъщност надделява несъзнаваното, вместо реалността.

Та, получена по този начин... Това е информация, на която не може съвсем да се вярва.

------------------------
А защо твоята позната иска от теб ти да и намериш лекар, който прави сеанси за/по хипнотична регресия в София и как тя точно достигна до тази идея, че се нуждае именно от това във връзка със загубата на 17 годишната и дъщеря?

Godiva
Графиня дьо Шарни

#1698031 - 04.04.2007 12:13 [Re: ]

Виж, не искам да прозвуча рязко - но аз лично Не се интересувам от хопнотичната регресия...не вярвам в тези неща, не ме интересуват - аз не попитах какво означава това, а попитах конкретно, дали някой знае Лекар, практикуващ хипнотична регресия и ако знае да ми даде координати...и както по-горе писах - искам да помогна на една приятелка, която няма толкова възмижност за ровене в интернет, и която вярва в хипнотичната регресия....та пак моля, ако някой знае за лекар или психолог в София да ми каже....

Нали и за това са форумите - за помощ и за обмяна на инфо.

Legion_666_
Нерегистриран

#1698073 - 04.04.2007 12:59 [Re: Godiva]

Цитат:

Виж, не искам да прозвуча рязко - но аз лично Не се интересувам от хопнотичната регресия...не вярвам в тези неща, не ме интересуват - аз не попитах какво означава това, а попитах конкретно, дали някой знае Лекар, практикуващ хипнотична регресия и ако знае да ми даде координати...и както по-горе писах - искам да помогна на една приятелка, която няма толкова възмижност за ровене в интернет, и която вярва в хипнотичната регресия....та пак моля, ако някой знае за лекар или психолог в София да ми каже....

Нали и за това са форумите - за помощ и за обмяна на инфо.

И аз не искам да прозвуча грубо, но прочетох какво те интерсува, Годива.

Въпросът не опира в никакъв случай до: "Вярвам-Невярвам". Тя вярва, значи, хайде да и намерим адрес... И да се счита проблемът за решен?

Ако искаш отбиване на номера- в интернет е пълно със сайтове. Винаги може да и доставиш адрес за 2-3 минути консултация с гугъл. Ама... Дали е редно?

Защото какво точно се цели- действително да има полза или просто онази жена да си губи времето излишно с обикаляне в търсене на под вола теле?

Godiva
Графиня дьо Шарни

#1698095 - 04.04.2007 13:25 [Re: ]

Грешката е моя - не трябваше да пускам темата - свързах се с Българската асоциация по хипноза - дано от там помогнат на приятелката ми със съвет
Благодаря за вниманието.

Legion_666_
Нерегистриран

#1698170 - 04.04.2007 14:11 [Re: Godiva]

Цитат:

Грешката е моя - не трябваше да пускам темата - свързах се с Българската асоциация по хипноза - дано от там помогнат на приятелката ми със съвет
Благодаря за вниманието.

От там могат да помогнат и не само със съвет. Но е добре тя да проверява.
Успех.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #1698987 - 04.04.2007 22:15 [Re: Godiva]

Го, в университета ни преподаваше психология Милен Николов, занимаваше се и с хипноза. Мисля, че скоро срещах писано за него. Но не знам нито дали практикува точно такъв вид хипноза, нито мога да ти кажа доколко е добър. Но ако искаш потърси в нета.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Mentha
настояща

Регистриран: 01.08.2005
От: 32°5′ N, 34°48′ E
    #1699235 - 05.04.2007 00:17 [Re: Godiva]

Цитат:

Ще съм благодарна, ако някой ме насочи към лекар, който прави сеанси за/по хипнотична регресия в София.

Потърси тук: Българска асоциация по хипноза

Аз лично не вярвам в хипнозата като терапевтичен метод и заради това ми е трудно да определя кой е добър и кой - не е.
Милен е известен в тази област, преподаваше Психология на внушението или нещо такова, още когато учех в Бг, а доколкото ми е известно има и частна практика като терапевт

Успех!

--------------------

До свадьбы заживет

Godiva
Графиня дьо Шарни

#1699526 - 05.04.2007 09:16 [Re: ]

Мерси

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Тaис, Atlantida 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 11192

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.