ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
Re: Второто пришествие-що е то?
    #2984152 - 01.12.2012 08:11 [Re: звездна]

Това не е притча която съм чел а разбиране което имам. Едно е видно, наблягам на практиката а ти доколкото виждам се стискаш за теорията. Пак има чакане някой да ти даде, вместо сама да работиш за да го постигнеш. Народа си го е казал: "Помогни си сам за да ти помогне и Господ", "Каквото пише в книгите не расте по нивите".....

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2984300 - 01.12.2012 22:53 [Re: бледоликия]

Цитат:

Това не е притча която съм чел а разбиране което имам. Едно е видно, наблягам на практиката а ти доколкото виждам се стискаш за теорията. Пак има чакане някой да ти даде, вместо сама да работиш за да го постигнеш. Народа си го е казал: "Помогни си сам за да ти помогне и Господ", "Каквото пише в книгите не расте по нивите".....

Каква теория, бледолики, всичко е изпробвано на практика.

Там е работата, че съм пробвала и двата метода - този на самоусъвършенстването и този, който идва от Бога. Години съм се борила с грехът в мен, мислех, че с много усилия той в един момент ще бъде победен. Да, ама не. Току река, че станала по-добра, пък някоя по-хард ситуация вземе, че извади нещата на бял свят, оказва се че съм си същата, само дето съм се заблуждавала, че съм се променила ( т.е. самопроменила). И така безброй пъти...В същност не съм само аз, която е разбрала неефективността на този метод. Скоро четах изповедта на един човек, известен контактьор, ръководител на духовен център, обучаващ много хора в духовните тайни( въпросният не е християнин). Та той същия мрънкаше в своя блог как сичките му усилия да промени сърцето си били напразни, как медитацийте му не давали ефект, как години се бил борил със злото в себе си, и накрая констатацията му беше, че пак си е същия, и че звяра още живее в него, показвайки грозното си лице. Човека беше съсипан и отчаян...беше решил да престане да се бори...щял да приема себе си такъв какъвто е, заедно със злото в себе си...щото не виждал друг изход.
Тъжна история!
А изхода е толкова прост, толкова лесен и толкова ефективен! Достатъчно е човек да разбере, че не е способен да пребори звяра в себе си и да възложи сърдечната операция на Онзи, който може да я извърши перфектно - Великият Бог, нашият любящ Баща. Само Той може да отнеме нашето каменно сърце и да ни даде ново, меко.

След установяване на безполезността на първия метод, разбрах, че имало и друг.. Пробвах и него. Този път възложих невъзможната задача на Бог и резултатите не закъсняха. Това за което се бях борила с години започна да става факт от самосебе си. Фокуирана бях не върху себе си, а върху Бог, превех усилия не да се променя, а да опознавам Бог и да прекарвам повече време с Него. Съзнателното усилие да прекарваш повече време с Бог прави чудеса - Духът започва да те променя, сърцето ти започва да се изменя, ставаш нов човек.

Така че зад гърба си имам изпробвани две практики, вече знам коя наистина е ефективна и коя не. Божият метод работи винаги, човешкият винаги е обречен на неуспех.

--------------------
Sola scriptura

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #2984348 - 02.12.2012 10:53 [Re: звездна]

Доколкото разбирам в теб лошотия и в другите лошотия, навсякъде, у всички отвътре не е добро а зло. Това е разбирането на съвременната църква в интерес на която е да ти вмени вина още от раждането за да откупуваш цял живот доброто от Светите отци срещу нещо материално(заменяш материално за духовно-търгуваш) Тоест да си плащаш за спокойствието в отношението ти към Бога. Докато излезем от майките си и веднага сме сгрешили и айде на Църква там да ни "изправят"-срещу пари......(малко като Китайска стока чисто нова пък счупена) Едно разбиране за пришествието е Бай Добри. На него Доброто от вътре ли му идва или от вън
Самоусъвършенстването не изключва Бога а го включва и така погледнато всеки метод е добър защото всичко е от Бога. Хората сме различни и като такива всеки има метод който най му пасва. А и сме известни с огромното си ЕГО, държим на своето си(Всяка коза за свой крак)включително и аз за радост Благодаря че в последното мнение не ме застреля с нито един цитат а беше предимно себе си.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2984364 - 02.12.2012 12:52 [Re: бледоликия]

Понеже темата съвсем се измести от темата (Второто пришествие), предлагам малък хронологически разказ на събитията, така, както са описани в Писанието (не се спирам на всички възможни стихове, има и още и доста и в СЗ и в НЗ, но не ми се иска да претрупвам, а някои вече ги споменах, само отбелязвам ЕДНОЗНАЧНОСТТА на ВСИЧКИ стихове в Писанието по въпроса), и няма как да се говори за Второто пришествие, смучейки от пръсти, то е описано в Писанието и НИКЪДЕ ДРУГАДЕ.

