ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
Re: Второто пришествие-що е то?
    #3084484 - 29.08.2013 11:06 [Re: \\\'Spirit and flesh\\\']

Абе я вземи си прочети библията пак пак щото Фенката ти е отговорила много добре

Цитат:

"тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега,

на голяяяяяяяяяяямото ти невежесто то цитирам:
Цитат:

не мисля че вършенето на зло ще бъде причина за пришествието,както също и не мисля че злото ще вземе такива размери каквито му се приписват...смятам че никога няма да достигне размерите на содом и гомор...поне библията не казва че ще стане така...

Казваше че не мислиш щото не знаеш а не знаш щото така си чел. Второ пришествие може да има или ако всички хора станат добри или ако всички станат лоши, друг вариант няма, ако предпочиташ логиката вместо библията. А относно мащабите на злото - от мащабите на трагедиите и скърбите описани в Откровение можем да съдим за мащабите на причините които ще ги предизвикат.

Редактирано от flyfisher (29.08.2013 11:13)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #3084661 - 29.08.2013 22:31 [Re: flyfisher]

Разбирам те и истински ти съчувствам. Баира стръмен пък раницата пълна. Зор.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
    #3085404 - 01.09.2013 10:46 [Re: бледоликия]

Цитат:

Здравейте
Според официалната църква такова нещо като прераждането не съществува. Как тогава ще се случи пришествието??
Разумни и Здрави

Зависи с какво се отъждествяваш! Ако се отъждествяваш с тялото - то субекта не се преражда, ако се отъждествяваш с душата - то тя се преражда. За да е пълно изживяването наречено живот, човек не трябва да си спомня предишните прераждания - по-точно казно предишните духовни еманации.

\\\'Spirit and flesh\\\'
почетен член
*

Регистриран: 21.08.2013
    #3087535 - 10.09.2013 00:31 [Re: flyfisher]

Цитат:

Абе я вземи си прочети библията пак пак щото Фенката ти е отговорила много добре

Цитат:

"тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега,

Отговарям на "вежия"(макар че е безсмислено)....Да така съм чел,защото в именно в библията пише че в края на времето хората по цялата земя,които са живи ще са разделени на две групи,добри и зли.По голямата група разбира се ще са злите,и една твърде малка ще бъдат добрите,библията казва че именно добрите останали тук на земята ще посрещнат Господа и ще бъдат взети живи при пришествието.Или нима това не е вярно??
А именно понеже е вярно я ми кажи ти какво четеш тогава бе "вежество"??
Обръщам се към модераторите: виждате че става дума за нападки и обиди спрямо мен породени от именно от невежество и злоба.Питам къде е модераторският контрол в случая,защото ако аз бях обидил няко с епитет "невежество"веднага щях да бъда блокиран,тъй като това вече се случи,макар че далеч не съм проявявал слабост да използвам обидни епитети??
То не бяха майната ми,то не бяха "невежество и накрая аз бях блокиран.
Това модераторски контрол ли е или модераторски произвол?Къде ви е справедливостта която иначе изливате върху мен???

на голяяяяяяяяяяямото ти невежесто то цитирам:
Цитат:

не мисля че вършенето на зло ще бъде причина за пришествието,както също и не мисля че злото ще вземе такива размери каквито му се приписват...смятам че никога няма да достигне размерите на содом и гомор...поне библията не казва че ще стане така...

Казваше че не мислиш щото не знаеш а не знаш щото така си чел. Второ пришествие може да има или ако всички хора станат добри или ако всички станат лоши, друг вариант няма, ако предпочиташ логиката вместо библията. А относно мащабите на злото - от мащабите на трагедиите и скърбите описани в Откровение можем да съдим за мащабите на причините които ще ги предизвикат.

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3310504 - 06.10.2015 20:58 [Re: Hard Rock fan]

Днес в една от фейсбук групите, срещнах това:
Цитат:

никъде не пише ,че Христос ще слезне в една плът smile emoticon

Какво казва Библията (и тълкувателите) по въпроса?

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #3310513 - 06.10.2015 23:28 [Re: асегаде:)]

Въпросът е безкрайно неясен (или поне за мен е такъв).
Какво точно ще рече "в една плът"? Тоест, дали се пита, че ще слезат много и различни "христосовци"? Ако е така, Библията е - категорична:

"тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;
защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните."

Един е Бог и Той само ще слезе отново. По този въпрос, Писанието е категорично.

