ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Вярата ще спаси света...
    #3126150 - 17.01.2014 09:49 [Re: Цецо]

Иначе със заглавието на темата съм съгласен. Въпросът обаче е коя вяра и вяра в какво. Щото обърканите размисли на Жорката от преди една година не дават много насоки за размисъл.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3126282 - 17.01.2014 18:51 [Re: Цецо]

Цитат:

Иначе със заглавието на темата съм съгласен. Въпросът обаче е коя вяра и вяра в какво. Щото обърканите размисли на Жорката от преди една година не дават много насоки за размисъл.

Когато бях на твоите години, си въобразявах, че като стана на тази възраст, ще съм открил смисъла на живота. Не съм по-близо до това, отколкото бях тогава. О-о, разбрах в какво не е. Обзавеждаш се с голяма къща, купуваш си скъпа кола, може би поместват снимката ти във "Форбс" и си мислиш, че всичко си разбрал. И един ден Господ ти праща къса телеграма, в която пише: "О, забравих да спомена, че всичко това не означава нищо. И онези, които обичаш на тази земя... са ти отпуснати назаем, разбираш ли? Така че най-добре ги обичай, докато можеш".

Джоузеф Файндър, из "Параноя" Вж. http://lira.bg/?p=51319

В "обърканите размисли" е нещо толкова простичко; сърцето ще гo разбере.

Благодаря за новогодишните пожелания, Цецо!

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Цецо
ПИЧ

#3127265 - 20.01.2014 08:01 [Re: Jores]

Цитат:

Когато бях на твоите години, си въобразявах...

На колко мислиш, че съм? И на колко, собствено, си ти?
И при таз огромна разлика в годините май продължаваш да си въобразяваш...

"Параноя" е сладко филмче. Гледах го с кеф. Обаче има поне стотици такива филмчета, в които има по някоя тава блестяща мисъл.

"Със сърцето си винаги пътуваме към нещо минало, но винаги пристигаме там в неговото бъдеще." - Любен Дилов баща, "Пътят на Икар"

--------------------

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3127272 - 20.01.2014 09:12 [Re: Цецо]

Вярата, така както я възприемам е непоклатима вътрешна убеденост. А в какво? Май всеки си има своя си вяра и я оцветява по свой си начин...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3127862 - 21.01.2014 19:50 [Re: Цецо]

Цитат:

http://www.dunavmost.bg/video/item/2332-amerikanski-proekt-kontrolira-zhivota-na-planetata.html
Цитат от края на клипчето: "Човек трябва да има вяра. Има ли вяра, няма значение в какво, на него не може да му се въздейства".

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Цецо
ПИЧ

#3128103 - 22.01.2014 08:59 [Re: асегаде:)]

Жестоко! Пак хукнахме да комбинираме откриването на топлата вода с откриването на колелото. То те и двете са български изобретения. Обаче хамериканцити! Ах, тези хамериканци! С таа техна конспирация! Абе, ма...! Тъй де!
Другарят електро-инженер нито каза нещо смислено, нито направи някаква значима демонстрация.
По отношение на демонстрацията: Ефектът на йонизация на газовете от високочестотни лъчения е известен от вече не помня колко години. През древната 1983 година лично аз съм правил такива опити (и демонстрации) в часовете по лабораторни упражнения по радиолокация.
В тази връзка малко лирическо отклонение. Знаеш ли как е изобретена микровълновата печка? Както почти всичко останало - случайно. Един сладур, изследовател в областта на мировълните и радиолокацията, с изненада забелазал, че шоколадчето в джоба му се е разтопило, докато правил експерименти в лабораторията. После си направил пуканки, след това взривил яйце и му светнало, че това е точно от въздействието на въпросните микровълни. Случката се разиграва през още по-древната 1946 година. Върху изследванията и експериментите на Никола Тесла няма да се спирам.
По отношение на коментарите на другаря инженер - не каза нищо смислено и свързано. Опроводявали земята. Пускали микровълни, модулирани с човешки глас. Само по себе си това изказване за модулацията говори за некомпетентност от страна на изказващия се. Прави се точно обратното - нискочестотни сигнали се модулират с високочестотни. Поради простата причина, че нискочестотните вълни самостоятелно ще стигнат от мен до врата на стаята. Основен принцип в радиопредаването. Ама не е мястото в религиозно ориентиран форум да развивам и разяснявам подробно научни принципи в разни области. А пък от изказването му за земетресенията и вулканите ми падна мивката в банята.
Сентенцията за вярата уби коня на ливадата. От физическото явление микровълни има едно единствено спасение, нямащо нищо общо с вярата - алуминиева каска. С успех може да се ползва и метален гивгир. В краен случай тенджера от алпака (но не китайска!).
(Дори на човек с вяра може да се въздейства. Нека не бъркаме вяра с фанатизъм.)

