ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
dr.sardonicus

Регистриран: 08.03.2002
Re: Основоположници на сатанизма
    #2085753 - 16.04.2008 17:44 [Re: Mitko_bombata]

Що е човековост? Човековостта се състои в тук-и-сега съ-знанието, т. е. че отвъд откривателството няма съществуване. Светът е онова, което ми се открива, а аз - това, което същевременно му се (на света) откривам. Самото откривателство е съществуването. Откривателството не намира, а сбъдва. Откривателството става в нищото, не във вечност. А миналото се сбъдва в откривателство и не е нещо, което предварва откривателството. Няма спомняне, има очакване. Ето що е човековост: една настояща творяща свобода, едно смислочертаещо флуктуиране между тамошност и тукашност, един пораждащ времехоризонт, едно предусловно "има"... Основният проблем (на съществуването) е разбирането (съпричастността на частите в изначалното пораждащо ги "има") - проблемът на езика (субект-обектностното разделение, незказуемата и несподелима самота и непрекъсваемото прошествие на нейното смъртно себеочакване: очакването за вечността на нищото). Страх.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Blackness
почетен член

Регистриран: 19.03.2008
    #2085950 - 16.04.2008 21:48 [Re: dr.sardonicus]

Тва на български май иде да рече, че ако не съм открил виното в мазата, в мазата нема никво вино. Като котката на Шроденгер дето я затворили в кутия и не можело със сигурност да се каже дали още не е умряла и въобще дали вътре има умряла котка (макар че по миризмата твърдо вярвам ще се стигне до еднозначно решение).

Headless
SE7EN

Регистриран: 16.01.2005
От: Transylvania 90210
    #2094740 - 29.04.2008 13:49 [Re: ]

Цитат:

През 639 г. пр. н.е. персийският цар Кир II превзема Вавилон. Така завършва последният период от историята на Вавилон.

Обаче тука нещо не ми се връзва, според този източник
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyrus_the_Great
пише,че въпросният цар Кир II е живял м/у 590 или 576 пр.н.е. - август 529 или 530 пр.н.е.
??

--------------------
I stared at the wall, it stared back at me
Started to breath and then it started to bleed...

THE MAN WHO SOLD THE WORLD

Headless
SE7EN

Регистриран: 16.01.2005
От: Transylvania 90210
    #2094741 - 29.04.2008 13:52 [Re: Headless]

А през въпросната 639 г.пр.н.е. е царувал вавилонският Кандалану (от 648 до 627 пр.н.е.)

http://en.wikipedia.org/wiki/Kandalanu

--------------------
I stared at the wall, it stared back at me
Started to breath and then it started to bleed...

THE MAN WHO SOLD THE WORLD

Legion_666_
Нерегистриран

#2094887 - 29.04.2008 17:04 [Re: Headless]

Отучи се да ползваш уикипедия. Често тя се пише от деца. Знам го, защото навремето и аз се опитах да пиша там. Тези деца понякога допускат огромни грешки поради преписваческата стратегия без влагане на умисъл и без проверка на източниците, до колкото самите правила на уикипедия като цяло не изискват информацията, която се представя да е достоверна. Аз лично доста се смях на онзи младеж, дето в свой материал изръси бисера, че свещената книга на евреите се казва "библия", но не е единичен случай подобно невежество да се котира и това не е от най-сериозните пропуски на уикипедици.

kingDavid
пророк и бог в едно

Регистриран: 05.05.2008
От: София
    #2098891 - 05.05.2008 19:41 [Re: Headless]

На мене ми хареса историята на сатанизма в началото за Бог Син е вярно, обаче за Мардук и Ищар са пълни глупости.
Глупост е самото им почитане от вавилонциите а и сега от някои предполагам
Ти каза
"Освен всичко останало бог Син е и бог на войната"

Йехова е Богът на войната спомни си колко племена и народи трябваше да избият евреите за да влязат в обетованата земя

"ог Син си имал лодка с която пътешествал нощем по небето, а денем - в подземното царство, където решавал съдбите на умрялите"

Данаил(книга от Библията).7:10 Огнена река излизаше и течеше пред Него; милион служители Му слугуваха, и мириади по мириади
стояха пред Него; съдилището се откри и книгите се отвориха.

"Нито бог, нито човек слязъл в него не може да се върне обратно. Товя място се нарича "земя без връщане"

Аз бях вече 3 пъти в тъмнината, огъня, и царството на Дяволът. Срещнах се и със самият негово величество изглежда така както го показват в 5 ниво на quake1 където мята камъни по тебе и ти трябва да го убиеш със електричестото от 2 те колони. Със рога е и владее всякаква магия т.е може от нищо да прави нещо. Той ми заповяда да запаля огъня по силно и стана по светъл и по силно изгарящ

По предишният път по огнен тунел се озовах в средата на огъня аз обаче мога да летя и видях каменна постройка. Отидох там ии един полуизгорял човек каза че ще седя 1 месец
Архангелът обаче който ме пази ми заповяда да се връщам и аз се събудих с напрежение и умора в цялото тяло както е при дълго застояване отвън. За 5 минути се възстановяваш обаче щом се върнеш

rosalinda
-{--,--{-'-@

Регистриран: 18.12.2005
От: където грее слънчице
    #2342094 - 31.03.2009 01:19 [Re: ]

Лека вметка

Цитат:

Реките Тигър и Ефрат в долното им течение, в началото се приближават една към друга, а после се раздалечават отново, като накрая пак близо една до друга се вливат в Персийския залив. Вътре в така очертаната територия, е Вавилон.

