ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Legion_666_
Нерегистриран

Re: Отговори на често задавани въпроси
    #2169211 - 09.08.2008 12:52 [Re: Believer]

Цитат:

За сатанистите Satan e божествен ,нали?

Ей, трябва да пиша на двама-трима познати с този ник, да ги информирам, да знаят, че са божествени... Или да не им пиша, може пък вече да го знаят, а...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Legion_666_
Нерегистриран

#2169237 - 09.08.2008 13:12 [Re: Игор]

Цитат:

Понеже не съм сигурен колко и какви точно са отделните течения обединявани в това общо понятие "сатанизъм" не знам дали следващият ми въпрос няма да е малко объркан - има ли някаде морално-етичен кодекс?

Доста е объркан въпросът ти. Сатанизмът не е система от предварително зададени преди няколко хилядолетия морално-етични ограничения (за разлика от религиите). Което не означава, че един средностатистически сатанист веднага ще се юрне да нарушава законите на държавата, в която живее.

Т.е. липсата на морално-етични ограничения, измисляни от сатанисти, живяли в древността, не отменя задължението към държавата за спазване на действащите в нея през настоящия момент закони.

---------------------

Цитат:

Ако предположим,че в някакво утопично бъдеще сатанизмът измести необходимостта от религии и всеки се обърне към индивидуализъм и логическо обяснение на заобикалящият и изпъляващият го свят,то най-логично ми звучи ново разделение на хората по сходство на индивидуалните възгледи и възприятия.Поне аз считам,че индивидуализмът е пропорция в белезите на разумния човек (цели,ценностна система,вярвания,действия и прочие).И така отново ще изчезне това понятие индивидуализъм заменено от "хора споделящи общи възгледи,интереси и поведение".Дали това е възможно или сатанизма ще си остана в сянката на Луната и underground-а.

Ако ще сме в утопия, възможно е всичко, което си представим. Но реалността обикновено няма общо с утопиите.

Игор
охлюв по склона

Регистриран: 13.04.2007
    #2169264 - 09.08.2008 13:54 [Re: ]

Добре.Тъй като отново ти ми отговаряш,ще конкретизирам следващите три въпроси към теб.

1.Ти сатанист ли си?Ако си такъв към кое деление спадаш - лява ръка,дясна ръка,Ла Вей или някое друго за което още не съм разбрал че съществува?

2.Кое те кара да се чувстваш и възприемаш като сатанист (ако отговора на горния въпрос е бил положителен)?

3.Имаш ли досег до културата на Вавилон,която ако съм разбрал правилно трябва да е отправната точка и начало на всички съмнения и въпроси?Ако имаш такъв в каква се изразява той - четеш историческа литература,гледаш Дискавъри,знам ли какво още.

Редактирано от Швейк (09.08.2008 13:55)

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2169275 - 09.08.2008 14:02 [Re: Игор]

Цитат:

1. The structure of the Church
High Priest & High Priestess
Council of Nine
Order of the Trapezoid
Priesthood of Mendes
Registered Members, Active Members and Agents
2. Timeline: Some major events
3. Satanic Community & Church of Satan Membership

Има сатаниниска църква и щом говорите за ляв и десен път значи сте запознат с тази информация.Не мисля,че сатанизма може да се разглежда откъснато от официалните религии и да търсим источника само в древната история на Вавилон.
Дайте някои линкове за Вавилон и сатанизма във Вавилон,ако знаете такива.

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2169277 - 09.08.2008 14:05 [Re: ]

Цитат:

Ей, трябва да пиша на двама-трима познати с този ник, да ги информирам, да знаят, че са божествени... Или да не им пиша, може пък вече да го знаят, а...

Сатана нали е Тъмният принц - това не предполага ли божествен и благороден произход?

--------------------
Истината е за всички!

Игор
охлюв по склона

#2169355 - 09.08.2008 17:44 [Re: Believer]

За съжаление не съм запознат с отделните движения спрямо ръцете (образно казано),нито с движението на г-н Ла Вей,а още по малко с културните обичаи и вярвания във Вавилон.

За първите бих искал да науча повече,заради което пиша тук (освен основната цел да разбера какво представлява сатанист)

За вторите нямам намерение да се интересувам.

За Вавилон и култовите обичаи също бих се радвал да намеря информация,но не знам къде да я търся че да съм сигурен в достоверността й.

От досегашните думи предполагам,че смисъла на сатанизма трябва да се търси и изучава именно в културарта на Вавилон.Понеже останалите ми въпроси относно същността на сатанизма бяха доста общи и неконкретни при цялото ми уважение към авторите им.

Legion_666_
Нерегистриран

#2169474 - 09.08.2008 21:09 [Re: Игор]

1.

а) Да, от сатанистите съм.
б) От тези съм, дето смятат Ла Вей за шарлатанин, а лявата и дясната ръка- за идиотщини. И като цяло не обичат да се причисляват към никакви организации, секти и прочие малоумщини.

2. Аз съм си- такъв е моят житейски избор на база мислене, не на база чувстване.

3. Странен въпрос. Чета историческа литература.

Legion_666_
Нерегистриран

#2169475 - 09.08.2008 21:10 [Re: Believer]

Предполага глупава приказка, която не я пише в библията, а се разнася от хора като бай Ангел Пророка. Никъде в библията няма написано: "Тъмния принц". И не само. Ще си четеш, че проучиш кои са апокрифите...

Legion_666_
Нерегистриран

#2169527 - 09.08.2008 23:42 [Re: Игор]

Цитат:

За Вавилон и култовите обичаи също бих се радвал да намеря информация,но не знам къде да я търся че да съм сигурен в достоверността й.

Ползвани източници при съставянето на материала за основоположниците на сатанизма: "Древнеарамейские надписи из Нираба" ("Зап. Вост. отд. Арх. общ.", XII); Craig, "An assyrian incantation to the god Sin. Hebraica" (XI); Jensen, "Hymnen auf das Wiedererscheinen der 3 Lic htgötter" ("Zeitschrift für Assyriologie", (XI). Encyclopaedia of the Orient. Хронологична енциклопедия на света ТОМ2,издателство Елпис.

Игор
охлюв по склона

#2169674 - 10.08.2008 11:12 [Re: ]

Опасявам се,че колкото и да ми беше интересно вече започвам да си мисля,че няма особен смисъл или причина да влизам тук.
Не мога да разбера какво означава да бъдеш сатанист.Не знам дали вината е в мен защото съм ограничен и ми се струва,че от всичко написано до тук никъде не се споменава нещо конкретно или наистина от нищо един лайк като мен не може да придобие представа какво е сатанист.
Не разбирам и какво те прави теб (Легион-е) такъв.
Отричаш да имаш нещо общо с трите посочени от мен разновидности на сатанизма,което означава че има други за които не знам и не съм подготвен да водим смислен диалог.

Омръзна ми да чета едно и също,че сатанизмът бил лични възгледи за живота и смърта и прочие.Това са несериозни приказки.Ами и аз имам лични възгледи,които са коренно различни от тези налагани от религиите до които съм имал възможност да се докосна.Това прави ли ме сатанист?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 25910

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.