ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
Re: Вярата ще спаси света...
    #3048479 - 08.05.2013 16:22 [Re: Jores]

РАЗКРИХА МИСТЕРИЯТА НА БЛАГОДАТНИЯ ОГЪН МОЖЕ БИ!?

Учен от Института по атомна енергия при Руската академия на науките с помощта на прецизни инструменти успя да докаже, че Благодатният огън всъщност има Божествен произход. Ръководителят на лаборатория за йонни системи към института "Курчатов" Андрей Волков успя да направи това, което досега не можа да постигне нито един учен в света: той проведе научен експеримент в храма на Божи гроб в Ерусалим, предаде КРОСС.

По време на спускане на Благодатния огън уредите регистрирали рязко нарастване на електромагнитното излъчване. 52-годишният кандидат на физико-математическите науки Андрей Волков винаги се е интересувал от необичайното явление на спонтанното запалване на огъня в храма на Божи гроб, което се случва в навечерието на православния Великден. Този огън се появява от само себе си, а в първите няколко секунди не изгаря, вярващите си мият лицето и ръцете с огъня като с вода. Волков предположил, че този пламък е плазмен разряд. И тогава му идва идеята за смелия експеримент – да измери електромагнитното излъчване в църквата при появата на Светия огън.

- Знаех, че това не е лесно; в светилището с оборудване може и да не ме пуснат, казва Андрей Волков. – Но все пак реших да поема риска, а всички инструменти да побера в най-обикновенo куфарче. Като цяло се надявах на успех. И ми провървя.

Ученият настроил така устройството, че - ако при поява на Благодатния огън се получи пик на електромагнитните полета, компютърът да фиксира тоя пик. Ако в случая появата на пламъкът е трик, хитър фокус, за да бъдат заблудени вярващите, това няма как да се случи.

Волков гледал как патриархът на Ерусалим влиза в храма с куп свещи. Хората замръзват в очакване на чудото. В крайна сметка според легендата, ако Благодатният огън не слезе при хората в навечерието на Великден, това би означавало, че иде краят на света.

Фактът, че е станало чудо, Андрей Волков разбира преди всички останали в храма – инструментите му показват скок на електромагнитното поле.

Вж. http://www.burgasnovinite.bg/razkriha-misteriyata-na-Blagodatniya-ogan.html

No comment

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Jores
Tester Independent

#3053175 - 19.05.2013 06:31 [Re: Jores]

Вярата е за да въздигне човека, а мнозина я ползват за окови. Разбирам моя някогашен колега и приятел археолога (по думите му, картографирал около 10 хиляди тракийски могили в България, държал в ръце късове от плащ на византийски император) Божидар Чапъров, според когото религията е инструмент в ръцете на властниците по света през всички исторически епохи, за да държат в робско подчинение огромни множества люде.

Божидар Чапъров

Разбирам скептицизма му на изследовател върху древната история по нашите земи, но не съм съгласен с мнението му. Религията може да е път към Вярата, не непременно ужасни ограничения върху духа и волята у всекиго от нас.

Вижте кой как се отнася към Бог, и ще ви се проясни що за човек е. Един блъска чело пред иконите пет пъти на денонощие, само за да го види светът колко е отдаден Богу, друг оре и сее на нивата с пот на чело, търпи несгодите и сам си лекува раните, ала не престава да мечтае, което значи да се съпротивява... Вторият от тия двама ми е по-мил.

Вж. http://www.168chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1978893

--------------------

Jores
Tester Independent

#3053967 - 21.05.2013 13:45 [Re: Jores]

Най древната цивилизация в Европа е процъфтяла на територията на България и част от Балканите от 6200 г. до 4500 г пр.н.е.

Едно изследване на професор Дейвид Антони

Неочакван фурор предизвика в Ню Йорк изложбата “Изгубеният свят на Стара Европа”, писа “The New York Times”. Дълго преди разцвета на Гърция и Рим, дори много по-рано от възникването на първите градове в Месопотaмия и Египет, в долното течение на Дунава и Предбалкана е живял народ, изпреварил своето време в търговията, изкуството и техниката. В последните дни на 2009 г. много американски специализирани издания, а и ежедневници отбелязват, че в периода на своя разцвет цивилизацията „Стара Европа“ е била едно от най-развитите места на света. Отбелязват още, че през 1972 г. край Варна е открит Варненският некропол и неговото халколитно съкровище.