Или не е ясно какво точно се твърди с това "никъде не пише...", което и не е ясно какво не пише. Но е ясно, че някой не е чел, ама пише какво никъде не пише.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3310580 - 07.10.2015 13:56 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Какво казва Библията

Нищо конкретно. Можеш да си го тълкуваш както ти харесва.

Цитат:

(и тълкувателите)

Всякакви глупости. Въпрос на развинтена фантазия и кофти сънища.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

BMRO
Старо куче от Хунзия

Регистриран: 01.03.2011
От: FYROM
    #3310693 - 07.10.2015 21:00 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Днес в една от фейсбук групите, срещнах това:
Цитат:

никъде не пише ,че Христос ще слезне в една плът smile emoticon

Какво казва Библията (и тълкувателите) по въпроса?

Писано е:
Римляни, глава 8, стих 3
3 Понеже това, което бе невъзможно за закона, поради туй, че бе ослабнал чрез плътта, Бог го извърши като ИЗПРАТИ СИНА СИ В ПЛЪТ ПОДОБНА НА ГРЕХОВНАТА ПЛЪТ И В ЖЕРТВА ЗА ГРЯХ, и осъди греха в плътта,

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3310841 - 08.10.2015 04:34 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Какво точно ще рече "в една плът"?

То вярно, че така извадено, може по всякакъв начин да се тълкува. Водехме разговор за особено даровитите деца- че с всяка изминала година те се увеличават и че това е Божи дар за нас. Та по този повод една от майките на такова дете го каза- в смисъла, че Второто пришествие вече е факт.
(копирам: "oсвен ,че е двурък работи с тях едновременно две различни неща. Примерно оцветява с два различни цвята едновремено. Играе с двама герои едновременно на компютъра с комбинация по 4ри копчета в ръка. Мисля ,че понеже е много музикален , ще му се отдава пианото в този случай. За сега обаче не се е запалил ,въпреки ,че си посвирва на йониката . При всяка конфигурация има все повече различни комбинации от дялове на мозъка които работят с повече натовареност. За съжаление много от тях им търсят диагнози или ги обевяват за вундеркини, а след само 10 години това ще е повсеместно. На туй му се вика Второ пришествие в плът smile emoticon никъде не пише ,че Христос ще слезне в една плът" )
Детенцето е във втори клас и вече е под подозрение че е бавно развиващо се, защото не му е интересно в училище. В същото време притежава необяснима за възрастта си мъдрост и понякога казва неща, които биха замислили възрастните....

Между другото, много обичам да задам въпрос на едно място и да получа отговор на друго (без да съм питала там) Това ме впечатлява доста, все едно съм попитала където трябва и въпросът ми е чут. Ама фантазии много, де И това се отчита. Цецо Пича е невероятен коректив в това отношение. Пуска те на земята с гръм и трясък
Ето го "моя" отговор. Как пък и като цитат от Библията "дойде" От "Римляни".
Цитат:

12 Защото, както тялото е едно, а има много части, и всичките части на тялото, ако и да са много, пак са едно тяло, така е и Христос.
13 Защото ние всички, било юдеи или гърци, било роби или свободни, се кръстихме в един Дух да съставляваме едно тяло, и всички от един Дух се напоихме.
14 Защото тялото не се състои от една част, а от много.)

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #3310886 - 08.10.2015 10:06 [Re: асегаде:)]

Цитатът, който си посочила от Коринтяни (не Римляни, а Коринтяни) говори за съвсем друго. Сега, ако идеята е всичко да е извън контекст, то няма смисъл въобще да се чете и мисли върху Писанието.

Тук Павел говори за службите и духовните дарби в църквата.

"Службите са различни; но Господ е същият". Павел обяснява как на всеки Духът дава различни дарби - един да пророкува, друг - да изцелява, трети - да е учител..и т.н.
Павел говори за дарбите за служение в църквата. Тялото е метафора за църквата, на която главата е Христос. /"Неговото тяло, което е църквата"/. Многото части на тялото са различните вярващи в църквата, всеки със своята ценност и всички заедно - тялото Христово, т.е. Неговата църква.
Прочети си пак цялата глава отново. - 1 Коринтяни 12 глава и ще видиш какво пише.

В тази глава и дума няма за второто пришествие.

А това, че вече се било случило Второто пришествие..... няма нищо общо с Писанието. Ако наистина те интересува какво и как ще бъде пришествието на Господа, отвори Матей 24 глава и я прочети внимателно. Там точно това бива питан от учениците си Христос. И им отговаря.

Не че само там е описано, но от там става изключително ясно.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13715

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.