ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
Re: Вярата ще спаси света...
    #2990526 - 18.12.2012 17:37 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

При положение че някои спят с чиста съвест, при все да са откраднали, убили, лъжесвидетелствали и пр., а други ги боли съвестта и се покайват, мисля, че отговорът е очевиден.

Ако не е, Христос го е дал:

"Понеже Бог не гледа на лице. Защото тия, които са съгрешили без да имат закон, без закон ще и да погинат; и които са съгрешили под закон, под закона ще бъдат съдени. Защото не законослушателите са праведни пред Бога; но законоизпълнителите ще бъдат оправдани, (понеже, когато езичниците, които нямат закон, по природа вършат това, което се изисква от закона, то, и без да имат закон, те сами са закон за себе си, по това, че те показват действието на закона написано на сърцата им, на което свидетелствува и съвестта им, а помислите им или ги осъждат помежду си, или ги оправдават), в деня, когато Бог чрез Исуса Христа ще съди тайните дела на човеците според моето благовестие."

"Ако пазите Моите заповеди, ще пребъдвате в любовта Ми..."

Святият дух е, Който говори на съвестта и обвинява за грях. Така казва Писанието.

И затова е казал Христос: "И ако някой каже дума против Човешкия син, ще му се прости; но ако някой каже дума против Светия Дух, няма да му се прости".

И затова Писанието говори за прегоряла съвест:
"Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения, чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла..."

Цитатът си остава суха материя. Затова Богочовекът си служи тъй често с притчата като форма за поучение. Живият живот е преизпълнен с уроци по човеколюбие в духа на християнската вяра.

Не назидавайте, моля! Обичай, ако искаш да разбереш човека срещу теб що за птица е. И най-отвратителният злодей има у себе си таен кът за покаяние; там трябва да търся Бог. Назиданието не решава! Заплахите - те пък още по-малко. Бог е преди всичко любов.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2990533 - 18.12.2012 17:52 [Re: Jores]

Цитат:

Не питам пряко никого, но ще се радвам някой да отговори

Отговорих Тис, по съвестта си и съгласно единствения за мен авторитетен Критерий - Писанието, Който се явява обективно да е и Единственият източник от- и за- Богочовека, в Който, прочее, ме увери, че и ти вярваш....и в ответ:

Цитат:

Не назидавайте, моля!

ОК. Ш'си трайкам, няма да казвам какво е записано по въпросите, които (уж) задаваш, в Писанието.
Явно не те интересува, и нещо повече - явно те дразни записаното в Писанието.

А мен пък Ванга и вярата в нея не ме интересуват, всъщност обадих се в темата, заради изказването ти, че "феноменът Ванга" не бил извън християнството. Извън е.

Редактирано от Hard Rock fan (18.12.2012 18:18)

Jores
Tester Independent

#2990560 - 18.12.2012 18:39 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Цитат:

Не питам пряко никого, но ще се радвам някой да отговори

Отговорих, tisss, по съвестта си и съгласно единствения за мен авторитетен Критерий - Писанието, Който се явява обективно да е и Единственият източник от- и за- Богочовека, в Който, прочее, ме увери, че и ти вярваш....и в ответ:

Цитат:

Не назидавайте, моля!

ОК. Ш'си трайкам, няма да казвам какво е записано по въпросите, които (уж) задаваш, в Писанието.
Явно не те интересува, и нещо повече - явно те дразни записаното в Писанието.

А мен пък Ванга и вярата в нея не ме интересуват; всъщност, обадих се в темата заради изказването ти, че "феноменът Ванга" не бил извън християнството. Извън е.

Съгласен! Че сме на различни мнения не ми бърка удоволствието да разговарям с Вас върху неща, които отдавна, повече от половин век вече, силно ме интересуват.

Не понасям назидания, това е. Бях палаво хлапе, може би оттогава е и таз непоносимост да ме почукват с показалец по челото.

Поздрав от Пловдив...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=udFXVWCOxqQ

--------------------

Jores
Tester Independent

#2992168 - 21.12.2012 18:23 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

...А мен пък Ванга и вярата в нея не ме интересуват; всъщност, обадих се в темата заради изказването ти, че "феноменът Ванга" не бил извън християнството. Извън е.

