ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
Re: Коранът, Библията и... некои съображения на Hard Rock fan
    #2784866 - 22.04.2011 20:59 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Хех, ми към къде другаде (освен към Уики) би бил в способност да те засили. (...) И съвсем право е, че не Христос е препъникамъкът между двете авраамически, а Исмаил и Исак. Както и между другите две авраамически.

Цитат:

...Ако не ми вярваш на мен, вземи та повярвай на Библията, след като я прочетеш, като се бараш толко християнин (на лозунги сте силни, спор няма, ама пропускате, че има и четящи и мислещи хора, а и такива, за които времената на лозунгите са (вече) смешен спомен от миналото, та не мож ги впечатлите с гръмогласните си, аксиоматични, претенциозни празнословия. Освен ако не искаш да си огледален образ на онуй, срещу което роптаеш. За момента, чудесно се справяш в таз позиция.

Цитат:

Уау, каква наглост! Удивителна! Нали не съм чела Корана, направо се втрещисах като прочетох. Благодарности, че си се хванал на хорото с тез моменти от книгата, потвърждаваща Писанието.

Цитат:

Съфорумникът, милият, дори не си дава сметка какви глупости сипе. (...) Оставям настрана другата глупост: претенцията му да паркира истината (че и извън Библията и Бог).

Цитат:

Вярно е, че са маса забавни, дето ги приказваш, но не винаги съм на вълна забава.

"Сестро, да имаше Глупостта крила, щяхте да кръжите като гълъбица все около полилея" - култова реплика на доктор Щросмайер от чешкия сериал "Болница на края на града" към бъбривата медсестра Марта Хункова-Пейнкавова.

Шоуто да продължи с присъщия Ви апломб! Оспамихте и тая тема... Поздравления! Някой да не Ви е забелязал?

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2784886 - 22.04.2011 22:25 [Re: tisss]

На какво само фнимание съм обект.

Ще ми се наложи, обаче, Тиссс, да ти постотня, че не шъ мога да ти отвърна подобаващо, предвид досадата, която ме спохожда, още щом съзра ника ти - както неведнъж тук съм изразявала, доволно държа на думичките и подобна безобразна липса на пестеливост към тях, каквато ни демонстрираш, ме вкарва в жал за тях.

Та... приеми като да ми дължиш благодарност, задето изхабих няколко (не без угризения към тях!), за да си направя усилие да ти отговоря, с надеждата, че ще да ти просветне колко много ги уважавам и като ти кажа един път, че персоналните ти послания към мен са ми безкрайно досадни, то значи точно каквото казвам.

Та не очаквай да ги чета и да им отговарям.

tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
    #2784893 - 22.04.2011 22:42 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

На какво само фнимание съм обект. Ще ми се наложи, обаче, tisss, да ти постотня, че не шъ мога да ти отвърна подобаващо, предвид досадата, която ме спохожда, още щом съзра ника ти - както неведнъж тук съм изразявала, доволно държа на думичките и подобна безобразна липса на пестеливост към тях, каквато ни демонстрираш, ме вкарва в жал за тях. Та... приеми като да ми дължиш благодарност, задето изхабих няколко (не без угризения към тях!), за да си направя усилие да ти отговоря, с надеждата, че ще да ти просветне колко много ги уважавам и като ти кажа един път, че персоналните ти послания към мен са ми безкрайно досадни, то значи точно каквото казвам. Та не очаквай да ги чета и да им отговарям.

...Слово здраво, безукорно, та да се засрами противникът, понеже не ще има да каже нещо лошо за нас...*

No comment

tisss

* Послание до Тита, ап. Павел (2:8).

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
Re: Коранът потвърждава Библията !
    #2785742 - 26.04.2011 10:17 [Re: BMRO]

Интересна тема:

Коранът потвърждава Библията !

Не трябва да се забравя нещо важно:

Когато човек е вярващ християнин, той ще намери доказателство за Библията дори и в Корана!

Когато човек е вярващ мюсулманин, той ще намери Корана за писание обединяващо всички религии - т.е. над тях! Това вече сме го срещали във форума!

Всичко това е възможно, защото и едните и другите са ВЯРВАЩИ - т.е. предубедени! Всеки намира това, кото му е нужно, продиктувано от вярата!

BMRO
Старо куче от Хунзия

Регистриран: 01.03.2011
От: FYROM
    #2785923 - 26.04.2011 20:31 [Re: Импулса]

Цитат:

Интересна тема:

Когато човек е вярващ християнин, той ще намери доказателство за Библията дори и в Корана!

Доказателствата, че Библията /Тората и Инджила(Евангелието)/ е низпослана от Аллах в Корана има в изобилие!
В Корана, Светото Писание е наречено Сияйна Книга!

Сура 3, аят 184
184. И ако теб [о, Мухаммад] взеха за лъжец, то и преди теб бяха взимани за лъжци пратеници, донесли ясните знаци и писанията, и сияйната Книга.

Цитат:

Когато човек е вярващ мюсулманин, той ще намери Корана за писание обединяващо всички религии - т.е. над тях! Това вече сме го срещали във форума!

Без да съм мюсюлманин мога да ти кажа, че исляма в своя класически вид е нищо повече от една християнска деноминация, много подобна на католицизма.

Не говоря за радикалния ислям / ислямизма /, а за класическия ислям, които е проповядван от Мохамед...

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3122348 - 03.01.2014 09:01 [Re: BMRO]

Цитат:

Цитат:

Интересна тема:

Доказателствата, че Библията /Тората и Инджила(Евангелието)/ е низпослана от Аллах в Корана има в изобилие!
В Корана, Светото Писание е наречено Сияйна Книга!

