ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
Re: Второто пришествие-що е то?
    #2982926 - 27.11.2012 17:43 [Re: звездна]

Любовта, Мъдростта и Истината не се ли проявяват чрез човека? Не му ли идат от вътре-за да ги прояви вън към ближните си? Нали Христос олицетворява Доброто! Щом правиш Добро чрез теб се проявява Христа. Това за мен е второ пришествие- Нещо хубаво направено а не нещо красиво казано.

пп Удобно е да имаш Библия, ползваш я за картечница и застрелваш с цитати всеки който дръзне да се подаде от окопа.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2983003 - 27.11.2012 20:57 [Re: бледоликия]

Цитат:

пп Удобно е да имаш Библия, ползваш я за картечница и застрелваш с цитати всеки който дръзне да се подаде от окопа.

Хм, интересно отношение (ма не ме и изненадва) към Писанията, предвид, че те са източникът на информация не само за Второто пришествие, за което си поставил тема, но и за- и от- Христос.

btw...горецитираното е много удобен (бих казала единственият удобен в случая) аргумент. Звучи ми като "не ми казвайте какво пише в Библията".

Марк 13-та глава, Лука 21-та глава и Матей 24-та глава, 2 Петрово 3-та глава
Автоматична стрелба

( "Който внимава на словото ще намери добро. И който уповава на Господа е блажен"... )

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #2983039 - 27.11.2012 22:46 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Хм, интересно отношение (ма не ме и изненадва) към Писанията,

Струва ми се, че отношението не е толкова към писанията, колкото към начина им на употреба. Не е сефте някой да използва писанията вместо за умножаване на знания, за доказване на правотата си при някой спор. (специално за "звездна' нямам такова наблюдение. Всъщност, нямам наблюдение.)

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2983053 - 27.11.2012 23:11 [Re: асегаде:)]

Добре де, в случая се коментира Второто пришествие. То е обект на дискусия. Второто пришествие е описано в Писанията. Не някъде другаде. Детайлно е описано. На какво да се позове човек друго?! (Е, има и опция да си мълчи и да не се обажда хич)

Мотивът на хората, вярващи на Писанието и "стрелящи" с Него, далеч не е само да докажат правотата си (а и да е, лошо ли е Писанието като аргумент?!, все пак....нали идеята е някаква достоверност на информацията по темата, която е тема от Писанието.)

Има обаче нещо далеч, далеч по-съществено, което мотивира вярващите на Писанието, да се аргументират с Него по теми, Негов обект:
Бог е посъветвал много сериозно (направо си е предупреждение):
"Нека прибягнат при закона и при свидетелството! Ако не говорят според това слово, Наистина няма зазоряване за тях." (Исая 8:20)

звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2983103 - 28.11.2012 02:52 [Re: бледоликия]

Цитат:

Любовта, Мъдростта и Истината не се ли проявяват чрез човека? Не му ли идат от вътре-за да ги прояви вън към ближните си?

Истинската Любов, Мъдрост и Истина са атрибути на Бога, само Той ги притежава в пълнота и съвършенство.

А това, което е в нашите сърца и което ни идва отвътре е следното:

Матей 15:19 Защото от сърцето се пораждат зли помисли, убийства, прелюбодейства, блудства, кражби, лъжесвидетелства, хули.

В естественото си състояние ( без Бога) човешкото сърце не е източник на доброто, точно обратното.
Но това може да се промени, когато човек реши да се предаде на Бог и когато започне да Му служи и подчинява. Едва тогава Святия Дух може да започне своята дейност на очистване на сърцето и да всажда нови добродетели и желания. Когато Бог започне да ни очиства, Той постепено започва да изобразява своя съвършен характер в нас. Така сърцето от извор на злото, може да се превърне в извор на доброто. И едва тогава божията Мърдост, Истина и Любов могат да започнат да се проявяват и чрез нас.

Цитат:

? Нали Христос олицетворява Доброто! Щом правиш Добро чрез теб се проявява Христа. Това за мен е второ пришествие- Нещо хубаво направено а не нещо красиво казано.

В същност това, което описваш си има име - нарича се новорождение ( а не второ пришествие).

