ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
Re: Второто пришествие-що е то?
    #2982309 - 25.11.2012 12:22 [Re: cveteto70]

Цитат:

на вас кой ви каза че няма прераждане?откъде си вадите тези изводи?

А на Вас кой Ви каза, че има прераждане? Откъде си вадите тези изводи? Задавам Ви същия въпрос. За да уточним, като както поставяте въпроса: източник (основания) и източник (основания), т.е. кой къде какво е казал.

Ето, аз ви давам нашите основания (т.е. Кой ни е казал и къде):
Според Библията (нашият източник) няма и помен от идея за прераждане, ние (имам предвид Звездна и себе си) на Нея основаваме вярата си, Тя за нас е единственият авторитетен източник за подобно познание, вярваме, че Писанието е Божието слово и затова категорично не вярваме в прераждания.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2982379 - 25.11.2012 17:21 [Re: Hard Rock fan]

ваше е правото да не вярвате.аз вярвам но не смятам да ви се обяснявам.обичам да общувам с сериозни хора.

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #2982402 - 25.11.2012 19:05 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

А на Вас кой Ви каза, че има прераждане?

Не исках да чепкаме този въпрос точно тук, но след като вече се отвори...
Християнското учение не е единствено. Макар да съм православна християнка, изборът ми е определен повече от чувството за принадлежност към народа ни, отколкото от вярата в този или онзи Бог, отричащ другите религии. Дали вярвам в прераждането? Не знам, нямам съзнателен спомен. Макар, че има много хора, които си спомнят някои работи и не змеят да ги споделят, защото ги вземат на подбив или за луди. Интуитивно, обаче, се съгласявам със съществуването на Вечния Дух, който се развива и себепознава чрез въплъщенията си в тяло. Не знам дали Библията дава някакво обяснение за това, че хората се раждат красиви или грозни, здрави или недъгави, глупави или гениални- с една дума- уж пред Бог са равни и еднакво обичани, а имат различен старт. Обаче ако съотнесем нещата към предишни животи и задачи, с които са дошли на Земята, нещата по- се напасват.
Носи се мълва, че на един от Вселенските събори по Юстинияново време Библията е орязана и прераждането попада в изрязаното.
Не ми беше трудно да поровя из нета и да намеря из свещените писания на другите религии доказателства за прераждането. Ето какво казва Бхагавад Гита:
Цитат:

22
Както износена дреха човекът
изоставя и друга облича —
така въплътеното в старото тяло
го напуска и ново облича.

23
Не се съсича с меч въплътеното,
не може да го изгори и огънят.
Него нито водата го мокри,
нито вятърът го пресушава.

24
Ненаранимо, неизгоримо,
неовлажнимо, неизсушимо,
то е безкрайно и всепроникващо,
неизменно — единствено, вечно.

25
То е незримо, невъобразимо,
то съществува отвъд промените.
След като знаеш, че то съществува —
за какво да тъгуваш тогава?

26
Дори да приемеш, че непрестанно
се ражда, умира и пак се ражда,
дори тогава, о, Мощноръки,
за какво на света да тъгуваш?

27
Смъртта за роденото е неизбежна,
както за мъртвото е неизбежно
новото раждане — и не бива
за неизбежното да се тъгува.

28
Съществата са непроявени
отначало, а после се раждат
и след смъртта си отново стават
непроявени. Защо да плачем?

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2982409 - 25.11.2012 19:18 [Re: асегаде:)]

Темата е за Второто пришествие ,не се отклонявайте от нея!

П.С.Ако ви се разговаря за прераждането -пуснете отделна тема.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #2982437 - 25.11.2012 20:39 [Re: звездна]

Здравей
Нали когато идва първия път Христос, идва в плът. Нали то това е второто пришествие-Повторното идване на
Спасителя. Това се явява един вид прераждане. Надали това ще стане както се е случило първия път(в плът). Остава да се появи или като дух или като душа Но ако това е така тогава проявленията няма да са външни а ще са вътрешни. Истината в Библията е написана символично а ние интерпретираме Писанието според делничните си разбирания.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Редактирано от бледоликия (25.11.2012 20:56)

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #2982445 - 25.11.2012 20:54 [Re: toto2]

Доказателство

Намираш най близкия поп и започваш да му говориш за прераждане, ако искаш да научиш както трябва бъди упорит и накрая Отчето ще ти обясни ръчно с най-големи подробности.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2982483 - 25.11.2012 22:07 [Re: звездна]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Според официалната църква такова нещо като прераждането не съществува.

Сериозно
Я дай някакво доказателство с официалноцърковен произход!

Тото, ти не беше ли християнин? Или бъркам?

Щото ако си християнин, би трябвало да знаеш, че учението за прераждането и християнството нямат допирна точка, даже вазаимно се изключват.

Каке, ако требе ти отговорим кат на формуляр - ше ти кажем, че съм си парче християнин. Ако обаче си говориме откровено..., абе Оня да му бере грижата, той решава кой какъв е
Иначе - не съм от особено осведомените вярващи / има и такива /, поради което и не знам за липсата на точно тези допирни точки...обаче си мисля, че възкресението не изключва априори едно-две прераждания преди себе си...
Може и да не е точно така, обаче е красиво да се вярва в тия работи, мислим

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2982506 - 25.11.2012 22:48 [Re: бледоликия]

Цитат:

Това се явява един вид прераждане. Надали това ще стане както се е случило първия път(в плът). Остава да се появи или като дух или като душа

Ти гадаеш като как е, а в Библията си е написано. Аз ти извадих някои текстове доста ясни (ти не ги хареса), мога още много (щото за Второто пришествие пише на много места - и все едно и също и нищо общо с това, което ти казваш и мисля, че пак няма да ги харесаш, но ако кажеш, ще цитирам стихове - да има).

