ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Avat@r

Регистриран: 10.11.2009
Re: Бог наказва ли? Какво означава "Бог е справедлив"?
    #2834791 - 10.09.2011 08:21 [Re: Импулса]

не само че ми изглежда ами си е съвсем така.Но в ова няма нищо лошо, нито пък обидно...Импулса - обидата е просто излишния товар който егото носи на гърба си всуе...и за да ти стана равен ще кажа- няма по невеж от мен човек на земята.Истина.И никой не е в състояние да ме накара да чувствам каквото и да било.Хайде много ти здраве!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
    #2835182 - 12.09.2011 09:26 [Re: Avat@r]

Много ти здраве!

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2835465 - 13.09.2011 15:17 [Re: Ellia]

Само се хващам за теб , попадна ми една фраза, която се изкуших да споделя във форума :

"Ако не разбираш защо Бог те наказва, попитай другите – те ще ти отговорят. С удоволствие..."

punkin
вятър ма вей...

Регистриран: 26.03.2007
От: под дъгата
    #2838562 - 24.09.2011 21:01 [Re: Импулса]

хаха, това за спа процедурите страхотно попадение А дали се предлагат и цели пакети с намаление

--------------------
Life's most simple pleasures are often the best

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #2838691 - 25.09.2011 13:31 [Re: tonkata3]

Първо не сам протестантин, против нищо не протестирам...
Цитат:

Бог не обвинява - нашата съвест ще ни изобличава и този момент е "Страшния съд".

Не познаваш Библията, ето какво казва тя:
– За Св.Дух се казва: Иоана 16:8 И той, когато дойде, ще обвини света за грях, за правда и за съдба.
Юда 1:15 да извърши съдба над всички, и да обяви за виновни всичките нечестивци за всичките нечестиви дела, които в нечестие са сторили, и за всичките жестоки думи, които нечестивите грешници са говорили против Него.
Иоана 5:22 Защото, нито Отец не съди никого, но е дал на Сина да съди всички,
Деяния 17:31 тъй като е назначил ден, когато ще съди вселената справедливо чрез Човека, Когото е определил; за което и е дал уверение на всички, като Го е възкресил от мъртвите.
1 Петрово 1:17 И ако призовавате като Отец Този, Който без лицеприятие съди, според делото на всекиго, то прекарайте със страх времето на вашето престояване,
В последния цитат ясно се посочва че хората ще бъдят съдени от Бог и то според делата им а не както казваш ти че съвестта им щяла да ги осъди.
1 Петрово 4:5 но те ще отговорят пред Онзи, Който скоро ще {Гръцки: Е готов да.}* съди живите и мъртвите. Тук се говори за Исус който е съдията.
Римляни 2:16 в деня, когато Бог чрез Исуса Христа ще съди тайните дела на човеците според моето благовестие.
1 Коринтяни 4:4 Защото, при все че съвестта ми в нищо не ме изобличава, пак с това не съм оправдан; защото Господ е, Който ще ме съди.
2 Тимотея 4:1 Заръчвам ти пред Бога и пред Христа Исуса, Който ще съди живите и мъртвите,
Евреи 10:30 Защото познаваме Този, Който е рекъл: "На Мене принадлежи възмездието, Аз ще сторя въздаяние"; и пак: "Господ ще съди людете Си".

Всички тези стихове показват че Бог ще съди хората съденето е процес в който човек се оневинява или обвинява на базата на делата си. Как Бог ще оневини простените грешници ако не е видял че са го молили за милост приживе и не им е простил греховете? Как ще обвини хората за греховете им, които са вършили приживе ако не ги е записал? Съгласен съм че човек избира сам какво да върши и дали да поиска милост и прошка на греховете си. В един съд по принцип има последователност – първо е обвинението, после са доказателствата и после присъдата (невинен или виновен).
Цитат:

Извън Царството, обаче, е отсъствие на Любовта – или по-точно казано, има изгарящо присъствие, което доброволно отказалите се не могат да търпят, понеже НЕ ИСКАТ да приемат.

Така си ги забъркал нещата че се е получила една малка кашичка. Първо липсата на любов не е равнозначна на въздействие на ...изгарящо присъствие. Изказването ти показва че цитираш неща които неразбираш. Изгарящо присъствие се причинява когато Божията святост се докосне до нещо грешно – тогава имаме запалване на огън и изгарящ ефект. Грешните изпитват изгарящо присъствие не от липсата на любов а от факта че грехът в тях почва да гори когато се сблъска с Божията чистота и святост. Егоистите, които живеят без любов а също и злите духове са типичен пример за това че неизпитват изгарящо присъствие.
Цитат:

където всеки сам ще осъди себе си.

Няма такова нещо като човек да съди сам себе си. Колко още стихове (като по-горните) да ти цитирам за да ти покажа че непознаваш Библията и Божия път?
Цитат:

Извън Царството, обаче, е отсъствие на Любовта – или по-точно казано, има изгарящо присъствие, което доброволно отказалите се не могат да търпят, понеже НЕ ИСКАТ да приемат. Ето, това е изгарящият вечен огън.

