ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Моралес Питман
лейбърист

Регистриран: 28.04.2007
От: Liverpool
Re: Отговори на често задавани въпроси
    #1977770 - 12.12.2007 17:22 [Re: Си Ди]

Цитат:

ама аз нямам никакво намерение да те убеждавам в нищо
и къде отиват всичките разсъждения

Предполагам,че според теб мястото им е в боклука,но се надявам,че не си побързала да ги пратиш там.Не че нещо кой знае кво ще стане,ама хич да не е се потрудих иии...абе прай квот знаеш.
Искам обаче нещо друго да кажа.Тука не става въпрос за мене и тебе.Говорим си принципно и темата е Сатанизма.Останалото няма да го повтарям пак.Просто ще ми дойде твърде много.

там е работата, че ако не ме питат нещо специално в смисъл какво мисля по даден въпрос, въобще няма и да стане на въпрос какви са ми личните убеждения
в този смисъл може да защитавам дадена теза ( като дори не е необходимо да я споделям изцяло, ако , разбира се, сметна за необходимо или в интерес на дискусията)
не убеждавам, не пропагандирам, не агитирам, не търся последователи и т.н.
не съм забелязала и да се толерира такова поведение тук поне

евентуално във форума мога да намеря съмишленици по даден интересуващ ме въпрос в момента и това е
нямам проблем нито с религиите (интересна ми е темата като развитие, послания, преливане, исторически обвързаности и т.н.), нито с вярващи, изповядващи определена (или неопределена) религия - уважам ги, както и правото им сами да избират убежденията си
но! имам доста против, когато се опитват да ме изкарат луда калинка, да ограничат по някакъв начин правото ми на свой собствен мироглед или да дават негативни или въобще оценки и квалификации на база някакви лични представи за нещата

Ок,щом са такива възгледите,радвам се за теб...Да се радвам ли?!Не знам...мисля да се порадвам.Ама не разбрах само едно - трябва ли да припозная себе си като човека,който се опитва да те изкара "луда калинка" и тъй нататък,или любезно ще оставиш това решение на мен и личната ми воля?

П.П.Не обичам да пълня такива теми с пояснения,ама какво да се прави - наложи се.
П.П.П.Болднах си отговора между твойте редове направо,щото така ми е по-лсено.Дано не го изтълкуваш погрешно...пак.

--------------------
И помни,надарени ми приятелю,че по улиците на Рим,просят само Микеланджеловци...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1977988 - 12.12.2007 21:48 [Re: Моралес Питман]

Цитат:

Предполагам,че според теб мястото им е в боклука,но ..
.Говорим си принципно и темата е Сатанизма.Останалото няма да го повтарям пак.Просто ще ми дойде твърде много.

не го повтаряй, и не- няма да го хвърлям в кошчето, просто смятам, че понякога от дърветата не виждаме гората или обратното беше - т.е. често сме склонни да виждаме проблеми там където ги няма, или пък щом ги няма - защо да не ги и създаден изкуствено - ми така де

Цитат:

Ама не разбрах само едно - трябва ли да припозная себе си като човека,който се опитва да те изкара "луда калинка" и тъй нататък,

определено НЕ
говоря по принцип - какво би ме накарало да се "бия" - и пак не е сигурно, че ще го направя

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1978284 - 13.12.2007 09:58 [Re: Си Ди]

Цитат:

понякога от дърветата не виждаме гората

От един виц:
"Ква природа уе, аз от теа дравета нищо не моа да вида!"

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

chuchupei
неориентиран

Регистриран: 23.04.2007
От: харманли
    #2014219 - 25.01.2008 09:58 [Re: tanariil]

Цитат:

1. Сатанизмът религия ли е или не е и има ли нещо общо с християнството?

Сатанизмът не е религия и няма нищо общо с християнството. В него липсват и много неща, характерни за религиите въобще и най-вече липсва вярата във висши сили, стоящи над хората. Сатанистите не се кланят на Сатаната. Поради това и в сатанинската доктрина не се включват разни истории, свързани със Сатаната и християнския Бог.
Сатанизмът е индивидуалистичен мироглед. Не случайно се говори, че всеки сатанист има собствен сатанизъм. И действително всеки сатанист си формира свое собствено разбиране за сатанизма.
Сходствата във възгледите на сатанистите са онова нещо, образуващо единно светоусещане- сатанизъм.

2. А какви са тогава тези, които се кланят на Сатаната?