Свещените християнски книги предразполагат не едно и не две нива на проумяване. Увереността, че съм успял да разчета и проумея многобройните пластове на тая велика Книга (по-точно казано: сборник от книги) едва ли е перспектива за просветеното съзнание. Не съм уверен, уви!

Библията (особено пък евангелието) не капсулира знанието, а напротив: открива хоризонти пред всекиго от нас сам себе си и света да проумее, доколкото му е възможно. Та и не бих си позволил да отхвърля нещо, което не ми е съвсем ясно, като например пророчествата на Ванга.

--------------------

Jores
Tester Independent

#3003413 - 16.01.2013 19:01 [Re: Jores]

ЖИВОТЪТ Е ШЕСТВИЕ... ИЛИ ОТНОСНО "ПРАВЕДНИЦИТЕ"

Джубран Халил Джубран (1883-1931), писател и художник от ливански произход*

Великодушието се състои не в това ти да ми дадеш нещо такова, от което аз се нуждая повече от теб, а да ми дадеш онова, без което ти самият не можеш.

Вечно крача по този бряг, между пясък и пяна. Приливът ще изличи стъпките ми, вятърът ще отвее пяната. Ала морето и брегът ще пребъдат вовеки...

В края на краищата това не е чак толкова лош затвор, само дето не ми харесва стената, която отделя моята камера от съседната. Но, признавам си, че изобщо не мисля да упреквам стражата или Онзи, който е построил този затвор.

Всички ние сме затворници, но едни килии имат прозороци, а други - не...

Възможно е онзи, който ти дава змия, когато го молиш за риба, да няма какво друго да ти даде. Значи според него това е великодушие.

Да работиш, означава да даваш израз на своята любов. И ако не можеш да работиш с любов, а изпитваш непреодолима омраза, то по-добре веднага зарежи работата си и иди пред храма, където да просиш милостиня от онези, които работят с любов.

Животът е шествие. Който крачи бавно, го намира за твърде бързо и го напуска. А който крачи бързо, го намира за твърде бавно и също го напуска...

Какво е тъгата, ако не стена между две градини.

Когато ми казвате: „Не те разбираме“, това е възхвала, за която не съм достоен, и оскърбление, което вие не заслужавате...

Колкото по-дълбоко дълбае скръбта в душата ви, толкова повече радост може да вмести тя. The deeper that sorrow carves into your being, the more joy you can contain.

Макар вълната от думи вечно да се надига в нас, нашите дълбини са вечно безмълвни.

Мъдрост е за сакатия да не строшава патериците си о главата на своя враг...

Много учения приличат на прозоречно стъкло. Ние виждаме истината през него, но то ни и отделя от истината.

Нека онзи, който си изтрива ръцете в дрехата ти, да я вземе за себе си. Тя може още да му потрябва, а на тебе — никога вече.

Ненавистта е нещо мъртво. Кой от вас би искал да стане гробница?

Обичайте се, но не превръщайте в окови любовта. Тя нека е морето между бреговете на сушите ви. — Пророкът

Само немият завижда на многословния.

Случва се измамата да донесе успех, но тя винаги приключва живота със самоубийство.

Странно е, че всички ние браним кривото у нас по-ревностно, отколкото правото...

Ти пиеш вино, за да се напиеш, а аз го пия, за да прогоня пиянството от друго вино.

Човечеството е река от светлина, която тече от праведността към вечността.

Приятели мои, спътници мои, горко на народ, който е пълен с вярвания и празен откъм вяра.

Горко на народ, който се облича с дреха, неизтъкана от него, яде хляб, непожънат от него, и пие вино, неизцедено от неговата собствена преса.

Горко на народ, който приветства побойника като герой и смята блестящия завоевател за щедър.

Горко на народ, който насън презира някоя страст, а наяве й робува.

Горко на народ, който издига глас само когато крачи в погребална процесия, гордее се само с руините си и се съпротивява само когато вратът му е поставен между меча и дръвника.

Горко на народ, чийто държавници са лисици, философите му - фокусници, а изкуството му - изкуство на кърпежа и подражанието.

