ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
Re: Второто пришествие-що е то?
    #2982066 - 24.11.2012 10:30 [Re: бледоликия]

Официалната църква не казва, че прераждането е единствения начин да се случи второто пришествие. Благодаря на Фенката,че е извадила най- точните цитати. Според мен те са мястото, където трябва да погледнем.
Раждането някак не ми пасва- представете си Христа пак младенец и пак време за узряване....
Ясно си го пише:
Цитат:

Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.

От тук нататък.........
В библията на много места пише "Човешкия син". Къде е указано, че под "Човешки син", се подразбира само Исус?
Когато става въпрос за син на Бог и човек, то тогава библията и църквата лъжат ли ни, когато ни казват, че всички сме деца на Бог?
Не познавам свещените книги на другите религии, но като дете препрочитах "Древногръцки митове и легенди", където е пълно с герои, родени от Богове и от хора. Не вярвам в случайности.
Ако условието е било Исус да бъде единствен син на Бог поради непорочното си зачатие, защо никъде не пише такова нещо?
И защо ни е обещано второ пришествие?

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2982086 - 24.11.2012 13:01 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Когато става въпрос за син на Бог и човек, то тогава библията и църквата лъжат ли ни, когато ни казват, че всички сме деца на Бог?

Мне, не лъжат, че сме деца на Бог, но това не е буквално.

Йоан в началото на Евангелието, казва за Христос:
В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.

Казва и следното: "У Своите Си дойде, но Своите Му Го не приеха."

И веднага в следващия стих уточнява:

на онези, които Го приеха, даде право да станат Божии чеда, т. е. на тези, които вярват в Неговото име"

Сега малко по-подробно за Божиите деца

Евреите, когато са наричали Бог - "Авва" (а то не е много често срещано обръщение в СЗ и означава нещо като "татко"), са се обръщали към него с "Отче наш", а не и "Отче мой"). Никога не са си позволявали да наричат Бог "Отец ми". Понякога е възможно да казват "Отец ни", при това...винаги придружено с "Който си в Небето".

Самият Христос препоръчва: "Когато се молите, думайте: Отче [наш, Който си на небесата], да се свети Твоето име; да дойде Твоето царство, [да бъде Твоята воля, както на небето, така и на земята];"

Исус, обаче, и винаги казва "Отец ми", а не "Отец ни", което иде да подчертае една специална връзка с Бог, която само Исус има. Примерно (но не само): "А Исус им отговори: Отец Ми работи до сега, и Аз работя."
И евреите са разбрали подчертаното без съмнение - "Прави себе си равен на Бога"....и "затова юдеите искаха още повече да го убият - "....но и правеше Бога Свой Отец, и така правеше Себе Си равен на Бога." (Йоан 5:18). Всъщност, ако разгледаш внимателно делото на синедриона и присъдата....тя не е за нещо, което Христос е извършил, а за онова, за което се представя: Бог, дошъл в човешко естество.

"Първосвещеникът му каза: Заклевам Те в живия Бог да ни кажеш: Ти ли си Христос Божият Син?
Исус му каза: Ти рече. Но казвам ви, от сега нататък ще видите Човешкия Син седящ отдясно на силата и идещ на небесните облаци.
Тогава първосвещеникът раздра дрехите си (нещо, което е било забранено в публично дело на свещеници, б.м.) и каза: Той богохулствува! Каква нужда имаме вече от свидетели? Ето сега чухме богохулството. Вие какво мислите?
"

Или
"Отец Ми, Който Ми ги даде, е по-голям от всички; и никой не може да ги грабне от ръката на Отца.
Аз и Отец едно сме.
Юдеите пак взеха камъни за да Го убият.
Исус им отговори: Много добри дела ви показах от Отца; за кое от тия дела искате да Ме убиете с камъни?
Юдеите Му отговориха: Не за добро дело искаме да Те убием с камъни, а за богохулство, и защото Ти, бидейки човек, правиш Себе Си Бог."