1. Времето преди Пришествието и събитията, които ще се случат преди Пришествието:
"И ще чуете за войни и за военни слухове; но внимавайте да се не смущавате; понеже тия неща трябва да станат; но това още не е свършекът." Матей 24:6
"И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът. Матей 24:14

2. Предупреждение към вярващите да не се подлъгват по приказки, че пришествието вече било станало (било в сърцата, било не знам какво било)

"А колкото за пришествието на нашия Господ Исус Христос и нашето събиране при Него молим ви, братя, да не се поклащате лесно от здравия разсъдък, нито да се смущавате било от дух, било от слово, или от послание, уж от нас изпратено, като че ли вече е настанал денят на Господа.
Никой да не ви измами по никой начин;
защото това няма да бъде, докато първо не дойде отстъплението и не се яви човекът на греха, синът на погибелта," 2 Солунци 2:1-3

"Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте; защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.Ето предсказах ви. Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята; не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи; не вярвайте. Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син." Матей 24: 23-27

3. Настъпване на Второто пришествие - явно, видимо от всички, славно, грандиозно:
"...Тоя Исус, Който се възнесе от вас на небето, така ще дойде както Го видяхте да отива на небето." (Деяния 1:11)
"Нашият Бог ще дойде и няма да мълчи; Ще има пред Него огън поглъщаш, И около Него силна буря. Ще призове небесата отгоре, И земята, за да съди людете Си, казвайки: Съберете Ми Моите светии, Които направиха с Мене завет с жертви"...(Псалми 50:3-5)
"Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия." Матей24: 30,31
"Ето, иде с облаците; и ще Го види всяко око, и ония, които го прободоха; и всички земни племена ще възридаят за Него. Така е. Амин." (Откровение 1:7)

Това по отношение на Пришествието. Разбира се, описано е точно и детайлно и какво ще се случи при Пришествието, както и събитията и хронологията им след Пришествието.

звездна

#2984451 - 02.12.2012 21:09 [Re: бледоликия]

Цитат:

Това е разбирането на съвременната църква

Това не е разбирането на някаква си църква, а е писано в Божието Слово, чийто автор е самият Бог. Бог е този, който открива на хората какво има в сърцата им, а също им казва причините довели до това състояние, като предлага и лекарство за лечението на духовната болест.
Друг е въпроса ако ти не искаш да вярваш на Божието Слово, а държиш да се залъгваш с човешки приказки.

Ако ти имаш добро сърце, защо си тръгнал тогава да се самоусъвършенстваш? Забелязала съм, че не толкова християните, колкото нюейджърите пискат срещу лошото в себе си. Само че те не го наричат грях ( тази дума отсъства от речника им), но за сметка на това са нарочили за виновно собственото си его ( нали все трябва да има някой лош). Та по техните форуми съм чела цели оди за лошото его, как трябвали да се борят срещу него, как не отразявало истинската им същност, как щели да пробват разни практики, само и само да се отърват от лошото его. Не съм видяла досега нюейджът да не говори за лошото в себе си, само че те не го наричат грях, а просто лошо его. Излиза, че всеки признава за лошото в себе си и никой не твърди, че е светец.
Нехристияните обаче са решили сами да достигнат до съвършенство, а християните пък се доверяват на своя Бог да ги очисти и да им даде нови сърца. Едните нямат нужда от спасител, те са си спасители сами на себе си. Те не се нуждаят от жертвата и заслугите на Христос, нито им е необходима Неговата смърт. Така те обезмислят най-великото божие дело за човечеството - Христовата заместническа смърт, както и дара на Неговото Спасение. Така човек се превръща в бог сам за себе си.

Цитат:

Самоусъвършенстването не изключва Бога а го включва

Това не е вярно, не познаваш собствените си учения. Да, самоусъвършенстващите се могат и да вярват в някакъв Бог, но той със сигурност не е библейкия, оня, който е умрял на Кръста за техните грехове. С всяка своя дума, с всяко свое учение те на практика зачеркват истинския Бог. Те отричат Словото Му, те не приемат спасението Му, те не се интересуват от жертвата Му, те въобще не се нуждаят от новото сърце, което Бог им е приготвил, нито пък признават духовната си болест, която изпрати Божият Син на смърт. За тях Бог е само една белична сила, но не и грижовен Баща, който дава живота си за тях.