Новорождението и Пришествието са две коренно различни неща. Новорождението се случва в сърцето, а Пришествието е част от Божият план за света, който включва идването на нашият Бог в слава, възкресение на праведните и тяхното взимане в Божието царство.

П.П. Божието Слово го използвам главно като меч :

Евреи 4:12 Защото Божието слово е живо, действено, по-остро от всеки меч, остър и от двете страни, пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка и издирва помислите и намеренията на сърцето.

--------------------
Sola scriptura

звездна

#2983105 - 28.11.2012 03:00 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Мотивът на хората, вярващи на Писанието и "стрелящи" с Него, далеч не е само да докажат правотата си (а и да е, лошо ли е Писанието като аргумент?!, все пак....нали идеята е някаква достоверност на информацията по темата, която е тема от Писанието.)

Именно!
За мен Божието Слово е именно Божие Слово, а не нещо друго. Затова не чувствам ни вина, ни неудобство да доказвам с него правотата си, както и да се аргументирам с него.
Словото е моята Канара, моя сила, моя увереност.

П.П. В същност никога нямам за цел да доказвам просто собствената си правота...искам да представям божийте истини, такива каквито са ни открити от самия Бог, нищо повече.

--------------------
Sola scriptura

бледоликия
бродещия бродяга

#2983318 - 28.11.2012 22:30 [Re: звездна]

" Матей15:19 Защото от сърцето се пораждат зли помисли, убийства, прелюбодейства,блудства, кражби, лъжесвидетелства, хули."
Значи, така пише и това е то? Туй значи било човешкото сърце, включително и твоето?!?! Всъщност и това съществува когато ги няма горните три, на тяхно място се наместват ей тези от "15:19".
И още нещо:" В естественото си състояние(без Бога)човешкото сърце не е источник на добро точно обратното"
Разбираш ли това което пишеш Изпадаш в противоречия.

"Когато Бог започне да ни очиства" Никой няма да се занимава с теб ако самата ти не работиш върху себе си, още по малко Бог. Типично разбиране да чакаме да ни Оправят(накрая се случва )

--------------------

звездна

#2983366 - 28.11.2012 23:41 [Re: бледоликия]

Цитат:

" Матей15:19 Защото от сърцето се пораждат зли помисли, убийства, прелюбодейства,блудства, кражби, лъжесвидетелства, хули."
Значи, така пише и това е то?

Да, точно така пише, смущава ли те?
Това е човешкото сърце след грехопадението ( след като човечеството се отдели от Бога).

От Адам насетне всеки човек се ражда отделен от Бога, защото Адам избра да бъде отделен от Бога, а той няма как да предаде на чадата си това, което не притежава.

Когато творението се отдели от самата Любов, от Живота, от Правдата...то започва да деградира. И ако преди грехопадението любовта към Бога и човеците е естествено състояние, то след грехопадението нещата се променят - сърцето се деформира, става извор на злото.

Затова да, от Адам насетне за всеки един човек важи това: "Защото от сърцето се пораждат зли помисли, убийства, прелюбодейства,блудства, кражби, лъжесвидетелства, хули." Както за теб, така и за мен, така и всеки роден на тази земя.

Цитат:

И още нещо:" В естественото си състояние(без Бога)човешкото сърце не е источник на добро точно обратното"
Разбираш ли това което пишеш Изпадаш в противоречия.

Къде е противоречието? Аз не виждам такова.

Естественото състояние на човека е онова с което се ражда. А той се ражда отделен от Бога. Тази отделеност от Бога е присъща на всеки човек. Никой не се ражда праведен, добър и с естествена наклоност да търси правдата и Бога. Но това, както казах вече, може да се промени по собствен избор. Ако решиш да служиш на Бог, то Той има силата и правото на промени сърцето ти. И от извор на злото, да го превърне в извор на доброто. Само че това е Негово дело, не твое и не мое.

Цитат:

"Когато Бог започне да ни очиства" Никой няма да се занимава с теб ако самата ти не работиш върху себе си, още по малко Бог. Типично разбиране да чакаме да ни Оправят(накрая се случва )

Това е типичното мислене на нехристияните, нюейджърите, индорелигийте. Те държат да се самоусъвършенстват, като не знаят, че това е невъзможно. Състоянието на човека не позволява самоусъвършенстване, всяко човешко усилие за съвършенство е нищожно и без резултат.

