ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
Re: Вярата ще спаси света...
    #2989749 - 17.12.2012 10:51 [Re: Jores]

Аз говоря за това което предстои за бъдещето а не за настоящето. Тези неща за които говоря и сега отчасти ги има.

Само ще перифразирам нещо което Христос казва за в бъдещето...толкова ще стане зле на земята че ще стане невъзможно за живеене. Цитат:

Марка 13:19 защото през ония дни ще има скръб небивала до сега от началото на създанието, което Бог е създал, нито ще има такава. И ако Господ не съкратеше ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, които Той избра, съкратил е дните.

Мисля че цитата ясно посочва колко ще е зле на нашата планета, колкото не е било от зараждането на живота по нея до сега. Тва средновековието, тва първата и втората световни войни ще са нищо като страдание в сравнение с това което ще бъде. По мое предположение само в концлагерите е имало това което един ден ще стане нещо обичайно за цялата планета.

А това дето пише че ще съкрати дните значи че гаврата на хората със самите себе си ще стане толкова голяма че Бог ще принуди да преустанови живота на планетата, точно както Той е бил причина за да го има. Това преустановяване ще е и момента на 2-рото пришествие, което се обсъжда в друга тема.

Редактирано от flyfisher (17.12.2012 11:06)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2989944 - 17.12.2012 16:20 [Re: звездна]

И сега, представи си, какво ще стане с популистките ни лобирания за задължително вероучение в православно християнство в училището??
Обръщаме страниците и обличаме дечурлята в бели дрехи, пращаме ги по баирите да дирят Михаля, да пляскат с ръце и да се прегръщат, ама първо ще чакаме Сирия да падне от .....стола?
Баси глупостите!
Пълно е със суеверни хорица, нищи духом!
Публицистиката ще спаси света, бъди сигурна в това!

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #2990384 - 18.12.2012 09:20 [Re: звездна]

Цитат:

Когато някой няма какво да каже по написаното от опонента, започва да се вглежда в правописа и да прави забележки. Често срещано явление по форумите впрочем.

Ако трябва да избереш на кого да вярваш - на Христос или на Вангелия Гущерова, кое би избрал и защо? Очаквам солидни аргументи от твоя страна, а не уроци по правопис.

Дали си даваме сметка или не, но мнозинството българи сме отрасли с правилата и препоръките на хилядолетното източноправославие по Българските земи. Ванга е феномен, несъмнено. И тоя феномен не е извън християнството. В двата ми рода (майчиния и бащиния) имената Вяра, Надежда, Любов са не просто имена, на които са кръщавани децата, а настояване върху стил на живот, осветен от вярата, надеждата, любовта.

1926 година. Спомен от Бачковския манастир. Бебчето в ръцете на дядо ми Борис е бъдещата ми майка Надежда. До Борис е Невена (тая, която настоя да бъда кръстен в християнски храм); жената отпред вдясно е прабаба ми Спаса (Спасена, оцеляла от клането през 1876)...

Без да съм религиозен, кръстих дъщерите си Вера и Надя, следвайки родовата традиция в майчиния ми перущенски род Хаджи-Трендафилови - един от изкланите заможни родове през Април 1876.

Когато бъдещият ми баща 22-годишен тръгва за фронта в ранната пролет на 1945 г., майка му (баба ми Господинка от Харманли) го зарича да носи до сърцето си във войнишката куртка християнския бог, изобразен върху къс хартия. Баща ми не беше религиозен, но тоя къс оцветена хартия, прегънат на четири, поизтрит, силно омачкан и охлузен в ъглите, открихме подир смъртта му в картонена кутийка с най-ценените от него лични вещи, наред с Ордена за храброст и куршум от същия вид немски патрони, с които прикладът на леката му картечница бил раздробен на трески, без той да получи и драскотина в касапницата край унгарските села Драва Чехи, Драва Соболч, Драва Полконя, където малцина българи от ротата оцеляват.

Предвид педагогическия ми опит (31 година преподавател по български език и литература в средния и горния курс на едно от най-многолюдните в Пловдив училища: към 2400 ученици през 1990-94 г.), продължавам да настоявам: учебни часове по вероучение са наложителни, особено днес, при това нехайство към духовните приоритети у българина.

П.П.: Относно правописа какво да Ви кажа, звездна? Праведниците не са ми тема.

Поздрави от Пловдив!

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2990409 - 18.12.2012 11:42 [Re: Jores]

Цитат:

Ванга е феномен, несъмнено. И тоя феномен не е извън християнството.

Напротив, извън християнството е Ванга, и в частност и извън православното. Чети какво казва православието за Ванга:

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/vanga/index.htm

Не само е извън, ами е (kазаното от нея, което си цитирал, както и заниманията й собствено) в антитезисно противоречие с християнството и далеч не само с православното.

А да не говорим какво пише в Библията за врачки, запитвачки на духове и подобни и за вярващите им, щото си е страшно

Една от причините Бог да накаже със смърт Саул, е дето се е допитал до такваз, като баба ти Ванга.

