ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Душата след смъртта?
    #1861618 - 10.08.2007 10:19 [Re: Simran]

Цитат:

искам да бъда кремирана...ей тъй,от егоизъм,...просто не ща да храня червеи...

Баси скръндзата, дето си!
Освен това ще нарушиш природния баланс.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #1861664 - 10.08.2007 11:11 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

искам да бъда кремирана...ей тъй,от егоизъм,...просто не ща да храня червеи...

Баси скръндзата, дето си!

А на "природния баланс" пука ли му за това,че ме "нарушава"

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1862586 - 11.08.2007 02:03 [Re: Simran]

карай да е весело
ама така беше зададен въпроса
мен с това 21 грама?!? /как ги измериха / загуба ми се вижда много ..така ..афиф някак
ми проф-изкривяване , ама за фира тези хора не са ли чували

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Morning Star
Вид потребител

Регистриран: 11.02.2005
От: къде на къде?
    #1883733 - 31.08.2007 03:23 [Re: zdravena]

Цитат:

Привет! Току-що писах във "Вяра и религия" по подобна тема. Душа има, тя е искрата, без която материалното тяло е труп. По ред причини, чието изреждане би отежнило отговора ми, душата в един момент се оттегля от физическата си обвивка (тялото) и го изоставя, образно казано, съблича го и го захвърля. Този материален носител, след като в него вече я няма искрата на живота, се разлага - изпълнил е задачата си. Остават останалите тела на човека. Различните школи, сочат различен брой тела, но това си е една обширна тема, по която може много да се говори.
Колкота до Ада...бихме могли ад да наречем пребиваването на душата във физическото тяло, както и пребиваването й в долните слоеве на финия /Тънкия свят/- т.нар. Астрал, където тя попада непосредствено след напускане на най-плътната си обвивка. Когато душата напусне тялото, добре е да не се задържа дълго време в Астрала. Това е мястото, обитавано от душите, силно прилепнали към земния живот. Трудно им е да се откъснат от това място, понеже без твърдата си материална обвивка, душата може да комуникира с други подобни на нея само чрез емоции и мисли. Болшинството се задържат дълго по долните нива. Оттук става и връщането обратно - прераждането.
Пиша всичко това, за да кажа другото важно - че докато сме във физически тела, трябва да се подготвяне психически за срещата си със смъртта и за прехода. Трябва да сме максимално осъзнати и така да сме водили земния си живот, че нищо да не ни задържа тук, да съумеем да направим по-бързо и безболезнено този преход. Защото оттам нататък има още много работа за духа. Но това е друга тема.

И вие вярвате в тези глупости?

--------------------
May your life be like toilet paper - long and useful!

Legion_666_
Нерегистриран

#1883814 - 31.08.2007 09:01 [Re: Morning Star]

На фона на това, дето ми се случи:
http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/1883398/an/0/page/0#Post1883398

Подобни глупости като горните вече взеха да ми изглеждат избледняващи.

xevil
зъл умник
**

Регистриран: 16.03.2006
От: континуума около хълмовете
    #1884695 - 01.09.2007 00:32 [Re: Цецо]

Цитат:

Аа , няма , няма ! И пушека , и пепеляка ще се върнат в оборот . Само дето вместо червеи ща ги хапнат бактериите .

--------------------
по въпроса има две мнения - моето и грешното

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1965714 - 30.11.2007 22:16 [Re: Simran]

И аз не искам да си мисля ,за това че червеите ще виждат в мен рожден ден
И аз искам кремация , даже наскоро му разправях на слънцето - ако се гътна преди него - само огън , никви пиршества за никого

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

vanchella
нов

Регистриран: 16.01.2008
От: София
    #2005073 - 16.01.2008 03:29 [Re: Headless]

Наскоро говорих с познат по темата и той ми каза:
"виж животните колко им е добре- изобщо не се сещат за смъртта"
Аз напоследък много мисля за това. Хипотезите са много противоречиви. Не вярвам 100% и не съм сигурна в нищо.
Във Вселената няма изгубена енергия- казват учените- а какво сме ние освен енергия- може би просто преминаваме от един вид енергия в друга,
хубаво всички сме творения на родителите си, игра на гени и т.н.,
но как така ти си точно ти- а аз съм точно аз!?
Ако приемеме - че всичко е химия и физика- правилата на Вселената с ясни думи
- всичко е кръговрат- да не се овличам, но най елементарен пример ще дам с водата- знаете какво прави тя- циркулира една и съща от векове!
и още материята във Вселената вследством сериозни метаморфози и загуба на енергия се превръща в антиматерия която от своя страна е чиста енергия- превръщаща се в материя.
Казват- Вселената се ражда от големия взрив, има толкова много енергия от антиматерията, че почва да се ражда материята(вследством химични процеси и т.н) температурата е много висока- Вселената се разширява- образувалата се материя се разделечава и температутата пада- логично ще падне толкова много с времето- че материята 1 по 1 ще стане антиматерия докато не стане толкова много енергията, че отново става големия взрив, отново се образува слънчевата система, отново динозаврите ходят по Земята, отново се раждаш ти- но всичко това Може БИ- стига да работи закона с кръговрата- които трае за размерите на необятната Вселена- билиарди милиони (свръх брой земни години)- а ние сме един проблясък във вечността- все пак част от нея...
С вероятни елементи на повторения...
Хипотези,мисли, умуване....
Искренно се надявам да има нещо след като вътрешния часовник спре да тиктака- но...мисля че няма как да помним дори и да има.