Павел, много ясно изяснява момента с Божиите чеда:
Римляни 8:
"14 Понеже които се управляват от Божия Дух, те са Божии синове.
15 Защото не сте приели дух на робство, та да бъдете пак на страх, но приели сте дух на осиновение, чрез който и викаме: Авва Отче!
16 Така самият Дух свидетелствува заедно с нашия дух, че сме Божии чада.
17 И ако сме чада то сме и наследници, наследници на Бога, и сънаследници с Христа, та, ако страдаме с Него, да се и прославяме заедно с Него. "

Та....единствено Христос, ако и да е се роди като човек (защото нямаше как иначе Бог да изпълни мисията по изкуплението), е и напълно Бог. словото стана плът и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на Единородния от Отца, пълно с благодат и истина".

Ние сме си просто хора. Ако приемем Христос, дава ни се право да бъдем Божии чеда.

Цитат:

Ако условието е било Исус да бъде единствен син на Бог поради непорочното си зачатие, защо никъде не пише такова нещо?

Мне, че непорочното зачатие е условие, но пише нещо такова.

Исая пророкува:
"Затова сам Господ ще ви даде знамение: Ето, девица ще зачне и ще роди син, И ще го нарече Емануил." (Исая 7:14)

В Евангелието на Матей веднага след родословието, се разказва:
"Но, когато мислеше това, ето, ангел от Господа му се яви насъне и каза: Иосифе, сине Давидов, не бой се да вземеш жена си Мария; защото зачнатото в нея е от Светия Дух.
Тя ще роди син, когото ще наречеш Исус; защото Той е Който ще спаси людете Си от греховете им.
А всичко това стана за да се сбъдне реченото от Господа чрез пророка който казва:
"Ето девицата ще зачне и ще роди син; И ще го нарекат Емануил" (което значи, Бог с нас).

Цитат:

И защо ни е обещано второ пришествие?

Не разбрах въпроса.

Редактирано от Hard Rock fan (24.11.2012 14:43)

ми аз съм си

#2982117 - 24.11.2012 15:33 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Не разбрах въпроса.

По- скоро е реторичен и е в контекста на другите неща, които съм писала. Целта на горния ми пост беше да изведа обсъждането освен прераждането (за което си има и друга тема), към нещо, което според мен е много по- близко до второто пришествие.
Навремето ми се наложи да се сблъскам с религиозните предразсъдъци на един поп (така и не дойде наум на тоталитарно възпитания ми мозък да проверя дали ограниченията са лично негови си или този начин на мислене е всеобщ, както си мислех и все още мисля) Общо взето, това, което познавам от разпространеното внушение на православното христианство е, че има един Господ, той е Исус Христос, а освен него и обкръжението Му всички сме грешници. Дотук-добре, ама според тях грешната ни природа въпреки призива "покайте се", си остава грешна. Нещо като "грешни сме дошли и грешни ще си отидем". В тази връзка на мисли въпросът ми си идва на мястото.
Това, което си цитирала от библията досега е оставало скрито от мен и ако трябва да си призная честно- дойде ми като благ мехлем.
Много ми е приятно да прочета толкова ясни описания и разграничения.:)
Иска ми се да направя един акцент на вече казано от теб- като условие за приемане на статут "боже чедо":
Цитат:

Защото не сте приели дух на робство, та да бъдете пак на страх, но приели сте дух на осиновение,....

Все още са живи изразите "Страх от Бога нямаш ли?" "Имай страх от Бога". Тези думи колкото и за добро да са казани, не водят до добро. Защото който се страхува от нещо, то той го избягва. А условие на Бог е да отворим сърцата си за Него. Ако там вече има господар, който се е настанил (страха също влиза в сметката, най- вече страха), не можеш да си Негов син, защото не можеш да Го обичаш. На Бог човек е или роб, или раб, или син.
Та... това исках да кажа. Че титлата "син" не е привилегия само за Исус. Той самият го е казвал. Беше нещо от рода "Всичко, което мога аз, можете и вие, дори повече". Само не е казал след колко време от второто пришествие нататък ще го можем.