Редактирано от Hard Rock fan (18.12.2012 13:04)

Jores
Tester Independent

#2990462 - 18.12.2012 14:48 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Цитат:

Ванга е феномен, несъмнено. И тоя феномен не е извън християнството.

Напротив, извън християнството е Ванга, и в частност - и извън православното. Чети какво казва православието за Ванга:

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/vanga/index.htm

Не само е извън, ами е (казаното от нея, което си цитирал, както и заниманията й собствено) в антитезисно противоречие с християнството и далеч не само с православното.

А да не говорим какво пише в Библията за врачки, запитвачки на духове и подобни и за вярващите им, щото си е страшно

Една от причините Бог да накаже със смърт Саул е, дето се е допитал до такваз, като баба ти Ванга.

"Една от причините Бог да накаже със смърт Саул е, дето се е..." Лично за себе си (знаят го от мене най-близките ми - родственици и приятели) имам усещането, че Бог ме обича още по-силно именно когато греша. Откъде у Вас тоя засилен интерес към наказанието, мила?!

Каещата се Св. Мария Магдалена*

Не мога да съм тъй категоричен във вярата си. Мене непрекъснато ме измъчват съмнения: колебая се, отвращавам се, изкушаван съм... Десетте Божи заповеди, Старият Завет, Евангелието, Посланията на Иисус, Деянията на апостолите и пр. обаче не ограничават любопитството ми; напротив - изострят вниманието ми към феномени отвъд видимата страна на заобикалящия ни свят. Вярата не възприемам като луксозна клетка, облицована с икони, ухания, мелодичен звън на камбани, речитатив и псалмопения, а като утвърждаване на любов и съчувствие към грешния, подвластен на съблазните човек.

За вярата ми е нужно сърце; умът със своята логика иде подире.

http://play.novatv.bg/play/292193/?autostart=true

No comment

* Фламандска живопис по италиански образец, вероятно от ХVІІ век. Представянето на Мария Магдалена (Мария от селището Магдала) има развита иконография. Мария Магдалена е сред централните образи през всички епохи на християнството. Особени предпочитания към образа проявяват художниците на Барока поради възможностите, които образът дава за изразяване на драматизъм. Мария Магдалена се възприема като символ на разкаянието. Бел.м., Jores.

--------------------

Hard Rock fan

#2990473 - 18.12.2012 15:39 [Re: Jores]

"Така умря Саул за престъплението, което извърши против Господа, против Господното слово, което не опази, а още, понеже бе се съвещал със запитвачка на зли духове, за да се допита до тях,"

Просто се доверявам на Божието слово.

А То казва:

"И когато ви рекат: Допитвайте се до запитвачите на зли духове, И до врачовете, които шепнат и мърморят, отговорете: Не трябва ли един народ да се допита до своя Бог? Ще прибегне ли при мъртвите заради живите? Нека прибягнат при закона и при свидетелството! Ако не говорят според това слово, Наистина няма зазоряване за тях".

Придържам се към обективността. А обективността е, че баба ти Ванга е не само извън, ами е (казаното от нея, което си цитирал, както и заниманията й собствено) в антитезисно противоречие с християнството и далеч не само с православното. В антитезисно противоречие с Писанието е.

А ти на какво и кого се доверяваш, си е твой избор, към който нямам отношение.

Jores
Tester Independent

#2990476 - 18.12.2012 15:54 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

"Така умря Саул за престъплението, което извърши против Господа, против Господното слово, което не опази, а още, понеже бе се съвещал със запитвачка на зли духове, за да се допита до тях,"

Просто се доверявам на Божието слово.

А То казва:

"И когато ви рекат: Допитвайте се до запитвачите на зли духове, И до врачовете, които шепнат и мърморят, отговорете: Не трябва ли един народ да се допита до своя Бог? Ще прибегне ли при мъртвите заради живите? Нека прибягнат при закона и при свидетелството! Ако не говорят според това слово, Наистина няма зазоряване за тях".

Придържам се към обективността. А обективността е, че баба ти Ванга е не само извън, ами е (казаното от нея, което си цитирал, както и заниманията й собствено) в антитезисно противоречие с християнството и далеч не само с православното. В антитезисно противоречие с Писанието е.

А ти на какво и кого се доверяваш, си е твой избор, към който нямам отношение.

Доверявам се на същия Господ, Комуто се доверявате и Вие. Или у мене Бог се явява преди всичко в образа Си на любящия творец, докато у Вас - в друг, по-суров и страховит образ... Много ми се ще да бъркам, та ще се радвам да ме опровергаете.

Наистина съм щастливец; мнозина мои бивши ученици, а и настоящи приятели... ще го потвърдят.

--------------------

Hard Rock fan

#2990486 - 18.12.2012 16:13 [Re: Jores]

Амии.... аз се доверявам на Бог, описан и представил Се в Писанието.

И Го възприемам като любящ Творец, като Онзи, Който даде Себе Си на кръста, за да изкупи с кръвта Си греховете, в това число и моите.

