ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
Re: Коранът потвърждава Библията !
    #2771423 - 24.03.2011 09:17 [Re: °ς°]

Хех, ми към къде другаде (освен към Уики) би бил в способност да те засили

Очакваемо е след:

Цитат:

Авраам е преиначен с арабско име – Ибрахим, а синът му е Исмаил

И съвсем право е, че не Христос е препъникамъкът между двете авраамически, а Исмаил и Исак
Както и между другите две авраамически.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BMRO
Старо куче от Хунзия

Регистриран: 01.03.2011
От: FYROM
    #2771753 - 24.03.2011 20:18 [Re: °ς°]

Цитат:

"Това го знае всяко дете" И опитът съвсем не се получава.

Очаквах същото упражнение, което използва за Исус и Мохамед, да приложиш за Исак и Исмаил - за да ми е чиста съвестта (арабската), докато чета Ст. Завет. А ти ме засилваш към Уики...

Извинявай Брате, но изобщо не мога да схвана какво ме питаш и какво очакваш да ти отговоря!
Попитай ме в прав текст и да е пределно ясно това, което желаеш!

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.

°ς°
не ориент иран

Регистриран: 24.11.2010
    #2771937 - 25.03.2011 08:53 [Re: BMRO]

Цитат:

Попитай ме в прав текст

Затрудняваш ме с това изправяне.

Не аз - ти твърдиш, че коранът потвърждава Библията. Щом е така, бих се чувствал по-уютно (казах ти, че съм арабин), ако обясниш как се случва това потвърждаване по отношение на Исак. Знаеш историята в двете книги, не е потребно да навлизам в детайли.
Това, че Мохамед допуска за себе да бърка някъде, ми идва слабо, като аргумент.

BMRO
Старо куче от Хунзия

#2772437 - 26.03.2011 00:23 [Re: °ς°]

Цитат:

Цитат:

Попитай ме в прав текст

Затрудняваш ме с това изправяне.

Не аз - ти твърдиш, че коранът потвърждава Библията. Щом е така, бих се чувствал по-уютно (казах ти, че съм арабин), ако обясниш как се случва това потвърждаване по отношение на Исак. Знаеш историята в двете книги, не е потребно да навлизам в детайли.
Това, че Мохамед допуска за себе да бърка някъде, ми идва слабо, като аргумент.

Исак е описан в Стария Завет!
Исак е пратеник на Аллах!
Коранът казва, че Тората / Стария Завет / съдържа точните Слова на Аллах!

44. Ние низпослахме Тората с напътствие в нея и със светлина. Пророците, които се отдадоха, съдят юдеите според нея; също така равините и правниците ¬ според онова от Писанието на Аллах, което им бе поверено да го пазят, и му бяха свидетели. И не се страхувайте от хората, а се страхувайте от Мен! И не продавайте Моите знамения на никаква цена! А който не съди според онова, което Аллах е низпослал ¬ тези са неверниците.

Аллах говори в Корана като Елохим / Бог в множествено число /!
"Ние низпослахме Тората" - Следователно - всичко записано в Тората съдържа неотменните Слова на Аллах /"...според онова от Писанието на Аллах ..."!
В частност, Аллах потвърждава и пратеника Исак !
Е питам тогава - Потвърждава ли Аллах Тората и в частност Пратеника Исак?
А който ми отговори, че не потвърждава - аз ще му отговоря така - " ...А който не съди според онова, което Аллах е низпослал ¬ тези са неверниците."

--------------------
и Македония…

°ς°
не ориент иран

Регистриран: 24.11.2010
    #2772657 - 26.03.2011 12:21 [Re: BMRO]

Не ми се хваща на това хоро с цитати, но... И не стига Библията, ами сега и корана.

Цитат:

В частност, Аллах потвърждава и пратеника Исак

Да, така е. И Исак, и Исмаил са благословени и в двете книги. Но в корана:

2.
125. И сторихме Дома [Кааба] място за събиране на хората и сигурно убежище: “Вземете мястото на Ибрахим да бъде за молитви!” И заръчахме на Ибрахим и Исмаил: “Почистете Моя Дом за тези, които обхождат, пребивават и се кланят, свеждайки чела до земята в суджуд!”
...
127.И когато Ибрахим и Исмаил издигаха основите на Дома, [рекоха]: “Господи, приеми от нас! Наистина Ти си Всечуващия, Всезнаещия.
128.Господи, направи ни отдадени на Теб, и от нашето потомство ­ общност, отдадена на Теб, и ни покажи нашите обреди, и приеми нашето покаяние! Ти си Приемащия покаянието, Милосърдния.