Правилно е такива хора да бъдат наричани дяволопоклонници, макар че те себе си наричат сатанисти. Сатанизмът и дяволопоклонничеството са две различни неща. Дяволопоклонничеството е обърнато християнство и съществува заради християнството, докато сатанизмът няма нищо общо с християнството и не съществува заради него.

3. След като твърдите, че Сатаната не съществува в качеството му на паднал ангел, защо тогава употребявате неговото име?

Думата "сатана" е халдейска по своя произход, а не еврейска. Ние не употребяваме името на никакъв паднал ангел.

4. Защо тогава сатанистите не нарекът себе си просто атеисти?

Атеизъм е гръцко учение- атеос и означава в буквален превод от гръцки именно "безбожен" (а-, без; + теос- бог).
Това не е етикет, който може да бъде лепен произволно на всичко и на всеки. Този, който никога не е чувал за бог и за висши сили не може да бъде наречен атеист, защото като бъде накаран да разкаже доктрината на атеизма и същият няма да може да го направи. Какъв атеист е той тогава?
Накратко атеизмът има добре структурирани теории не само по въпроса за това, че липсват висши сили и свръхестествени явления, но и по въпросите на етиката, морала, разума, свободата и т.н., които теории са едни за атеистите и други за сатанистите.
Не се наричаме атеисти, защото имаме малко общо с атеизма и много разлики с него.
Общото на сатанизма с атеизма се заключава в това, че и двете не признават съществуването на никакви богове, на никакви висши сили над човека и на свръхестественото.
От тук нататък почват разликите.
Към днешна дата сатанизмът е доктрина, която може да включва в себе си части от всяка позната на човечеството наука и да ги пречупва в определена житейска философия, която не е нещо дадено на готово, а е нещо, което изисква най-активно да се използва интелекта на сглобяващия. Атеизмът не се вълнува от например биологическите характеристики на сетивната система на човека, а сатанизмът може да включва и това, стига даденият сатанист да пожелае да включи такава информация в своя мироглед. Основното в сатанизма е, че човек трябва да мисли самостоятелно (това в атеизма липсва).

5. Във вестниците пишат за множество случаи на убийства и престъпления, извършени от сатанисти. Тези престъпници наистина ли са сатанисти?

Подобни хора не са и не може да бъдат част от сатанизма.
Идеята, че сатанистите са самото зло е насаждана от медиите и от църквата, доколкото и двете печелят пари от това. Не винаги в такива истории има истина. Ако човек не е способен да помисли самостоятелно, а се хваща като за чиста монета на всичко, което му се пробутва - това не е признак на самостоятелно мислене.
Разбира се не може да се отрече, че светът е пълен с психопати. Някои от тях дори наричат себе си сатанисти. Но това никак не променя факта, че става въпрос именно за психопати. Както и сред християните, както и сред мюсюлманите и т.н. има крадци, убийци, фанатици, секти, така има такива и сред сатанистите... Но сатанизмът не е виновен затова, че има такива хора, както и християнството не е виновно примерно за съществуването на християнските секти, които проповядват насилие и убийства. То е все едно да се твърди, че истинският Наполеон е виновен затова, че в лудниците е пълно с Наполеоновци.

6. Защо сатанистите не обичат да излагат ясно и видно за всички своите убеждения, че да се знае повече за тях?

Сатанизмът не се стреми да бъде масово убеждение за никого. От там и рядко се случва сатанисти да разкриват мирогледа си, предпочитайки той да си остане лично достояние.

7. Защо вие сатанистите имате такава склонност към мрачния имидж?

За всеки е индивидуално.
Например осъзнаването на факта, че не живеем в свят, преливащ от любов и от справедливост оказва своето влияние върху някои сатанисти и те изразяват това, докарвайки си мрачен имидж. Други, знаейки, че всичко си има край, включително и живота, възприемат мрачния имидж като подготовка за края.
Също така и от чисто символистична гл. т. всичко неизвестно се крие някаде там в тъмното и в мрака. В сатанизма има силно подчертан стремеж да се разкрива неизвестното, да се търсят някакви истини.
Трябва да се има обаче предвид и че не всички сатанисти имат склонност към поддържане на мрачен имидж.

8. Има ли според сатанистите понятие за добро и за зло?

Не се използват понятия като "добро" и "зло", тъй като това са едни субективни и доста емоционално украсени понятия, които не могат да опишат правилно света.

9. Християните си имат библия, мюсюлманите - коран... А сатанистите имат ли си свещена книга?

Сатанистите си нямат свещена книга и не е редно да имат. В сатанизма не е прието да се следва който и да било човек и да се спазват каквито и да било канони или правила. Няма инструкции в готов вид, които да се следват. Само така може да се подсигури най-важното за един сатанист, а именно- неприкосновеността на личния му избор.