Също така и комплексът в Дуранкулак, който е основно неолитно селище със своите 1 200 гроба, които съдържат най-голямото праисторическо съкровище в Югоизточна Европа. Обитателите на Северозападното Черноморие са били високо развита общност, чиито традиции са навлезли в културното наследство на тракийската етнокултурна общност и по-късните древногръцки цивилизации, най-старата от които около 2700–1120 пр. Хр. е Микенската цивилизация. Дъглас Бейли от Университета в Сан Франциско пише в каталога на изложбата "Изгубеният свят на Стара Европа“ следното: "Способността да създават, използват и разбират символичните предмети като статуетки, определя хората като такива. Тази способност обединява нас съвременните хора с хората от неолита и художниците от палеолита".

Свидетелство за това са експонатите - златни, медни и керамични образци като гривни, статуетки и съдове, които по думите на Мишел Луи Сефериад, антрополог от Националния център за научни изследвания във Франция, са обгърнати с древни мистерии, култове и митове. Пак по нашите земи са открити и НАЙ-СТАРИТЕ ПИСМЕНИ ЗНАЦИ В СВЕТА. От селищната могила край село Караново е изкопан глинен печат, чиято възраст се определя на 3000 – 3500 г. пр.н.е. Приблизително от този период са и находките от Трансилвания /Румъния/ и край Винча /Сърбия/. Още по-стари са знаците върху малко глинено съдче, намерено край село Градешница /Врачанско/ – от 3500 – 4000 г. пр.н.е.! За сравнение ще посоча, че шумерската писменост, считана доскоро за най-стара в света, е възникнала към 3100 г. пр.н.е., а египетската – около 3000 г. пр.н.е.

Сега и Европа започна да забелязва тези факти. Нови открития доказват нещо наистина сензационно: Балканите са люлката на цивилизацията, тези земи са били обитавани от една високо развита култура, която е много по-стара от месопотамските цивилизации, пише Дойче веле. Харалд Харман в своята книга „Загадките на Дунавската цивилизация” доказва, че Балканските земи са били обитавани от цивилизация, която развива първата писменост. Харман нарича тази култура, обитаваща земите на днешна Сърбия, Македония, България, Румъния, Гърция, като и части от Украйна и Унгария, „староевропейска”.

Според археологическите открития нейната поява може да бъде отнесена към 7 хил. пр. Хр. Харман твърди, че думи, които досега са били считани за старогръцки, всъщност са „староевропейски“ и се използват и до днес – камина, маслина, керамика, метал, химн и др. Писмеността на Дунавската цивилизация се е появила 2000 години преди тази на шумерите. Харман потвърждава,това,което отдавна знаем,че най-старото злато в света е намерено на територията на днешна Варна. Според съвременните методи и технологии за датиране то е правено някъде през 4 500 г. пр. Хр., което означава, че е с 2000 години по-старо от златото, намерено в Египет.

http://ydara.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2237#

П.П.: Нима българите не знаем, че днешният Пловдив (например) е най-древното селище на Европа, стъпил върху руини, връстник по дълголетие на Дамаск в Близкия Изток?

--------------------

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3054376 - 22.05.2013 16:44 [Re: Jores]

Ха-ха. Долният Дунав. Аз съм роден там. И наистина пълно е със следи от траките. Най-малкото - тракийските могили са под път и над път. А също казват имало останки и от времето преди траките. Това е добре, но освен Китай, няма друга силна нация днес, която да лежи, като стар дракон върху скъпоценности от минали времена. Иначе гъделичка самочувствието, но доколкото "на гол тумбак чифте пищови".Всъщност това каква връзка имаше с темата?

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Jores
Tester Independent

#3054717 - 23.05.2013 08:24 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Ха-ха. Долният Дунав. Аз съм роден там. И наистина пълно е със следи от траките. Най-малкото - тракийските могили са под път и над път. А също казват имало останки и от времето преди траките. Това е добре, но освен Китай, няма друга силна нация днес, която да лежи, като стар дракон върху скъпоценности от минали времена. Иначе гъделичка самочувствието, но доколкото "на гол тумбак чифте пищови". Всъщност, това каква връзка имаше с темата?

Развоят на цивилизацията от най-древни времена неизменно върви ръка за ръка с духовното израстване, т.е. с Вярата. А по-точно: Вярата в Бог води човеците открай време към умението да разберат самите себе си. Няма ли я Вярата, невежеството властва и внася хаос в едно общество. Кой (Вяра или невежество) властва днес в България, оставям сама да прецените.