докато в Ст. Завет:

Gen 21:14 And Abraham rose up early in the morning, and took bread, and a bottle of water, and gave it unto Hagar, putting it on her shoulder, and the child, and sent her away: and she departed, and wandered in the wilderness of Beersheba.

И нищо повече за отношението на Аврам към първородния си и децата му! Дали и Исмаил е получил от даровете, споменати в Бит 25:6 и предназначени за наложниците (ако допуснем, че години след това Агар все още е такава), можем само да гадаем.
Макар че Исмаил присъства на погребението на баща си, на по-късен етап не Яков, а Исав (дефакто отхвърления!) си търси жена измежду дъщерите му (на Исмаил отхвърления!).

Жертвоприношението - наистина в корана не се твърди категорично, че Исмаил е синът, когото Бог изисква за жертва (което би било в явно противоречие с написаното в Ст. Завет), но от по-горните два стиха и също така поради липса на каквато и да е информация, че Исак някога е посещавал тази част на Арабия, заключението за един арабин, четящ корана, се налага от самосебе си - Исмаил е човекът!

Няма как, ше ти метна и няколко стихчета от корана, които по-открито се конфронтират със заглавието на темата ти:

2.
140. Или ще кажете, че Ибрахим и Исмаил, и Исхак, и Якуб, и родовете [му] бяха юдеи или християни? Кажи: “Вие ли знаете повече, или Аллах?” И кой е по-голям угнетител от онзи, който е скрил у себе си свидетелство от Аллах? Аллах не подминава вашите дела.
141. Те са общност, вече отминала. Тяхно е онова, което са придобили и ваше е онова, което вие сте придобили. И не ще бъдете питани какво те са извършили.

3.
23. Не видя ли ти дарените с дял от Писанието? Те са позовани към Писанието на Аллах, за да отсъди помежду им. После някои се отвръщат, противейки се.
...
65. О, хора на Писанието, защо спорите за Ибрахим? Тората и Евангелието бяха низпослани едва подир него. Нима не проумявате?
66. Ето, вие спорехте за онова, за което имате знание. А защо спорите за онова, за което нямате знание? Аллах знае, вие не знаете.
67. Ибрахим не бе нито юдей, нито християнин, а бе правоверен мюсюлманин, и не бе от съдружаващите.
68. Най-близките хора до Ибрахим са онези, които го последваха, и този Пророк, и тези, които повярваха. Аллах е Покровителят на вярващите.
69. Една група от хората на Писанието искаше, ако може, да ви заблуди. Ала заблуждават само себе си, но не усещат.
70. О, хора на Писанието, защо не вярвате в знаменията на Аллах, след като сте свидетели?
71. О, хора на Писанието, защо смесвате истината с лъжата и потулвате истината, знаейки?
72. А една група от хората на Писанието рече: “При начеването на деня вярвайте в низпосланото на вярващите, а в края му се откажете, та дано и те се преобърнат!
75. Сред хората на Писанието има и такива, на които и съкровище да повериш, ще ти го върнат, но сред тях има и такива, на които и динар да повериш, ще ти го върнат, само ако все над тях стоиш. Това е, защото рекоха: “Нямаме вина за неграмотните.” И изричат лъжа за Аллах, знаейки.

/ползвам превода на Теофанов /

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2772674 - 26.03.2011 13:37 [Re: °ς°]

Цитат:

67.Ибрахим не бе нито юдей, нито християнин, а бе правоверен мюсюлманин, и не бе от съдружаващите.
.......и т.н. отначало до край

Уау, каква наглост! Удивителна! Нали не съм чела корана, направо се втрещисах като прочетох.

Благодарности, че си се хванал на хорото с тез моменти от книгата, потвърждаваща Писанието.

BMRO
Старо куче от Хунзия

#2783164 - 18.04.2011 23:29 [Re: °ς°]

Цитат:

Няма как, ше ти метна и няколко стихчета от корана, които по-открито се конфронтират със заглавието на темата ти:

Това е похвално, Брате, че намираш стихове в корана, които противоречат на стиховете от същия Коран, които аз представих!
наличието на противоречия несъмнено означава, че Коранът не е откровение на Бог / защото бог не лъже /, а е откровение на Сатаната!

Цитат:

2.
140. Или ще кажете, че Ибрахим и Исмаил, и Исхак, и Якуб, и родовете [му] бяха юдеи или християни? Кажи: “Вие ли знаете повече, или Аллах?” И кой е по-голям угнетител от онзи, който е скрил у себе си свидетелство от Аллах? Аллах не подминава вашите дела.
141. Те са общност, вече отминала. Тяхно е онова, което са придобили и ваше е онова, което вие сте придобили. И не ще бъдете питани какво те са извършили.

