ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Русе

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
lutar
хиперактивен
**

Регистриран: 25.03.2006
Re: Най-малко 6 Мола в Русе
    #2094238 - 28.04.2008 18:33 [Re: lutar]

Цитат:

Цитат:

В Русе в момента няма нито един мол.
След 3-4 години може да има 1.
Но се чудя кой ще пазарува в него, след като Русе е с най-ниските заплати в България?
Виж какво прочетох във форума ни в дир.бг за заплатите в по-големите градове.

1. Стара Загора 894 лв.
2. София 786-887 лв.
3. Пловдив 743 лв.
4. Варна 740 лв.
5. Бургас 670 лв.
6. Благоеваград 640 лв.
7. Русе 550 лв.

http://bgvesti.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8675&Itemid=95

Да но, кой би живял в Стара Загора например, виж само последните новини от там?:

В Стара Загора горя автомобил

Бъдете предпазливи по празниците !!!

Иде вълни от съкращения в Стара Загора ;-(((

Баща посегна на сина си ..

И естествено - падналият панел на блок в Стара Загора

Как искаш хората да живеят в Стара Загора, а ?

Че то това живот ли е ?

При това освен горепосочените линкове, виж за какво си говорят във форума на дир.бг за Стара Загора:

Цитираният текст е на модератора, който е регистриран и тук:BGPUNK
Много ми са чудни всички софиянци, които примират по Стара Загора, ама от София, не идват тук. Нищо, че сме най-европейския град.
Нищо, ти се обади, като идваш насам, да те разведа из града.
Да почнем от гетата около Първо Основно, да се отбием и в Зора, около държавните жилища, малко из калта в Самара, да минем през мръсотията и упадъка на района около автогарата, да продължим из МРЪСОТИЯТА в Индустриална зона, гетото в Лозенец, мизерията в Севера, потъващите блокове в Три чучура юг, има още места за ходене. А после ще пием едно кафе на Центъра и ще ни починат очите малко.

Ето и линка за този пост:

Виж тук

Че дори и да се получава малко повече пари по някакви си статистики, то самите хора от Стара Загора се оплакват и не искат да живеят там !!!

А в Русе, ехее ето тези години Русе се възражда!!!

Например многобройните Молове, които ще се строят в Русе, до 2010 ще има ПОНЕ 4, А ИНАЧЕ МОЛОВЕТЕ В РУСЕ ОБЩО СА НАД 7

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gat3way

Регистриран: 12.06.2006
Re: 0 Молове в Русе
    #2094673 - 29.04.2008 11:30 [Re: lutar]

Цитат:

В Русе в момента няма нито един мол.
След 3-4 години може да има 1.
Но се чудя кой ще пазарува в него, след като Русе е с най-ниските заплати в България?
Виж какво прочетох във форума ни в дир.бг за заплатите в по-големите градове.

1. Стара Загора 894 лв.
2. София 786-887 лв.
3. Пловдив 743 лв.
4. Варна 740 лв.
5. Бургас 670 лв.
6. Благоеваград 640 лв.
7. Русе 550 лв.

http://bgvesti.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8675&Itemid=95

Само искам да допълня моя клонинг.
Стара Загора изглежда много по-добре от Русе във всяко едно отношение. Русе прилича на гробница, спрямо града на липите.
Стара Загора е и 100 пъти по добре поддържана и по-чиста от моя роден град.
Русе е мизерно навсякъде, с изключение на центъра. Дори спрягания за приличен квартал Възраждане е пълен с боклуци и стари панелки. За индустриалната зона на Русе да не говорим. Навсякъде всичко е запуснато, сгради без прозорци, кея е в ужасно състояние. Да не говорим за мизерните Дружби или няколкото селски квартали, като Средна кула, Образцов Чивлик, Долапите.
Целият Русе е амортизиран и ще трябват много години, докато го оправят.

