ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Отговори на често задавани въпроси
    #2633071 - 26.05.2010 16:49 [Re: tanariil]

Цитат:

Бъркаш се с дяволопоклонниците. Сатанистите нямат ритуали. И сатанизмът не е религия, а е философия, създадена много преди християнството. Затова и разликата на сатанизма с християнството е огромна.

Това ми звучи много странно. Наистина се бъркам(ако се бъркам изобщо). Чувал съм за различни древни философии, като херметизъм например, но сатанизъм е меко казано странно име въобще, защото нормално не се прави разлика между сатана и дявол. Да не би тази философия, която наричате сатанизъм в древността да си е имала друго име?
Един вид сатаната се явява шеф на всички дяволи по света. Но пък ако сатаната или Луцифер е паднал могъщ ангел, то какво общо има той с дяволите, понеже се знае(поне аз така го знам), че дяволите и бесовете са едни вредящи паразити.
Или има някаква игра на думи или нещата никак не са прецизирани в тази философия.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2647831 - 21.06.2010 21:24 [Re: Бяло Конче]

Четенето явно не е най-силната ти страна, но нищо не пречи да се пробваш отново да прочетеш темата.

lubop1ten
неориентиран

Регистриран: 15.07.2010
    #2664266 - 15.07.2010 17:52 [Re: tanariil]

Странното е,че голяма част от сатанисти и атеисти отдалече се различават,т.е. черни дрехи,обърнати кръстове,медальони с обърнати звезди и т.н.Защо е това нещо?
Вие тук обяснявате,едва ли не,че сатанизъм е личен избор,не е нещо определено,няма норми,но повечето избират това поведение с култ към злото.Защо?

lubop1ten
неориентиран

#2664273 - 15.07.2010 17:59 [Re: lubop1ten]

Питам в какво вярваш,отговора в нищо,тогава какви са тея сатанински символи,които някой дори си татуират,палене на черни свещи и т.н.
Със сигурност тея виждания не е добре да се разпространяват.Поне аз мисля така...

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2664927 - 16.07.2010 13:35 [Re: lubop1ten]

Цитат:

Странното е,че голяма част от сатанисти и атеисти отдалече се различават,т.е. черни дрехи,обърнати кръстове,медальони с обърнати звезди и т.н.Защо е това нещо?

аааа, нещо може би се бъркаш - тия описаните не са сатанисти или атеисти , а обикновени "металурзи"

lubop1ten
неориентиран

#2665193 - 16.07.2010 21:26 [Re: Си Ди]

Нищо не бъркам,по-скоро ти може да си различен,отколкото те да са единичните случаи.Питам отново,защо е този култ към дявола,черните свещи,обърнати икони,кръстове и т.н.
Какъв е смисъла от всичко това?
Питаха ви по какви ли не начини,кое ви прави сатанисти,а конкретен и ясен отговор не видях никъде.
Да казвате,че сатанизма е просто личен избор и нищо друго си е несериозно.За мен това е сериозен проблем,най-вече проблем в главата и психиката.
Едно е сигурно,сатанизма не води до нищо добро и не е хубаво да се разпространява,докато религии,които учат да не лъжеш,крадеш,убиваш и какво ли още не,те са за доброто на света.

teo2

Регистриран: 01.05.2010
    #2665436 - 17.07.2010 14:47 [Re: lubop1ten]

По принцип, именно религиите са още по-големият сатанизъм, така че и двете са сатанизъм, като при това, пак ще повтаря, по принцип религиите са с хиляди пъти по-големият сатанизъм от всеки друг. Но за това, защо сатанистите са сатанисти?, защо го правят?, имаш право, наистина няма разумно обяснение: "Наистина насилието изумява мъдрия"(Еклесиаст 7: 7).

Avat@r

Регистриран: 10.11.2009
    #2665830 - 18.07.2010 20:32 [Re: teo2]

Сам ли си говориш Теооо, да се намираш на приказка, а ? , Много си далеч от истината и там от "истинския" си бог или беше "богът на истината:...Извинявай не помня добре, старост нерадост...

teo2

Регистриран: 01.05.2010
    #2665840 - 18.07.2010 21:11 [Re: Avat@r]

Кой аз ли?!, не беше ли ти, който си говори чрез два еднакви никнейма-акаунда?! Още ли "слухтиш"(шпионираш) с екстрасензорни(-те) възприятия?, да не вземеш да задминеш и индийските аватари по "могъщества"?

Avat@r

Регистриран: 10.11.2009
    #2665944 - 19.07.2010 01:58 [Re: teo2]

Цитат:

не беше ли ти, който си говори чрез два еднакви никнейма-акаунда?!

Не беше. Както обикновено си в грешка. А се опитваш да бъдеш и лош и да показваш зъбки ... .Но не е това най-страшното.Виждаш ли, по-лошото е, че аз си говоря нормално с теб, за да не се чувстваш сам и изолиран в този мрачен, сатанински форум например , а ти бързаш да ме нападнеш, да си "върнеш" за нещо си, примерно..а и да се наложиш.. да не останеш по-назад..не е благородно, нито извисено, нито смирено, както би подобавало на човек четящ усърдно библията си и вярващ в единствено истинския господ бог.

Предубеден си, излез от [ ] стереотипа, опитай се...

Ако подадеш ръка някому - в най-лошия сценарий рискуваш да останеш и без нея , но ако не я подадеш никога, и то най-вече на онзи за когото си мислиш че не я заслужава - със сигурност вече си я загубил, защото и богът ти няма да я приеме.Прекалено ще е "стерилна", ако ме разбираш Знам че ще ти звучи нелогично и невероятно, но там е разковничето за теб.Дерзай в тази посока, ако искаш.Приятелски съвет.

Това е по-лошото за теб Тео, май френд оф мизъри.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 28053

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.