Цитат:

Истината в Библията е написана символично а ние интерпретираме Писанието според делничните си разбирания.

Е с тва изречение зачеркна усилията и труда на теологията, на изучването и изследването на Писанието, херменевтиката я прати в трета глуха, а хората които делнично и неделнично изучават Библията, ряпа да хрупат (може и с морков).

Напротив: истината в Библията е написана всякак. Има съвсем буквални текстове, има исторически разкази, има символични книги, има пророчески книги, има поетични книги.
Да ти кажа, по отношение на Второто пришествие: за него е писано в пророческите книги, писано е със символичен език, описано е и съвсем буквално в прав текст. И все едно и също пише. Независмо дали на езика на символите, на притчите, или в прав, буквален текст. И то е онуй, за което посочих някои стихове вече. Истината по този (и не само по този) въпрос, Бог се е постарал да изясни съвсем недвусмислено, а не да я замъгли в символна неразбираемост.

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #2982561 - 26.11.2012 01:45 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Според мен спасението отвън е една от манипулациите на църквата- да се мислиш за слаб и да чакаш някой друг да свърши твоята вътрешна работа. През което време си наистина слаб и волята ти е в ръцете на някой друг.

Цялата информация по въпроса за християнството, която имаш не ти е дала ясна представа за това какво представлява спасението. Отговорите на въпросите ти от другите форумци по въпроса са на християнски начин на изразяване който е труден за разбиране от хора които събирали инфо от-тук-от-там.

Т.н. спасение е опрощаване от Бог на всички грехове които е извършил човек от прародителите му (примерно от 9 коляно) до момента в който в молитва (говорене на Бог чрез мисли или чрез глас) го помоли за това. Всеки човек още с раждането си, се ражда с нещо като невидим списък с грехове. С възрастта този списък нараства и ако в даден момент човек помоли за спасение този списък бива "пратен в кошчето". Много хора наричат опрощаването на греховете спасение но то е всъщност само - до към настоящия момент опрощение което ще рече че то не дава гаранция за спасение...така че не става така лесно за човек който е простен. Няма никаква гаранция до дена на физическата смърт но човека, че освен опрощение ще получи и спасение. Точно личните усилия до кроя на живота му ще му донесат спасение или липсата на такива ще му донесе смърт. Опрощението е нещо което Бог дава авансово на хората (точно както се дават авансово пари за свършване на дадена работа). Авансовите пари са незаслужени докато не се свърши работата за която са дадени. Така и опрощението е незаслужено за хората докато те не се променят. Разбойника на кръста (описан от Библията) с приказките си доказа че се е променил, защото нямаше как да го докаже с дела и затова получи опрощение и още същия ден и спасение (макар адвентистите да смята че този ден още не е дошъл ). Павел (пак от Библията) след години на усилия да "умъртви стария човек" - това е израз да промени човек себе си, казва в края на живота си - 2 Тимотея 4:7 Аз се подвизах в доброто войнствуване, попрището свърших, вярата опазих, отсега нататък се пази за мене венецът (правдата), който Господ, праведният Съдия, ще ми въздаде в оня ден; и не само на мене, но и на всички, които са обикнали Неговото явление.

звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2982568 - 26.11.2012 04:20 [Re: бледоликия]

Цитат:

Нали когато идва първия път Христос, идва в плът.

Да, точно така.

Той е съществувал и преди да дойде в плът на земята, понеже Той е Първия и Последния, Твореца.

Цитат:

Нали то това е второто пришествие-Повторното идване на
Спасителя. Това се явява един вид прераждане.

Да, повторното идване на Спасителя е Второто пришествие.
Но това не е прераждане, нито има нещо общо.

Той няма да идва като човешко бебе, няма да се ражда, няма да бъде малко дете и после Учител и т.н...

Тази част от мисията Му е вече приключила. Той ще се завърне такъв какъвто е - Цар на царете и Господ на господарите, във величие и слава принадлежащи само на Бог.

Цитат:

Надали това ще стане както се е случило първия път(в плът). Остава да се появи или като дух или като душа

Не е нужно да гадаем, казано е, че ще се върне точно в плът.

Деяния 1

9. И като каза това и те Го гледаха, Той се възнесе и облак Го подхвана и скри от погледа им.
10. И като се взираха към небето, когато се възнасяше, ето, двама мъже в бели дрехи застанаха до тях
11. и казаха: Галилеяни, защо стоите и гледате към небето? Този Исус, Който се възнесе от вас на небето, ще дойде така, както Го видяхте да отива на небето.

Как отиде Исус на небето? Като дух? Не. Той се възнесе с плът и кръв, така и ще се завърне при Второто пришествие. И определено ще бъде видян от човечеството:

Откровение 1
7. Ето, иде с облаците; и ще Го види всяко око, и онези, които го прободоха; и всички земни племена ще заридаят за Него.

Ще го види всяко око. Няма да има неразбрали и невидяли.

А този стих опровергава онези, които мислят, че пришествието, че е тайно, скрито, невидимо:

Матей 24 26. И така, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята - не излизайте; или: Ето, Той е във вътрешните стаи - не вярвайте.
27. Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.

Да, Исус сам казва, че Пришествието Му няма да е тихо, незабележимо, на тайно, скрито и покрито...нито в нечия стаичка, нито просто в нечие сърце...

Цитат:

Но ако това е така тогава проявленията няма да са външни а ще са вътрешни.

В Библията се говори точно обратното. Там пришествието е сравнено със светкавица, ще има природни катаклизми, ще има плач и ужас.
Ще има и мого щастливи лица, това са онези,които са копняли да видят своя Бог и най-сетне да бъдат в прегръдките Му.

--------------------
Sola scriptura

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12704

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.