Горко на народ, който посреща своя нов водач с фанфари, а го изпраща с пищялки, само за да посрещне друг отново с фанфари.

Горко на народ, чийто мъдреци са онемели с годините, а силните му мъже са още в люлката.

Горко на народ, разделен на части, всяка от които си въобразява, че е народ.

Желал бих да можех да сбера къщите ви в шепа и като сеяч да можех да ги пръсна из полето и леса.

Желал бих щото долините да са улици, а зелените лъки — алеи, та да се търсите един друг из лозята и дрехата ви да се пропие със земното ухание. (1926)

* * *

Веднъж Красотата и Грозотата се срещнаха на морския бряг. И си рекоха една на друга:

— Хайде да се изкъпем в морето.

И се съблякоха, и заплуваха сред вълните. А подир малко Грозотата излезе на брега, сложи си дрехата на Красотата и продължи по пътя си.

И Красотата на свой ред излезе, ала не намери дрехата си; и понеже бе твърде свенлива да остане гола, сложи си дрехата на Грозотата.

И Красотата продължи по пътя си.

И оттогава насетне мъжете и жените бъркат едната с другата.

Ала има такива, които са зърнали лицето на Красотата и я разпознават въпреки дрехата. И има други, които познават лицето на Грозотата и нейната дреха не я прикрива от очите им (от „Странникът“).

* * *

— Учителю, говори ни за битието. Какво е да бъдеш?

— Днес да бъдеш означава да бъдеш мъдър, но не безучастен към безразсъдния; да бъдеш силен, но не за да унищожаваш слабия; да играеш с малките деца не като баща, а по скоро като другар, който би искал да научи техните игри;

Да бъдеш непринуден и простосърдечен с възрастните мъже и жени, да присядаш с тях в сянката на старите дъбове, въпреки че самият ти все още вървиш с Пролетта;

Да знаеш, че светецът и грешникът са братя близнаци, чийто отец е нашият Всемилостив Цар, и че единият се е родил само миг преди другия и заради това ние го приемаме за Престолонаследника;

Да следваш Красотата, дори когато тя те води към ръба на пропастта; и въпреки че тя е окрилена, а ти си безкрил, и въпреки че тя ще прекрачи ръба, ти я последвай, защото там, където няма Красота, няма нищо.

* Вж. http://espirited.com/поражение/

--------------------

Jores
Tester Independent

#3005432 - 21.01.2013 05:48 [Re: Jores]

Интервю на Николай Москов*

НЯМА СРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ - ИЛИ СИ ДОБЪР, ИЛИ СИ ЛОШ

Петър Гюзелев (1945) - легендарният китарист на "Щурците"

- Когато влязох в църквата и се запознах с посланията. После започнах да се срещам с хора, които имат проблеми. Проблеми имах и аз и хората ми подадоха ръка, защо да не отвърна по същия начин? Прекрасно е да бъдем честни, да подаваме ръка на нуждаещи, вместо да гледаме само личния си интерес. Човек се учи на тази работа. Понякога той е егоист, но е хубаво да се промени и прегърне добродетелите. Аз се промених до голяма степен, защото станах вярващ.

Но има и друго. Когато трябваше да замина в Щатите на лечение, не ми достигаха пари. Оставаха три дни да изпратя сумата, а тя не бе малка - към 15 000 долара. И хората ми помогнаха, българският народ ми помогна. Само по "БГ радио" и в една от църквите се пусна съобщение, и парите бяха събрани. За мен това бе много ново чувство към българина, когото в момента много ругаят. Но той не се е променил. Защото и едно време също бе така - българинът, макар и беден и с живот в недоимък, подава ръка за помощ. Възрастна жена бе превела един лев от оскъдната си пенсия, и това окончателно издигна българина в очите ми.

- Имате двойствен живот - на големия китарист Пеци Гюзелев от "Щурците" с хиляди концерти и фенове, и на вярващия добродетелен християнин. Кой Ви е по-ценен?

- И двата. С единия създавам музиката, с другия отправям посланието, което трепти в сърцето и разума ми. Едно е само да мечтаеш, друго е да го направиш реалност. Едно е само да свириш с китарата вкъщи, друго е да се качиш на сцената и да отправиш посланието към хората.