- а що се отнася до кремацията- аз съм за, само при мисълта за трупните червей и откачам- не,че някой има мисъл като стигне до там...Освен това гробищтата са гадно нещо,тая идея със заравянето
Кремация и не на заравянето. Направо тръпки да те побият

vanchella
нов

Регистриран: 16.01.2008
От: София
    #2005076 - 16.01.2008 03:43 [Re: Headless]

Добавям една интересна статия!

"Първият колоквиум, организиран досега в света за преживяванията в момента, когато "душата се отделя от тялото", събра в Мартиг, край Марсилия, международно известни лекари и учени, както и доста свидетели. Те имат амбицията да обобщят познанията в тази област по възможно най-научен начин.

Лекари започнаха да изучават многобройните свидетелства за преживяното от пациенти, изпаднали в дълбока кома, от около трийсет години. Те обаче си остават нещо като научно НЛО. Хилядите проучени от специалисти разкази позволяват да се очертаят константите на преживяната смърт. Анестезиологът д-р Жан-Жак Шарбоние, който участва в колоквиума, лично е събрал много подобни разкази. Хора в състояние на мозъчна смърт са виждали какво става в чакалнята или около тях с най-малките подробности.

Не става дума за халюциниране, а за нещо съвсем реално, подчертава той. Това са хора, които са се докоснали до смъртта, било при злополука, било по време на операция и които донасят от своята кома необикновен разказ. Те витаят някъде над тялото си, чуват какво лекарите говорят за тях, всмукани са били в тъмен тунел в дъното на който е имало силна, но не ослепителна светлина. Така резюмира разказите Соня Баркала, организаторка на колоквиума в Мартиг.

Докато тяхната енцефалограма е равна, те се разхождат мисловно, понякога четат данните за другите и често срещат в края на тунела “същества от светлина” или починали свои близки, които им казват, че за тях още не е настъпил моментът, продължава тя. Малко странно е, разказва д-р Шарбоние, но аз няколко пъти имах нещо като телепатична връзка с коматозни пациенти, някаква фиксидея, която ме обземаше, например, при един случай с болен от рак в последна фаза, поставен на командно дишане. Сякаш той ми говореше. Чух го да казва: “Трябва да погледнете в портфейла ми”, продължава лекарят. В крайна сметка той открил ръкописно писмо, в което пациентът настоявал да бъде “изключен” от апарата, ако един ден изпадне в подобно положение. Хората понякога излизат променени от такава временна смърт, стават по-големи алтруисти и се разграничават от материалните ценности.

Опитът в огромното мнозинство от случаите (над 90% от свидетелствата) се приема положително. В напреднала кома, човек се чувства много добре, казват хора “върнали се” оттам. Не трябва да се изоставят такива пациенти и да се казва – както правят някои от колегите ми – че “това са растения”, подчертава д-р Шарбоние. Близките им трябва да продължат да ги посещават, да им говорят, убеден е той, като цитира случаят с млад мъж, претърпял катастрофа, чието състояние изглеждало безнадеждно. Противно на всички очаквания той се подобри, започна да се движи и излезе от комата. След като дойде на себе си, заяви на своята майка: “Добре направи. Чух всичко, което ми казваше”, разказва лекарят. Повече от 1500 са участниците в колоквиума в Мартиг – от цяла Франция, а също от Белгия, Швейцария и Квебек, Канада, предава АФП. /БГНЕС"

rado84
почетен член
*

Регистриран: 14.07.2004
От: The Slaughter City
    #2015532 - 26.01.2008 18:15 [Re: Headless]

Цитат:

Какво е вашето виждане по въпроса, има ли душа, ако има какво става с нея като умре, питам тук, защото не ми се слушат неща ит рода на "Отива при Петър да претегли греховете си и да се реши в Ада или Рая трябва да отиде"...Аз не вярвам в Ад или Рай, тези неща са измислени, знаем от кой! Какво е вашето виждане аа след смъртта, има ли нещо друго освен запознаване с червеите! Какво става с тази уж 21-грамова душа.. Ей такива въпроси ме мъчат

Отиваме при Ома Десала - жена от раса изчезнала преди 10 милиона години. Тя отговаря душите да не се връщат при живите. Като умрем се издигаме на друго ниво на съществуване, където материята не е такава, каквато я знаем.

--------------------
Visit: http://www.satana.biz/

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 36198

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.64 seconds in which 0.623 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.