ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
Re: Второто пришествие-що е то?
    #3083933 - 25.08.2013 11:11 [Re: бледоликия]

Здравей
За да бъда окончателно точен, ще споделя с теб че, от височината на баира който обитавам, нещата за мен седят по този начин. Вероятно от твоя баир ти ги виждаш различно.
Това исках да кажа

--------------------

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
\\\'Spirit and flesh\\\'
почетен член
*

Регистриран: 21.08.2013
    #3083947 - 25.08.2013 14:55 [Re: бледоликия]

Цитат:

Здравей
За да бъда окончатилно точен ще споделя с теб че от височината на баира който обитавам, нещата за мен седят по този начин. Вероятно от твоя баир ти ги виждаш различно.

По кой начин стоят нещата за теб?Извинявай питам защото наистина не разбрах??

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #3083990 - 25.08.2013 18:56 [Re: \\\'Spirit and flesh\\\']

Цитат:И преди казах че това е моето разбиране за нещата. За мен е обективно за теб вероятно е субективно. Второто пришествие е проявата на доброто отвътре, да се проявява не да се заявява. Гладния да го нахраниш не да му говориш колко хубаво си се наял. Никъде не оплювам Християнството нито Бога,неговия Син или Светия дух. Казвам само че първо е външната проява(за да се убедим че я има) и второ, вътрешната проява(да се научим как се случва)Това е естествената градация на знанието за да се придобие. Всички които са познали Бога са станали смирени,трудолюбиви и добри към ближния си а не обратното. И преди писах че тялото което аз обитавам не е мое а на Бога който ме е поставил да го обитавам и развивам за да се слея с него(както всички ние) когато се науча. Затова и има тънки и дебели, хубави и грозни защото всички ние сме на различни етапи от своето развитие. Но пътя на всички ни е един нагоре към Господа и който пада по пътя не значи че е по долен от мен(в съвременната материална действителност всички сме паднали) просто стъпките му не са били достатъчно прави, затова би трябвало да бъде по внимателен.
Само бих добавил че плодовете на едно плодно дърво не узряват в един и същи ден.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

\\\'Spirit and flesh\\\'
почетен член
*

#3084045 - 26.08.2013 02:23 [Re: бледоликия]

Цитат:

Цитат:И преди казах че това е моето разбиране за нещата. За мен е обективно за теб вероятно е субективно. Второто пришествие е проявата на доброто отвътре, да се проявява не да се заявява. Гладния да го нахраниш не да му говориш колко хубаво си се наял. Никъде не оплювам Християнството нито Бога,неговия Син или Светия дух. Казвам само че първо е външната проява(за да се убедим че я има) и второ, вътрешната проява(да се научим как се случва)Това е естествената градация на знанието за да се придобие. Всички които са познали Бога са станали смирени,трудолюбиви и добри към ближния си а не обратното. И преди писах че тялото което аз обитавам не е мое а на Бога който ме е поставил да го обитавам и развивам за да се слея с него(както всички ние) когато се науча. Затова и има тънки и дебели, хубави и грозни защото всички ние сме на различни етапи от своето развитие. Но пътя на всички ни е един нагоре към Господа и който пада по пътя не значи че е по долен от мен(в съвременната материална действителност всички сме паднали) просто стъпките му не са били достатъчно прави, затова би трябвало да бъде по внимателен.
Само бих добавил че плодовете на едно плодно дърво не узряват в един и същи ден.

Окей,сега те разбрах..благодаря ти!!

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3084098 - 26.08.2013 18:36 [Re: бледоликия]

Цитат:

Простичко и проникновено. Сигурно затова толкова ми хареса.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

\\\'Spirit and flesh\\\'
почетен член
*

#3084167 - 27.08.2013 10:30 [Re: бледоликия]

Второто пришествие ще бъде единствено такова каквото е описано.Всички останали версии са човешки измислици граничещи с не-истината.Информацията за второто пришествие идва единствено от библията,та не съществува паралелно във други окултни учения или религии,както е например въпросът със безсмъртието на душата.
Така че за мен то означава Идването на Господа във буквалния смисъл,както и това че ще го види всяко око..всичко останало са човешки бля,бля!!

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #3084470 - 29.08.2013 09:47 [Re: бледоликия]

Цитат:

Второто пришествие е проявата на доброто отвътре

Като гледам май не ти се чете Библията? Ако беше прочел само последната книге - Откровение, щеше сам да си отговориш на въпросът. Аз ще се опитам да ти я нахвърля тази последна книга накратко. В неопределеното бъдеще (близко или далечно не знам) количеството на жителите на земята, които ще проявяват лошото си отвътре ще е стане толкова голямо, че Бог ще бъде принуден силово да ги накара да спрат да вършат грях но това ще е напразно, което ще остави на Бог единствения изход да унищожи планетата Земя и всичко живо по нея. С две думи при Второто пришествие ще е краят на човешкия род и на човешката история в познатия и досегашен вид на тази планета, при това всичко това ще е по Божие желание - негово собствено, което ще покаже на всички които твърдят че Бог е само любов - абсолютни глупаци (разбира се когато това се осъществи - в близкото или далечното бъдеще).

\\\'Spirit and flesh\\\'
почетен член
*

#3084474 - 29.08.2013 10:07 [Re: flyfisher]

Цитат:

Цитат:

Второто пришествие е проявата на доброто отвътре

Като гледам май не ти се чете Библията? Ако беше прочел само последната книге - Откровение, щеше сам да си отговориш на въпросът. Аз ще се опитам да ти я нахвърля тази последна книга накратко. В неопределеното бъдеще (близко или далечно не знам) количеството на жителите на земята, които ще проявяват лошото си отвътре ще е стане толкова голямо, че Бог ще бъде принуден силово да ги накара да спрат да вършат грях но това ще е напразно, което ще остави на Бог единствения изход да унищожи планетата Земя и всичко живо по нея. С две думи при Второто пришествие ще е краят на човешкия род и на човешката история в познатия и досегашен вид на тази планета, при това всичко това ще е по Божие желание - негово собствено, което ще покаже на всички които твърдят че Бог е само любов - абсолютни глупаци (разбира се когато това се осъществи - в близкото или далечното бъдеще).

За какво да я четат като си знаят всичко..
Но все пак не мисля че вършенето на зло ще бъде причина за пришествието,както също и не мисля че злото ще вземе такива размери каквито му се приписват...смятам че никога няма да достигне размерите на содом и гомор...поне библията не казва че ще стане така...

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #3084478 - 29.08.2013 10:27 [Re: \\\'Spirit and flesh\\\']

"Беззаконието ще се умножи",
"И както стана в Ноевите дни, така ще бъде и в дните на Човешкия Син;....Така също, както стана в Лотовите дни....в деня, когато Лот излезе от Содом, огън и сяра наваляха от небето и ги погубиха всички",
"мерзостта, която докарва запустение",
"тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има, И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят."

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #3084482 - 29.08.2013 11:04 [Re: \\\'Spirit and flesh\\\']

Като гледам и ти имаш нужда от четене на книгата Откровение... Когато прочетеш там за първата от седемте язви при която ще загине 1/3 от живота на земята - хора, животни риби и т.н, коте отразено в цифри е около 2 милиарда човека, се запитай защо Бог ще причинява съзнателно такива гибел. На друго място е описано как ще има двама пророци които ще има влъстта да контролира природните сили и как те ще мъчат населението на цялата земя поради греховете им... и това са все неща дето предстоят ...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11599

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.053 seconds in which 0.03 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.