--------------------

Hard Rock fan

#2982132 - 24.11.2012 16:48 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Навремето ми се наложи да се сблъскам с религиозните предразсъдъци на един поп (така и не дойде наум на тоталитарно възпитания ми мозък да проверя дали ограниченията са лично негови си или този начин на мислене е всеобщ, както си мислех и все още мисля) Общо взето, това, което познавам от разпространеното внушение на православното христианство е, че има един Господ, той е Исус Христос, а освен него и обкръжението Му всички сме грешници. Дотук-добре, ама според тях грешната ни природа въпреки призива "покайте се", си остава грешна. Нещо като "грешни сме дошли и грешни ще си отидем". В тази връзка на мисли въпросът ми си идва на мястото.

Уточнявайки за обкръжението (в смисъл, че аз, за разлика от православните идеи, не намирам, че обкръжението е безгрешно то...да (!) всички сме грешни, поради грехопадналото ни естество - "грехът влезе в света, и чрез греха смъртта", "Както е писано: - "Няма праведен ни един;", "Понеже всички съгрешиха и не заслужават да се прославят от Бога, а с Неговата благост се оправдават даром чрез изкуплението, което е в Христа Исуса,...") ... и покаянието е искреното разкаяние за сторени грехове(което изобщо не означава, че сме застраховани от тях занапред).

Изобщо....Христос ни направи подарък, и спасението (изкуплението на греховете) е, както казва Писанието - благодат (сиреч, напълно незаслужен подарък).
Покаянието не ни изкупва от греха, т.е. от смъртта, това прави само Христовата жертва, покаянието е желанието ни да живеем без грях и съгласно Божията правда, признаване на Божия авторитет и Неговото добро. Покаянието е ...."жертви на Бога са дух съкрушен; Сърце съкрушено и разкаяно"...

Цитат:

Все още са живи изразите "Страх от Бога нямаш ли?" "Имай страх от Бога". Тези думи колкото и за добро да са казани, не водят до добро.

Мда, ако се гледа на страха, като на буквален страх. Ако се гледа като на страхопочитание, респект ...
Препоръката си я има: "Така да постъпвате със страх от Господа, вярно и със съвършено сърце"
Или "Страхът от Господа е извор на живот, За да се отдалечава човек от примките на смъртта,..."
Наречи "страха" - "здрав разум" и всичко си идва на мястото.

1 Петрово - "но, както е свет Тоя, Който ви е призовал, така бивайте свети и вие в цялото си държане; защото е писано: "Бъдете свети, понеже Аз съм свет". И ако призовавате като Отец Този, Който без лицеприятие съди, според делото на всекиго, то прекарайте със страх времето на вашето престояване,"

И в този ред на мисли, има истина в това, че....напълно в човешкото Си естество (бидейки), Исус беше напълно човек, сиреч: незастрахован от греха, и при все това, не съгреши. Това иде да покаже, че не е невъзможно да се съблюдава Божията правда.
Но....без покаянието, човек може да си въобрази себеправедност (като фарисея vs бирника)- "бирникът като стоеше издалеч, не щеше нито очите си да подигне към небето, но удряше се в гърди и казваше: Боже бъди милостив към мене грешника."
Христос неслучайно казва: "не съм дошъл да призова праведните, но грешниците (на покаяние)."
И всички хора, които се уповават на Бог и Му се доверяват и Му се боят, са наречени Негови светии.

Ами след Второто пришествие, накратко, съгласно както е описано в Писанието, спасените (а това са покаялите се, сиреч...пожелалите да живеят с Бог и съгласно Неговата правда) ще живеят със Своя Създател (съвсем заедно с Него), и ще живеят в свят, в който грехът ще е унищожен, злото също, смъртта също (наред с всички екстри, които съпътстват тези "прелести").