Цитат:

айде на Църква там да ни "изправят"-срещу пари

Ти наистина си много объркан. Никоя църква не може нищо да изправи. Нали до сега за това говорих, че само Бог може да "изправя" дефектните сърца и никой друг. И това се знае от всеки християнин, независимо от коя деноминация е. Пък и досега не съм чула некой такъв случай, някой поп срещу пари да е "изправил" некое сърце.

--------------------
Sola scriptura

звездна

#2984454 - 02.12.2012 21:12 [Re: Hard Rock fan]

Много добре си систематизирала нещата. Стиховете дават доволно информация относно Второто пришествие, всеки сам може да си направи изводите.

--------------------
Sola scriptura

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #2984473 - 02.12.2012 22:53 [Re: звездна]

Цитат:

Това не е вярно, не познаваш собствените си учения.

Цитат:

Ти наистина си много объркан.

Цитат:

Само Той може да отнеме нашето каменно сърце и да ни даде ново, меко.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

звездна

#2984501 - 03.12.2012 02:24 [Re: асегаде:)]

С кое не си съгласна?

Смяташ, че Църквата втълпява на хората чувството за грях и после срещу пари им предлага "очистване"? Вярваш ли в това?

Или мислиш, че самоусъвършенстващите се имат нужда от Христос? Истината е, че те нямат нужда от библейския Бог, от Спасител, от някой, който да им носи греховете и да дава живота си за тях. Те са богове сами на себе си, те са си спасители и усъвършители.

А иначе да, само Бог може да даде очистване на човешкото сърце, защото само Той има силата и властта да го направи. Духовният рак не може да бъде самолекуван, но може да бъде излекуван от Великия Лекар.

--------------------
Sola scriptura

звездна

#2984506 - 03.12.2012 03:02 [Re: асегаде:)]

С кое не си съгласна?

Смяташ, че онези които се самоусъвършенстват имат нужда от Бог? Не, те нямат нужда от Бог, за тях Бог не е личност, която е Баща на човечеството и която дава живота си за него. Богът на нюейджътите е в самите тях, т.е. те са си богове сами за себе си. И нямат нужда ни от Христос, ни от Неговата жертва.

Или може би смяташ, че твърдението на съфорумеца относно Църквата е истина? И ти ли мислиш, че Църквата втълпява грях на хората и а после срещу пари им го изчиства? Да?

А иначе, да, само Бог може да прави сърцата нови и чисти, ти не можеш, нито аз. Човек не се променя със самоусъвършенстване, защото духовният рак не подлежи на самолечение. Само силата на Бог може да победи болестта и да те трансформира в ново същество.

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2984525 - 03.12.2012 09:40 [Re: асегаде:)]

И аз да попитам: с кое не си съгласна?

Нито от едно от нещата, които предлага Бледоликия, няма подкрепа в Писанието, нещо повече: той предлага тези, които са точно обратните на записаните в Писанието. Мога да ги формулирам точка по точка (грехопадналостта на човеците и последицата от това - естеството на човека, склонно към грях и зло, молитвата и какво учи Христос за молението, изповедта на греха и покаянието, потребността от спасение, което само Христос осигурява и невъзможността за самоспасение, отношението на Бог към самоправедността, смъртта и възкресението и т.н.) но не е в контекста на темата, а и не ми се занимава особено при подобен подход.

Освен всичко, Бледоликия продължава да обяснява какво казвала църквата за едно или друго (хем като да е неин говорител, хем като да е само една единствена на света, хем не съм сигурна (долавям някакви приказки на килограм без прецизност) доколко е запознат наистина с конкретната църковна доктрина, която ни представя - известна коректност в тези неща не е излишна, струва ми се).

Неслучайно предложих да коментираме не какво казвала "църквата" (коя църква, какво казва, къде го казва, това са доста мъгляви приказки), а да дискутираме записаното в Писанието какво казва по един, или друг въпрос (ама нека е само един, не 10 накуп в една тема). Да не говорим, че на мен това ми прилича на бягане от темата - да се говори за всичко в нея. Освен за Второто пришествие. Някак и това ми изглежда не съвсем коректно - да се сменя темата и се подхвърлят всякакви въпроси.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12631

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.