Тъй наречената "територия ", очертана от Тигър и Ефрат си има име- Месопотамия. В Месопотамия не се намира единствено Вавилон. Първо възниква Древен Шумер.Около 10 000 г пр.н.е. се появяват първите заселници-земеделци, които получават оскъдна реколта от тясната плодородна ивица покрай реките. До около 3 хилядолетие пр.н.е. картината започва да изглежда по коренно различен начи. По продължението на реките се появяват величествени градове, заобиколени от плодородни ниви. Равива се иригационна система от напоителни канали и т.н. и т.н. Първоначално На територията на Месопотамия се равива шумерска култура, изтласкана в последствие на юг към устията на Тигър и Ефрат от прииждащите Акадски племена. Постепенно започва да се развива Акадска култура, която взаимства голяма чат от разитието си от Шумерската. Мвжду устиятан на реките се развиват множество градове- държави като Мари, Ур, Урук, Ларса, Лагаш, Ума, Нипур, Киш и разбира се Вавилон. Вметката, която исках да направя е, че всеки един владетел на град- държава се стреми да превземе останаите и да ги обедини под собствената и власт. Иначе казано да властва над Шумер и Акад. Вавилон се появява много по късно в цялата тази схема като столица на империя чието географското положенеие е съвсем различно от това което описваш. Самия град е разположен в Долното течение на Ефрат, и съвсем не обхваща цялата Месопотамска равнина.
(Извинявам се че ме мързи да ровя за карти).

Повечето градове не са "Вавилонски", а са наследство от Шумеро- Акадската култура. Религиозните вярвания, божествата и храмовете, както и клинописта в това число спадат към наследените от предците им културни постижения.
Хамурапи далеч не полага историята на Древен Валилон, още по=малко на Вавилонската Империя. Това с което е най- известен е , че оставя първото писано законодателство на каменни плочи в Суза, унищожава най-голямата за времето библиотека състояща се от 22 хил глинени плочи в гр Ешнуна, вкл и не само епоса за Гилгамеш и избива населението в гр. Мари. Метал по това време не е съществувал изобщо, ако не се брои медта, която е била мека и почти непригодна за каквото и да било.
Сградите са правени от керпич или иначе казано от печена или сушена на слънце глина. Тигър и Ефрат са имали доста бурни прииждания, които в началото са унищожавали всичко, преди да започнат да бъдат отводнявани чрез иригационната напоителна система. Поради тази им природа дървета не са могли да просъществуват в Месопотамия до доста късен период и реално погледнато и каменния и дървения материал са били изключително луксозен внос. Едва ли местните са имали възможност да го хабят за писане , горене и т.н. За печене и изобщо горивна суровина е служила високо каллорична тор, която хората и животните са произвеждали в изобилие, националната напитка, която свободно се е продавала по улиците е била бирата. Искам дебело да подчертая, че нямам предвид съвременната бутилирана бира, която се продава на всеки клек-шоп, а древната и пра-родилка доста преди откриването на хмела.

Основният материал за писане е бил глинените плочи. Писмената система е клинопис, като една солидна част от текстовете все още не са разчетени. Както споменах съществува Шумерски и Акадски. Това което е достигнало до нас е писано на Акадски език. Шумерския постепено се изгубва и претопява. В един доста ранен етап наАкадската култура е език на начетените, писарите и аристократите. Даже се правят шумеро-акадски речници, благодарение на които получаваме косвени сведения за шумерския.

... и мисля да спра до тук защото скоро някой ще ме анатемоса :-P

Редактирано от rosalinda (31.03.2009 01:37)

arimann
неориентиран

Регистриран: 04.11.2009
    #2499250 - 04.11.2009 19:01 [Re: Mitko_bombata]

Бррррр ...колко поучително г-н Бомба....а да кажеш нещо за плагиатството извършено от така нареченото ,,христянство,,и ако не ти се рови насам -натам ..за да рабереш за какво иде реч вземи да изгледаш филма ..Zeit Geist,, ще ти спести време....и тогава вземи да поучаваш.и да плашиш ..защото плашиш гаргите само.....а относно материала побликуван по горе мога да кажа само ..браво...много добре и разбрано написано...10х

Mercenary from Hell
Profecional Juda

Регистриран: 13.05.2004
    #2556583 - 18.01.2010 16:55 [Re: Анонимен]

Единственото което разбрах от последвалите постове е че сте пораснали хора, които все още вярвят в героите от детските приказки

tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2565571 - 29.01.2010 23:43 [Re: Mercenary from Hell]

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 21539

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.