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #2982177 - 24.11.2012 21:04 [Re: бледоликия]

Здравейте
Може би не бях правилно разбран: За да има второ пришествие, трябва да има прераждане. Първия път Сина Божи дойде в плът. А втория?! От цитатите на Фенката разбрах че на никого не мога да имам вяра ако ми каже че Христа е тук между нас. Но ако на мен ми се открие, и аз не бих могъл да споделя щото от писанието ще излезе че не говоря истината.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Hard Rock fan

#2982182 - 24.11.2012 21:32 [Re: бледоликия]

Цитат:

От цитатите на Фенката

Цитатите не са на Фенката, а са от Библията и са думи на Христос, записани в Библията и има още на много места там, описания какво ще бъде завръщането на Христос (за никакви прераждания не се говори) - явно пришествие, видимо за всички, от Небето, придружено с такива природни явления и катаклизми, които няма как да бъдат невидяни. Казвам ти как е според Писанието, понеже попита а и темата е такава: "Второто пришествие-що е то"? Второто Пришествие на Христос е нещо, за което говори Писанието, тъй че, няма отде другаде да се измисли какво щяло да бъде.

Христос ще дойде в слава, като Цар, ще вземе на Небето живите спасени, ще възкреси мъртвите спасени, които също ще вземе на Небето и ще унищожи всички, които не са спасени. Така е описано, че ще бъде. И няма как да се е случило (вече) и само ти да си го видял.

Ако ти споделиш подобно, аз наистина няма да ти повярвам, защото се доверявам не на кой каквото ми казва по въпроса (отде другаде някой би чул изобщо за второ пришествие на Христос?!), а само на Писанието (а и там сериозно има предупреждение да не бъда лековерна по въпроса).

Някой друг, който не вярва на Писанието, може да повярва на теб. Аз лично нямам основания.

звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2982221 - 24.11.2012 23:38 [Re: бледоликия]

Цитат:

За да има второ пришествие, трябва да има прераждане.

Защо мислиш така? Не може ли да има Второ пришествие без да има прераждане.
То и без това, такова не съществува...така че ще има само Второ пришествие.

Прераждането обезмисля Христос като Спасител на човеците ...и го прави глупак.
Защото целта на прераждането е самоспасение, а не получаване на спасение от Бог.
"Прераждащите" се изземват функцията на Бога - за израстване, за усъвършенстване, за освещаване, за придобиване на вечен живот. Те искат всички тези неща, обаче сами да си ги изработят, а не да разчитат на някакъв си Бог да им ги даде.
"Прераждащите" се декларират, че нямат нужда от Бога, който е представен в Библията - такъв който е отговорен за децата си, който сам ги усъвършенства и който им дава вечен живот.
Те не харесват библейския Бог, щото Той им говори за покаяние, за грях, за слабата човешка природа.
Вместо това "прераждащите се" искат да разчитат на себе си за всичко - те не говорят за грях, а за известни слабости, които можели да се самоусъвършенстват и поправят, т.е. те си мислят, че могат да се самопроменят...и един ден да достигнат съвършенство и вечен живот, ама ако може без намесата на досадния библейски Бог, а просто ей така, чрез човешките си усилия и напъни.

Ако цялата тази система на самоспасение, самоусъвършенстване и самопоправяне беше възможна, то тогава Христос въобще не би трябвало да си прави труда да идва тук в човешка плът, да страда за нашите грехове и да ни изработва някакво си спасение и да ни го дава, след като то би било постижимо и със собствени усилия. Просто щеше да седи на небесния си трон, докато чадата му минат Х на брой прераждания, докато се самоусъвършенстват, и един ден всички да се съберат при Него.

Така "прераждащите се" на практика правят Исус глупак - та не знае ли Той, че човек може и сам да се спаси? Ако Исус смяташе, че човек чрез множеството си прераждания може да се самоусъвършенства и самоспаси и самоподари вечен живот...то мисията Му на Спасител е просто ненужна...и смъртта и целия Му живот са отишли на вятъра.

