ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Психология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
Re: Сеанси - хипнотична регресия?
    #1699527 - 05.04.2007 09:16 [Re: Дзвер]

Търсейки из нета попаднах и на неговото име - ще и го дам - мерси

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #1699533 - 05.04.2007 09:21 [Re: Mentha]

Много ти благодаря за линка, но малко по-нагоре писах, че вече съм се свързала точно с тази асоциация Хората бяха изключително коректни и веднага ми отговориха - аз също не вярвам в хипнозата, но пък от друга страна как може да вярваш или да не вярваш в нещо, което не познаваш...а аз не познавам хипнозата...ще ви копна част от отговора им - предполагам ще ви е интересно

Цитат:

Здравейте!
Хипнотичната регресия бива два вида: Възрастова (в настоящ живот) и
такава в минал живот. По принцип регресията в минал живот е спорна, но
се прави и е приета официално от Здравеопазването на САЩ, Англия и
други държави от няколко десетки години.

Така или иначе вече дадох инфо на моята приятелка и сега нещата са в нейни ръце...а за хипнозата аз лично нямам право да говоря нищо, просто защото не я познавам, защото в противен случай ще стане точно както с хората, които плюят и са против Фотошопа, без хабер да си имат от него...та така...

Mentha
настояща

Регистриран: 01.08.2005
От: 32°5′ N, 34°48′ E
    #1703059 - 08.04.2007 15:06 [Re: Godiva]

Цитат:

малко по-нагоре писах, че вече съм се свързала точно с тази асоциация

Да, видях, но със закъснение. За това се чете преди да се пише, ама като има тук-там чатене и не прочитам всичко ... (което не ми пречи понякога да се впускам в чатене и аз самата )

--------------------

До свадьбы заживет

Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
От: София
    #1713107 - 16.04.2007 18:48 [Re: Godiva]

Д-р Мария Папазова, 0888 623 302

kosio67
неориентиран

Регистриран: 16.10.2008
    #2222689 - 16.10.2008 11:10 [Re: ]

Здавеите аз лично страдам от хронична депресеия от доста време съм на антидепресанти .Направиха ми няколко сеанса на хипнотична регресия и се чувствам по добре.Незнам дали е коректно да напиша телефона на човека който ми направи регресията но ако някои се интересува може да ми пише на e-mail komali@abv.bg Може да помогне и на други хора Желая успех на всички.

Kaiaktzar
темник
**

Регистриран: 27.06.2008
    #2239205 - 05.11.2008 00:55 [Re: kosio67]

Аз бях подложен на хипнотична регресия от една самоука специалистка - Ани.Държи ме вече 4 години.Върна ме в пубертета.Може ли хипнотичния регресьор да обърне полюсите и да те върне в настоящето?

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Nekoi
Нередовен

Регистриран: 01.12.2004
От: Варна
    #2239721 - 05.11.2008 13:18 [Re: Kaiaktzar]

На мен лично ми е чудно какъв е голям интереса към хипнозата, била тя регресивна или не.
1/ Регресивната хипноза преди 100-тина години се е ползвала за да се стигне до несъзнаван материал на пациента, който после в будно състояние да бъде анализиран заедно с него.
2/ Фройд още тогава го е заместил с метода на свободните асоциации.
3/ В момента най-успешно се използва при спортисти, за притъпяване на болката и като анестезеологичен метод.
4/ Няма доказателства че под хипноза човек се връща към наистина преживени ситуации, или под натиска на хипнотизатора ги създава, без реалн те да съществуват.
5/ Регресивната хипноза все още е използвана от някои психоаналитици.
6/ В България няма такива психоаналитици, които я използват!
7/ В повечето случаи тези които се опитват и си мислят че я използват се нуждаят от сериозно психотерапевтично лечение поради факта:
- под хипноза могат да се внушат състояния, мисли, чувства и желания, които са на самия хипнотизатор и нямат нищо общо с пациента;
- хипнозата е излишна при положение че материалът който се появи не може да бъде аналитично вербализиран от хипнотизатора;
- хора, които не са преминали лична анализа и които не познават собствените си психични конфликти, не могат и нямат право да работят с психични конфликти на други;

Не се бъркайте от това което е по филмите. Хипнозата няма почти нищо общо с това. Просто е интересна за хора, които не са наясно с нея поради "мистичния" и характер. Всъшност няма нищо мистично в нея.

Legion_666_
Нерегистриран

#2240601 - 06.11.2008 09:06 [Re: Nekoi]

Цитат:

6/ В България няма такива психоаналитици, които я използват!

Ееее! Стига бе, какви психоаналитицИ в България и какви 5 лева. В България няма институти или асоциации, членове на МПА. Има, до колкото знам точно един действащ психоаналитик, учил в чужбина, който не е менте. Таквоз, правилно е да се напише, че в България въобще НЯМА ПСИХОАНАЛИТИЦИ, а не само такива психоаналитици, които да я използват хипнозата.

-----------

Цитат:

7/ В повечето случаи тези които се опитват и си мислят че я използват се нуждаят от сериозно психотерапевтично лечение

Хайде сега всички, учили стоматология, психиатрия, психология и прочие в този дух натам, да се строят в редичка и марш не на какво да е, а на психотерапевтично лечение. Ъъъ... И... То не е един вид... Таковата... Та от какво психотерапевтично лечение по-конкретно се нуждаят според теб?

Nekoi
Нередовен

Регистриран: 01.12.2004
От: Варна
    #2240604 - 06.11.2008 09:10 [Re: ]

Има трима завършени психоаналитици българи. Единия работи в чужбина, другия не практикува, а само третия май работи. Но не му знам името. Иначе доста са в процес на обучение.

Legion_666_
Нерегистриран

#2240606 - 06.11.2008 09:12 [Re: Nekoi]

Именно де- един практикува в България. Другите са в ЧУЖБИНА. Аз какво разправям.

Не може да се пише "психоаналитицИ", защото в България такива няма.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Тaис, Atlantida 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 12350

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.