Стара Загора постоянно нараства и има силен механичен прираст. Има и висока раждаемост и много повече деца се раждат, отколкото при нас.
За съжаление Русе се обезлюдява все по-бързо и продължава да е на дъното по заплати в България. Раждаемостта е една от най-ниските в България. Родените деца са много малко и предимно циганчета.
Русенци си хващат дърмите и дим да ги няма оттук. Така направих и аз преди години. Затова ми е мъчно за моя роден град.
Хората просто отиват в по-добър регион.
Затова по данни на полицията града се населява реално от около 90 000 жители.
Ето още информация от русенското РПУ.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=38738

--------------------
ОП Рег.Развитие:
1.София 1353906
2.Пловд 575297
3.Варна 416603
4.Бургас 318226
5.Ст.Загора 213444
6.Плевен 211255
7.Хасково 184731
8.Русе 175935 жители
9.Сливен 173722

http://img206.imageshack.us/img206/6766/normalimg0136cz0.jpg

Cremina Bourrana
просто симпатична

Регистриран: 02.11.2005
От: тук оттам
    #2094682 - 29.04.2008 11:49 [Re: gat3way]

Аз пък да ти кажа, че Русе ми прави много добро впечатление отколкото преди няколко години. Нещата лека-полека започват да се подобряват. Може да е заради румънците не знам, обаче тизказвания като твоето ми се струват доста пресилени.
Ами като не ти харесва - добре, защо само го дъвчеш. Голямо чудо като няма молове в Русе.
В Стара Загора е приятно наистина, но не намерихме едно свястно заведение за хранене да ти кажа.
В момента не живея нито в Русе, нито в Стара Загора, ама такива шовинистични изказвания много ме нервят. То и на мен ми харесва повече в Холандия, ама бива ли заради това да плюя България
Заради това самосъзнание не тръгва България към по-добро. Откъдето и да мине човек все някой плюе, че сме били такива или онакива. Ами направете нещо, то да се плюе е най-лесно.
А и тия молове лично ти ли ги строиш, та са чаак такава заслуга не разбирам
Докато сами не се харесаме и държавата ни ще е такава!

--------------------
Don't take life too seriously. You'll never get out alive...

Sim4o
master
**

Регистриран: 16.01.2008
    #2094725 - 29.04.2008 13:34 [Re: Cremina Bourrana]

Защо му се връзвате на приказките на това селско чадо от Ст.Загора. Тези приказки ги реди от години. Просто не му отговаряйте. Не може русенец да напише "чиВлик". Комплексиран чикиджия, нищо повече. Не му отговаряйте на провокациите!!!

gat3way

#2094766 - 29.04.2008 14:29 [Re: Cremina Bourrana]

Аз съм роден в Русе и милея за града си.
Действително икономически Русе е малко по-добре, отколкото преди 10 годините да кажем.
Но това е благодарение на подобряването на цялостното икономическо състояние на България. Преди години средната безработица в страната стигаше до 17%, сега е около 7%.
Но това отлепяне от дъното на икономиката никак не помага на демографското развитие на Русе, а и на България. Русе намалява все по-бързо.
Аз не съм се опитвал да пресилвам нещата. За продължаващото бързо топене на Русе говорят много източници, които надлежно съм цитирал (това се вижда и с просто око, по улиците има все по-малко хора). Мога да цитирам и още стига да се прояви желание от някой от моите съграждани.

--------------------
ОП Рег.Развитие:
1.София 1353906
2.Пловд 575297
3.Варна 416603
4.Бургас 318226
5.Ст.Загора 213444
6.Плевен 211255
7.Хасково 184731
8.Русе 175935 жители
9.Сливен 173722

Stinger
почетен член

Регистриран: 30.07.2006
Re: Най-малко 6 Мола в Русе
    #2094951 - 29.04.2008 18:07 [Re: lutar]

Да не говорим, че Стара Загора е ОБРЕЧЕНА НА ОТРАВЯНЕ И ОБЕЗЛЮДЯВАНЕ!!!

http://www.chambersz.com/index.php/content/view/8544/112/

И не му се вързвайте на този старозагорско-селски бот-провокатор.

irs
от третия вид

Регистриран: 28.05.2006
Re: 6 Мола в Русе
    #2095248 - 30.04.2008 00:08 [Re: Bruki]

Строи се и този до болницата, с инвеститор Мегахим.