Вж. http://skandalno.net/топ-скандално/пловдивският-митрополит-николай-меж-9273

--------------------

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3054767 - 23.05.2013 11:44 [Re: Jores]

Цитат:

Развоят на цивилизацията от най-древни времена неизменно върви ръка за ръка с духовното израстване, т.е. с Вярата. А по-точно: Вярата в Бог води човеците открай време към умението да разберат самите себе си. Няма ли я Вярата, невежеството властва и внася хаос в едно общество. Кой (Вяра или невежество) властва днес в България, оставям сама да прецените.

Вж. http://skandalno.net/топ-скандално/пловдивският-митрополит-николай-меж-9273

То зависи човек от къде ще го погледне. Ако говорим за власт имащите- така са се нагласили нещата, че ако има искрен човек между тях, ще направят така, че да не го бъде. Все си мисля, че политиката не е от най- богоугодните дела. /правя разлика с дипломацията/.
Обаче ако гледаме обикновения народ- за поддържане на неговото невежество власт имащите полагат особени грижи- като претоварване с проблеми, за да не може да мисли за други работи, недостатъчна или изкривена информация, постоянна заплаха от ударите на този или онзи закон /дори нищо да не правиш, ще намерят закон, според който си в киреча/. Обаче точно в манипулирането имат пробойна. Защото когато човек е в утеснение, в стремежа си да се измъкне, започва да търси и да зове Бог. А в такова утеснение българинът до сега не е бил....
Нощта е най- тъмна преди разсъмване. Не знам дали само на мен ми се струва така, но щом толкова много боклуци (които целият народ знаеше че съществуват) бяха конкретно назовани и извадени наяве(и това е само началото), започва да прилича на развиделяване.
Дядо ни Николай е само едно винтче от системата. Да си "духовник" е занаят като всички други и трябва да сме слепи ако не го виждаме. Както го каза в другата тема- "мнозина са звани, малко призвани". Работите си опират до това да си повярваме, че сме достойни за Божията любов и да не я чакаме от човек да ни я докара. А нещата както са опряли до кокала- както от години плацикаме в тресавището или ще го проумеем и ще оставим Бог да ни измъкне за косата (всеки поединично), или ще направим още някоя- друга бълбуничка и дотам с нас. Който не вярва- спестява си усилията и започва да бълбука още сега.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #3058632 - 04.06.2013 01:48 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Който не вярва- спестява си усилията и започва да бълбука още сега.

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #3059238 - 05.06.2013 10:50 [Re: Jores]

Цитат:

Един блъска чело пред иконите пет пъти на денонощие, само за да го види светът колко е отдаден Богу

Ти сериозно ли мишлиш че хилядите християни в България са толкова елементарни, комплексирани и горделиви? Понеже си журналист ще те питам риторично...Това че в България има много журналисти които пишат лъжи прави ли журналистиката мръсна професия? Не ти ли у хрумвало че има Българи които желаят да правят това което иска Бог от тях и наричат себе си Християни?

Jores
Tester Independent

#3059275 - 05.06.2013 14:41 [Re: flyfisher]

Цитат:

Цитат:

Един блъска чело пред иконите пет пъти на денонощие, само за да го види светът колко е отдаден Богу

Ти сериозно ли мишлиш че хилядите християни в България са толкова елементарни, комплексирани и горделиви? Понеже си журналист ще те питам риторично...Това че в България има много журналисти които пишат лъжи прави ли журналистиката мръсна професия? Не ти ли у хрумвало че има Българи които желаят да правят това което иска Бог от тях и наричат себе си Християни?

Да. Човекът с Вяра привлича чрез желанието си да разбере и утеши човека (особено когато смята, че онзи човек греши), докато друг, който се държи враждебно и се самовъзгордява чрез думите си, вероятно няма Вярата у себе си...

Бъдете здрав/а!

--------------------

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #3059295 - 05.06.2013 15:42 [Re: Jores]

Цитат:

Да. Човекът с Вяра привлича чрез желанието си да разбере и утеши човека (особено когато смята, че онзи човек греши), докато друг, който се държи враждебно и се самовъзгордява чрез думите си, вероятно няма Вярата у себе си...

Много добър пример ти е дал flyfisher с журналистите, както и с християните.
Има много хора, които се имат за нещо повече от другите, но едва ли това ги прави по-велики, особено пред Бог.

Да, този, който се държи враждебно и се самовъзгордява чрез думите си вероятно има вяра в себе си, но едва ли има вяра в Бог!

Бъдете здрав!

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 18169

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.