- Но навремето известността не Ви ли направи горделив, не гледахте ли отвисоко на живота?

- Винаги е така. Особено като бяхме хлапаци. Когато спечелихме "Златният Орфей" през 1967 г. и станахме за една нощ известни, се прибрах в София и заизлизах с китарата си по бул. "Руски" и с две мацки. Те вървяха от двете ми страни, а аз дрънках отпред. А сега я слагам в куфар - да не разбере някой какво има вътре. Човек се променя, расте. Ранните ни песни бяха с едни текстове, после в тях започна да има послания, защото самият ти започваш да разглеждаш света около теб, да оценяваш кое харесваш, кое е свързано с правилния подход и кое не е. (...)

- Откъде дойде това вдъхновение, Бог ли просветли разума Ви, че за 2-3 години написахте около 150 песни? Толкова нямате за четирийсет години с "Щурците".

- Може и негова да е помощта. Но преди с групата правехме по 260 концерта в годината, а сега има време да разработиш идеите си. Някои от много хубавите ми песни се раждат през нощта, ставам в 2 часа и до четири песента е готова. Първо нахвърлям музиката.

- Новият албум сякаш е музикална интерпретация на библейските притчи за доброто, честността, любовта. Това не е ли вид индулгенция, за да се харесате на Бог?

- Не е така. Когато си истински музикант, ти правиш послание, но то не е за твой интерес. Открил си една истина и искаш да я представиш на хората - това е. На теб са ти помогнали за нещо. Защо и ти да не споделиш доброто, красотата, ако щеш - и да помогнеш на някой нуждаещ се, дори и да те затруднява това? Някой път пък правиш весела песничка за радост без послание. Защо пък да не се засмеем? (...)

На 21 ноември получих замайване, светът стана малко нереален. Отидох във Военно-медицинската академия, два дни ме изследваха и казаха, че ми дават само 4 месеца живот, т.е. някъде до края на февруари. Туморът в главата отново започнал да нараства, а в момента съвременната медицина няма адекватно лечение.

- Не си ли казахте: "Имам четири месеца, какво трябва да свърша"?

- Да. Не ме е страх от това. Като разбрах как стоят нещата, се заех да си определя задачите - семейно с децата, в професията си, с наследството. Казах си, че трябва да запиша първия от готовите 6 албума. Така че отново музиката и посланието в нея бяха водещи - "Бъди такъв, какъвто си", "Да пламтя, не да тлея".

Дори в последните минути се срещам с хора с проблеми, за да им кажа да не се страхуват, а да подадат ръка на други. Аз имам проблем, може и да си отида. Но се срещам с хора, които имат нужда да ги ободря. Защото човек изпада в тежки моменти. Такива задачи си поставям. Моята е ясна - отивам си. Оттук нататък приключвам с този въпрос.

- И в оставащите месеци не Вас успокояват, а Вие давате кураж на хората.

- Да. Смъртта не е радостно събитие, но трябва да я приемем като нещо нормално. Успокой семейството, което се тревожи, дай пътя, по който близките ти да продължат. А не да гледаш себе си и да оставиш хаос след теб. Сега махам личните си вещи за да не пречат - стари списания за китари, които ще дам на вторични суровини, и т.н. Трябва да погледнем важните, истинските неща - да се срещнеш с децата си, с приятелите, които ще продължат този живот, и да им кажеш: "Не се тревожете. Учете се да бъдете честни. Аз поне се опитах да живея последните 18 години така, след като повярвах истински в Бог. Направете живота по-добър, включете се в промяната на света, не гледайте само личните си интереси, подайте ръка на нуждаещи се.

- Кога се променихте?