Сура 3, аят 184
184. И ако теб [о, Мухаммад] взеха за лъжец, то и преди теб бяха взимани за лъжци пратеници, донесли ясните знаци и писанията, и сияйната Книга.

Цитат:

Без да съм мюсюлманин мога да ти кажа, че исляма в своя класически вид е нищо повече от една християнска деноминация, много подобна на католицизма.

Не говоря за радикалния ислям / ислямизма /, а за класическия ислям, които е проповядван от Мохамед...

Чел ли сте българския (приет официално за меродавен от съответните фактори у нас) превод на Корана, за да сте тъй сигурен в това, което твърдите?

За уплаха отначало и за последвалото отпускане пред тия откровения говореше завчера в часа ми по литература моят ученик Стоян Стоянов (циганин, умно и старателно момче, сдържан и скромен, и твърде разсъдлив характер). "И след стреса се отпускаш и ти става едно приятно-приятно, господине". Ей така, с тез думи обясняваше ефекта от четенето на Корана.

Вж. http://truden.com/modules.php?name=Forum...e6b8582d4b71ece

http://truden.com/modules.php?name=Forum...e6b8582d4b71ece

http://truden.com/modules.php?name=Forum...e6b8582d4b71ece

и пр. от внимателно вглеждане в текстовете на Корана.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
    #3122483 - 03.01.2014 21:38 [Re: BMRO]

Личи си, че си вярващ - с други думи предубеден! Цитираш това, което ти е удобно, а важното го пропускаш! Налага се да цитирам себе си:

Цитат:

Всичко това е възможно, защото и едните и другите са ВЯРВАЩИ - т.е. ПРЕДУБЕДЕНИ! Всеки намира това, кото му е нужно, продиктувано от вярата!

Когато човек търси ИСТИНАТА, той не трябва да има предварително мнение по въпроса! Ако търсиш дали "Коранът потвърждава Библията" - това ще намериш! Ако търсиш опровержение на това дали "Коранът потвърждава Библията" - това ще намериш!

Човешкият ум има едно особено качество - вниманието цензурира възприеманата информация!!! Ако търсиш потвърждението на дадена теза, всички факти (или почти всички) които противоречат, "цензурът" ги пропуска и не ги допуска до съзнанието!!! Човек не осъзнава че, съществуват!

Има една поговорка: "Не гледай попа какво говори, а какво върши!"

Какво пише в Корана не се интересувам толкова, защото знам нещо много важно: Всичко духовни учения, които се основават на практиката, търсят и намират ИСТИНАТА. Когато обаче отхвърлят практиката и в основата им застанат догмите - тогава те се израждат и се превръщат в религии! Такива са всички религии без изключение - включително и исляма. За това не трябва да гледаме какво пише в Корана, а какво вършат вярващите в исляма! А това не е толкова трудно! Само да погледнем какво става в една страна като Сирия! Срината до основи държава, избити и изгонени хиляди християни, разрушени християнски храмове, избити стотици хиляди невинни граждани, милиони бежанци...

Това е ислямът в действие!

А дали "Коранът потвърждава Библията" изобщо не ме интересува!

В началото е египетската религия! Надстроена, видоизменена и модифицирана от евреите се превръща в Юдаизъм със своя свещана книга Тора. По-късно на основата на еврейската религия и включвайки станалите събития с Исус, апостол Павел поставя основите на християнската религия със свещена книга Библията. Тази религия също се модифицира и видоизменя и се създава Исляма със свещена книга Корана. Просто няма начин Коранът да не потвърждава християнството, по проста причина, че е модифицирана изкривена надстройка над него.

Пък и какво от това?

Поздрави!

mallyk
ентусиаст

Регистриран: 16.08.2010
    #3122866 - 05.01.2014 17:55 [Re: Импулса]

Цитат:

Личи си, че си вярващ - с други думи предубеден![/quote
А ако не си вярваш не ставаш ли пак предубеден?
Библията не се нуждае от корана за да бъде истинна.Корана обаче има нужда от Библията за да бъде приета като истинска,дори и над нея ако е възможно.
Исус Христос проповядаше благовестието за спасение на човеците,повтарям на човеците .Той не ги дели,или осъди.Човеците сами го правят с това дали Го приемат или не.Всички религии се стараят да бъдат максимално достоверни.Но има едно нещо което ги отличава ,последователноста на делата.На кого служи Корана и за какво?На кого служи Библията и за какво.Ако разглеждаме мотивите на вярващите ,ще си чешем езиците вечни времена.Ако разглеждаме делата и живота на Христос и Мохамед нещата са доста различни да не кажа фрапиращо различни.Е на нас се пада избора на кое ,как и защо да вярваме.
Като гледам как се карате и препирате ми става болно.Първенстване ли търсите или що?

mallyk
ентусиаст

Регистриран: 16.08.2010
    #3122980 - 06.01.2014 07:20 [Re: mallyk]

Цитат:

14 Защото целият закон се изпълнява в една дума, сиреч, в тая "Да обичаш ближния си както себе си".

Цитат:

15 Но ако се хапете и се ядете един друг, пазете се да не би един друг да се изтребите

BMRO
Старо куче от Хунзия

Регистриран: 01.03.2011
От: FYROM
    #3132052 - 02.02.2014 22:13 [Re: Импулса]

Приятел,
Мога със сигурност да ти кажа, че нищо не разбираш от религия!
Абсолютно нищо!!!

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 16262

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.