10. Как ще постъпи един сатанист, ако се докаже, че има бог?

Няма начин да се докаже, че има бог. Но ако все пак се докаже такова нещо - всеки сатанист ще си реши сам за себе си как ще постъпи.

11. Задължително ли сатанистите се занимават с магия?

Сатанистите не се занимават задължително с магия. Това е въпрос на личен избор.

Как един ненавистник ще му харесва нещо и ще има нещо общо? А ми то той си е чист егоист какво повече да кажем!.

chuchupei
неориентиран

Регистриран: 23.04.2007
От: харманли
    #2014225 - 25.01.2008 10:05 [Re: 1307]

Цитат:

Нещо не ми стана ясно относно 9 въпрос.След като сатанистите нямат своя библия,тогава какво е Сатанинската библия на Ла Вей?

Сатанинската библия е нещо по-рядко от лайна това е и Ла Вей и бръмбар геий.

Blackness
почетен член

Регистриран: 19.03.2008
    #2063563 - 19.03.2008 23:39 [Re: chuchupei]

Цитат:

Сатанинската библия е нещо по-рядко от лайна.

Добре е че има и коментари от специалисти по определени теми.

Dark_Nightmare
сянка
**

Регистриран: 11.02.2007
От: света на сънищата
    #2129864 - 15.06.2008 19:42 [Re: Blackness]

Спокойно, не се препирайте, в този форум няма сатанисти.
Има хора, които искат да са такива и/или се наричат по този начин - тяхно право е да се самоопределят за такива, каквито си искат.

Знаете ли, общувал съм с хора, които възприемат сериозни политиески доктрини като национал-социалистическата просто като мода, казват "Ние трябва да превърнем нацизма в мода".
Това са т.нар. "модерни" нацита, скинари, ултраси и т.н.

Така и по-голямата част от хората, които се самоопределят като сатанисти възприемат сатанизма като мода, "модерен" или по-просто казано комерсиален или изпедерасен "сатанизъм".

Нещата стоят по същия начин и с анархистите например.За повечето от т.нар. "анархисти", както те се самоопределят растите, скейта, висналите дънки,гребените и тениските с листо от марихуана те правят анархист.
И това са 90% от всички анархисти.

Така че никак не се учудвам от това, което се пише из форумите на ОЛ БГ."Разни хора, разнин идеали".

--------------------
Огледайте се и си задайте въпроса съвършен ли е светът.
"По плодовете им ще ги познаете" - може ли съвършеният художник да нарисува толкова несъвършена картина?

Legion_666_
Нерегистриран

#2130263 - 16.06.2008 12:54 [Re: Dark_Nightmare]

Знаеш ли, когато такива като теб се появят и почнат да се обаждат, обикновено се оказва, че са дяволопоклонници, които имат доста ограничен мироглед и познания. Това в комбинация с възраст, която рядко надвишава 25. Всъщност едното произтича от другото- незрял житейски индивид не може да притежава друго, освен малко познания, а от там и незрял мироглед.

На каква възраст е човекът, който има претенциите да лепи етикети? Ако си над 25 ще ти отговоря защо си неграмотен по въпросите на сатанизма. Ако си под 25- съжалявам, с деца не си губя времето.

Legion_666_
Нерегистриран

#2130264 - 16.06.2008 12:57 [Re: Blackness]

Макар и грубо написано, твърдението е вярно. Ла Вей не е сатанист и библията му няма как да е сатанинска.

Игор
охлюв по склона

Регистриран: 13.04.2007
    #2167208 - 06.08.2008 17:03 [Re: ]

За първи път влизам тук воден от любопитство за какво ли иде реч.Понеже не ми се занимава да чета всичката плява (защото винаги има такава) за да търся нещо стойностно (според разбиранията ми) реших да прочета най-горната тема в която и пиша в момента.Въпреки,че имам възражения (някои от които са вече изказани писмено от други потребители тук) срешу част от първия пост ми хареса стилът на писане.Респектирам се от благото отношение подплътено с къси и точни отговори.Но не можах да намеря отговор на най-основният въпрос за непросветен човек като мен - какво е сатанизъм?Защото ми се струва,че първоначално зададените въпроси с отговори са така подбрани,че все едно се подразбира от всички какво е сатанизъм.Много общо ми се струва твърдението,че всеки има индивидуален сатанизъм (или поне аз така разбрах).Може ли някой да ми отговори късо и ясно какво представлява сатанизма?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 25472

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.324 seconds in which 0.31 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.