- Всичко започна много отдавна, през 80-те години на миналия век. Връщах се с влак от Берлин. Слязох в Будапеща да си взема сандвич и като се върнах в купето, ми бяха откраднали всичко - китарата, документите, куфара, пътната чанта, парите. Слязох и тръгнах да ги търся из гарата, да говоря със служителите, а влакът потегли. Беше нощ, вдигнах очи нагоре и казах. "Никога през живота си не съм вярвал, от дете са ме учили, че не съществуваш, и въпреки това от баба си съм чувал, че те има. Затова, ако съществуваш дори и една милиардна част, Боже, моля те, искам само две неща - да си намеря китарата и да се прибера вкъщи. И зачаках. Но нищо не стана. Викам си: няма ли поне едно рамо да ми удари? Ясно, казах си, няма Бог. И легнах на пейките в чакалнята. Сутринта двама полицаи ме побутнаха да стана, спането било забранено. Изведнъж се сетих къде съм, какво бе станало и направо се ужасих. Бе август, бях само по риза с къс ръкав и панталон - без пукната монета, без документи, без нищо. И в този момент, както се протегнах, в левия джоб на ризата усетих, че има нещо. Бръкнах и извадих една пачка с унгарски пари от моя малък джоб. Нито бях слизал преди това в Унгария, нито бях обменял форинти. С тези пари първо отидох в бръснарницата, после с такси до посолството и там ме изпратиха да се снимам за временен документ. Взех друго такси до гарата, купих си билет до София. Останаха ми точно пари за два сандвича и нито грам повече. След два часа дойде влакът. Немски влак да закъснее, не се е случвало. Закъсня с 2 минути. Тъкмо се зададе, отсреща гледам един железничар носи китарата към полицаите. Хукнах пред локомотива, взех си китарата и се качих на влака. Двете неща, за които бях помолил Бог, бяха изпълнени - прибрах се вкъщи с китарата си. И сега свиря на този "Фендер".

- И повярвахте?

- Мина много време, преди да повярвам истински. Тогава Библията не се продаваше и нямах представа какво представлява. Милицията не позволяваше да се влиза в черква, особено по празници. И когато започнаха да се печатат и внасят библии в началото на 90-те години, разбрах, че това не е една книга, а няколко. Бъдещата ми съпруга бе вярваща протестантка. Вместо отговори на мои въпроси ми каза: "Ела да видиш и сам да разбереш какво е." Отидох. На проповедта четоха една от най-хубавите книги в Библията - "Послание към римляните на апостол Павел". Бе изключително нещо. Имам огромна библиотека и много чета. Но просто не можех да повярвам на каква висота на словото е написана Библията. Бижу! Започнах да ходя на църква, завърших богословие, слушах, внимавах, задавах въпроси, получавах отговори, докато дойде откровението и си казах: "Да, това е истината, която ще следвам цял живот - прави добро, не прави зло". Не три неща, няма средно положение - или си добър, или си лош. Или си нарушител на закона, или си примерен гражданин. И избираш дали си за истината, или за лъжата.

- И днес не изпитвате омраза въобще?!

- Единствено към мръсотията, която ни залива в музиката. Мръсотията, която някои вкарват в песента, за да си изкарат хляба. Нея никой няма да я помни, чистотата ще се помни. Идеята на музиката е и да възпита, особено важна е как ще се изградят децата, които започват да слушат музика. Прати им истинското послание, за да могат твоите деца да получат чистота, не мръсотия. (...)

Ето, говорим как една малка грешка на един може да се отрази върху много хора (...). Нека да внимаваме. Посланията са в книгите, а напоследък децата ни са само пред компютрите, не четат. И не могат да разсъждават. Затова казвам: "Деца, четете тези книги, те не са писани случайно. Вижте реалността и живейте истински честен живот, за да може и вашите деца да живеят такъв". За мен е много важно държавата да се въздигне и върви напред, а в нея да живеят децата ни.

- Какво може да помогне за вървежа?

- Вярата. Но след комунизма, когато църквата бе вече свободна, хората тръгнаха да гледат какво се прави в нея. И мнозина останаха разочаровани. Те смятаха, че църквата изпълнява 101 желания.

Влизат в храма като в банка - да искат от Бог пари, апартамент, кола и т.н. И като нищо не става, казват: "Ега ти, това ли е вярата!"