Но Христос беше тук. Христос показа, че спасението е от Него. И че вечния живот го дава само Той, понеже той не се самопостига, а се дава и то от Бог.

Самото присъствие на Христос Тук на земята, както и естеството на Неговата мисия, унищожават всичките теории за прераждания, самоспасения и тям подобни.

Той беше тук, за да покаже, че Той е Пътя, Истината и Живота, че спасението не се самоизработва, а се получава, и то само когато човек има жива връзка с Бога.

--------------------
Sola scriptura

ми аз съм си

#2982292 - 25.11.2012 10:48 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Покаянието е ...."жертви на Бога са дух съкрушен; Сърце съкрушено и разкаяно"...

...или с мои думи- изчистване на сърцето от сегашния му обитател (който управлява човека чрез страховете му) и отваряне на вратата, за да влезне Бог в любовта. Затова,обаче, човек сам трябва да види грешната си природа(гредата в окото си). Покаяние от преразказване и четене на Словото не става. Всъщност, става, но само в главата, където не върши работа. Тоест, разбирането е налице, но приложението в живота го няма. Става като с фарисеите "Господи, благодаря ти, че не съм като тях'- което е проява на гордост и няма общо с Бога, ами с един друг.
Цитат:

Наречи "страха" - "здрав разум" и всичко си идва на мястото.

Така става. Съгласна съм
Цитат:

Изобщо....Христос ни направи подарък, и спасението (изкуплението на греховете) е, както казва Писанието - благодат (сиреч, напълно незаслужен подарък).

Тук не съм много съгласна. Ако Христос е изкупил моите грехове, защо съм грешна още?
Според мен най- големия подарък човечеството е получило в лицето на Исус, който чрез живота си показа пътя за изкуплението на греховете. Едва ли някой може да изчисти другиго от греховете му и да ги изкупи сам. Затова Исус не изкупи греховете на мъчителите си на кръста, а се молеше "Прости им, те не знаят какво вършат". Има един такъв жизнен момент, че когато човек получи нещо наготово, то той не го цени. Ще позволи ли Бог това да се случи с едно от най- ценните Му неща- човешката душа, за която и битки са пророкувани.
Според мен спасението отвън е една от манипулациите на църквата- да се мислиш за слаб и да чакаш някой друг да свърши твоята вътрешна работа. През което време си наистина слаб и волята ти е в ръцете на някой друг. Я в угода на Бог, я в угода на някой от човешкия род.
Да доуточня- самоспасението може да се случи само и единствено чрез отварянето към Бога. Другото е гордост- грехът, тласнал Луцифер към бездната. Човек без Бог е жив дявол и Второто пришествие може да му се привижда като кошмар.

--------------------

Редактирано от асегаде:) (25.11.2012 11:14)

Hard Rock fan

#2982305 - 25.11.2012 12:10 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Според мен спасението отвън е една от манипулациите на църквата- да се мислиш за слаб и да чакаш някой друг да свърши твоята вътрешна работа.

Ами...че спасението е подарък и е по милост (която никой не е заслужил) и че Христос е изкупил греха на човечеството, и че сам човек не може нищо да си свърши, не го казва само църквата (която и да е тя), т.е. ако го казват, го казват, защото така казва Писанието. (На мен ми е по-комфортно да говоря не от името на църква и да коментирам тя какво казвала - която и да е църквата, а да говоря само за онова, което чета в Библията, просто уточнявам тоз момент, понеже не съм говорител на ни една църква, ни членска карта имам в някоя )

Псалми 3:8
"От Господа е спасението..."

Псалми 13:5
"Но аз уповавам на Твоята милост; Сърцето ми ще се радва в спасението Ти."

"Плачът на Еремия 3:26
Добро е да се надява някой и тихо да очаква спасението от Господа."