Прочети си внимателно в Библията. Никъде не се казва че липсата на любов всъщност е вечния огън. То затова и не си цитирал стихове от словото щото никъде няма такова нещо написано а предполагам че това е твое хрумване и мъдруване, в което няма никаква истина.
Цитат:

Както непоносимо изгаряща е била Самата Истина по отношение на книжниците и фарисеите, които доброволно са Я отхвърлили, и дори осъдили на смърт, избирайки скърцането със зъби, нежели благото Иго.

Първо израза “доброволно отхвърляне” предполага ясно съзнаване на нещата и на последствията от тях. Книжниците не са знаели че с изборът си да отхвърлят ще изберат “ скърцането със зъби”. Те са си мислили че борейки се срещу Исус всъщност “държат здравото учение”, “ принасят служба на Бог”.Ако са знаели какви ще са последствията дали щяха да отхвърлят учението на Исус? Неможеш да твърдиш че доброволно са избрали “скърцането със зъби” това може да го направи само ненормален човек. Непознаването ти за същността на греха е в основата на неразбирането ти. Никой човек не върши грях ако знае какви ще са последствията. Никой човек не върши съзнателно грях за да оскърби Бог. Ти въобще какъв смисъл влагаш в думата грях?
Човек в стремежът си да живее прави избор който понякога не е добре премерен (обмислен, преценен, видян от всички страни и т.н.). Понякога този избор е добър понякога е лош (грях). Бог обаче показва на човека кога неговия избор е неправилен (вършене на грях). Всъщност Бог показва на нас хората че не преценяваме правилно в нашия избор. Именно невъзможността да преценим правилността и целесъобразността на нашия избор в живота за каквото и да е налага неговата намеса и близко общуване в живота на хората.
Кое одобрява Бог? Първо човек трябва да разбира че понякога прави неправилен избор. Второ трябва да разбира лошите последствия от неправилния избор. Трето трябва да се досети (да признае пред себе си) че има нужда от помощ при избора си в живота (при упражняване на свободната си воля). Фарисеите се мислеха за прави, защото неразсъждавах както трябва с изключение на Никодим. Именно неразсъждаването в следствие на упорство и предубеденост е причината за отхвърлянето. Именно липсата на положителни човешки качества води до грях а не някакво доброволно отхвърляне или приемане на смърт. Неразсъждаването, упоритостта, предобеденоста, гордостта и надменността са причината за вършене на грях. Премахването на тези неща от характерите на хората ще доведе до невършене на грях. Разбира се, за да може Бог да помага в стремежът на хората да променят характерът си (да умъртвяват “старият човек”) е нужно Той да ги напътства (да оправя стъпките им, да ги води в пътят си). Това напътстване неможе да стане ако в човека има грях дори един и при това много малък. Бог необщува с непростени (неизчистени) от грях хора. Именно и за това беше дадена жертвата на Исус за да може всички желаещи да променят характера си да имат близка връзка с Него, за да може този процес да върви гладко. Хората обаче несмята че понякога изборът им е неправилен. Даже когато някой друг (Бог или човек) им посочва причините за неправилността на избора те неразсъждават, нехаят, проявяват гордост и надменност и в денят на съдът ще бъдат попитани защо, за да изложат своите аргументи за изборът си. Всеки човек има аргументи за изборът се независими дали той е правилен или не. Защо обаче неправилните аргументи водещи до неправилен избор не са подложени на проверка ще е следващия въпрос. Неразсъждаването ще е в основата на обвиненията за всички проявени слабости на човешкия характер, които са довели до вършене на грях (неправилен избор).
Цитат:

Най-напред, нашият Бог е Любов и след това Смирение, което издигнало на Кръста Въплътилия се Син Божи.

Бог не е смирение. Така се изказваш че оставаш неразбираем за читателите. Бог Отец е Любов а Исус смири себе си, по собствено желание продиктувано от любов към Бог Отец което смирение се състои в доброволното оставяне да бъде разпънат.
Цитат:

Бог, Който желае в с и ч к и да се спасят и достигнат до познание на истината [1 Тим. 2:4], сторил всичко възможно за спасението на човечеството.

Изказването ти е след цитиране на Иоан, 3:16 но както и много други така и ти пропускаш израза “за да не погине ни един, който вярва в Него...” който ясно посочва че не всички които желаят а само тези които вярват ще се спасят. Самия факт че има условие вече предполага че Бог нежелае всички а само тези които вярват.
Цитат:

Подобно на Климент Александрийски и св. Николай Кавасила изказва мисълта, че причина за пребиваването на грешниците в ада - не изключвайки и самия дявол,- се явява именно свободното им "НЕ ИСКАМ"...