Вярата не е в това да искаш материално, духовното е важно да учиш. Останалото, за да посрещнеш нуждите, само ще дойде. И по-важно ли е да имаш скъпа кола и да превърнеш парите в цел и те да са само темата вкъщи, отколкото да си здрав, да имаш прекрасно семейство, да излизате прегърнати с жена си, да мечтаете, да имате приятели. Аз имах много приятели, ама много. Сега почти не се срещаме, всеки се занимава с бизнес. И всички станахме едни... Всички имат големи къщи, но празни...

- Не си ли казвате: "Ето, вярвам в Бог, защо не ме излекува"?

- Понякога сме изправени пред изпитание. Да, би трябвало Бог да ме изцели, щом вярвам в него. Но заедно с това със сигурност съм направил стотина глупости, дори и като вярващ, които не е трябвало да правя. Не съм подал ръка на някого, а съм гледал личния си интерес. Дори и един трамваен билет да не продупчиш, е нарушение и води
до наказание. И трябва да понесеш последиците. Не можеш да прикриеш дори един свой грях, всичко се вижда.

- Говорите като проповедник.

- Хората разбират Библията по най-различен начин, но тя учи. Когато аз повярвах за пръв път, мислех, че трябва да зарежа всичко. И спрях да свиря, да правя албуми. Мислех си, че сигурно Господ иска такава жертва от мен. Никъде не е казано, че той иска да си зарежеш приятелите и професията. Просто е казано - помагай на нуждаещите се, както те ти подават ръка. Не лъжи, не кради, не прелюбодействай.(...)

- Като дете сте били цигулар, как така китарата Ви омая?

- Бяхме на лятна бригада да берем домати. Спяхме по селски къщи. Паднах се с момче, което си носеше китарата. Взех я, оказа се, че струните са точно обратно на цигулката. А аз от 6-годишен учех цигулка. В почивката потренирах малко и за лагерния огън вече имах 2-3 готови песни. Свалих на бърза ръка три гаджета. Тогава песните се учеха лесно, бяха с по 2-3 акорда. Като се върнах в София, хванах китарата, като използвах нотите за цигулка. После вуйчо ми донесе от Чехия истинска китара.

- Как минава един Ваш ден?

- Изпивам си лекарството, което чичо доктор ми е дал, закусвам и се отдавам на пълна почивка. Всеки ден след обяд свиря на китара. Бях си дал една седмица пълна почивка, но вече работя по втория албум, който е наполовина готов. И Софийският общински съвет отново започва работа, така че и като общински съветник имам дела. Харесва ми, че София кандидатства за красива столица, че става все по-хубава. Искам да помоля столичани да спазват принципите на чистота, на ред. Няма смисъл едни да градят, други да рушат, едни да чистят, други да цапат.

- Вие сте общински съветник и редовно ходите на заседания. Какво мислите, като видите парламента празен, а шепа депутати приемат закон?

- За мен присъствието е важно, за да подкрепя доброто мнение и да спра недобрата идея. Аз съм съветник в сферата на изкуството и искам площад "Независимост" да се разшири и да обхване мястото на бившия мавзолей, където да се монтира сцена за културни прояви. През лятото може да се правят двудневни или седмични концерти и в Южния парк между хотел "Хилтън" и басейн "Спартак". Там може да се побере половин София.

- Следвали сте математика. Имате ли математическо уравнение за житейския успех?

- Формулата на живота е посланието в Десетте Божи заповеди. Ако сбъркаш тази формула, нарушаваш закон и това може да е понякога с крайно лоши последици.

(Със съкращения)

* Вж. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1725344

--------------------

Jores
Tester Independent

#3039402 - 17.04.2013 08:56 [Re: Jores]

На 26-ти декември, 1994 година в НАСА се вдига страшен шум. След дешифрирането на серия от снимки, предавани от телескопа Хъбъл, на тях ясно се вижда огромен бял град, плаващ в пространството.

Представители на НАСА не успяват много бързо да блокират достъпа до уеб сървъра на телескопа, който включва всички снимки от Хъбъл за изучаване от различни астрономически лаборатории. По този начин закратко време – в продължение на няколко минути те са били достъпни за потребителите на световната мрежа.

Все пак какво астрономите виждат на тези невероятни снимки?

