ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Aumi
неориентиран

Регистриран: 28.11.2013
Re: Религиозна толерантност
    #3114069 - 28.11.2013 07:58 [Re: Hard Rock fan]

Моето лино разбиране е, че трябва да бъдем толерантни към мнението и вярванията на останалите. Всеки се намира на различен етап от своето съществуване и съответно е достигнал до някакво ниво за разбиране на вярата и религията.
Религиите съдържат в себе си доста мъдри неща. Но те са остаряла форма на духовност.
Всеки един духовен търсач трябва да познава поне малко религиозните писания, да взима поука от тях, но да не е техен фанатичен последовател.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3214975 - 28.10.2014 10:14 [Re: Aumi]

ПРАЗНИК НА РЕЛИГИИТЕ в София,
28 септември 2014, пред Централна баня
или
Изпитай собствената си мъдрост

За първи път в историята ни се случва подобно събитие!
Представяне на шестте основни религиозни деноминации в България:
- Българската православна църква;
- Арменската апостолическа православна църква;
- Мюсюлманското изповедание;
- Католическата църква от източен обряд;
- Религиозна общност на евреите в България;
- Християнска протестантска общност.
Тук можете да видите цялата програма: http://www.catholic-bg.org/?act=news&do=detailed&id=559

И се сещам веднага и за името на столицата ни - София (мъдрост)

Ако не можете да отидете на този празник или просто мислите, че това не е вашия празник, можете да опитате едно упражнение.

УПРАЖНЕНИЕ ЗА ИЗПИТАНИЕ НА МЪДРОСТТА.
Отиваш в центъра на София, пред ЦУМ. Попритихваш за малко, изостряш поглед и бавно се оглеждаш. Нека погледът ти да тръгне от православният храм „Света Неделя”,
да премине през католическата църква „Свети Йосиф”,
после през Синагогата „Ахава и хасед”,
през джамията „Баня баши”
и накрая да спре върху стърчащия купол на църквата „Света Петка Самарджийска”.
Хайде сега да се поразходиш. Опитай точно в този ден ден, за около два часа общо да влезеш във всеки храм.
Вслушай се в собствения си глас, когато пристъпваш поредния вход на „чужда вяра”. Виж колко струва твоята, дали е в мир с другите.
Това е сериозно изпитание. Не си давах сметка, докато собствените ми крака не се запънаха пред джамията преди години. Когато все пак влязох, потънах в тишината на бялото и синьото. Беше приказно...
Не лъжи душата си, че влиза просто в музей или в паметник на друга култура! Кажи й, че влиза в храм. Изпитай вярата си! Не религията!
Ако сърцето ти трепне и тихичък глас в ухото ти каже, че може би извършваш грях, помисли си. Задай си само един въпрос: „Възможно ли е милиони добри хора по света да са грешници, само защото наричат Бога по различен начин?” И опитай да приемеш това изпитание като начало на Път.
Ако пък , отваряйки поредна порта успееш да видиш красотата във всяка приказка, приеми изпитанието като дар!
И да знаеш, че Слънцето в Душата ти е точно толкова голямо, колкото е широко скроена вярата ти!

Накрая застани във входа на „Света Петка Самарджийска” и чуй гласа на стара и премъдра София:
“...Имало едно време една благословена земя, през която минавал Големият път и магична вода бликала от душата й. Всички я искали, но само българите успели да спечелят сърцето й...”

Rozmari De Meo

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

двойна нула
прагматичен

Регистриран: 10.03.2015
    #3259524 - 11.03.2015 08:02 [Re: Hard Rock fan]

Да не допускаш някой да ти се меси в собственият мироглед, а и да не допускаш някой да ти налага своето и да оставиш другите да си вярват в каквото искат, без да се опитваш да ги променяш.

vaskoou
неориентиран

Регистриран: 05.04.2015
    #3266708 - 05.04.2015 20:52 [Re: Hard Rock fan]

Здрасти! Много интересна тема и искам да се включа:).Мисля, че всички знаем какво означава религиозна толерантност според масмедиите.Истинският въпрос е кое е добро и кое е зло за хората.Ако знаем и ако за нас е добро онова, записано в Библията, добро е влизайки в земята ни чужденците да знаят и да се съобразяват с нашата вяра, без да се страхуваме да я изповядваме, и да потушим и да не позволяваме горчилките и недостатъците на тяхната вяра да влияят на обществото ни.Но разбира се всичко това се свежда до въпроса до честта ни и ценностната ни система.Но е и зло да тръгнеш срещу чужденецът, без той да е направил нищо лошо и непочтенно към Теб, напротив винаги трябва да ги посрещаме като гости и добре дошли, но никога да не замлъква устата ни за онова, което е направил Христос.

двойна нула
прагматичен

Регистриран: 10.03.2015
    #3268311 - 13.04.2015 11:10 [Re: vaskoou]

"без да се страхуваме да я изповядваме"

А какво или кой ви пречи да си я изповядвате? Да не би чужденците да идват тук и да пречат конкретно на вашата вяра? Те си имат тяхна - вие си имате ваша и всичко е ток и жици.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 19621

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.