<b>a</b">kashonix
почетен член
*

Регистриран: 23.08.2006
да!
    #2095264 - 30.04.2008 00:28 [Re: gat3way]

Аз пък съм роден в Стара Загора и съм голям местен патриот, но с ръка на сърцето си казвам, че моят роден град е едно кално въглищарско село в сравнение с Русе.

Ташак бе братле ама ти си известен димитровградски селянин-клонинг на спортекса и се ебеш с въглищарите от Мариците пред общината в Стара Загора а отделно дето циганите ти пъхат пачки в гъза задето успешно имитираш Азис!

Редактирано от kashonix (30.04.2008 00:48)

gat3way

#2095622 - 30.04.2008 14:17 [Re: kashonix]

Ти не си роден в Стара Загора, а си клонинг на пирговския селянин Милен Рангелов.
Русе наистина във всяко едно отношение е по-зле от Стара Загора.
По-горната статия на другия клонинг въобще не отговаря на истината, а е провокация на псевдожурналистка от вестник Политика.
Дори напротив, рехабилитацията в Марица Изток, е приключила.
http://www.econ.bg/news/article139083.html
http://www.chambersz.com/index.php/content/view/13458/109/
Марица Изток е на 40-50 км от Стара Загора и колкото и да е замърсявал не може да стигне до третия по икономическо развитие град в страната.
За сметка на това ТЕЦ Русе е в самия град и хубавичко одимява и без това замърсеното Русе.
Но за съжаление нашият русенски ТЕЦ е много беден и никога няма да му сложат пречиствателни инсталации, както направиха в богатия ТЕЦ Марица Изток.
От 2 години не е имало нито едно замърсяване на въздуха в Стара Загора и както винаги е с много по-чист въздух, отколкото Русе.
Русе е лошо място за живеене и заради вилнеенето на турците и ДПС в града. Постоянният звуков тормоз над русенци от джамиите в града и особено от Сеид паша тероризира хората.
В Стара Загора не работи нито една джамия и будните хора там никога не биха допуснали такова нещо, а ние русенци сме тъпкани и унижавани от ДПС и мафиотската им сган. После как няма русенци да бягат оттук?
Такова нещо не се позволява никъде в България, нито в цивилизования свят. Май вместо град в ЕС се обърнахме на най-анадолския и най-мюсюлманския град в България и хората живеят като в третия свят.
http://www.ruseinfo.net/news_32725.html
Затова и в Стара Загора взимат близо 2 пъти по-големи заплати от бедния ми роден град.
Стара Загора вече драстично ни води и по население.
По най-новите данни е достигнала 213 444 жители.

--------------------
ОП Рег.Развитие:
1.София 1353906
2.Пловд 575297
3.Варна 416603
4.Бургас 318226
5.Ст.Загора 213444
6.Плевен 211255
7.Хасково 184731
8.Русе 175935 жители
9.Сливен 173722

Cool House
ентусиаст

Регистриран: 24.08.2006
    #2095746 - 30.04.2008 17:31 [Re: Cremina Bourrana]

Цитат:

Голямо чудо като няма молове в Русе.
В Стара Загора е приятно наистина, но не намерихме едно свястно заведение за хранене да ти кажа.

Заведения за хранене в Стара Загора колкото искаш.
http://programata.bg/index.php?page=restaurant&ln=1&city=14
Тук са само половината от всички. Ако друг път като си в Стара Загора се чудиш къде да отидеш, пиши ми лична бележка, ще си уредим среща в столицата на Тракия и ще те заведа.
В Стара Загора, за разлика от Русе можеш да отидеш и в кина, боулинги, картинги. Можеш да посетиш и най-старата опера в България, основана през 1925 г. Можеш да видиш и чисто новия ни исторически музей, Античния форум, римските музайки, античната улица в сградата на историческия музей.
Да не говорим за зеленината, няколкото паркове с размерите на Борисовата градина, чистотата и пълните с майки с бебета улици.

--------------------
Stara Zagora - the 5-th biggest city in Bulgaria, the 3-th most develop city in Bulgaria, the city with the 2-nd highest wages in Bulgaria and the old city in Bulgaria.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Rhiannon 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 21594

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.094 seconds in which 0.08 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.