Първоначално това е едно малко мъгливо петно на един от кадрите. Но когато професорът от Флорида Кен Уилсън (Ken Wilson) решава да разгледа по-подробно снимките, той открил, че петното е странна структура, която не може да се обясни нито с дифракция в обектива на телескопа, нито с нарушения в комуникационния канал за пренасяне на изображението на Земята. След кратка оперативна среща е решено да се се презаснеме участъкът в Космоса, указан от професор Уилсън с максимална резолюция за Хъбъл.

Големият обектив на космическия телескоп е фокусирани върху най-далечния ъгъл на вселената достъпен за преглед от телескопа. И „петното“ се появява пред смаяните погледи на учените, прожектирано на екрана в лабораторията за контрол на Хъбъл, подобно на фантастичен град, един хибрид между „летящия остров“ Лапута на Суифт и научнофантастичните градове на бъдещето.(...)

Огромната конструкция, простряла се в пространството на Космоса на милиарди мили, блестяла с неземна светлина. Плаващият град единодушно е признат за Жилището на Създателя.

През 2011 год. излиза новината, че британските национални архиви са започнали да разсекретяват редица документи и свидетелства за съществуването на извънземен разум. Това е сбирка от 8500 страници, която съдържа документация за УФО явления, съобщения и свидетелства за сблъсъка на човечеството с извънземния разум от 2000 до 2005 г. и се смята за една от най-големите в света. В същото време може би най-страхотното откритие по въпроса за извънземния разум си остава това на НАСА от 1994 г., което в много отношения е засекретено и до днес. http://www.burgasnovinite.bg/NASA-krie-che-e-okrila-doma-na-BOG.html

--------------------

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3042669 - 24.04.2013 21:08 [Re: Jores]

Цитат:

На 26-ти декември, 1994 година в НАСА се вдига страшен шум. След дешифрирането на серия от снимки, предавани от телескопа Хъбъл, на тях ясно се вижда огромен бял град, плаващ в пространството.

Олеле!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #3044070 - 28.04.2013 07:56 [Re: Jores]

Жоре за пореден път доказваш че се разминаваш с писаното в Библията. Ама така е като човек няма Вяра в Бог а има вяра в хората. Между другото знаеш ли какво е значението на думата Вяра в Библията? Много хора през хилядолетията са търсили да разберат какво се има в предвид под думата Вяра ползвана в Библията. Причината е че в Библията пише че " без вяра не може да се угоди на Бог". Та значението на думата Вяра е - способност да се разбира. Използвай това значение на различни места в библията и ще видиш как текста ще започне да ти става по ясен. Неверие то пък е неспособност да се разбира, по скоро като нежелание (липса на желание). Като се има в предвид че латинското значението на думата интелигентност е същото може да се заключи че без интелигентност не може да се угоди на Бог. Преведено на разбираем език това ще рече че колкото човек е по интелигентен т.е има по висока способност да разбира нещата от живота толкова по-голяма вероятност има Бог да не остане скрит за него а също така християнството, спасение и всички истински неща, защото само високата интелигентност (способност да се разбира) може да разграничи истинските от фалшивите неща.

Редактирано от flyfisher (28.04.2013 07:59)

Jores
Tester Independent

#3044074 - 28.04.2013 08:17 [Re: flyfisher]

Цитат:

Жоре, за пореден път доказваш, че се разминаваш с писаното в Библията...

От опит съм се уверил, че няма дим без огън, както и че няма нищо случайно в света на информацията. Оставям всеки да тълкува инфото по-горе, както може и доколкото му позволява интелекта. Противна ми е показността на "силно вярващия и кълнящия се на площада пред множеството в Бог".

Св. Игнатий Брянчанинов (1807—1867)

Има текст в Свещената книга, дето изрично се препоръчва: кога се молиш на своя бог, влез сам в най-скришната си стая*.

Поздрави!

* "А ти, кога се молиш влез в скришната си стая и, като си заключиш вратата, помоли се на твоя Отец, Който е на тайно; и твоят Отец, Който вижда в скришното, ще ти въздаде на яве." (Мат. 6:6). Вж. и http://www.pravoslavieto.com/docs/sv_otci/sv_Ignatij_Brjanchaninov/molitvenoto_pravilo.htm

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 17603

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.