ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
Re: Вярата ще спаси света...
    #3137049 - 17.02.2014 16:34 [Re: Jores]

Цитат:

Цитираният по-горе пасаж не е лично мое мнение, съжалявам!

Чието и мнение да е, не е нещо различно от боза на някой доволно неосведомен. А че ти я цитираш безкритично ми говори, че я приемаш за чиста монета. Никва схоластика нема - проста сметка е: няма как нещо написано да е било заимствано/повлияно/изтълкувано на база и т.н. от нещо друго написано няколко (а и повече от няколко) века по-късно. И тва само чисто формалното (даже не говоря за другите невъзможности).

С морализаторски въпроси и патетики няма да се занимавам (не ми представляват интерес, не намирам и смисъл в тях), но съвсем нелично ще ти кажа: от значение НЕ е как аз възприемам когото и да било (съобразно стремлението му към Бог), от значение НЕ е и никой човек как възприема други човеци (съобразно стремлението им към Христос), от значение е единствено как Христос възприема всеки човек, доверил Му се.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3137050 - 17.02.2014 16:46 [Re: Jores]

Човешките гени отразяват въздействието на историческите събития

Британски и германски учени използваха 1500 ДНК проби от 95 различни популации по света, за да съставят карта, показваща генетичните връзки до 4000 години назад в миналото, съобщи Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

ИНТЕРАКТИВНАТА КАРТА

Като разглеждат момента, когато се е появила конкретна част от ДНК за пръв път, те успяха да свържат генетичното смесване на популациите с исторически събития. Някои от тези връзки са известни отдавна.

Други обаче са изненадващи, каза Даниъл Фалът от института "Макс Планк" по еволюционна антропология в Лайпциг.

Пробите от етноса Ту в Китай показват, че хората му са се кръстосали с европейска група, свързана с древните гърци, около 1200 г. Вероятно европейската ДНК е дошла от търговци, пътуващи по пътя на коприната.

Друга интересна находка подкрепя легенда, разпространена сред калашите в Пакистан, според която те са наследници на армията на Александър Велики. Пробите показват, че те са били изолирани дълго допреди около 300 г. пр. н. е., когато е походът на Александър Велики в Азия.

Учените успяват да илюстрират генетичния поток, дължащ се и на други исторически събития, като арабската търговия с роби, която въвежда африканска ДНК сред населението по Средиземноморието, на Арабския полуостров и днешен Иран и Пакистан. Резултатите помагат на учените да определят ефекта от исторически събития върху популациите.

"Имаме исторически данни за някои от тези събития, но рядко знаем какъв е бил демографският им ефект" - каза Греъм Куп от университета на Калифорния в Дейвис, който не е участвал в изследването.

Резултатите от изследването са публикувани в сп. "Сайънс". Вж. http://m.actualno.com/interest/-15604.html#.UwHfL-cAXac.facebook

КОМЕНТАР:

Човечеството е единен организъм и всяка религиозна общност е всъщност подвластна на една и съща потребност всеки човек да изгради свой личен модел относно добро и зло, хаос и хармония както в древността, тъй и днес.

В генетичната ми памет на българин, например, лежат импулси от човешки същества, погубени основно заради християнската си вяра през Април 1876-та (Перущица и Калугерово, що се отнася до майчиния ми род).

Пловдив, 17 февруари 2014 година

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3137296 - 18.02.2014 14:55 [Re: Jores]

Някои казват, че светът е оцелял, защото се е смял, следователно смехът ще спаси света...
Това твърдение ми се нрави.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
    #3137561 - 19.02.2014 18:12 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Някои казват, че светът е оцелял, защото се е смял, следователно смехът ще спаси света...
Това твърдение ми се нрави.

Роман за една неспокойна човешка съдба, за великото и нищожното в живота, за трагичното и комичното, за бунта и примирението, за възвишеното и първичното, за Алексис Зорбас, когото Никос Казандзакис нарича „този възхитителен лакомник, пияч, як работник, женкар и скитник. Най-широката душа, най-крепкото тяло, най-свободният вик, който съм срещал през живота си.“

18 февруари 1883 - 26 октомври 1957 година
131 години от рождението на Никос Казандзакис, създателя на романа "Алексис Зорбас"

РЕПЛИКИ НА ЗОРБА ГЪРКА:

Приятно ми е, че съм ти нужен. Да вървим!

Всеки си е башка луд; но най-голямата лудост е, струва ми се, да не си никак луд.

Истинската жена, да го знаеш, повече се радва заради радостта, която дава, отколкото заради радостта, която получава от мъжа.

Свива се човешкото сърце — рече Зорбас. — Не бива да му се сърдим, когато вали.

Единственият начин да спасиш себе си се състои в това, да се бориш да спасиш другите.

Отново отекна вътре в мен (...) ужасното предупреждение, че този живот е единствен за всеки човек… Един разум, който се вслушва в това…предизвестие, се изпълва с решимост да победи дребнавостите и слабостите си, да победи леността и празните големи надежди и да се вкопчи изцяло о всяка отлитаща завинаги секунда.

...Сякаш Христос беше някакво лекарство, което човек взема само когато заболее тежко; докато е жив и здрав и яде и пие и люби, не му трябва.

Алексис - рече ми той, - ще ти доверя нещо, малък си още и няма да го разбереш, ще го разбереш, когато пораснеш. Слушай, чедо мое: Господ не могат го побра седемте ката на небето и седемте ката на земята, ала го побира сърцето на човека. И затова внимавай, Алексис, жив да си, внимавай да не нараниш никога сърцето на човека!

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Konstantin_
новак
**

Регистриран: 22.10.2014
    #3213635 - 24.10.2014 19:42 [Re: Jores]

Все пак някой няма ли най накрая да пусне някоя нормална тема?

Ботичели
крайно неориентиран
*

Регистриран: 14.01.2016
    #3358352 - 19.06.2016 19:37 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Цитат:

Не питам пряко никого, но ще се радвам някой да отговори

Отговорих Тис, по съвестта си и съгласно единствения за мен авторитетен Критерий - Писанието, Който се явява обективно да е и Единственият източник от- и за- Богочовека, в Който, прочее, ме увери, че и ти вярваш....и в ответ:

Цитат:

Не назидавайте, моля!

ОК. Ш'си трайкам, няма да казвам какво е записано по въпросите, които (уж) задаваш, в Писанието.
Явно не те интересува, и нещо повече - явно те дразни записаното в Писанието.

А мен пък Ванга и вярата в нея не ме интересуват, всъщност обадих се в темата, заради изказването ти, че "феноменът Ванга" не бил извън християнството. Извън е.

Лицемерието е като въздуха, слънцето и водата за всеки, който показно се бие в гърди по площадите и държи все да е по първите места в храмовете. Не вярвам, ама никак не хващам вяра на такива като вас, уважаема! Така яростно демонстрирате своята непогрешимост, че се питам какво общо има християнството с праведници като вас.

--------------------
"Ако искаш другите да спрат да обсъждат някаква тема, първо ти млъкни!" Луций Аней Сенека (4 г. пр.Хр.-65 г.сл.Хр.)

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3358399 - 20.06.2016 13:22 [Re: Ботичели]

Нека първи камък този, който е безгрешен!
Ще хвърлиш ли първия камък?

И кое, всъщност, те дразни? Че някои вярват в нещо, в което ти не вярваш?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 16157

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.