Точно това изобщо не противиречи на заглавието!
Това, че си "отрязал" част от аятите не може да промени Корана!
По - точно този цитати са от Сура 2 и показват, че мюсюлманите трябва да вярват в Тората и Евангелието.
Само пет аята по-назад от това, което си написал от сура 2 е казано в прав текст:

136. Кажете: “Вярваме в Аллах и в низпосланото на нас, и в низпосланото на Ибрахим и Исмаил, и Исхак, и Якуб, и родовете [му], и в дареното на Муса и на Иса, и в дареното на пророците от техния Господ. Разлика не правим между никого от тях и на Него сме отдадени.

В прав текст е казано, че Мюсюлманите трябва да вярват в даденото на Мийсей / Муса / и в даденото на Иисус / Иса /!
Не е добре да се "крият" аяти за да се тълкуват други както ни е угодно...
Цитат:

3.
23. Не видя ли ти дарените с дял от Писанието? Те са позовани към Писанието на Аллах, за да отсъди помежду им. После някои се отвръщат, противейки се.
...

Хората на Писанието / Ахл ал Китаб / са Християни и Юдеи!
Тук се казва, за дарени с дял от Писанието. Повече от ясно е, че този аят визира юдеи!

Цитат:

65. О, хора на Писанието, защо спорите за Ибрахим? Тората и Евангелието бяха низпослани едва подир него. Нима не проумявате?
66. Ето, вие спорехте за онова, за което имате знание. А защо спорите за онова, за което нямате знание? Аллах знае, вие не знаете.
67. Ибрахим не бе нито юдей, нито християнин, а бе правоверен мюсюлманин, и не бе от съдружаващите.

До тук няма никакво съмнение, че Авраам / Ибрахим / е правоверен мюсюлманин и всички мюсюлмани / според Корана / трябва да следват неговата вяра!
Да видим сега в какво вярва Авраам / Ибрахим /? Вярата на Авраам / Ибрахим /е прекрасно описана в Сура 6, аяти 74-78.

74. И каза Ибрахим на баща си Бзар: “Нима смяташ изваянията за богове? Виждам, че ти и твоят народ сте в явна заблуда.”
75. И така показваме на Ибрахим владението на небесата и на земята, за да е от убедените.
76. И когато го покри нощта, той видя звезда. Рече: “Това е моят Господ.” А когато залезе, рече: “Не обичам залязващите.”
77. И когато видя луната да изгрява, рече: “Това е моят Господ.” А когато залезе, рече: “Ако не ме напъти моят Господ, ще бъда от заблудените хора.”
78. И когато видя слънцето да изгрява, рече: “Това е моят Господ. То е най-голямото.” А когато залезе, рече: “О, народе мой, невинен съм за това, което съдружавате!
Ако отворим арабският Коран, ще разберем, че Слънцето е наречено с едно от имената на Аллах, което най-често използват мюсюлманите - Акбар - Голям, Велик!

Falamma raa alshshamsa bazighatan qala hatha rabbee hatha akbaru falamma afalat qala ya qawmi innee bareeon mimma tushrikoona

Източник - http://www.searchtruth.com/chapter_displ...amp;show_urdu=1

Аллаху Акбар е бойният вик на мюсюлманите!

Какви са мюсюлманите тогава – това е въпроса?
Ясно се казва, че един Истински Правоверен като Авраам се покланя на много богове – Звездите, Луната, Слънцето, Камъните и пр.!
Иначе цитираните по-горе знамения трябва да са ширк!!!
А защо никой не е изхвърлил този ширк от Корана?
В Сунна също се твърди подобно нещо
Том 5, книга 59, номер хадис 661 –
We used to worship stones, and when we found a better stone than the first one,...

Ние, се прекланяме пред камъните, и когато сме намерили по-добър, отколкото първия камък....

http://www.usc.edu/schools/college/crcc/en...ri/059.sbt.html!

Какви са мюсюлманите тогава – това е въпроса?
Ясно се казва, че един Истински Правоверен като Авраам се покланя на много богове – Звездите, Луната, Слънцето, Камъните и пр.!
Това означава само едно – Монотаризма е лъжа на арабските улеми !
Иначе цитираните по-горе знамения трябва да са ширк!!!
А защо никой не е изхвърлил този ширк от Корана?
Елементарно:- Мюсюлманите / според Корана / са езичници!

В Сунна също се твърди подобно нещо
Том 5, книга 59, номер хадис 661 –
We used to worship stones, and when we found a better stone than the first one,...