Единствения начин за постигане на съвършенството е да се оставим Бог да ни усъвършенства. И това няма нищо общо с наивното " да чакаме да ни Оправят“. Усъвършенстването от Бога е единствената алтернатива за човека, друг път просто не съществува.
Човечеството е болно от духовен рак. Как може да се изцели това? Тези, които решават да се самолекуват ( самоусъвършенстват), приличат на хора, които ще си сварят горещ чай и ще чакат рака да мине.
Други пък ще потърсят Великия Лекар, за който знаят, че може да изтръгне от корен болестта и да я заличи напълно. Ти кое би избрал?

Естеството на човека не може да се самопромени, самоизлекува, самоусъвършенства. И това е така, заради греха, който живее в нас. Силата на греха е по-голяма от желанието ни за самолекуване и самоочистване. Трябва да се намеси една по-голяма Сила, по-мощна от нас, по-мощна от силата на греха, Тя може да победи всичко в нас, всеки недостатък може да бъде изгладен и всяка духовна болест победена.

--------------------
Sola scriptura

бледоликия
бродещия бродяга

#2983456 - 29.11.2012 07:29 [Re: звездна]

Двама стопани имат ниви. Единия работи и се обръща към Бог. А другия не работи и се моли. Е според теб кой ще бъде чут? Кой ще бере? кой ще бъде благословен? Тялото което обитаваш чие е? Да не е твое? Не е ли на Бога, който ти го е дал за да работиш ,да го усъвършенстваш и да се слееш с него когато узрееш. Търсите го в Библията, ама там го няма. Той е между нас и в нас. Той е в доброто което се прави а не в това което се говори.

--------------------

звездна

#2984143 - 01.12.2012 07:11 [Re: бледоликия]

Чела съм тази притча, не си я перифразирал добре, там идеше реч за други неща...молитвата се смяташе за загубено време...а човека, който общувал с Бога в молитва ( и едва ли не не си вършел другата работа), в последствие бил срещнал един намръщен Бог в небесата, който не одобрявал всичко това. Общо взето се оспорваха централни библейски истини и като цяло бих я определила като невярна от библейска гледна точка.

Ти колко процента святост постигна с работа над себе си? Успя ли да изкорениш завистта си? Увеличи ли любовта си, към незаслужаващите я. Направи ли сърцето си меко, кротко и смирено? Как? С усилие на волята? С медитации? С паневритмии? Успя ли за изкорениш поне една лоша черта от себе си с положително мислене или някоя друга практика?

Истината е, че не може да самопромениш. Можеш да си правиш козметични операции, но в същност се нуждаеш от сърдечна трансплантация.

Виж какво казва Бог:

Езекил 36:26 Ще ви дам и ново сърце, и нов дух ще вложа вътре във вас, и, като отнема каменното сърце от плътта ви, ще ви дам меко сърце.

Този стих показва няколко важни истини: Първо, нуждаем се не от лустросване, а от чисто ново сърце. Второ, има само Един, който може да направи тази сърдечна операция и това не си ти, това е Бог.
Стихът казва, че Бог е този, който дава нови сърца, ние не си ги изработваме, нито го постигаме с наши усилия и разни духовни практики.

Да имаш ново сърце е свръхестествено явление, то се получава като резултат от действието на Божият Дух в нас.

Да се довериш на Великия Лекар да ти даде ново сърце е привилегия. Защото това ще те направи нистина нов човек, понеже всички слабости и недостатъци на характера са във властта на Всемогъщия Бог, който има силата да ги заличи и да те претвори в Свой образ и подобие.

Няма нищо страшно човек да се довери на Бог за тази сърдечна операция. В същност тя е жизненоважна за всеки човек, защото само който я е преживял, само той може да влезе в Божието царство. Онези, които разчитат на самоспасение и самоизлекуване ще бъдат намерени за недостатъчни...

--------------------
Sola scriptura

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10287

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.