--------------------

ми аз съм си

#3129319 - 25.01.2014 09:47 [Re: Цецо]

Пак хукнахме да комбинираме откриването на топлата вода с откриването на колелото.

Естетствено, нали сме релииозно ориентиран форум. Викам да не бъркаме науката с еволюция. Щото еволюцията все от магарешкия стадий почва и всеки сам си стига до топлата вода и колелото, а науката няма нужда да гиповтаря тия работи. Обаче накрая как става, че науката все след еволюцията ходи- не знам.
Бях тръгнала да ти пиша за резонанса и електромагнитния характер на мисловните вълни, обаче щерката ми висна на главата да си иска компа. Може би по- късно, ще видим.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Цецо
ПИЧ

#3129743 - 27.01.2014 09:29 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Викам да не бъркаме науката с еволюция.

Ами не я бъркайте.

Цитат:

Щото еволюцията все от магарешкия стадий почва и всеки сам си стига до топлата вода и колелото,

За някои индивиди вероятно е така. Но те не подлежат на еволюция. И ако успеят да открият нещо, то това не ги вади от първоначалния им стадий.

Цитат:

Обаче накрая как става, че науката все след еволюцията ходи- не знам.

На грешна позиция си. Науката не ходи след еволюцията. Науката обяснява еволюцията. И накрая стига до там, че вече е способна да променя въпросната еволюция.

Цитат:

Бях тръгнала да ти пиша за резонанса и електромагнитния характер на мисловните вълни

Аз също имам бегли познания по въпроса. Ще ми е интересно да прочета мнението ти.

--------------------

ми аз съм си

#3129993 - 27.01.2014 21:29 [Re: Цецо]

Днес писах, писах- и накрая изтрих всичко, защото съвсем се отклоних от темата. Направо пратих коня в ряката.
С две приказки- вярата (и религия, и Вяра- кой каквато има)е като копче, което те фиксира за определени жизнеутвърждаващи честоти. Други просто не се възприемат. Тези хора е много трудно да ги накараш да действат против себе си или против обществото. Иначе на обезверения стресиран и апатичен колко му е. Пусни му някое депресиращо парче и е готов. Някъде, където се пее, че светът е гаден и всеки гледа да те прецака. После- нужната честота и оня даже няма да се усети, че са го манипулирали.
P.S. Това е,което в действителност исках да кажа. Някъде в този пост трябваше да се вместят алфа-бета-гама-делта честотите, на които работи човешкия мозък, влиянието на чуждите мисловни вълни върху нашето настроение, както и резонанса, който се получава когато ти дръпнат някоя болезнена струна в душата и сигурно още някой- друг флуд по темата.

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #3130120 - 28.01.2014 10:11 [Re: асегаде:)]

Цитат:

влиянието на чуждите мисловни вълни върху нашето настроение, както и резонанса, който се получава когато ти дръпнат някоя болезнена струна в душата и сигурно още някой- друг флуд по темата.

То, всъщност....чуждите мисли могат да влияят върху нашето настроение (да ни радват, да ни развеселяват, да ни натъжават и т.н.), или съответно - нашите да влияят другиму, само ако са изразени на глас, или им е даден някакъв израз (иначе няма как).

Но нашите си мисли определено влияят на нашето си настроение, даже и чисто физически биха могли (тъгата, стресът....са си разболяващи, смехът е здраве). Или, както е записано и в Писанието:
"веселото сърце е благотворно лекарство, А унилият дух изсушава костите." (Притчи 17:22)

А, иначе, си съвсем права, че истински вярващият човек (под "истински вярващият", имам предвид стремящият се да се съобразява с Божиите правила), наистина се старае да не вреди на ближния си, а напротив - да му помага.

"И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." (Матей 7:12 )

Редактирано от Hard Rock fan (28.01.2014 10:22)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 17165

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.