Ние, се прекланяме пред камъните, и когато сме намерили по-добър, отколкото първия камък....

http://www.usc.edu/schools/college/crcc/...ri/059.sbt.html

Един такъв камък, който мюсюлманите боготворят е Кааба!

"Черният камък" (Hadschar), е бил преди Мохамед култово място на арабските езически племена.
Сега Кааба трябва да бъде посетена от всеки мюсюлманин веднъж в живота му. Според ислямските вярвания Кааба произхожда от Абраам.

Цитат:

68. Най-близките хора до Ибрахим са онези, които го последваха, и този Пророк, и тези, които повярваха. Аллах е Покровителят на вярващите.

Християните следват Авраан и вярват в него!
Всичко е повече от ясно тук...
69. Една група от хората на Писанието искаше, ако може, да ви заблуди. Ала заблуждават само себе си, но не усещат.
70. О, хора на Писанието, защо не вярвате в знаменията на Аллах, след като сте свидетели?
71. О, хора на Писанието, защо смесвате истината с лъжата и потулвате истината, знаейки?

Тук се говори за юдеите - Група от хората на Писанието ...

Цитат:

72. А една група от хората на Писанието рече: “При начеването на деня вярвайте в низпосланото на вярващите, а в края му се откажете, та дано и те се преобърнат!
75. Сред хората на Писанието има и такива, на които и съкровище да повериш, ще ти го върнат, но сред тях има и такива, на които и динар да повериш, ще ти го върнат, само ако все над тях стоиш. Това е, защото рекоха: “Нямаме вина за неграмотните.” И изричат лъжа за Аллах, знаейки.

/ползвам превода на Теофанов /

Тук се говори за групи от хората на Писанието / а не за всички хора на Писанието /, които имат по-различни тълкуване!
Но притив писанието - Аллах няма нищо против. Никъде не казва, че Писанието е променено - никъде!
казва точно обратното - Низпосланото от Аллах - никой не може да го промени:

Сура 6
114. [Кажи, о, Мухаммад:] “Нима друг, а не Аллах ще потърся за съдник? Той е Онзи, Който ви низпосла Книгата, подробно разяснена. “Онези, на които дадохме Писанието, знаят, че то е низпослано с правдата от твоя Господ. И никога не бъди от съмняващите се!
115. Словото на твоя Господ бе завършено с истина и справедливост. Никой не ще подмени Неговите Слова. Той е Всечуващия, Всезнаещия.

Тората, Евангелието и Псалмите са низпослани от Аллах и никой не може да ги промени - Казано е в прав текст!
"И не бъди от съмняващите се..."

--------------------
и Македония…

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2783198 - 19.04.2011 00:48 [Re: BMRO]

Благодаря ти от сърце!
не съм запозната с Корана и съм удивена от това, което споделяш тук във форума!

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

BMRO
Старо куче от Хунзия

#2783623 - 20.04.2011 00:51 [Re: Erosaria]

Цитат:

Благодаря ти от сърце!
не съм запозната с Корана и съм удивена от това, което споделяш тук във форума!

Сестро, ако действително има интерес сред тук пишещите християни да се запознаят със сатанинското откровение наречено Коран, то аз съм готов да покажа няколко интересни неща свързани с Корана.
А ако има и мюсюлмани да ме репликират - още по-добре!

Бог да е с вас!

--------------------
и Македония…

BMRO
Старо куче от Хунзия

#2783628 - 20.04.2011 01:14 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

И съвсем право е, че не Христос е препъникамъкът между двете авраамически, а Исмаил и Исак
Както и между другите две авраамически.

Да видим и другото предположение!
Арабите твърдят, че Иисус не е разпнат на кръста до смъртта си, а е въздигнат жив и още е жив!
А Аллах е излъгал всички вярващи, като им представил масова илючия и вместо Иисус е разпнат друг човек!
Най-често ислямистите твърдят, че вместо Иисус, е разпнат или Юда или Симон Киринеец!
...
Казах по-горе "Арабите казват...", защото според изследванията ми - аятът от Корана /Сура 4, аят 157 / е преведен неправилно:
Сура 4, аят 157
157. и изричаха: “Ние убихме Месията Иса, сина на Мариам, пратеника на Аллах.” ­ но не го убиха и не го разпнаха, а само им бе оприличен. И които бяха в разногласие за това, се съмняваха за него. Нямат знание за това, освен да следват предположението. Със сигурност не го убиха те.

Християните знаят какъв е смисълът на кръстната смърт на Христос!
А щом ислямистите твърдят, че Иисус / Иса / не е разпнат, а за Ибрахим има данни в Корана, че е езичник, то - кой е препъни камъкът?

--------------------
и Македония…

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 16969

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.013 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.