Евреи 10-та глава:

"28 Някой, който е престъпил Моисеевия закон, умира безпощадно при думата на двама или трима свидетели;
29 тогава колко по-тежко наказание, мислите, ще заслужи оня, който е потъпкал Божия Син, и е счел за просто нещо проляната при завета кръв, с която е осветен, и е оскърбил Духа на благодатта?
30 Защото познаваме Този, Който е рекъл: "На Мене принадлежи възмездието, Аз ще сторя въздаяние"; и пак: "Господ ще съди людете Си".
31 Страшно е да падне човек в ръцете на живия Бог."

Бог е описан като Любов, но това не означава, че не е Правда и че не държи на правдата Си.
Така Бог Се представя, съгласно Писанието. А аз, би следвало да си разбрал, само на Писанието се доверявам, по отношение на Бог.

И на поставения от Звездна въпрос:

Цитат:

Ако трябва да избереш на кого да вярваш - на Христос или на Вангелия Гущерова, кое би избрал и защо?

Аз нямам съмнение как да отговоря и с категоричност, понеже изборът си съм го сторила.

Jores
Tester Independent

#2990498 - 18.12.2012 16:52 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Амии.... аз се доверявам на Бог, описан и представил Се в Писанието.

И Го възприемам като любящ Творец, като Онзи, Който даде Себе Си на кръста, за да изкупи с кръвта Си греховете, в това число и моите.

Евреи 10-та глава:

"28 Някой, който е престъпил Моисеевия закон, умира безпощадно при думата на двама или трима свидетели;
29 тогава колко по-тежко наказание, мислите, ще заслужи оня, който е потъпкал Божия Син, и е счел за просто нещо проляната при завета кръв, с която е осветен, и е оскърбил Духа на благодатта?
30 Защото познаваме Този, Който е рекъл: "На Мене принадлежи възмездието, Аз ще сторя въздаяние"; и пак: "Господ ще съди людете Си".
31 Страшно е да падне човек в ръцете на живия Бог."

Бог е описан като Любов, но това не означава, че не е Правда и че не държи на правдата Си.
Така Бог Се представя, съгласно Писанието. А аз, би следвало да си разбрал, само на Писанието се доверявам, по отношение на Бог.

Случай от пловдивския клон на "ВиК" (Водоснабдяване и канализация). Явява се в счетоводния отдел пенсионирала се пет години преди това колежка - счетоводителка или нещо от тоя род, и настоява да внесе немалка сума по банковата сметка на предприятието. Питат я: от какъв зор? Не казва. Минава седмица, жената пак се явява... И тъй на третия или четвъртия път пред най-доверената си приятелка, която се оказа по онова време и моя приятелка, със сълзи на очи, разтреперана казва, че нощем от нерви не може да спи, поболяла се, усеща, че животът не я иска вече.

Парите двечките все пак намират начин как да бъдат приведени... уж като дарение. Истината обаче е, че бившата служителка в течение на години присвоявала по някоя дребна пара. Като се пенсионирала, хваща се да чете евангелието, да ходи на неделните литургии в пловдивския православен храм "Св. Петка" и в резултат на тия нейни занимания разбира, че е живяла в грях.

Не питам пряко никого, но ще се радвам някой да отговори: Самият Господ Бог, четенето на Свещените книги, мрънканиците на отеца в храма или нещо друго е причина за крясъка на съвестта, обадила се по никое време у бившата служителка във "ВиК" и принудил я да върне краденото, за да успокои грешната си душа?

Бог ли е наказанието? Наказанието отвън нас ли иде? А може би Бог е в нас!? Или кога Бог го няма у нас, сладко можем да спим, да се изтъкваме с богатство и знания, независимо от натвореното от нас, но неосъзнато от същите нас зло?

--------------------

Hard Rock fan

#2990511 - 18.12.2012 17:19 [Re: Jores]

При положение, че някои спят с чиста съвест, при все да са откраднали, убили, лъжесвидетелствали и т.н., а други ги боли съвестта и се покайват, мисля, че отговорът е очевиден.

Ако не е, Христос го е дал:

"Понеже Бог не гледа на лице. Защото тия, които са съгрешили без да имат закон, без закон ще и да погинат; и които са съгрешили под закон, под закона ще бъдат съдени. Защото не законослушателите са праведни пред Бога; но законоизпълнителите ще бъдат оправдани, (понеже, когато езичниците, които нямат закон, по природа вършат това, което се изисква от закона, то, и без да имат закон, те сами са закон за себе си, по това, че те показват действието на закона написано на сърцата им, на което свидетелствува и съвестта им, а помислите им или ги осъждат помежду си, или ги оправдават), в деня, когато Бог чрез Исуса Христа ще съди тайните дела на човеците според моето благовестие."

"Ако пазите Моите заповеди, ще пребъдвате в любовта Ми"

Святият дух е, Който говори на съвестта и обвинява за грях. Така казва Писанието.

И затова е казал Христос: "И ако някой каже дума против Човешкия син, ще му се прости; но ако някой каже дума против Светия Дух, няма да му се прости".

И затова Писанието говори за прегоряла съвест:
"Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения, чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла...,"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 20751

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.