Това въобще противоречи на логиката. Как може дявола и грешните човеци съзнавайки къде се намират (Ада и мъките там), разбирайки защо са там и знаейки че това ще продължи вечно да пропуснат възможността да променят участта си в по-добра при предложение от Христос за това? Дори заблудените мюсулмани от арабския свят които се удрят с бичове до кръв го правя с целесъобразната логика за един по-добър бъдещ живот в рая. Дори те в невежеството си постъпват сами по себе си целесъобразно па какво остава за изборът на хора и духове които ясно съзнава в какво положение са в ада. Кой ли и кое нормално създание би отхвърляло помощ ако има нужда от такава?
Неможе от един единствен текст в Библията да се прави изводът че
Цитат:

Христос пребивава там неизменно със Своето спасително действие.

Че е слязъл в ада това ясно е посочено. Но ясно е посочено че акта на проповядването там е еднократен. Некъде не се пише че е многократен и не би трябвало защото няма нормална логика за това. Понеже във ада е имало хора които са отишли там преди Христос да умре на кръста е нормално, Той да им предложи спасение, защото те могат да протестират и да кажат – какво сме виновни ние че семе се родили, живели, умрели и отишли в ада преди жертвата на Христос да стане спасение за хората. Ние също искаме да имаме този шанс който се дава на всички родени след спасението дадено чрез Христос. Този акт е еднократен защото след възкресението на Христос вече никой, който отива в ада неможе да възрази така. Нито аз нито ти, нито някой живял преди 1000 години неможе да протестира така, защото за всички нас жертвата на кръста е вече свършен факт и даден шанс. Така че цитирането ти на много хора които не са разбирали Библията и са я тълкували по човешки, показва че приемаш човешки разсъждения без да се замисляш правилни ли са или не. Всичко трябва да подлагаш на съмнение дори да е изказано от много на брой и все свети хора, защото - Иов 15:15 Ето, на светите Си ангели Той не се доверява, Иов 4:18 Ето, Той не се доверява на слугите Си, И в ангелите Си намира недостатък, - па какво остава на човеци?

Редактирано от flyfisher (25.09.2011 13:38)

Julianor

Регистриран: 13.06.2014
    #3177985 - 23.06.2014 04:21 [Re: tonkata3]

Цитат:

Как смятате - защо толкова е популярен израза "Бог наказва", след като това не е така? Защо се казва - Бог е справедлив, а всъщност Той не е справедлив като да мери и претегля "на кантар" - какво означава Божия Справедливост?

Това е просто един житейски израз. Има се предвид, че извършеното зло в повечето случаи се заплаща - тук и приживе - дори когато потърпевшият няма възможност или склонност сам да си потърси правото. Дори когато човек не може сам да възстанови справедливостта - Бог, или по-точно в случая се подразбира ходът на събитията, съдбата, случаят - неизменно ще я възстанови.

Като лично наблюдение мога да кажа, че поне в моя живот не е имало случай някой да ми навреди и по-късно да не си получи заслуженото. Моментът и формата на изпълнение на справедливостта могат да бъдат неочаквани, но тя идва абсолютно винаги. Не знам дали при всички хора е така, но в моя живот това е една неотклонна закономерност.

--------------------
O m P u n g i s h D y e

Konstantin_
новак
**

Регистриран: 22.10.2014
    #3212886 - 22.10.2014 21:35 [Re: Julianor]

Цитат:

Цитат:

Как смятате - защо толкова е популярен израза "Бог наказва", след като това не е така? Защо се казва - Бог е справедлив, а всъщност Той не е справедлив като да мери и претегля "на кантар" - какво означава Божия Справедливост?

Това е просто един житейски израз. Има се предвид, че извършеното зло в повечето случаи се заплаща - тук и приживе - дори когато потърпевшият няма възможност или склонност сам да си потърси правото. Дори когато човек не може сам да възстанови справедливостта - Бог, или по-точно в случая се подразбира ходът на събитията, съдбата, случаят - неизменно ще я възстанови.

Като лично наблюдение мога да кажа, че поне в моя живот не е имало случай някой да ми навреди и по-късно да не си получи заслуженото. Моментът и формата на изпълнение на справедливостта могат да бъдат неочаквани, но тя идва абсолютно винаги. Не знам дали при всички хора е така, но в моя живот това е една неотклонна закономерност.

Дълбоко се съмнявам...Мнооого дълбоко!
Това което съм видял за моя кратък живот е че,за доброто което вършим справедлива отплата няма,а за злото което ни направят,няма два пъти повече!

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3212989 - 23.10.2014 09:23 [Re: Konstantin_]

Много бързаш! Отвъде, там е отплатата!

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Konstantin_
новак
**

Регистриран: 22.10.2014
    #3212994 - 23.10.2014 09:47 [Re: Цецо]

Ами,изобщо не бързам,нито очаквам,аз просто констатирам фактите.
За 'там отвъде' не знам как ще е,това е въпрос на вяра.Имах в пред вид че човека твърдеше че всичко се връща тук и сега,при това винаги..
Аз такива неща досега в тоя свят не съм видял за вас не знам!!

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3213471 - 24.10.2014 09:03 [Re: Konstantin_]

Цитат:

всичко се връща тук и сега

Аборигените са го измислили. Още преди Христос. Викат му бумеранг.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 16838

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.