ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Михаилий

Регистриран: 19.01.2005
Полезни линкове и адреси свързани с Вяра и Религия
    #2268017 - 15.12.2008 06:23

Ancient Faith Radio

Позволявам си да предложа връзка към онлайн американско православно радио, което освен, че би хвърлило повече светлина върху основите на вярата би могло и да послужи и като практическо помагало по английки за тези които са заинтересовани от изучаването му.

Откъси от проповеди на православни свещенници от най-различни страни и континенти, лични свидетелства и истории на хора преоткрили смисъла и посоката на живота спрямо евангелските истини, много музика и всичко това от страната на капитала и неограничените възможности, които явно не се заключават само до материалната страна на живота.

Ще ми бъде интересно да чуя какво мислят за това радио тези, които проявят интерес и внимание към посланието му.

Приятно слушане!

http://ancientfaith.com/listen/

--------------------
Черноризецъ

Редактирано от Ellia (16.12.2008 08:26)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
Re: Ancient Faith Radio
    #2268027 - 15.12.2008 07:50 [Re: Михаилий]

Цитат:

Позволявам си да предложа връзка към онлайн американско православно радио, което освен, че би хвърлило повече светлина върху основите на вярата би могло и да послужи и като практическо помагало по английки за тези които са заинтересовани от изучаването му.

Откъси от проповеди на православни свещенници от най-различни страни и континенти, лични свидетелства и истории на хора преоткрили смисъла и посоката на живота спрямо евангелските истини, много музика и всичко това от страната на капитала и неограничените възможности, които явно не се заключават само до материалната страна на живота.

Ще ми бъде интересно да чуя какво мислят за това радио тези, които проявят интерес и внимание към посланието му

"
Извикайте към мене и аз ще ви разкрия велики и тайни неща"
казва Господ.

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
Re: Ancient Faith Radio
    #2268297 - 15.12.2008 15:09 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

Източник: Orthodoxie ...

Conciliar Press, издателският отдел на Северноамериканския архидиоцез на Антиохийската православна църква, и Ancient Faith Radio (радио “Древна вяра”), популярният и разрастващ се всеправославен медиен сайт, са получили благословението на митрополит Филип да обединят дейностите си и да работят заедно за прослава на Бога и за делото на Христос и Неговата Църква.

Това важно сливане ще съчетае силата на 30-годишния опит на Conciliar Press в традиционната печатна издателска дейност с вълнуващите нови комуникационни технологии, като интернет-радио и подкастинг.

Нашето първо съвместно начинание е пускането през септември 2007 г. на аудиожурнала AGAIN, месечен подкаст, представящ най-значимите гласове на Православието днес.

Conciliar Press и Ancient Faith Radio имат удоволствието да съобщят тази чудесна новина и очакват скоро да споделят допълнителни подробности, веднага щом бъдат получени от о. Томас Зел и Джон Мадекс, ръководителите на тези обединени служения. Нека това дело бъде благословено!

Всъщност сега разбрах ,че пак става дума за сдружения
Както и да е ...Темите са интересни.

--------------------
Истината е за всички!

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
Re: Полезни линкове и адреси свързани с Вяра и Религия
    #2268936 - 16.12.2008 08:29 [Re: Михаилий]

Михалий ,позволих си да те направя автор на тема ,която може да е много полезна за всички интересуващи се.

Моля,публикувайте тук адресите ,които смятате ,че са интересни и са свързани с тематиката на форума.
Не ги пускайте в отделни теми .

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Михаилий

Регистриран: 19.01.2005
    #2268947 - 16.12.2008 08:45 [Re: Ellia]

Съгласен и благодаря!

Идеята ти е много хубава. Нека наддаването да започне!!!

--------------------
Черноризецъ

tonkata3
провокатор

Регистриран: 22.11.2006
От: София
    #2283857 - 11.01.2009 15:52 [Re: Михаилий]

Позволявам си да ви насоча вниманието към един сайт, без разрешението на автора, защото се надявам, че няма да има нищо против- самия той го даде, но в друг форум:

ето тук

Бих препоръчала филма, който може да изтегли от този сайт или от нета - "Остров"/руски/. Великолепен е и се надявам повече хора да го гледат, после пък да го обсъдим във форума

--------------------
Блез Паскал-математик: "На света няма нищо по-велико от Иисус Христос, а в Иисус Христос няма нищо по-велико от Неговата жертва".
Деян.4:12 "ПОД НЕБЕТО НЯМА ДРУГО ИМЕ, НА ЧОВЕЦИ ДАДЕНО, ЧРЕЗ КОЕТО ТРЯБВА ДА СЕ СПАСИМ".

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2283891 - 11.01.2009 17:25 [Re: tonkata3]

Много ми хареса статията:
Къде е бил Иисус Христос от 12 до 30-годишната Си възраст?

Благодаря за сайта Тони

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2283897 - 11.01.2009 17:29 [Re: tonkata3]

.

Редактирано от холдън (11.01.2009 18:53)

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #2283899 - 11.01.2009 17:32 [Re: Erosaria]

Цитат:

Като имаме предвед, какво безпокойство и какви вълнения са изживели св. Богородица и праведният Йосиф, докато намерят Иисуса в храма, макар да са знаели, че Той не е в чужда страна, а е в Своето отечество, в свещения град Йерусалим, изключено е да се допусне, че те биха се съгласили да Му разрешат да отиде в далечна, непозната страна, при чужди хора, та дори и да предположим, че Той би пожелал да предприеме такова пътешествие.

Значи, те за нищо на света не биха Му разрешили подобно странстване. И Той действително не е ходил никъде извън Палестина, защото това би било против волята на Майка Му и Йосифа. А светият евангелист изрично казва за отношението Му към тях: “И им се покоряваше”.

не прочетох цялата статия...но за мен пък е изключено майката и бащата на Исус да наложат своята воля върху Христос.Те биха се съобразили с Божията Воля на всяка цена.Поне според мен.
Тоест-Не изключвам,че Исус е бил в Индия.

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2283904 - 11.01.2009 17:38 [Re: Simran]

Добре ще да е, ако я про4етеш цялата..., без предубеждения...

ПП: все пак Исус е бил И смирен, а не революционер в душата си

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Редактирано от Erosaria (11.01.2009 17:41)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 22946

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.