Деяния 4:12
"И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между човеците, чрез което трябва да се спасим."

Деяния 15:11
"Но вярваме, че ние ще се спасим чрез благодатта на Господа Исуса, също както и те.

Има го следния момент, който се бърка. Христос изкупи греха, но това не означава, че Той го стори, за да си съгрешават човеците на воля. Изкупи го, точно защото човек сам не може да си изкупи греховете. Просто защото грехът е влязъл в света - във всеки човек е влязъл. Христос изкупи от греха и от последицата - смъртта, но това изкупление, не означава, че всички ще са спасени за вечен живот с Бог. Ще са спасени, всички, които искрено искат да бъдат ....с Бог. (Между другото, тъкмо с Второто пришествие, Бог ще дойде и ще възстанови нормалността на света ни - свят, в който няма да има вече грях).

Евреи 9:28
"така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на ония, които Го очакват."

Ефесяни 1:7
"в Когото имаме изкуплението си чрез кръвта Му, прощението на прегрешенията ни, според богатството на Неговата благодат,"

Ефесяни 2:8
"Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога;"

А иначе: всеки сам е отговорен за греховете си и покаянието си и отношението си с Бог, това е така.

И Бог е дал свобода на човешката воля и тя се изразявава тъкмо в това - човек има свободата да избере Него и Неговата правда, или да не бъде с Бог. Това е най-сериозният грях (както си отбелязала): отвръщането от Бог. Самосиндикалността и залагането на нашата си правда. И да: човек трябва да отвори сърцето си за Бог. Това е изборът. Мисля си, най-съдбовният и жизнено важен.

Псалми 143:10
Научи ме да изпълнявам волята Ти, защото Ти си мой Бог; Благият Твой Дух нека ме води в земята на правдата.

Молим се на Бог: "да бъде волята ТИ". Волята ни е свободна: да избере Бог и волята Му, или ...волята на опонента Му.

Човек сам не може да види грешната си природа, нито да се очисти от греха. Святият дух, е който обвинява за грях (чрез съвестта), човешката съпричастност е дали ще откликне. А за очистването от греха, Бог е сторил необходимото и напълно достатъчното: плати заплатата на греха с кръвта Си.

И накрая едни стихове, които казват всичкото това в резюме:

1 Йоаново 1 глава

"8 Ако речем, че нямаме грях, лъжем себе си, и истината не е в нас.
9 Ако изповядваме греховете си, Той е верен и праведен да ни прости греховете, и да ни очисти от всяка неправда.
10 Ако речем, че не сме съгрешили, правим Бога лъжец, и Неговото слово не е в нас.

Цитат:

Покаяние от преразказване и четене на Словото не става

Безспорно - така е. Четенето и изучаването на Писанието е онова, което ни дава яснота каква е волята на Бог и какви са изискванията Му към нас. И ни разкрива характера Му. Помага ни опознавайки Го, да Го обикнем. Помага за вярата ни. И за много друго. Пази ни.

Покаянието е ...падане в краката на Бог с молитва и без увъртания и оправдания.
С искрено страдание за сторените грехове. По моето разбиране.
Както Давид, след греха си с Витсавее, прави:

"Смили се за мене, Боже, според милосърдието Си; Според множеството на благите Си милости изличи беззаконията ми. Измий ме съвършено от беззаконието ми, И очисти ме от греха ми. Защото престъплението си аз признавам, И грехът ми е винаги пред мене. На Тебе, само на Тебе, съгреших, И пред Тебе сторих това зло; Признавам това, за да бъдеш оправдан, когато говориш, И да излезеш непорочен, когато съдиш......Отвърни лицето Си от греховете ми. И всичките ми беззакония изличи. Сърце чисто сътвори в мене, Боже, И дух постоянен обновявай вътре в мене,..."

cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2982308 - 25.11.2012 12:16 [Re: звездна]

на вас кой ви каза че няма прераждане?откъде си вадите тези изводи?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13311

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.